Які гроші в Тунісі - валюта 'туніський динар'

  1. Туніський динар - одна з найцікавіших валют в світі
  2. Які гроші брати з собою
  3. Життєвий цикл туніського динара
  4. Де і як міняти гроші
  5. Особливості туніської валюти для туристів
  6. Туніські копійки - міллімів
  7. Скільки брати грошей і ціни в країні
  8. Трохи історії туніських грошей
  9. монети
  10. банкноти
  11. Вивіз динарів з Тунісу

1 туніський динар = 21,91 рублів

У Тунісі торгові операції офіційно дозволені тільки в місцевій валюті - туніських динари. Відмова торговців брати долари і євро дивує багатьох російських туристів, які звикли до Єгипту і Туреччини, де туристи часто навіть не доторкаються до місцевої валюти. У Тунісі доведеться мати справу з динарами, в цій статті розповімо все найцікавіше про них.

Туніський динар - одна з найцікавіших валют в світі

1 туніський динар = 21,91 рублів   У Тунісі торгові операції офіційно дозволені тільки в місцевій валюті - туніських динари

Спілкування з грошима Тунісу може принести масу цікавих вражень. Перше, що дивує туристів - це туніські "копійки", які називаються "міллімів". В 1 динарі 1000 міллімів, а не 100, як ми звикли.

В руках можна потримати монету 1/2 динара. За нашою логікою, має бути 500 міллімів, але тут монета саме 1/2 динара.

Також цікава банкнота 30 динарів, такий незвичайний номінал в світі більше ніде не зустрічається. Отримати таку банкноту на руки - це і велике щастя, і нещастя одночасно. Нещастя в тому, що вона офіційно виведена з обігу, тобто це вже просто сувенір. Щастя в тому, що її можна продати дорожче як колекційну.

У деяких магазинах ціни вказують в міллімів, що валить туристів в шок. Уявіть ситуацію, що в магазині бачите ціну за банку газованої води посилання - 1 700, розумієте, що в кишені стільки грошей немає навіть після обміну на динари 100 доларів.

У Тунісі дуже цікаві монети. Монета 1 динар зустрічається в декількох варіантах оформлення, пробуджуючи в туристах пристрасть, як у справжніх нумізматів - зібрати в кишені все варіанти.

Які гроші брати з собою

Беріть долари США або євро. Ці валюти можна обміняти в будь-якому банку або обмінному пункті. Більшість обмінників в Тунісі приймають і інші валюти - алжирські динари, дирхами ОАЕ , Катарські реали, швейцарські франки, британські фунти, шведські та норвезькі крони.

Ми не бачили ще обмінника на туніських курортах , Який брав би російські рублі або українські гривні. І навіть якщо такий обмінник знайдеться, курс буде дуже невигідним.

Життєвий цикл туніського динара

У таблиці нижче дивіться актуальний курс туніського динара до долара, євро або рубля.

Курси валют на: 29.06.2019
1 туніський динар = 21.911 російських рублів
1 туніський динар = 0.347 американських доларів
1 туніський динар = 0.305 євро
1 російський рубль = 0.046 туніських динарів
1 американський долар = 2.886 туніських динарів
1 євро = 3.280 туніських динарів
Якщо не хочете вважати самі, скористайтеся нашим
Калькулятором туніського динара

Де і як міняти гроші

Міняти гроші доведеться. У Тунісі заборонено законом торгувати в будь-який інший валюті, крім туніських динарів. У країні дуже жорсткий валютний контроль, громадяни не мають право вільно міняти валюту. Навіть якщо торговець візьме у туриста валюту, йому буде проблематично її обміняти.

Детально про обмін валюти читайте в нашій статті " Як і де міняти гроші в Тунісі ".

Особливості туніської валюти для туристів

Міжнародне позначення туніського динара - TND. Ця абревіатура зустрічається на табло в банках або обмінниках, фігурує в офіційних документах. У магазинах на цінниках пишуть "DT", приклад дивіться на фото нижче. Вкрай рідко зустрічається позначення "TD".

Вкрай рідко зустрічається позначення TD

Як і в багатьох арабських країнах, в Тунісі люблять монети. Монета найбільшого номіналу - це 5 туніських динарів, що за курсом початку 2017 року становить 125 рублів. У Росії найбільший номінал монети - це всього 10 рублів.

Туніську національну валюту заборонено вивозити з Тунісу або ввозити в Туніс . Будь-яку монету навіть самого малого номіналу конфіскують митники, якщо знайдуть звичайно.

Туніські копійки - міллімів

Якщо в Росії копійки вже майже не використовуються в повсякденних платежах. У Тунісі міллімів використовують часто, але округлюють всі ціни до 100 міллімів. Монети 5, 10 і 20 міллімів офіційно знаходяться в обороті, але на практиці туристи дуже рідко отримують їх на руки. З поширених в побуті монет, 50 міллімів є найменшою за номіналом.

Скільки брати грошей і ціни в країні

Про ціни читайте наші статті: " Скільки взяти грошей в Туніс "І" Ціни на їжу в Тунісі ".

Трохи історії туніських грошей

У 1881 році Туніс потрапив під владу французів, цей період історії Тунісу отримав назву "Французький протекторат". У 1891 році французи ввели в Тунісі нову місцеву валюту - туніський франк, прирівняний до французького франка. Франк ділився на 100 сентімов.

Після здобуття Тунісом незалежності в 1958 році була введена нова валюта. Туніський динар став одним із символів нової незалежної республіки. Заміна грошей в країні сталася в 1960 році за курсом 1 динар = 1000 франків.

По суті, старий туніський франк став міллімів. Тунісці так і кажуть: "Пляшка води коштує 1000 франків" або "Коржик коштує 1500 франків". Особливо ця звичка поширена серед тунісців старшого покоління.

монети

Монета 5 динарів найбільша за номіналом, але не за розміром! Зверніть на це увагу, монета 2 динара більше і важче, ніж 5 динарів.

Вага - 10 грамів і 29 мм в діаметрі. Мідно-нікелевий сплав в центрі, а окантовка буває двох видів: з міді або латуні. На аверсі портрет Хабіба Бургіби - першого президента Тунісу і ватажка руху за незалежність країни. На реверсі герб Тунісу.

Цікавий факт - ця монета офіційно вважається пам'ятної, хоча і використовується в повсякденних розрахунках тунісців. Вона була випущена в 2002 році на честь другої річниці смерті Хабіба Бургіби. Виходить, що всі монети 5 динарів в Тунісі є пам'ятними, а звичайних монет цього номіналу просто не існує. Забавно, але факт.

Забавно, але факт

Монета 2 динара випущена відносно недавно - в 2013 році. Вага - 11,2 грама, діаметр - 29,4 мм. Матеріал - мідно-нікелевий сплав.

На аверсі зображено бухта стародавнього Карфагена , На реверсі оливкове дерево. На найцікавіше в цій монеті - це форма трінадцатігранніка. Араби в цифрі 13 нічого поганого не бачать.

Монета 1 динар зустрічається в трьох варіантах дизайну.

Перша версія випускалася з 1976 по 1983 роки. На аверсі зображено принцес Дідона - засновниця Карфагена, на реверсі портрет Хабіба Бургіби. Ці монети все ще знаходяться в обігу, їх цілком можна отримати на здачу в магазині. Вага - 9,75 грамів, діаметр - 27,95 мм. Матеріал - мідно-нікелевий сплав.

Друга версія випускалася з 1988 по 1990 роки. На аверсі принцеса Дідона, на реверсі контури країни Туніс. Вага - 9,85 грамів, діаметр - 28,06 мм.

Третя версія випускалася з 1996 по 2013 роки. Природно, таких монет зараз в обігу найбільше, дивіться її на фото. На аверсі принцеса Дідона, на реверсі герб Тунісу. Вага - 10,1 грамів, діаметр - 28 мм.

Дуже цікава монета 1/2 динара. Вага - 8 грамів, діаметр - 24 мм. Матеріал - мідно-нікелевий сплав.

Ці монети також випускали три рази в 1976-1983, 1988-1990 і 1996-2013 роках. На аверсі зображені рука з фініками і рука з пшеничним колоском. На реверсі все так же, як і на монетах 1 динар: портрет Хабіба Бургіби, контури Тунісу і герб в останній версії.

Монети 200 міллімів виконані з бронзи. В їхньому дизайні складно знайти щось оригінальне.

Вага - 9,4 грамів, діаметр - 29 мм. Форма - трінадцатіграннік.

З монетами 100 міллімів все аналогічно - той же дизайн, так само з бронзи.

Вага - 7,5 грамів, діаметр - 27 мм.

І найменша монета, з якою доводиться стикатися туристам - це 50 міллімів.

Вага - 6 грамів, діаметр - 25 мм.

банкноти

До 2014 року ситуація з банкнотами в Тунісі була складною. Тут в обороті знаходилися купюри різних серій. У кишенях у туристів могли перебувати три банкноти 10 динарів, і всі різні за розміром і кольором.

В кінці 2014 року всі старі банкноти вийшли з обігу. Однак, банкноти старих серій цілком можуть дати на здачу.

Наша порада! Уважно дивіться на рік випуску банкноти, порівнюйте з даними їх таблиці нижче. Якщо дата випуску менше, не беріть таку банкноту.

Якщо дата випуску менше, не беріть таку банкноту

Банкнота 5 динарів. Дійсні тільки банкноти випуску 2014 року і пізніше.

На передній стороні зображений полководець Ганнібал в шоломі і бухта Карфагена. На тильній стороні карфагенские кораблі.

Зверніть увагу на водяні знаки, виконані у формі оливкового дерева. Такі цікаві водяні знаки можна побачити на всіх туніських банкнотах.

Розміри: 143 на 73 міліметра.

Банкнота 10 динарів. Дійсні тільки банкноти випуску 2013 року і пізніше.

На передній стороні зображений поет Абуль Ель-Касім Чеббі. На тильній стороні арки школи Медеса Баччо в місті Туніс.

Розміри: 148 на 73 міліметра.

Розміри: 148 на 73 міліметра

Банкнота 20 динарів. Дійсні тільки банкноти випуску 2011 року і пізніше.

На передній стороні на лошіді і з шаблею Хайреддін-паша - знаменитий політичний діяч Османської імперії, що був колись намісником Тунісу. На його тлі бачимо Ксар Оулед Солтан - укріплене зерносховище в Татуане. На тильній стороні коледж Садки в місті Туніс.

Розміри: 153 на 76 міліметрів.

Розміри: 153 на 76 міліметрів

Банкнота 50 динарів. Дійсні тільки банкноти випуску 2011 року і пізніше.

На передній стороні письменник і поет Ібн-Рачік і Музей Нумізматики в місті Туніс. На тильній стороні Палац Касба в місті Туніс.

Розміри: 158 на 79 міліметрів.

Ще раз радимо уважно стежити за тему купюрами, які ви отримуєте на здачу в магазинах. Перевіряйте дату випуску.

Вивіз динарів з Тунісу

Багато туристів хочуть привезти з Тунісу монети в якості сувенірів або для колекції. Однак, вивезення монет і банкнот заборонений.

Звичайно, ми не рекомендуємо порушувати закон, але, якщо читач вирішив провезти туніські гроші через кордон, дамо кілька порад, як це зробити успішно.

Ні в якому разі не кладіть монети в кишені одягу, зловлять на першому ж контролі за допомогою металошукача. Кладіть в ручну поклажу, її перевіряють швидко, щоб не гальмувати чергу. Обов'язково кладіть монети упереміш з іншими металевими предметами і в найбільшу сумку, щоб у митника було поменше бажання "потрошити" багаж.

Вдалого спілкування з тунисскими динарами, і читайте інші корисні для туристів огляди про цю країну на нашому сайті JJ-Tours.ru (список посилань нижче).

Залиште свій коментар.Нам важлива Ваша думка!

Показати коментарі Приховати коментарі

Читайте про Тунісі на нашому сайті

Туристичний сайт Жовтий Журавель - jj-tours.ru - 2013-2019.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация