Як США рознесли Хіросіму: ФОТО ядерної бомбардування

6 серпня 1945 США скинули атомну бомбу на японське місто Хіросіму.

У Другій світовій війні Японія виступала на боці фашистської Німеччини. Незважаючи на капітуляцію Німеччини, японське командування продовжувало військові дії і не мало намірів їх припиняти. 26 липня президент США Г. Трумен і лідери союзників антигітлерівської коаліції оголосили Потсдамскую декларацію, пропонувала умови капітуляції. Японія повністю знехтувала цією можливістю.

Вибух над Хіросімою AP

6 серпня 1945 для прискорення капітуляції ворога, а також з метою випробування, щойно створеної зброї, американське командування зважилося на жахливий за своїми розмірами і наслідками крок - скинуло атомну бомбу на японське місто Хіросіму.

ЧИТАЙ ТАКОЖ: У Хіросімі відбудеться церемонія пам'яті жертв атомного бомбардування

У цей ясний серпневий день в західній частині Тихого океану в 6 годинах льоту від Японії з авіабази на острові Тініан злетів бомбардувальник американських ВПС B-29 грайливою назвою Enola Gay. Командиром і пілотом був полковник Пол Тіббетс. Ще двоє безпосередніх виконавців - капітан флоту Вільям Парсонс і лейтенант Моріс Джексон. Перший - поставив детонатори через деякий час після зльоту літака, а другий - прибрав запобіжники за півгодини до того, як літак досяг мети. Всі прилади працювали бездоганно, атака була здійснена, як і заплановано.

Атомна бомба Малюк, яку скинули на Хіросіму 6 серпня 1945 року З фондів Укрінформу

Десь близько 08:00 оператори радара в Хіросімі, вже давно зафіксували наближення американських літаків, визначили їх невелику кількість і скасували раніше оголошену тривогу. А вже о 08:15 за місцевим часом на висоті приблизно 600 метрів над центром Хіросіми вибухнула ядерна бомба Малюк, з вибуховим еквівалентом близько 13 кілотонн тротилу. Після цього всі радіостанції Хіросіми припинили свою діяльність.

Руїни Хіросіми AP

Коли через 3 години на місце вибуху літаком прибув офіцер з Токіо, то перед ним відкрилася картина, яка не вкладалася в свідомість: від міста залишилися суцільні руїни, які яскраво палали, покриваючи всі густим шаром диму і пилу. 90% будівель Хіросіми було або пошкоджено, або повністю знищено. Радіус зони повного руйнування складав близько 1,6 кілометра, а пожежі виникли на площі в 11,4 квадратних кілометра.

Будинок-пам'ятник в Хіросімі, який опинився в епіцентрі вибуху З фондів Укрінформу

9 серпня цього ж року над містом Нагасакі здетонувала бомба Товстун. В результаті цих двох бомбардувань постраждали понад 250 тисяч мирних жителів. Військова міць США була успішно продемонстрована. Японія вже через шість днів після другого бомбардування погодилася на всі умови капітуляції. Вибухи в Хіросімі і Нагасакі були першим і єдиним жахливим випадком бойового застосування ядерної зброї.

ЧИТАЙ ТАКОЖ: Божевілля війни: розсекречена прощальна промова королеви Великобританії

Спеціально для bigmir) net добірку унікальних архівних кадрів зробив Укрінформ :

ЧИТАЙ ТАКОЖ: У Києві поховали випробувача найпотужнішої водневої бомби світу

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация