Як і чому медики вимагають у вагітних благодійні внески. материнство

  1. Дискримінація за пропискою
  2. - А чому безкоштовно можна?

Розслідування: Як і чому медики вимагають у вагітних благодійні внески.
Близько двох років тому мешканка Ірина БАСЮК, здогадуючись, що вагітна, звернулася до свого дільничного гінеколога, який брав в жіночій консультації на вулиці Макарова. Жінка погано себе почувала, турбував біль. Однак, за словами Ірини, лікар відмовилася надавати будь-які послуги, пояснюючи це раннім терміном вагітності. Через кілька днів, отримавши повторне підтвердження про вагітність за допомогою тесту, який можна придбати в кожній аптеці, мешканка знову прийшла до цього лікаря.
- Мене не переставала мучити біль, біль постійна, ниючий, - розповідає Ірина Басюк. - Я підозрювала, що якісь певні гінекологічні проблеми в цьому є, це ненормально, що вагітність починається саме з таких проблем. Я звернулася знову до лікаря. Вона була дуже незадоволена тим, що я прийшла раніше, ніж вона призначила мені консультацію. Тобто консультації ще потрібно було чекати близько півтора тижнів. Вона сказала, що у неї дуже багато роботи і такі як я, які ходять "туди-сюди", їй заважають працювати.
Ірина Басюк поскаржилася лікареві на біль. Зате лікар порадила жінці викликати "швидку", якщо є якісь проблеми. Пояснила, що допомога вона зможе надати, коли жінка стане на облік.
- А щоб поставити на облік, лікар приблизно сказала так: "Пропоную вам заплатити 80 гривень", - згадує Ірина. - "Після чого вам здається обмінна карта і тільки потім я вже можу надати Вам консультацію, поради, призначати лікування, встановлювати діагнози. До цього ви ще не пацієнт".
Як розповідає Ірина Басюк, несвоєчасно надана медична допомога і просто хамське ставлення лікаря, хвилювання і той біль, який турбував її спочатку, привели до того, що її першу вагітність не вдалося врятувати. На щастя, незабаром Ірина знову завагітніла, і, вибравши іншого лікаря, народила і зараз виховує гарненьку дочку, якій скоро виповниться рік.
Зіткнулася з вимогою сплатити благодійний внесок, щоб стати на облік у зв'язку з вагітністю, і жителька Олена (ім'я ми змінили на його прохання, адже скоро вона повинна народжувати і побоюється упередженого ставлення лікарів - авт.). Прийшовши в жіночу консультацію в другому пологовому будинку, пішла до дільничного гінеколога.
- Лікар мені сказала, що спочатку потрібно написати заяву головному лікарю, щоб отримати на облік, - розповідає Олена. - Потім додала: там буде благодійний внесок 300 гривень, потрібно заплатити. А потім, сказала, що потрібно буде знову підійти до неї і домовитися ще з нею, щоб вона мене прийняла до себе на облік. Я зрозуміла, що домовлятися з нею, це потрібно буде і їй ще платити.
Таку суму благодійного внеску лікар пояснила тим, що Олена прописана в іншій області. На всі пояснення, що вже чотири роки Олена вчиться в Рівному, проживала спочатку в гуртожитку, а зараз разом з чоловіком, зазначила лише: "Це ваші проблеми, хочете, то стаєте на облік там, де прописані, або тут платите 300 гривень".
Нарешті Олена пішла в поліклініку на вул. Драгоманова. За її словами, там з неї намагалися взяти 80 гривень "благодійного внеску". Пояснили також, що зареєстрованим в Рівному це обходиться в 50 гривень. Але так вийшло, що, не дочекавшись головною акушерки, яка нібито повинна була прийняти внесок, лікар забрала Олену для проходження аналізів. На облік поставили, до сих пір про внески нібито забули. Хоча направили в приватний кабінет УЗД (ультразвукової діагностики, в народі - УЗД - авт.), Де з студентки взяли 90 гривень. У комунальному кабінеті за таку послугу "просять" 50 гривень. А згідно із законом - це безкоштовна послуга.

Дискримінація за пропискою

Як працює гінекологічний рекет, вирішили перевірити особисто шляхом експерименту. З'ясовуємо, що в Рівному є три жіночі консультації, в яких можуть поставити на облік у зв'язку з вагітністю та контролювати стан вагітної до пологів.
Ми попросили студентку Олену допомогти нам перевірити дії медиків у другому пологовому будинку і в жіночій консультації в поліклініці на Драгоманова. Оскільки таку інформацію неможливо отримати іншим чином, для фіксації експерименту ми використовували приховану аудіо-і відеозйомку.
Олена написала заяву на ім'я головного лікаря пологового будинку Ганни Чайки з проханням прийняти на облік у зв'язку з вагітністю та зайшла до неї в кабінет.
- Ви де прописані? - Мало не з порога цікавиться головний лікар.
- У Хмельницькій області, - пояснює Олена.
- Все обстеження коштує грошей. Платіть 200-300 гривень в касу - благодійний внесок - і поставлять вас на облік. Ви взагалі не з нашої області.
- Але мені потрібна довідка про вагітність.
- Тим більше. Ви де-небудь довідку в своєму житті візьмете без грошей? Ні. Це по-перше. А по-друге, вам ту довідку ніхто не дасть - ні в ЗАГС, нікуди. Ви станете на облік, вас обстежують. Лише при наявності всіх аналізів та висновків вам дадуть довідку. Так не робиться, що я прийшла, показала ... себе, побачили вагітність і відразу написали довідку. Так не робиться, тому що сьогодні ви вагітні, а завтра викинули ... У мене фінансування місто не виділяє на вас.
- Так встати на облік тут не можна безкоштовно?
- Щоб стати тут на облік, ви повинні платити. Приходьте завтра, до чотирьох годин каса благодійного фонду буде працювати, заплатите.

- А чому безкоштовно можна?

- Нас фінансують, в обмеженій кількості, тільки на жителів міста Рівне. І то на 27 відсотків від потреби. Тому у нас все іногородні платять внески ... Ми просимо платити благодійні внески! - Поправила себе головний лікар.
Йдемо разом зі студенткою в жіночу консультацію міської поліклініки на вулиці Драгоманова. Дільнична медсестра повідомила, що, стаючи на облік, потрібно буде взяти з собою 50 гривень, і відіслала в реєстратуру. У реєстратурі ж, після з'ясування місця реєстрації та проживання, повідомили, що потрібно заплатити 80 гривень внеску, "за аналізи", і після цього зможуть взяти на облік.

"Благодійна страхування"

У жіночу консультацію в поліклініці № 3 на вулиці Макарова, відправляють журналістку Рівненського агентства журналістських розслідувань. Журналістка має власне житло в Києві, де і проживає з сім'єю. Однак реєстрації повинно районну. Перед тим у юриста з'ясовуємо, що фактичне, а не паспортне, місце проживання можна підтвердити завіреної в ЖКП довідкою, в якій троє свідків підтвердять, де насправді проживає людина.
Зайшовши до дільничного гінеколога, прошу поставити на облік у зв'язку з вагітністю.
- Де ви прописані? - Перше, що цікавить лікаря.
- Проживаю я в Києві, хоч і прописана в іншому місті, - пояснюю свою ситуацію.
- А людина тут прописаний? - уточнює лікар.
Після мого ствердної відповіді, а також продемонстрованої довідки по ЖКП, що посвідчує, що я дійсно живу в Києві, за вказаною адресою, лікар цікавиться моїм самопочуттям. Також пояснює, що для того, щоб стати на облік, слід прийти вранці у вівторок або четвер наступного тижня, взяти направлення на аналізи, але перед цим слід ще сплатити внесок.

- А скільки потрібно платити? - З'ясовую.


Лікар якось невпевнено, ніби згадуючи, переглядаючи з медсестрою, яка працює за сусіднім столом, розповідає, що для місцевих це обходиться в 50 гривень, для іногородніх - 150 (так розвінчується офіційна позиція рівненського медичного керівництва про те, що внески "просять" тільки в немісцевих - ред.). Оскільки сьогодні завідуючої вже немає, щоб вирішити величину внеску, запрошує прийти на наступний день. Запевняє, що попросить завідуючи прийняти мене на облік за місцевими тарифами, тому що вона визначає розмір страховки.
Приходжу на наступний день.
- Сказала завідуюча, щоб заплатили так як ті, що у нас живуть. Значить йдіть в 106-й кабінет і платите 50 гривень і ще 15 за аналізи.
- Це все так повинні платити страховку? (У 2008 році в жіночій консультації на Макарова, щоб стати на облік, вимагали сплатити страховий внесок у розмірі 49 гривень - ред.)
- Так платять всі, хто прописані за нашими адресами.
- А безкоштовно взагалі не можуть поставити на облік?
- Ставайте на облік там, де зареєстровані, може, там це зможуть зробити безкоштовно, - відповідає лікар. - Може, там і УЗД безкоштовно. Потім УЗД буде так само платне. У нас немає безкоштовного. Зрозуміли?
Поставивши за мету з'ясувати, що ж це за страховка, пряму в 106 кабінет. Тут на мене здивовано дивляться і, нарешті зрозумівши, що мені потрібно, відправляють в 108 кабінет. Стомлена на вигляд дами, що сидить в 108 кабінеті, просить дати направлення від лікаря, щоб виписати "страховку".
- А що ж це за страховка? Що вона мені дає? - Питаю.
- Та нічого вона не дає. Це вклад, - ошелешує дами. - Це як будете кров здавати, то не треба буде купувати голочки і спирт. Весь час носіть її з собою при здачі аналізів.
Отримую на руки два папірці, на яких вказано, що це квитанції Рівненської місцевої благодійної організації "Допомога і підтримка". Виявляється, тільки я з "доброї волі", без будь-якого примусу зробила два благодійні внески для цієї установи на суму 65 гривень.
Я невинний ...
Отримавши завдяки експерименту підтвердження показань вагітних, яких змушують платити внески в благодійний фонд, Рівненське агентство журналістських розслідувань звернулося за офіційними коментарями. Спочатку спілкуємося з головним лікарем пологового будинку № 2 Ганна Чайка. Про власний експеримент не розповідаємо, посилаємося тільки на свідчення жінок.
- При постановці на облік в жіночій консультації гінекологія не має ніякого відношення. Це жіноча консультація, - розповідає Ганна Чайка. - УЗД у нас, як і рентген-обстеження, безкоштовно. У нас є приватна фірма ультразвукової діагностики, який орендує у нас приміщення, у них дійсно платні послуги. Наше приватне ультразвукове обстеження - безкоштовно, як і власне всі аналізи, які у нас робляться. У нас обстеження вагітних і будь-яких жінок проводиться абсолютно безкоштовно.
- У нас є інформація, що саме ви вимагали сплати благодійних внесків ...
- У кого?
- Жінка розповіла.
- Справа в тому, що жінки наші міські взагалі ні за що у нас не платять. Якщо я вимагала, а я вимагаю ... ніколи не вимагаю ... я можу просити жінок надати благодійну допомогу пологовому будинку. Тому що ми фінансуємося на жінок міста. І ніякого відношення, наприклад, до Хмельницького ми не маємо. І тому коли приїжджають з інших територій, з інших областей, до нас жінки звертаються, ми говоримо - ми вас дуже просимо, якщо ви вибрали наш заклад, просимо дуже допомогти нам благотворно, вони тоді платять нам благодійні внески і, власне кажучи, не нам . Ми закликаємо до сплати благодійних внесків в благодійний фонд "Допомога і підтримка". Який допомагає медичним установам міста в їх існуванні. Тому що ні годувати жінок, ні лікувати жінок, ні возити аналізи, ні ремонтувати автопарк, ні ремонтувати взагалі заклад або купити якийсь папір ми не можемо. Це не передбачили для нас в бюджеті. Ми просимо благодійний фонд допомогти нам для вирішення цих проблем пологового будинку. Це, напевно, не тільки в пологовому будинку, це, абсолютно у всіх закладах міста така сітуація.-


Знайшли в тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!


Добрий день, шановні мами і тата. Вас вітає адміністрація сайту материнство . Якщо ви перебуваєте на цій сторінці, значить вам цікава стаття Благодійні внески та інші побори ? Можете поділитися з друзями в соц мережах.Ви де прописані?
Ви де-небудь довідку в своєму житті візьмете без грошей?
Так встати на облік тут не можна безкоштовно?
А чому безкоштовно можна?
Де ви прописані?
А людина тут прописаний?
А скільки потрібно платити?
Це все так повинні платити страховку?
А безкоштовно взагалі не можуть поставити на облік?
Зрозуміли?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация