Які гроші в Єгипті - валюта "єгипетський фунт"

  1. В яких випадках єгипетські фунти все-таки потрібні
  2. Обмін валюти
  3. Курси валют
  4. Особливості грошей Єгипту
  5. обмани туристів
  6. головне правило
  7. єгипетські монети
  8. єгипетські банкноти
  9. Останнє важливе зауваження

1 єгипетський фунт = 3,81 рублів

Переважна більшість туристів, відпочиваючих в Єгипті, ніколи не міняють гроші і бачили єгипетські фунти тільки на картинках. У курортних містах долари і євро приймають скрізь: в магазинах, кафе, ресторанах, екскурсійних бюро, і навіть водії таксі беруть іноземну валюту, хоча законом це заборонено.

У курортних містах долари і євро приймають скрізь: в магазинах, кафе, ресторанах, екскурсійних бюро, і навіть водії таксі беруть іноземну валюту, хоча законом це заборонено

Однак в деяких випадках єгипетська валюта все-таки знадобиться. У цій статті поговоримо про монетах і банкнотах, курсах валют і поширених обманах туристів.

Валюта Єгипту називається "єгипетський фунт", офіційне її позначення - EGP, таку абревіатуру ви побачите в банках і обмінних пунктах.

Самі єгиптяни називають свою валюту словом, яке складно вимовляти європейцям, воно звучить приблизно як "жунайх".

У магазинах на цінниках зустрічаються позначення LE, LE, E £ або £ E, всі вони позначають єгипетський фунт. Абревіатура LE розшифровується як "livre egyptian", тобто "єгипетський лівр" за аналогією з "французьким ліврів". Ймовірно, у багатьох читачів виникли питання: "Чому називається лівр, якщо він фунт? І до чого тут взагалі Франція? "

Спробуємо відповісти. Єгипет довгий час був частиною Османської імперії, і тут ходила турецька валюта "куруш", він же "піастр". У 1805 році до влади в Єгипті прийшов Мухаммед Алі, і почав проводити свою політику в усіх сферах життя країни. У 1833 році відбулася війна між Єгиптом і Туреччиною, і єгиптяни відвоювали фактичну незалежність. У новому статусі Єгипту була потрібна своя валюта.

Єгипетський фунт був введений в 1834 році. Нова валюта не замінила турецькі піастри (Куруш), а стала найвищою одиницею за курсом 1 фунт = 100 піастрам. 1 фунт в ті часи був справжнім багатством, він прирівнювався 7,5 грамам чистого золота.

Мухаммед Алі любив Францію і все французьке. Він будував армію за французьким зразком, запрошував найкращих архітекторів з Парижа і навіть подарував Франції великий обеліск з Луксорського храму . До слова, цей обеліск і понині стоїть у Парижі на Площі згоди.

До слова, цей обеліск і понині стоїть у Парижі на Площі згоди

Не дивно, що до нової валюти "причепилося" французька назва, адже в той момент в Єгипті було дуже багато французів. Згадати хоча б великих археологів-єгиптологів того часу - Огюст Марієт (засновник Каїрського музею ) І Жан-Франсуа Шампольон (розшифрував єгипетські ієрогліфи) були французами.

Минуло майже два століття, а в валюті Єгипту нічого не змінилося - 1 фунт все також ділиться на 100 піастрів, а французька назва LE поширене і зараз.

Єгипетський фунт використовується не тільки в Єгипті, але і в області міста Газа (зазвичай її називають "сектор Газа"), який є територією з невизначеним статусом. У Газі нарівні ходять єгипетські фунти і ізраїльські шекелі .

В яких випадках єгипетські фунти все-таки потрібні

Якщо ви їдете самостійно подивитися пам'ятки Каїра або місто Олександрію . Якщо ви вирішили відпочити на середземноморських курортах Єгипту або курортах навколо Суеца ( Айн-Сохна та інші). У всіх цих випадках гроші доведеться міняти, так як розплачуватися доведеться фунтами.

У всіх цих випадках гроші доведеться міняти, так як розплачуватися доведеться фунтами

Якщо ви летите в Єгипет на курорти Червоного моря і з готелю виходити не збираєтеся, то обійдетеся доларами і євро. Навіть на місцевих екскурсіях фунти не знадобляться. курорти Єгипту - це окремі області, сильно відрізняються від решти країни, тут фунти не потрібні. На фото праворуч типовий прайс-лист з готелю в Хургаді, він повністю в доларах.

Якщо ви приїхали на курорти Червоного моря, але хочете поїхати на екскурсії в Каїр, Олександрію або Луксор, то краще мати з собою трохи фунтів. Єгипетські гроші знадобляться в магазинах купити води або перекусити. У деяких місцевих крамницях можна купити єгипетські сувеніри в кілька разів дешевше, але тільки за фунти.

Обмінювати гроші можна у відділеннях банків або в обмінних пунктах. Останнім часом в готелях почали ставити банкомати, які також вміють чинить обмін валюти. Останній спосіб найзручніший, так як банкомат точно не обдурить.

Обмін валюти

Читайте нашу детальну статтю « Обмін валюти в Єгипті ».

Курси валют

Офіційні курси обміну дивіться в таблиці нижче.

Курси валют на: 04.07.2019
1 єгипетський фунт = 3.808 російських рублів
1 єгипетський фунт = 0.060 американських доларів
1 єгипетський фунт = 0.053 євро
1 російський рубль = 0.263 єгипетських фунтів
1 американський долар = 16.621 єгипетських фунтів
1 євро = 18.742 єгипетських фунтів
Якщо не хочете вважати самі, скористайтеся нашим
Калькулятором єгипетського фунта

Особливості грошей Єгипту

Офіційно вивезення єгипетських фунтів за межі країни заборонений. Насправді, на митному контролі в аеропортах Хургади і Шарм ель-Шейха ніхто всерйоз це не перевіряє, а красива монетка в 1 єгипетський фунт давно стала у туристів популярним сувеніром.

1 фунт ділиться на 100 піастрів, але чисто теоретично в Єгипті існує ще більш маленька грошова одиниця - міллім. 1 піастр = 10 міллімів, 1 фунт = 1000 міллімів. Офіційно міллімів ніхто не забороняв, але монети 1 і 5 міллімів закінчили випускати ще в 1972 році. Зараз такі монети в обігу вже не зустрічаються.

Єгипетські банкноти мають гарну властивість - принцип "чим більше гідність купюри, тим вона більше розміром" тут дотримується, що зручно. Банкноти 5, 10, 20, 50, 100 і 200 фунтів мають довжини 14.5, 15, 15.5, 16, 16.5 і 17,5 сантиметрів. Купюра 200 фунтів ще й ширше всіх інших - 8 сантиметрів проти 7 у інших купюр.

Негативна риса банкнот єгипетського фунта - це їх зовнішня схожість. На лицьовій стороні у всіх купюр зображені мечеті, написи на арабській мові і номінал індо-арабськими цифрами. Європейцям складно відрізняти купюри один від одного, доводиться перевертати їх все на іншу сторону, де написи вже зроблені по-англійськи, а номінал вказаний звичними цифрами.

Така схожість купюр породила кілька видів обманів туристів. Про це поговоримо докладніше.

обмани туристів

Найпоширеніший обман - це повернення здачі. Вам просто дають здачі менше, ніж належить. Шахрай сподівається, що ви неправильно перерахуєте, так як купюри схожі. Популярність цього обману логічна, адже за помилку в підрахунку здачі поліція не заарештовує і в тюрму не саджають. Якщо ви знайшли помилку, то вам просто скажуть: "Ой. Вибачте. Помилився. Ось вам правильна здача. "

Другий обман стосується банкнот 50 фунтів, з якими туристам потрібно бути особливо обережними. Зовсім недавно в обігу була банкнота номіналом 50 піастрів (на фото праворуч).

Ці банкноти перестали друкувати ще в 2006 році, і вони були повністю виведені з обігу в 2010 році, але шахраї їх все ще використовують. Вони дають на здачу купюру 50 піастрів замість купюри 50 фунтів.

Запам'ятайте, що на купюрі 50 піастрів зображений фараон з жезлом. Побачили таке зображення, значить щось нечисто. Мужик з жезлом сам по собі нічого доброго не обіцяє, особливо добре це знають автомобілісти, а на єгипетській банкноті і тим більше.

Крім купюри 50 піастрів, раніше існували купюри 25 піастрів і 1 фунт (із зображенням храму Абу-Сімбел ). На щастя, для цих двох купюр шахраї застосування не знайшли.

головне правило

Уважно перераховуйте всі купюри, не відходячи від каси. Не полінуйтеся, переверніть банкноти вгору тією стороною, де написано номінал звичними цифрами. Після цього перерахуйте гроші, краще два рази.

І читайте наші статті: " Обмани туристів в Єгипті "І" Що в Єгипті не можна робити туристам ".

єгипетські монети

На аверсі монет можна побачити тематичну картинку. На реверсі написаний номінал індо-арабськими цифрами. Зверніть увагу, що нижче цих цифр можна знайти номінал, написаний по-англійськи.

Зверніть увагу, що нижче цих цифр можна знайти номінал, написаний по-англійськи

Монета 5 піастрів.

До 1992 року на реверсі зображували піраміди Гізи . Здається дивно, що найголовніша пам'ятка Єгипту зображена на найменшій монеті. Мабуть з цієї причини дизайн монети змінили.

З 1992 року на реверсі зображують вазу. Це не якась знаменита археологічна знахідка, а найпростіша ваза, виконана в класичному арабському стилі.

Вага: 2,4 грама. Діаметр: 17 мм. Товщина: 1,04 мм. Склад: 94% сталь, 2% нікель і 4% мідь (зовнішнє покриття)

Монета 10 піастрів.

На реверсі зображено знамениту мечеть Мухаммеда Алі , Яка знаходиться в Каїрської цитаделі .

Вага: 3,2 грама. Діаметр: 19 мм. Товщина: 1,1 мм. Склад: 94% сталь, 2% мідь і 4% нікель (зовнішнє покриття)

Склад: 94% сталь, 2% мідь і 4% нікель (зовнішнє покриття)

Монета 25 піастрів.

Найнудніша єгипетська монета. З обох сторін написаний номінал, на аверсі фраза "Арабська Республіка Єгипет" і рік випуску. Мабуть, у автора дизайну цієї монети був творча криза.

Вага: 5,2 грама. Діаметр: 25 мм. Товщина: 1,4 мм. Склад: 95% мідь, 5% алюміній.

Склад: 95% мідь, 5% алюміній

Монета 50 піастрів.

На реверсі зображений профіль цариці Клеопатри - найзнаменитішої єгиптянки .

Вага: 6,5 грамів. Діаметр: 23 мм. Товщина: 1,7 мм. Склад: 94% сталь, 2% нікель і 4% мідь (зовнішнє покриття)

Склад: 94% сталь, 2% нікель і 4% мідь (зовнішнє покриття)

Монета 1 фунт.

На реверсі зображено похоронна маска фараона Тутанхамона з XVII династії, яка була залучена в 1922 році з гробниці Тутанхамона (KV62) в долині Царів . Якщо вдуматися, ця маска чудово підходить в якості символу грошей, адже вона золота вагою понад 10 кілограмів. Зараз маска Тутанхамона зберігається в Каїрському музеї.

Вага: 8,5 грамів. Діаметр: 25 мм. Товщина: 1,95 мм.

Склад центральної частини: 94% сталь, 2% нікель і 4% мідь (зовнішнє покриття).

Склад ободной частини: 94% сталь, 2% мідь і 4% нікель (зовнішнє покриття).

Монети в Єгипті постійно змінюються. Зараз в обігу знаходяться монети відразу декількох серій. Наприклад, можна зустріти монети 50 піастрів двох діаметрів - 23 (2007 року) і 25 (2005 року) міліметрів. Обидві монети є повноправним платіжним засобом. Якщо зіткнетеся з подібним, не дивуйтеся.

єгипетські банкноти

Зараз в обігу знаходяться купюри 5, 10, 20, 50, 100 і 200 єгипетських фунтів. У 2006 році в газетах Аль-Ахрам (назва перекладається як "піраміди") і Аль-Акбар (перекладається як "новини") в декількох статтях було заявлено, що влада планує ввести банкноту 500 фунтів. Але поки офіційних заяв немає, і навіть макетів цієї купюри ніхто не бачив.

Але поки офіційних заяв немає, і навіть макетів цієї купюри ніхто не бачив

Банкнота 5 фунтів.

На лицьовій стороні зображена мечеть Ібн Тулуна, на тильній стороні репродукція гравюри "Річка Ніл пропонує дари жителям долини", знайденої в одній з царських гробниць.

Розміри: 145х70. Колірна гамма: синьо-зелена.

Колірна гамма: синьо-зелена

Банкнота 10 фунтів.

На лицьовій стороні зображена мечеть Аль-Ріфаї, на тильній стороні показана верхня частина статуї фараона Хефрена. Цю скульптуру археологи виявили в поминальному храмі в Гізі недалеко від піраміди Хефрена . Зараз скульптуру можна побачити в Каїрському музеї.

Розміри: 150х70. Колірна гамма: рожева.

Колірна гамма: рожева

Банкнота 20 фунтів.

На лицьовій стороні зображена мечеть Мухаммеда Алі, на тильній стороні зображена бойова колісниця Стародавнього Єгипту.

Розміри: 155х70. Колірна гамма: зелена.

Колірна гамма: зелена

Банкнота 50 фунтів.

На лицьовій стороні зображена мечеть Каджмас аль-Ісшакі (вона ж мечеть Абу-Хурайба), на тильній стороні показаний храм в Едфу , Присвячений богу Гору.

Розміри: 160х70. Колірна гамма: коричнево-червона.

Колірна гамма: коричнево-червона

Банкнота 100 фунтів.

На лицьовій стороні зображена мечеть і медресе султана Хасана в Каїрі, на тильній стороні показана голова великого Сфінкса в Гізі.

Розміри: 165х70. Колірна гамма: фіолетова.

Колірна гамма: фіолетова

Банкнота 200 фунтів.

На лицьовій стороні зображена мечеть Канібей аль-Рамі в Каїрі, на тильній стороні показана статуя "сидячого переписувача", знайдена археологом Огюстом Маріетт в Саккарі в 1850 році. Статуя датована IV династією, тобто вона ровесниця піраміді Хеопса (Близько 2500 року д.н.е).

Цікаво, що ця скульптура зараз знаходиться не в Єгипті, а в Парижі в музеї Лувру. Серед єгипетських політиків іноді з'являються заяви, що Єгипет повинен зажадати її назад. З цієї причини поява "сидячого переписувача" на купюрі було сприйнято з побоюванням. Чи не політичне чи ця заява?

Розміри: 175х80. Колірна гамма: оливкова.

Останнє важливе зауваження

На початку економічної кризи в 2014-2015 роках в Єгипті багато торговців почали приймати російські рублі. Тоді в російській пресі про це трубили як "про гігантську перемозі економіки Росії над доларом".

Туристи, які повірили в такі ультра патріотичні заяви, брали з собою в поїздку рублі, але швидко розуміли свою дурість. При офіційному курсі рубль / долар в 60 рублів, єгипетські торговці брали рублі по курсу 80 або навіть 100.

Не повторюйте такі помилки, беріть з собою долари.

Про те, скільки грошей запасати для комфортного і цікавого відпочинку в Єгипті, читайте нашу статтю « Скільки грошей взяти в Єгипет ».

Бажаємо вдалого спілкування з грошима в Єгипті, і читайте інші наші цікаві статті про цю країну (посилання нижче).

Залиште свій коментар.Нам важлива Ваша думка!

Показати коментарі Приховати коментарі

Читайте про Єгипті на нашому сайті

Туристичний сайт Жовтий Журавель - jj-tours.ru - 2013-2019.

Ймовірно, у багатьох читачів виникли питання: "Чому називається лівр, якщо він фунт?
І до чого тут взагалі Франція?
Чи не політичне чи ця заява?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация