Яка температура повинна бути в холодильнику

  1. Про стандарти Певний температурний режим в холодильнику зберігається не просто так, а відповідно...
  2. зона заморозки
  3. зона свіжості
  4. інші відділення
  5. Як дізнатися, яка температура в холодильнику
  6. Прилади для вимірювання температури
  7. Щоб нічого не пропало

Про стандарти

Про стандарти

Певний температурний режим в холодильнику зберігається не просто так, а відповідно до встановлених світових стандартів. Це означає, що у власників відсутня можливість довільного регулювання температури. Регулювати, звичайно, можна, але тільки в певних межах, які встановив виробник.

Чому так? Тому що терміни зберігання продуктів, що встановлюються на харчових фабриках, і температурний діапазон в холодильнику взаємопов'язані. Адже тільки так виробник може гарантувати дотримання термінів зберігання. А щоб користувачі не гнобили себе постійним регулюванням температури, встановлені стандартні параметри.

температурні зони

У холодильнику підтримується не одна і та ж температура, так як різні продукти можуть зберігати свіжість при різних умовах зберігання. Тому температурний режим всередині агрегату неоднорідний.

З цієї причини холодильник розділений на певні зони:

  1. Зону заморозки продуктів

  2. зону свіжості

  3. Інші зони

зона заморозки

У морозилки є своє стандартне значення температури: від -6 до -24 градусів Цельсія. Щоб дізнатися, в якому холодильнику, який режим роботи підтримується, потрібно орієнтуватися на спеціальні зірочки. Кожна зірочка - це плюс 6 градусів нижче нуля.

Можна скористатися ось таким графічним помічником:

Можна скористатися ось таким графічним помічником:

Найоптимальніший показник - 18 градусів нижче нуля. Саме така температура підтримується в більшості моделей устаткування.

А що ж з граничними 24 градусами? Цей режим використовується виключно тоді, коли потрібно щось швидко заморозити.

зона свіжості

зона свіжості

Про зону свіжості стало відомо не так давно, а в Радянському Союзі взагалі про неї навіть не чули - зберігали молоко в бідончиком, м'ясо в морозилці, а овочі в ящиках знизу і були цілком задоволені. Температура в цій зоні підтримується стабільна - 0 градусів, іноді може бути і +1, але не вище.

Що дає така температура? При ній продукти не заморожуються, а й не пропадають, так як при нулі градусів розмноження мікроорганізмів припиняється. В результаті їжа зберігає свої природні якості (смак, соковитість і аромат), корисні властивості, які не заветрівается і не пропадає.

Ця зона буде дуже до речі перед підготовкою до свят. У неї можна скласти м'ясо і рибу, а коли настане момент приготування - просто дістати їх і, не витрачаючи час на розмороження, приступити до процесу створення страв.

Продукти, які підходять для зберігання в зоні свіжості:

  • М'ясо, риба, м'ясний і рибний фарш (вони можуть знаходитися тут до 7 днів)

  • ковбаси

  • напівфабрикати

  • Різні види сирів

  • Молок і молокопродукти

  • Овочі, фрукти, зелень

  • Хліб і хлібобулочні вироби

  • Соуси, томатну пасту

  • Шампанське, горілку

Важливо! У зоні свіжості можна зберігати чорну і червону ікру, сир і тропічні фрукти. Сир швидко стане сухим і втратить смак, а ікра найкраще зберігається при температурі від 2-4 градусів. Також ця зона не підходить для зберігання живого пива - його потрібно поміщати в ті ж відділення, що і натуральні соки.

Всі продукти в цій зоні лежать в спеціальних герметичних відсіках, які захищають їх від навколишнього середовища і мікроорганізмів.

Мимоволі виникає питання: раз вона так ефективна в зберіганні, чому весь холодильник не обладнаний однією суцільною зоною свіжості? А тому, що далеко не всі продукти можуть витримувати заморожування і не псуватися.

інші відділення

Після морозилки і подальшої за нею зони свіжості йде полку, де температура тримається в діапазоні від +2 до +4 градусів Цельсія. Для яких продуктів вона призначена? - Для різних напівфабрикатів, тортів і тістечок, яєць, м'яса, риби, ковбасних виробів і молока. Для яєць передбачена окрема поличка в дверцятах холодильника, якраз навпроти морозилки.

Переміщаємося нижче - середні полки, де температура варіюється від 3 до 6 градусів вище нуля. Тут найкраще зберігаються свіжоприготовлені супи і борщі, хліб, овочі, соуси та інше.

У самому низу загубилися полки і ящики, в яких довгий час можуть лежати овочі та фрукти, а також маринади і коренеплоди. Тут підтримується температурний максимум для будь-якого холодильника +8 градусів.

Як дізнатися, яка температура в холодильнику

Якщо на кухні стоїть стара модель, то доведеться орієнтуватися тільки на стан морозильної камери і задньої стінки агрегату. Якщо лід присутній в помірних кількостях, а на стінці є краплі - значить, техніка працює справно, по заданому плану. Але як тільки картина змінюється: лід з'являється в піддоні і збирається надлишок води, варто скоріше зайнятися ремонтом.

Сучасні моделі більш прогресивні в цьому плані: багато хто з них укомплектовані невеликим підсвічується дисплеєм, на якому відображається підтримувана всередині температура.

У деяких моделях є дуже цікавий і корисний режим під назвою «Відпустка». Він ідеально підійде тим, хто змушений надовго виїхати з будинку.

Завдяки цьому режиму всередині обладнання підтримується температура нижче кімнатної. Це дозволяє уникнути розмноження бактерій, а, отже - появи неприємного запаху.

Прилади для вимірювання температури

Якщо жоден із способів для визначення температури по якихось причин не годиться або відсутній, можна скористатися приладами для її вимірювання:

Такий градусник поміщається в сухе блюдце і ставиться на полицю. Залишити його там потрібно на всю ніч, а вранці зняти заміри. Вони можуть бути з деякою погрішністю, але це вже щось.

Ось так він виглядає:

Цей апарат може приймати інфрачервоне випромінювання від предметів. А спектр цього випромінювання залежить від температури. За допомогою нього можна запросто дізнатися, що відбувається в морозильній камері.

Користуватися приладом дуже легко, так як він оснащений всього двома кнопками: «міряти» і «підсвічування». На дисплеї буде показано виміряне значення, допускається похибка + - 2 градуси.

На дисплеї буде показано виміряне значення, допускається похибка + - 2 градуси

Він, на відміну від двох попередніх пристроїв, видає абсолютно точні свідчення без похибок. Адже він призначений для визначення температури тіла малюка, дитячого харчування, пюре та іншого. Він функціонує в температурному діапазоні від 0 до 100 градусів.

Щоб нічого не пропало

Навіть при справній роботі холодильної техніки і нормальній температурі, продукти примудряються втрачати свою свіжість. Чому так відбувається? Можливо, причина в халатності його власників, які просто неправильно ним користуються, адже і тут є купа правил.

Ось вони:

  • Продукти обов'язково повинні бути в упаковці

  • У холодильник не можна ставити теплу, і вже тим більше гарячу їжу

  • Дверцята завжди повинні бути щільно закриті

  • Для кожного типу продуктів призначене своє відділення

Порада! Багато сімей купують продукти в обсязі «на тиждень» і тут же забивають всім цим свій холодильник. Його робота при такій щільній укомплектованості помітно знижується, так як порушується циркуляція повітря, а разом з цим зменшується і інтенсивність охолодження. Але якщо подібного не уникнути, то краще знизити градуси, збільшивши вироблення холоду.

Яка температура повинна бути в холодильнику? Відповідь: в кожному відсіку - різна. Її можна трохи відрегулювати в рамках того, що дозволяє виробник. Але якщо правильно зберігати продукти і не створювати «температурних гойдалок», постійно відкриваючи дверцята, ніяка регулювання не знадобиться, і їжа буде довше залишатися свіжою навіть у спеку.

Корисне відео правильному зберіганні продуктів і терміни:

Більше інформації

Задати питання

Чому так?
А що ж з граничними 24 градусами?
Що дає така температура?
Мимоволі виникає питання: раз вона так ефективна в зберіганні, чому весь холодильник не обладнаний однією суцільною зоною свіжості?
Для яких продуктів вона призначена?
Чому так відбувається?
Яка температура повинна бути в холодильнику?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация