Як з'явилися перші російські гроші

Перші російські гроші почали карбувати в правління Володимира I, між 978 і 1015 роками. Це були монети, зроблені за візантійським зразком, золоті і срібні. Але вони були перш за все державним символом і широкого ходіння не мали. А з XII і до кінця XIV століття в історії Русі і зовсім настав так званий «безмонетний період» - Київська Русь розпалася на окремі князівства, і карбування єдиної для всіх монети припинилася.

Як платіжних засобів використовувалися срібні злитки (відомі як гривні), полтини (половина гривні), ювелірні прикраси, а також хутра. Як разменного еквівалента використовувались гривні, які ділили на частини. Поряд з гривнями жителі Русі користувалися іноземними монетами, перш за все татарськими; за найпоширенішою версією, саме від тюркського «тенге», або «денге», відбулося російське слово «гроші».

У наші дні це походження можна відстежити в співзвуччі з казахстанської валютою тенге.
Перша згадка гроші - російської срібної монети, яка складала 1/200 частина рубля, - зустрічається в документі 1381 року. Вважається, що в числі привілеїв, дарованих ханом Тохтамишем деяким князям, і в першу чергу Дмитру Донському, було право карбувати монету.

У XIII столітті з'явилося і відоме нам назву «рубль»; спочатку воно вживалося поряд з поняттям «гривня» і позначало новгородську гривню, злиток срібла довгастої форми вагою приблизно 200 г.Рубль набув широкого поширення на Русі. У XV столітті рубль остаточно витіснив гривню з обігу. На початку XV століття на Русі налічувалося близько 20 центрів карбування. Монети різних князівств відрізнялися один від одного і за вагою, і за зовнішнім виглядом. І тільки в ході грошової реформи Олени Глинської залишилися три монетних двору - Московський, Псковський і Новгородський. А ось перші російські асигнації, за даними журналу "Промсвязьбанк гроші", були випущені в 1769 році, коли мідна монета, яка становила основу грошового обігу в Росії того часу, вже не могла обслуговувати зрослі торгові обороти: купцям доводилося возити гроші возами з міста в місто .

Слово «банкнота» з'явилося в побуті пізніше. Воно походить від англійських слів bank note, що означає «банківська запис»: історично банки були місцем зберігання грошей та інших цінностей, а клієнту видавався сертифікат, який засвідчував, що гроші знаходяться у банкіра на зберіганні і пред'явник папери отримає певну суму. Згодом ці сертифікати стали мати таку ж силу, як і реальні гроші. Тільки ось обміняти їх на золоті монети вже не вийде - в сучасному світі гроші є швидше знаком довіри до видало їх державі.

Жителі великих міст не без заздрості дивляться на вивіски магазинів, салонів краси, аптек, ресторанів і навіть лікарень. Як це так? Такі ж, як я, громадяни, понаоткривалі всього-різного, тепер сидять спокійненько і підраховують бариші? Он і однокласницю моя, Танька, володіє пиріжкової ...

Треба відразу цих громадян заспокоїти. Власна справа - не таке вже просте. Але інтернет навчить. І ви не будете заздрити майстру, який після ремонту холодильника дістав з сумки портативну машинку і ... вибив чек за надану послугу. У нього - касовий апарат атол 90ф для малого бізнесу

Є в інтернеті поради, на теми начебто зрозумілі для простої людини. Наприклад, як відкрити автомийку? Або - з чого почати при організації перукарського бізнесу? Доречні поради є і для ділових жінок. Ну, а, якщо ви вже трохи в темі, то цікаво буде познайомитися з тим, як почати бізнес по франчайзігу, як відкрити клінінговий бізнес, скажімо, з прибирання.

Як це так?
Такі ж, як я, громадяни, понаоткривалі всього-різного, тепер сидять спокійненько і підраховують бариші?
Наприклад, як відкрити автомийку?
Або - з чого почати при організації перукарського бізнесу?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация