Як отримати молодіжний кредит в Дніпропетровській області

Сьогодні в Забебе директор регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву в Дніпропетровській області Володимир Косюга розповів, чим сьогодні дихає Фонд і чому в Дніпрі не поспішають скористатися готовим фінансовим інструментом, а винаходять свій велосипед.

«У цьому році Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву відзначив 25 років. Це хороша історія, завдяки якій понад 136 тисяч сімей в Україні отримали перше житло, - сказав Володимир Косюга. - На 2017 рік плани були такі: освоїти по Україні 167 млн ​​грн, але вже освоїли 187 млн, думаю, буде близько 200 млн. Ця сума була б нормальною в масштабах області. Сьогодні ми відновлюємо втрачені зв'язки між представництвом Фонду на місцях та місцевим самоврядуванням ».

200 млн грн - це приблизно 400 квартир. Не густо на всю країну, враховуючи, що до звичайних черговикам додалися переселенці з Донбасу. Свого часу Фонд створювався як інструмент сприяння молодіжним житловим кооперативам (МЖК) і серйозно сприяв здешевленню житла. Фонд виступав замовником будівництва і міг безкоштовно отримувати землю під МЖК. Забудовник же отримував податкові пільги - не платив ПДВ. За рахунок цього квадратні метри здешевлює. Часто учасники МЖК самі будували свій будинок - після робочої зміни. Згодом Фонд перетворився на фінансовий інструмент, який видає дешеві кредити молодим людям до 35 років. Непогано отримати кредит на 20 років під 3% річних. При цьому існували демографічні програми, коли при народженні дітей частина кредиту списувалася. Сьогодні до програм пільгового кредитування молоді додалося пільгове кредитування воїнів АТО, їх сімей та переселенців. Детальніше про програми можна почитати на сайті Державного фонду.

Програми додалися, а грошей у держави стало менше. «Зараз відновлюємо зв'язку з органами місцевого самоврядування. Гроші в зв'язку з децентралізацією перемістилися до місцевих бюджетів, але недолік інформації, відсутність нового досвіду роботи з Фондом на рівні мерів міст привели до того, що в бюджетах стали закладати менше грошей на житлове будівництво. Зараз ми активно працюємо над тим, щоб в бюджетах було закладено гроші на пільгові кредити. Треба активізуватися, до чого я і закликаю керівників місцевих рад. У регіональному Дніпропетровському управлінні фонду сьогодні черга на отримання пільгових кредитів близько 300 сімей.

«У місті Дніпро програма сприяння молодіжному житловому будівництву не діє, вона закінчилася в 2015 році і її не продовжили. Діє програма «Муніципальне житло», на цей рік на неї передбачено 90 млн. Сума для нас колосальна, якби у нас було стільки грошей, ми б змогли швидко і якісно забезпечити велику кількість сімей пільговими кредитами на житло. Але сьогодні Дніпро вирішує це питання самостійно. Створили КП «Муніципальне житло» і намагаються отримати фінансову ліцензію, аналогічну тій, яка є у Фонду. Як у них це вийде, я не знаю, я бажаю їм всіляких успіхів в цьому напрямку. У кожного органу місцевого самоврядування є право на такі дії, право на помилку - я б так сказав », - прокоментував житлову програму Дніпра Володимир Косюга.

Але це не означає, що жителям Дніпра не можна йти до Фонду. Є програма «За Власні кошти» - це кредитування за рахунок коштів статутного фонду. Відсоткова ставка за цією програмою (14,1% в гривні) нижче, ніж іпотека в комерційних банках - близько 18%. На Дніпро виділено близько 3 млн грн з держбюджету.

«Діє програма для переселенців і воїнів АТО - 30-50% в залежності від статусу дає безповоротну позику держава. На всю Україну в 2017 році було виділено 30 млн. Але на наступний рік нами подана заявка на мільярд грн. Чи буде реалізована ця заявка - залежить, на жаль, від наших народних депутатів. Але 150-200 млн на Дніпропетровщину зможемо радикально розвантажити потреби переселенців », - сказав Володимир Косюга.

У Кривому Розі програма співпраці з Фондом діє, в цьому році ми видали близько 4 квартир, ще 1 планували видати до кінця року. 2,5 млн грн було закладено в бюджеті на ці цілі, але мабуть бюджет зазнає навантаження - програма була зменшена на 60 тис. Грн.

У Дніпрі - 0 грн, в Кривому Розі 2,5 млн. Грн Це в 2,5 млн разів краще ніж в Дніпрі, але це абсолютно не відповідає потребам ринку.

Ми зараз пропонуємо прийняти комплексну програму будівництва житла не тільки містам, а й об'єднаним територіальним громадам і рад усіх рівнів, щоб вони в своєму бюджеті заклали хоча б 1-2 млн, щоб сумарно маса була істотна.

Лідером по роботі з Фондом є Харків. 45 млн грн освоєно в 1 півріччі 2017 року та на 20 млн збільшена програма в поточному півріччі. 100-120 квартир пройшло за програмою в Харкові.

Ми відстаємо і знаходимося на рівні, скажімо так, малих міст.

Але в Харкові був ще й соціальний договір з роботодавцями - 20% коштів платить роботодавець безповоротно, 20% місто, і городянин бере в кредит 60% суми під 3% за рахунок міста. Така ж програма діє в Харкові по молодим педагогам, молодим вченим і медикам.

Дніпропетровська область знаходиться на рівні Житомирської та Хмельніцкоі. І навіть в областях, які окуповані, на вільної частини програма фінансується краще, ніж в Дніпропетровській області. Незважаючи на те, що у нас дуже багато переселенців. Хоча, за словами Володимира Косюги, депутати облради можливо виділять для програми 10 млн грн.

Зараз у Фонді намагаються донести до керівників місцевого самоврядування, що співпраця з Фондом дасть стимул не тільки вирішення проблем окремих домогосподарств, а й наповненню бюджету, так як дешеві кредити сприяють розвитку будівельної галузі.

Регіональне представництво Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву знаходиться в Дніпрі, за адресою вул. Робоча, 22-а. [email protected]. Керівник Косюга Володимир Володимирович, (0562) 32-33-13, (056) 374-16-37, (0562) 32-25-07

Ольга Забеба

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация