Акція протесту в Москві: думки священнослужителів

  1. Протоієрей Всеволод Чаплін, голова Синодального відділу із взаємодії Церкви і суспільства: "Не дати...
  2. Протоієрей Максим Козлов, настоятель храму св. мучениці Татіани при МДУ: "Нехай несвідомо, нехай неправильно...
  3. Диякон Олександр Волков, клірик храму св. мучениці Татіани при МДУ, заступник керівника прес-служби...

6 грудня о вуличній бійці був убитий уболівальник футбольного клубу «Спартак» Єгора Свиридова. Підозрюваний у вбивстві Аслан Черкесов затриманий, відносно нього вирішується питання про запобіжний захід. Порушено кримінальну справу за частиною 1 статті 105 КК РФ (вбивство), яка передбачає до 15 років ув'язнення. За участь в бійці були затримані вісім осіб, проте пізніше все вони були відпущені. Як очікується, Черкесова буде пред'явлено офіційне звинувачення, слідство звернулося до суду за санкцією на його арешт.

11 грудня дещо тисяч людей вийшли на несанкціонований мітинг на Манежній площі з гаслами, як закликають правоохоронні органи до відповідальності, так і радикально націоналістичного змісту. Під час несанкціонованої акції сталася сутичка мітингувальників з бійцями ОМОНу. Після закінчення мітингу в метро продовжилися нападу на осіб неслов'янського походження. В результаті заворушень близько тридцяти чоловік, в тому числі і співробітники правоохоронних органів, постраждали, повідомляється про одного загиблого.

Портал "Православие и мир" попросив прокоментувати подію протоієрея Всеволода Чапліна і очевидців - протоієрея Максима Козлова і диякона Олександра Волкова.

фото:   http://zyalt фото: http://zyalt.livejournal.com/

Протоієрей Всеволод Чаплін, голова Синодального відділу із взаємодії Церкви і суспільства: "Не дати трапитися більш масових зіткнень і заворушень"

Місто підійшов до небезпечної межі. Ще не було маніфестацій такого масштабу, викликаних конфліктом на національному ґрунті. Очевидно, що зараз дуже важливо всіма силами зберегти міжнаціональний мир, не дати статися більш масових зіткнень і заворушень. А це цілком можливо.

На жаль, багато приїжджих поводяться поза рамками закону і пристойності. Дуже важливо, щоб влада ясно показала на конкретних прикладах, що закон буде діяти завжди, в тому числі, коли він порушується людьми, в руках яких знаходяться гроші і вплив. Приїжджі повинні ясно задекларувати свою відданість законам держави і правилам поведінки суспільства. Від тих, хто їх порушує, діаспори повинні рішуче відмовлятися, а порушників віддавати в руки правосуддя.

Закон повинен діяти по відношенню до кожного. Відпускати цих людей, звичайно ж, не можна було. А вбивця повинен бути вилучений з товариства на десятиліття або на все життя.

Дуже корисно було б влаштувати зустріч представників влади, діаспор і корінного населення для того, щоб домовитися про те, що можна, а чого не можна робити в місті, які повинні бути правила поведінки в нашій країні. Я до цього закликав на нараді представників московських громадських організацій буквально два тижні тому .

Читайте також: Мігранти повинні поважати традиції того народу, в якому вони зараз живуть

А зараз залишився лише один крок до того, щоб відбулися зіткнення з масовим кровопролиттям. Якщо це станеться в Москві - про це дізнається вся країна, і страшно подумати, чим це може обернутися. Потрібно займатися збереженням міжнаціонального миру дуже серйозно, приймаючи для цього екстрені заходи.

фото:   http://zyalt фото: http://zyalt.livejournal.com/

Протоієрей Максим Козлов, настоятель храму св. мучениці Татіани при МДУ: "Нехай несвідомо, нехай неправильно - люди висловлювали протест, який лежить на серці"

Сьогодні відбулося природне для ситуації, коли у людей немає можливості висловлюватися в адекватної політичній площині. Якщо існуючі національні та соціальні проблеми заганяються всередину і робиться вигляд, що їх немає, то рано чи пізно відбудуться сплески і прояви того, що приховано тліє в народі.

Яким би грубим і безглуздим ні бачилося сьогоднішній виступ, це повинно бути попередженням нашим властям про те, що робити вигляд і співати пісні «Все хорошо, прекрасная маркиза», коли все зовсім не добре, можна тільки до якоїсь міри.

Повторю, як би грубо і безглуздо виглядало сьогоднішній виступ, це прояв прихованого відчуття несправедливості існуючої життя: і соціальної, і національної. Російські люди в своєму місті, в своїй столиці перестають відчувати себе вдома.

Хотілося б сподіватися, що цей сплеск буде почутий владою.

Ніяке неконтрольоване насильство і нанесення шкоди здоров'ю і безпеці інших людей не є шлях для православної людини, але з іншого боку важливо зрозуміти, що вийшли на площу люди - наші співвітчизники і російські люди. Вони - нехай несвідомо, нехай неправильно - але висловлювали протест, який лежить на серці.

Мені здається, ми повинні помолитися про те, щоб нічим гіршим все це не обернулося. В якомусь сенсі ми повинні діяти для того, щоб цей протест був звернений тільки в конструктивне русло.

фото:   http://zyalt фото: http://zyalt.livejournal.com/

Диякон Олександр Волков, клірик храму св. мучениці Татіани при МДУ, заступник керівника прес-служби Патріарха Московського і всієї Русі:

Думаю, що сьогоднішнє дію людей підтримують багато (Так, 87% радіослухачів «Російської служби новин» підтримують мітингувальників на Манежній площі - прим. Ред.). Це очевидно говорить про те, що в суспільстві взаємини настільки тендітні, що готові порватися кожну хвилину. Те, що сталося, очевидно має підтримку з боку багатьох і багатьох москвичів, нехай і приховану, і це дуже сильний сигнал влади і громадським об'єднанням, привід задуматися.

Ми зараз не маємо реальних важелів спротиву тій ситуації, коли за телефонним дзвінком або іншим чином злочинців відпускають, замість того, щоб провести остаточне слідство.

Як би ми внутрішньо ні підтримували опір такому беззаконню, сьогодні стався акт насильства. Будь-який акт насильства, чим би він не виправдовувався, не перестає бути таким.

Замість прямої відповіді на беззаконня, вийшла негарна сутичка з ОМОНом. За беззаконня влади і вчинки вихідців з Кавказу постраждали ті, хто проходить службу в армії, хто віддає борг у своїй країні. При цьому постраждали від рук тих, хто в більшості своїй, швидше за все, в армії не служив.

Простежується дивна і нездорова тенденція в суспільстві - журналістів захищають журналісти - коли побили Кашина, журналістська спільнота повстала, коли вбивають фанатів, повстають фанати. Чому виходить так, що постраждалих захищають тільки люди, що відносяться до тієї ж соціального прошарку або професійної стратегії?

Сьогодні вибухнув міхур, який деякий час надувалася. Виною цьому і влади, які не можу прорахувати вперед кілька кроків, і саме суспільство.

Я був сьогодні поруч з манежем, і було очевидно, що це не натовп, це мітинг з досить чіткою організацією. Це спільнота людей якими керують, яким телефонують, яким говорять, куди йти і що робити.

фото:   http://zyalt фото: http://zyalt.livejournal.com/

Учасники сьогоднішньої демонстрації - це не Мінін і Пожарський, вони вийшли вимагати не дотримання закону щодо будь-якого громадянина країни, а вийшли з гаслами «Москва - для росіян»! Заклики до влади, звичайно, теж були, керівники вимагали у ОМОНу закликати винуватців до відповідальності, красива картинка, але ефекту ніякого. Для їхніх опонентів, що сидять біля телевізора, все виглядало комічно. «Приходьте до нас в Текстильники, поговоримо», - можливо, думали багато. Не думаю, що південні, гарячі кавказькі люди були налякані. Вони були озлоблені тим, що відбувається, в першу чергу побиттям в метро.

Протистояти можна і потрібно, але тільки апріорно мирними демонстраціями - ні з фаєрами і арматурою, що не протистоянням ОМОНу, які не насильством і жорстокістю, а твердим і мирним вимогою дотримання законів держави. І тільки тоді, коли наші кавказькі співгромадяни побачать реальну силу і згуртованість москвичів або просто корінних жителів центральних регіонів Росії на всіх рівнях суспільства і у всіх ешелонах влади, ситуація буде змінюватися.

І тільки тоді, коли наші кавказькі співгромадяни побачать реальну силу і згуртованість москвичів або просто корінних жителів центральних регіонів Росії на всіх рівнях суспільства і у всіх ешелонах влади, ситуація буде змінюватися

фото: http://zyalt.livejournal.com/

Через деякий час в інернеті стали з'являтися коментарі та інших священнослужителів.

Протодиякон Андрій Кураєв: Протодиякон Андрій Кураєв:

Протест на Манежній лише з вигляду націоналізм. По суті це крик болю і відчаю від того, що ті, хто покликані нас захищати, нас же і зраджують.

Погром завжди - реакція беззахисних, які втомилися сподіватися на захист з боку влади. Це потворна реакція на потворність тих, хто начебто мав у цивільному формі стримувати зло і карати його, але чомусь саме цього і не робить.

Якби ТБ показало тих ментів, що звільнили вбивць Єгора, причому показало б, як вони в наручниках йдуть по килиму з зірваних зіркових погонів їх начальників, не було б сьогоднішньої Манежній площі.

джерело

Ігумен Віталій (Уткін)

Чого не можна робити, так це аплодувати погромників і підбурювати до подальших заворушень, ніж, на жаль, зайняті деякі активні користувачі Інтернету. На жаль, в нашій інтелігенції закладений саме такий код поведінки - досить згадати її ставлення до терору ДО жовтня 1917 року. А ось після жовтневого перевороту вона в повній мірі вхопила наслідків цього самого терору, але вже проти себе самої. Цей процес чудово показав Булгаков в «Собачому серці». Як голосно ми зараз кричимо про корупцію і неадекватності влади! Майже так само голосно, як колись наші попередники кричали про «темних силах» і тієї ж самої корупції ... Але після російської Хіросіми 1917 року, після всіх жахів громадянської війни в країні залишався ще якийсь генетичний і моральний народний потенціал. Саме за допомогою його і утримувався 70 років комуністичний режим. Але цей же режим цей самий потенціал і доїв до кінця. Страшне генетичне і духовний стан нашого народу, що стало підсумком жахливого для нього XX століття, цілком проявило себе в останні 20 років. Думаю, що варто згадати Гегеля - «Кожен народ має той самий уряд, якого він заслуговує» ... Наша влада - дзеркало нас самих. І не «кавказці», Чубайс або «менти» винні в тому, що наше суспільство таке, яке воно є.

Потенціал для революцій в Росії повністю вичерпаний. Запасу внутрішньої міцності країни, який тримав її на плаву весь XX століття, більше немає. Немає і ніякого громадянського суспільства. Немає громадських скреп і зв'язків. І тут варто повернутися до традиції російської громадської думки. До збірки «Віхи», який в далекому 1909 році дав нещадну оцінку інтелігентським ілюзіям і інтелігентської міфології, не боячись улюлюкання і свисту натовпу «освітянців». Нагадаю класичну фразу Михайла Йосиповича Гершензона з цих самих «віх»: «Які ми є, нам не тільки не можна мріяти про злиття з народом, - боятися його ми повинні пущі всіх підступів влади і благословляти цю владу, яка одна своїми багнетами і тюрмами ще захищає нас від люті народної ».

Це було сказано тоді, коли народ ще був. Коли була селянська громада з її багатовіковими традиціями, було артільне самосвідомість, була соціальна відповідальність бізнесу. Зараз нічого цього немає. Якщо не буде настільки лаяти нашої інтелігенцією «медвепута», залишки Росії знесе темна каламутна хвиля хаосу.

Не можна хвалити, героїзувати або виправдовувати терор. Інакше цей терор обрушиться на нас самих. Адже всі ми можемо опинитися на тому пероні метро, ​​куди увірветься озвірілий натовп «реальних пацанів» ...

І ще. Ніколи, ні в 1905, ні в 1917 роках, ні тим більше зараз, не було самостійного народного політичної дії. Все це - результат політтехнологій, закулісних дій тих чи інших сил, які розгойдують державний човен. Так чи варто грати в ту гру, не тільки учасники, а й правила якої до кінця не ясні?

джерело

Ігумен Агафангел (Бєлих):

Моє глибоке переконання, - це зовсім не протистояння "кавказців" і "місцевих". Справа в назрілої напруженості між владою і народом, на жаль.

Протоієрей Димитрій Карпенко: Протоієрей Димитрій Карпенко:

Може я неуважно дивився, але мені так здалося, що жоден телеканал так і не показав виступ генерала Колокольцева перед фанатами і націоналістами на Манежі. А ось його підхід до преси дуже навіть показували.

І ось ще якось логіка не зовсім зрозуміла, якщо там були виключно лише футбольні фанати і ліво-радикальні (!) Угруповання, то навіщо перед ними взагалі потрібно було розшаркуватися і щось там обіцяти?

Так, і про Ростов щось в сьогоднішніх новинах не чути ...

фото:   http://zyalt фото: http://zyalt.livejournal.com/

фото:   http://zyalt фото: http://zyalt.livejournal.com/

фото:   http://zyalt фото: http://zyalt.livejournal.com/

фото:   http://zyalt фото: http://zyalt.livejournal.com/

Чому виходить так, що постраждалих захищають тільки люди, що відносяться до тієї ж соціального прошарку або професійної стратегії?
Так чи варто грати в ту гру, не тільки учасники, а й правила якої до кінця не ясні?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация