Яке волосся заборонено видаляти на тілі?

З ім'ям Аллаха Милостивого, Милосердного   Хвала Аллаху - Господу світів, мир і благословення Аллаха нашому пророку Мухаммаду, членам його сім'ї і всім його сподвижникам

З ім'ям Аллаха Милостивого, Милосердного

Хвала Аллаху - Господу світів, мир і благословення Аллаха нашому пророку Мухаммаду, членам його сім'ї і всім його сподвижникам!

А потім:

Питання видалення волосся спочатку відноситься до побутових питань, в основі яких все дозволено, крім того, що заборонено. І доказів на це безліч. Так, наприклад, посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) говорив: «Те, що дозволив Аллах у Своїй Книзі, є дозволеним, а то, що Він заборонив, є забороненим. Що ж стосується того, про що Він промовчав, то це також є дозволеним. Так прийміть же це від Аллаха, бо справді, Аллах нічого не забуває! », Після чого він прочитав наступний аят:« І Господь твій не забуває »(Марьям 19: 65). аль-Хакім 2/375, аль-Баззар 123. Достовірність цього хадиса підтвердили імам ан-Науауі, Ібн аль-К'айім, хафиз Ібн Касир, імам ас-сунуть і шейх аль-Альбані.

Значить виходячи з цієї важливої ​​основи, необхідно мати текст з Корану або Сунни на заборону видалення волосся з будь-якого ділянки тіла.

Повідомляється від Ібн Мас'уд (нехай буде задоволений ним Аллах), що посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Аллах прокляв жінок, які роблять татуювання і яким роблять татуювання; які вищипують брови і яким вищипують брови; які розпилюють зуби для краси і змінюють творіння Всевишнього Аллаха! »аль-Бухарі 5931, Муслім 2125.

Це найголовніший хадис в питанні заборони видалення волосся.

Вчені говорили, що заборона видалення брів в цьому хадисі стосується як чоловіків, так і жінок, оскільки сенс заборони в зміні творіння Аллаха. А саме жінки згадуються в хадисі з тієї причини, що вони найчастіше це роблять.

Слова: «які вищипують брови і яким вищипують брови» звучать так: «ан-Намісат уаль-мутанамісат».

У хадисі вживається слово «ан-Намсен», у визначенні якого вчені розійшлися, що і послужило причиною розбіжностей в цьому питанні.

Перша думка полягає в тому, що мова йде про видалення волосся саме з брів. Так говорив імам Абу Дауд в своїй збірці, після згадки наведеного вище Хадісе. Він говорив: «Намис - це та, яка видаляє брови».

І цієї думки віддали перевагу вчені Постійного комітету (аль-Ляджнату-ддаіма) на чолі з шейхом Ібн Базом. І з цієї причини вони дозволяли видаляти навіть волосся між брів, спираючись на те, що заборона прийшов тільки на видалення саме брів! Див. «Фатауа аль-Ляджна» 5/197.

Друга думка полягає в тому, що під словом «ан-Намсен» мова йде про видалення волосся з усього особи, а не тільки брів!

Імам Ібн аль-Асир сказав: «Намис - це та, яка видаляє волосся з особи». Див. «Ан-Ніхая» 5/185.

І це також думка багатьох знавців арабської мови і імама Ібн Джарір.

Третя думка полягає в тому, що «ан-Намсен» - це видалення волосся з усього тіла, як про це говорив Фауруз Абаді. Див. «Аль-К'амусуль-Мухіт» 633.

І цієї думки віддав перевагу шейх аль-Альбані, який вважав, що жінкам не дозволено навіть видаляти бороду з особи.

Дізнавшись про все сказане і повернувшись до того питання, в якому серед вчених немає розбіжностей, залишається те, що заборонено жінкам вискубувати брови і голитися на лисо! Адже аргументу немає в розбіжності, а вчені розійшлися у визначенні слова ан-Намсен.

Вчені постійного комітету говорили: "Видалення жінкою волосся з тіла, відноситься спочатку до необхідної від неї речі, оскільки в цьому прикрашання себе для чоловіка. І немає жодного доказу, який забороняє це, крім заборони на ан-Намсен, що є видаленням волосся з брів! "Див." Фатауа аль-Ляджна "17/130.

Імами малікітского мазхаба говорили: «Жінка може видаляти все волосся, видалення яких роблять її кращою, і вона повинна залишати ті волосся, які роблять її кращою. І з цієї причини жінкам заборонено голитися на лисо! »Див." Аль-Маусу'а аль-фік'х "18/100.

Але винятком є ​​вищипування брів, на що вказує згаданий хадис! Однак шейх Ібн 'Усаймін говорив, що якщо у жінки сильно густі брови, що вони навіть спадають на очі, у зв'язку з чим це обтяжує жінку, вона може підстригати і підстригти злегка брови. Див. «Фатауа Ібн 'Усаймін» 3/866.

Імам ан-Науауі сказав: «Видаляти волосся з особи жінкам заборонено, якщо тільки мова йде не про бороді або вусах. Їх видалення не заборонено, більш того, ми вважаємо це бажаним! »Див." Шарх сахих Муслім "14/106.

Це не працюється з тієї причини, що Аллах спочатку створив жінок без бороди, а наявність у будь-якої жінки бороди, є винятком і її недоліком, а недоліки по шаріату дозволено видаляти, якщо тільки немає на це явного заборони, і не є необхідністю прояву терпіння і стійкості перед випробуванням!

Хотів би підсумувати цю тему тим, як роз'яснив це питання шейх Ібн 'Усаймін, і цієї думки віддав перевагу також Саліх аль-Мунаджид.

Воно полягає в наступному:

Шаріат розділив волосся на три категорії:

1. Те, що заборонено чіпати, як борода чоловіки, гоління на лисо жінками і вищипування брів.

2. Те, що шаріат повелів видаляти, а це волосся на лобку і під пахвами, як на це вказують достовірні хадіси.

3. Те, щодо чого шаріат промовчав. Ставлення до таких типів волосся залежить від вибору самої людини, якщо він бажає, то може їх залишити, а якщо немає, видалити. Див. «Фатауа маратіль-Мусліма» 3/879.

Але слід також зазначити, що якщо скажемо, у видаленні жінкою волосся на ногах через красу для чоловіка є користь, то такий вчинок для чоловіка не матиме ніякої мудрості і користі.

Уа-ллах а'лям.

І на завершення, хвала Аллаху - Господу світів!

«Саляфов - Форум»

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация