Які основні правила заповнення та оформлення трудової книжки?

  1. Трудова книжка: як отримати
  2. Порядок оформлення трудової книжки, приклад правильного заповнення (зразок 2017 року)
  3. Загальні правила заповнення трудової книжки по ТК РФ
  4. Чи можна мати дві трудові книжки одночасно?
  5. Використання при звільненні та при прийомі на роботу зразків заповнення трудової книжки

Трудова книжка (заповнення) - питання, пов'язані з цією частиною діловодства, цікавлять кожного роботодавця. У цій статті ми розглянемо загальні питання заповнення трудової книжки, в тому числі головні правила ведення трудових книжок, їх правову основу, а також правила заповнення трудових книжок при прийомі на роботу і звільнення.

Трудова книжка: як отримати

Порядок оформлення трудової книжки, приклад правильного заповнення (зразок 2017 року)

Загальні правила заповнення трудової книжки по ТК РФ

Чи можна мати дві трудові книжки одночасно?

Використання при звільненні та при прийомі на роботу зразків заповнення трудової книжки

Трудова книжка: як отримати

Трудова книжка: як отримати

Трудова книжка - важливий документ, який засвідчує трудовий стаж і трудову діяльність працівника. Ці відомості необхідні не тільки здобувачеві при надходженні на роботу, а й громадянину для отримання деяких соціальних гарантій, пільг, пенсії і т. Д. Заповнення трудової книжки, а також порядок її закладу, зберігання і обліку регулюються, крім Трудового кодексу, відповідними постановами уряду і міністерства праці.

Вид трудової книжки і вкладиша до неї, а також Правила ведення і зберігання трудових книжок, виготовлення бланків трудової книжки й забезпечення ними роботодавців затверджені постановою Уряду РФ «Про трудові книжки» № 225 від 16.04.2003 (введені в дію з 01.01.2004). З цього документа можна дізнатися, як виглядає діюча форма трудової книжки, але там годі й шукати зразок заповнення трудової книжки 2017 року, тільки окремі правила, що стосуються заповнення.

До речі, трудові книжки колишнього зразка дійсні до цього дня і не підлягають обміну на новий зразок.

Порядок оформлення трудової книжки, приклад правильного заповнення (зразок 2017 року)

Майбутній співробітник при працевлаштуванні пред'являє свою трудову книжку для оформлення трудових правовідносин з наймачем. Якщо трудящий влаштовується на роботу в перший раз, то за відповідним заявою організація-наймач (або індивідуальний підприємець) оформляє на трудящого нову книжку. Наймач робить запис в трудову книжку на всіх, хто пропрацював у нього понад 5 днів (за сумісництвом, а на основному місці).

Наймач, згідно з порядком заповнення трудової книжки, повинен внести в неї такі записи:

  • про робочому;
  • саму роботу;
  • внутрішніх і зовнішніх перекладах;
  • про звільнення;
  • нагороди і заслуги працівника.

Важливо: дані про стягнення до трудової книжки не заносяться, виняток може скласти стягнення у вигляді звільнення працівника.

Якщо у працівника є не тільки основна робота, а й за сумісництвом, основне наймач може, по ініціативи самого працівника і при наявності довідки, яка підтвердить таке сумісництво, зробити запис в трудову книжку і про сумісництво в тому числі.

Обов'язок по організації роботи зі зберігання, ведення та обліку трудових книжок покладено на наймача, а обов'язок щодо безпосереднього зберігання, обліку та ведення трудової книжки, наймач покладає на співробітника, призначеного наказом або розпорядженням. Призначений співробітник (їм в різних організаціях можуть бути фахівці з кадрів, кадрові діловоди, бухгалтери, керівники та ін.) Має право заповнювати трудові книжки і завіряти своїм підписом і печаткою організації записи в них. Накази про призначення уповноважених осіб, як правило, перевіряються трудової інспекцією.

Не знаєте свої права?

Підпишіться на розсилку Народний Советнік'.
Безкоштовно, хвилина на прочитання, 1 раз в тиждень.

Важливо: призначити відповідальним за оформлення трудової книжки можна тільки того працівника, у якого такі обов'язки передбачені трудовим договором або посадовою інструкцією. Якщо керівник організації або індивідуальний підприємець веде кадровий облік самостійно, то він повинен видати наказ про покладення функцій щодо здійснення кадрового обліку на себе. Приклад заповнення трудової книжки при цьому без проблем можна знайти в Мережі.

Загальні правила заповнення трудової книжки по ТК РФ

Як правильно заповнити трудову книжку при прийомі на роботу або при звільненні? Ось основні правила заповнення трудових книжок 2017 року:

  1. Трудові книжки заповнюються пір'яними, гелів або роликовими авторучками, чорнилом чорного, синього або фіолетового кольорів.
  2. Цифри при заповненні трудової книжки використовуються арабські, при цьому дата і місяць - з 2 знаків, рік - з 4 знаків. Для прикладу: 20.01.2017.
  3. При оформленні використовується державна мова Росії, т. Е. Російський. Якщо в суб'єктах нашої країни введений додатковий державна мова, при заповненні трудової книжки можна використовувати його.
  4. У трудовій книжці не можна використовувати скорочення, в тому числі в назві посад, наказів, розпоряджень тощо. Все слова пишуться повністю.
  5. Будь-які дані вписуються в трудову книжку на основі відповідного розпорядження (наказу) і повинні в точності з ним збігатися.
  6. Записи вносяться не пізніше 7 днів з дня події, за винятком запису про прийом на роботу (не пізніше 5 днів) і звільнення (в день звільнення).
  7. Кожного запису в трудовій книжці повинен відповідати свій порядковий номер. З цього правила існують такі винятки:
  • порядковий номер не ставиться при перейменуванні роботодавця;
  • при заповненні дубліката трудової книжки не пишеться порядковий номер у разі записи про трудовий стаж;
  • не нумеруються заголовки в розділі «Відомості про роботу».
  • Трудящого знайомлять з усіма записами в трудовій книжці, за які він розписується в особистій картці, відомості в яку дублюються.
  • Чи можна мати дві трудові книжки одночасно?

    За трудовим законодавством у працівника повинна бути одна трудова книжка, в яку роботодавець вносить всі необхідні записи. Однак іноді в силу різних життєвих обставин може статися так, що у працівника виявиться друга трудова книжка.

    Це може статися, наприклад, якщо співробітник звільнився, втратив трудову книжку, і при працевлаштуванні на нову роботу йому оформили нову трудову книжку (ч. 5 ст. 65 ТК РФ, лист Федеральної служби з праці та зайнятості від 30.04.2008 № 1026-6 ). Згодом же працівник знайшов загублену книжку. Так у нього виявилося одночасно 2 документа.

    В цьому випадку в законодавстві не прописано жодних санкцій за наявність у працівника 2 трудових книжок. Роботодавець також не має права будь-яким чином оштрафувати співробітника або відмовити йому в прийомі на роботу за цим пунктом (ч. 1 ст. 64 ТК РФ).

    При цьому роботодавець повинен вносити відомості про роботу і інші необхідні записи тільки в одну з трудових книжок, оскільки ведення кількох книжок на одного працівника законом не передбачається.

    Використання при звільненні та при прийомі на роботу зразків заповнення трудової книжки

    Як уже обмовлялося вище, при прийомі на роботу роботодавець, згідно з правилами оформлення трудової книжки, не більше ніж через 5 днів робить в ній запис про його прийомі на підставі наказу. Якщо громадянин приймається на роботу в перший раз, то він розписується на титульній сторінці заведеної роботодавцем трудової книжки, чим підтверджує правильність занесених до неї відомостей (але він не відповідає за правильне заповнення трудової книжки).

    Важливо: якщо наймач - фізична особа, яка не є підприємцем, то він не може заводити нові трудові книжки і робити позначки (записи) в надані йому трудові книжки. Підтвердженням часу робочої діяльності та стажу в цій ситуації для трудящого буде трудовий договір, який укладено письмово.

    У день закінчення трудових правовідносин (останній день роботи) наймач повинен віддати співробітнику трудову книжку та інші документи, пов'язані з трудовою діяльністю, а також розрахувати співробітника.

    Коли віддати трудову книжку з різних причин немає можливості, наймач в письмовому вигляді повідомляє трудящого про те, що необхідно забрати трудову книжку або направити йому згоду на пересилку трудової книжки поштою. З моменту направлення такого повідомлення роботодавець не відповідальний за затримку видачі трудової книжки. Крім сказаного, відповідальність знімається, якщо останній день робочого діяльності працівника не збігається з датою закінчення трудового договору.

    Щоб не допустити помилки, особі, відповідальній за ведення кадрових справ, має сенс ознайомитися зі зразками заповнення трудових книжок, в яких відзначені різні підстави для прийому на роботу і для звільнення. Так буде простіше зрозуміти, які формулювання можуть використовуватися в залежності від ситуації.

    при внесенні записи про звільнення слід мати на увазі, що є підстави звільнення, а також його причина повинні в точності відповідати формулюванні закону. Крім того, під записом про звільнення ставлять підписи роботодавець і сам працівник. Запис завіряється печаткою організації.

    Ця стаття розкриває узагальнені поняття про ведення трудових книжок, загальні правила їх заповнення. Інформацію про окремі випадки, наприклад про внесення запису в зв'язку зі зміною прізвища або про виправлення запису, а також про порядок посвідчення копії трудової книжки, можна знайти в окремих статтях відповідного розділу нашого сайту.

    Не знаєте свої права?
    Чи можна мати дві трудові книжки одночасно?
    Навигация сайта
    Новости
    Реклама
    Панель управления
    Информация