Як отримати кредит на освіту

Як в Україні отримати кредит на освіту.

В Україні пройшла вступна кампанія і прийшов час укладання контрактів на платне навчання у вузах. А значить, тисячі надійшли на бюджет абітурієнтів та їх батьків зараз чухають потилиці: де ж взяти гроші на навчання? Ми вирішили розібратися, які кредити пропонують спраглим отримати знання наші банки. У цьому нам допомогли начальник відділу заставного кредитування банку ПУМБ Володимир Ященко , Експерт ПАТ " Укрсоцбанк ", UniCredit Bank Едуард Савицький, заступник директора з роздрібного бізнесу банку" Надра "Віталій Бачинський і директор Департаменту роздрібних продуктів" ВТБ Банку "Катерина Федоровська.

На загальних підставах, або чим навчання не товар

Схоже, спецкредити на отримання освіти у нас просто немає. Обдзвонивши більше 20 банків, ми так і не виявили жодної установи, що пропонує саме таку позику, а не замаскований під нього звичайний споживчий кредит. У розмові з експертами з'ясувалося, що спецкредити на отримання освіти українські банки дійсно не видають. Володимир Ященко каже, що є два види кредитів, які можна розглядати як відповідні для фінансування освіти.

БЕЗ ЗАСТАВИ. Якщо необхідна невелика сума і на короткий термін, то, на думку банкіра, варто скористатися пропозиціями банків по беззаставного кредитування. отримати такий кредит можна досить швидко - протягом дня. Але є недоліки: високі процентні ставки, в середньому від 40% річних. Більш привабливу ставку можуть отримати клієнти зарплатних проектів банків. Наприклад, ПУМБ пропонує своїм клієнтам кредит готівкою в сумі до 50 тис. Грн зі знижкою 4% річних від вартості стандартного кредитного продукту.

Для отримання кредиту без застави, розповідає Катерина Федоровська, необхідні паспорт громадянина України (позичальника), довідка про присвоєння ІК, довідка про доходи з місця роботи за останні 6 місяців та / або довідка з Пенсійного фонду про отриманої пенсії, або інші документи, що підтверджують доходи позичальника .

З ЗАПОРУКОЮ. Якщо потрібна значна сума і на тривалий термін, наприклад, для освіти в іноземних університетах, її можна отримати під заставу власності. "Переваги цього виду кредитування - більш низькі процентні ставки, але процедура оформлення позики складніше, оскільки потрібно оцінювати і оформляти заставу", - говорить Володимир Ященко.

МІНУСИ. За допомогою споживчих кредитів дійсно можна профінансувати будь-яку програму отримання освіти: одні банки готові позичити до 250 тис., Інші - до 1 млн і більше. "Пропоновані продукти дозволяють отримати кредит на суму, достатню для отримання середньої спеціальної, вищої освіти і навіть програм, спрямованих на отримання більш високих наукових ступенів. При цьому у позичальника немає зобов'язань за вибором навчального закладу або виду програм навчання", - говорить Катерина Федоровська. Ось тільки відсотки за споживчими кредитами в нашій країні для багатьох людей просто непідйомні.

Проблеми кредитів на навчання

Реальний зміст в цільовому кредитуванні буде тоді, коли студент або його батьки зможуть платити за нього значно менше, ніж за звичайні споживчі кредити. Зрозуміло, що банкам немає особливого резону вводити подібні продукти, але в цьому має бути зацікавлена ​​держава. У Росії, наприклад, до половини процентної ставки за освітніми кредитами компенсується з бюджету.

У нас теж діє держпрограма, за якою на освіту можна отримати довгостроковий кредит всього під 3% річних. Але розподіляються ці кредити відповідно до встановлених лімітів через вузи, і рішення про їх видачу вузи приймають, виходячи з якихось своїх міркувань. У будь-якому випадку, кількість студентів, які отримують такі кредити, далеко не дотягує навіть до 2 тисяч на рік.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

А значить, тисячі надійшли на бюджет абітурієнтів та їх батьків зараз чухають потилиці: де ж взяти гроші на навчання?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация