Які «лічильники на батарею» можна встановлювати? Відповідаємо на запитання кременчужанина

  1. Індивідуальний тепловий лічильник
  2. Прилад-розподільник

Головне, що слід зрозуміти: тип приладів для індивідуального обліку тепла різний для будинків з горизонтальною і будинків з вертикальною розводкою

Головне, що слід зрозуміти: тип приладів для індивідуального обліку тепла різний для будинків з горизонтальною і будинків з вертикальною розводкою. Крім того, в будинках з вертикальною розводкою індивідуальний облік можливий, якщо не менше 50% споживачів встановлять такі прилади

Публікація «Телеграфа» про індивідуальний облік тепла «Не плати за сусіда: Мінрегіон дозволив всім лічильники тепла« на батареях » викликала питання у читача нашого сайту. Ось що він попросив уточнити, написавши коментар:

«Шановна редакціє, прохання уточнити, які прилади можна встановлювати, тому що в тексті «Порядку оснащення окремий приміщень у будівлях Вузли розподільного обліку / приладами-розподілювачамі теплової ЕНЕРГІЇ та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку» сказано, що прилади обліку повинні відповідати ДСТУ EN 834 до: 2017 «Вімірювачі витрат тепла для визначення тепловіддачі кімнатних опалювальних батарей. Прилади з Електроживлення », а в магазинах продаються прилади обліку по ДСТУ EN 1434-1: 2006« Теплові лічильники. Частина перша. Загальні умови ». Крім того текст ДСТУ EN 834 до: 2017 не доступний в інтернеті. »

За коментарем ми звернулися до фахівця - Віктору Ворожбітову, начальнику дільниці контрольно-вимірювальних приладів і автоматики КП «Теплоенерго». Відзначимо, що Закон (Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання »якраз передбачає, що модель приладу-розподільника (то, що ми називаємо« лічильник на батарею ») як раз повинна узгоджуватися виконавцем послуги.

- Прилад-розподільник і тепловий лічильник це різні прилади. Індивідуально (в кімнаті на кожній батареї) для обліку встановлюють прилади-розподілювачі (саме їх і треба шукати в магазинах і вони якраз в більшості відповідають ДСТУ 834 до: 2017). А умови їх застосування як комерційних більш докладно наведені в законі про комерційний облік теплової енергії, - прокоментував Віктор Ворожбитом.

Отже, розберемося, в чому різниця між цими приладами.

Індивідуальний тепловий лічильник

Індивідуальний тепловий лічильник

Як вже було сказано в попередній публікації, установка індивідуального теплового лічильника можлива в будинках з горизонтальною розводкою (на вводі в квартиру). Це може бути механічний лічильник або ультразвукової лічильник. Але він монтується на трубі введення і пропускає через себе потік теплоносія (як і лічильники води або будинковий лічильник тепла). Принцип роботи - вважає різницю температур на подавальному та зворотному трубопроводі, і на основі цього вважає спожиті гігакалорії. Для квартири з окремим введенням (при горизонтальній розводці) досить одного такого лічильника.

Прилад-розподільник

Прилад-розподільник

На відміну від індивідуального теплового лічильника, прилад-розподільник НЕ монтують на трубі. Це електронний прилад, який кріпиться на батарею. Щоб вести розрахунки спожитого тепла, потрібно, щоб кожна батарея в приміщенні була оснащена приладом-розподільником. Чому він називається «прилад-розподільник»? Тому що дозволяє розподіляти витрати на опалення від індивідуального споживання теплової енергії. Принцип роботи: один термодатчик вимірює температуру поверхні радіатора, інший - температуру в приміщенні. Потім на основі даних про температурах електронний обчислювач вважає витрата теплової енергії, враховуючи коефіцієнти тепловіддачі.

Саме для цих приладів введений стандарт ДСТУ EN 834 до: 2017, що відповідає міжнародним стандартам (на заміну ДСТУ EN 834: 2006).

В Інтернеті на ряді сайтів можна знайти текст ДСТУ EN 834 до: 2017, правда, доступ платний. Самі прилади-розподілювачі, (на увазі їх новизни для України) знайти в інтернеті складно, але можна. Ми знайшли фірму, яка готова надати прилад, що відповідає ДСТУ EN 834 до: 2017.

Ми знайшли фірму, яка готова надати прилад, що відповідає ДСТУ EN 834 до: 2017

Як каже Віктор Ворожбитом, в Кременчуці поки немає обліку за приладами-розподільників. Адже важлива умова для такого обліку - такими приладами має бути обладнано не менше 50% квартир в будинку (про це ми писали раніше, аналізуючи закон про комерційний облік). А значить, потрібно домовлятися з сусідами: скільки з них готове викласти близько 2 тис грн на кожну батарею? Ось що, зокрема, говорить Закон про комерційний облік:

«..Показання приладів - розподілювачів теплової ЕНЕРГІЇ Використовують при розподілі Виключно за умови, что такими приладами оснащені не Менш як 50 відсотків опалювальних приладів (кроме розташованіх у пріміщеннях (місцях) Загальна Користування багатоквартірніх будинків) у Будівлі.»

Наш висновок: хоч КМУ і дав «зелене світло» поквартирному обліку тепла, популярний він не буде з огляду на дорожнечу і особливостей такого обліку. Хіба що забудовники почнуть здавати «круті» вдома з такими приладами.


Чому він називається «прилад-розподільник»?
А значить, потрібно домовлятися з сусідами: скільки з них готове викласти близько 2 тис грн на кожну батарею?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация