Які мають пільги військовим (МВС) пенсіонерам

  1. Підстави виходу на пенсію військовослужбовців
  2. Пільги пенсіонерам: військовим, МВС та іншим
  3. Податкові пільги військовим пенсіонерам
  4. Соціальні пільги військовим пенсіонерам
  5. Пенсіонер МВС - ветеран праці: пільги і гарантії
  6. Пільги вдовам військовослужбовців пенсіонерів

Пільги військовим пенсіонерам - категорія гарантій, для отримання яких відповідного статусу недостатньо. Пільги військовим пенсіонерам надаються при наявності ряду умов, серед яких певну кількість років вислуги, підстави для виходу у відставку і т. Д. Які права є у відставних військових і як їх реалізувати - викладено в цій статті.

Підстави для виходу на пенсію військовослужбовців

Пільги пенсіонерам: військовим, МВС та іншим

Пенсіонер МВС - ветеран праці: пільги і гарантії

Пільги вдовам військовослужбовців пенсіонерів

Підстави виходу на пенсію військовослужбовців

Відповідно до статті 5 закону «Про пенсійне забезпечення осіб, що проходили військову службу в ОВС, державної протипожежної службі, органах БНОН та Кримінально-виконавчої системи, та їх сімей» № 4468-1 від 12 Відповідно до статті 5 закону «Про пенсійне забезпечення осіб, що проходили військову службу в ОВС, державної протипожежної службі, органах БНОН та Кримінально-виконавчої системи, та їх сімей» № 4468-1 від 12.02.1993 року, догляд зазначених громадян на заслужений відпочинок може бути обумовлений 2 обставинами:

  • вислуга років (в тому числі вихід у відставку в зв'язку з досягненням граничного віку);
  • інвалідність (за умови її настання внаслідок травми або захворювання, отриманих у зв'язку з виконанням посадових обов'язків).

Граничний вік, після досягнення якого продовження служби неможливо, встановлюється нормативними актами конкретного відомства і завжди залежить від військового або спеціального звання.

Наприклад, згідно з положенням про проходження військової служби, військовослужбовці - чоловіки в званні нижче полковника (для ВМФ - капітана 1 рангу) можуть залишатися «в строю» до 50 років.

Право на спеціальну пенсію у військовослужбовців, звільнених у зв'язку з досягненням граничного віку, настає при наявності у них загального трудового стажу не менше 25 років, з яких 12,5 років - термін служби. Це положення єдине для представників всіх силових структур, перерахованих в законі. Виняток - вихід у відставку через інвалідність, при якому вислуга значення не має.

Для звільнення за вислугою років потрібно прослужити, як мінімум, 20 років. В цьому випадку підсумовування військового і цивільного стажу не передбачено.

Важливо: як міститься в назві закону, його дія поширюється не тільки на військовослужбовців, але і на колишніх поліцейських, пожежників, співробітників УІС і Держнаркоконтролю.

Пільги пенсіонерам: військовим, МВС та іншим

Переваги колишніх військовослужбовців, поліцейських і т. Д. Перед «цивільними» пенсіонерами складаються не тільки в підвищеному розмірі пенсії. Для тих хто перед відходом на заслужений відпочинок зняв погони, передбачені особливі пільги і гарантії.

Не знаєте свої права?

Підпишіться на розсилку Народний Советнік'.
Безкоштовно, хвилина на прочитання, 1 раз в тиждень.

Зокрема, це виражається в переважне право на працевлаштування: в силу статті 13 закону «Про зайнятість населення» № 1032-1 від 19.04.1991 року робочі місця в державних і унітарних підприємствах військовим пенсіонерам надаються в першу чергу.

Податкові пільги військовим пенсіонерам

Стаття 407 Податкового кодексу України надає пільги військовим пенсіонерам по оплаті податку на майно щодо наступних об'єктів нерухомості:

  • квартира (кімната в комунальній квартирі);
  • одноквартирного житлового будинку;
  • гараж (або машино-місце).
  • господарські споруди площею не більше 50 квадратних метрів і т. д.

Важливо: пільга полягає в звільненні військового пенсіонера від сплати податку на нерухоме майно.

Що стосується транспортного та земельного податків, то федеральне законодавство ніяких пільг щодо них для колишніх військовослужбовців не передбачає. Однак вони можуть бути встановлені на рівні регіонів. Виняток - ветерани військових дій та інваліди, яким не потрібно платити за наявність в їх власності автомобілів та інших моторних транспортних засобів.

Соціальні пільги військовим пенсіонерам

Закон «Про статус військовослужбовців» № 76-ФЗ від 27.05.1998 року надає пільги військовим пенсіонерам і в сфері медичного та санаторно-курортного обслуговування:

  • безкоштовне надання медичних послуг в спеціалізованих поліклініках і госпіталях;
  • безкоштовне санаторно-курортне лікування у військово-медичних закладах охорони здоров'я;
  • компенсація проїзду до місця санаторно-курортного лікування і назад (не частіше 1 разу на рік).

Пільги військовим пенсіонерам з оплати послуг ЖКГ, на жаль, не передбачені, принаймні на рівні країни. Але регіональні влади нерідко надають колишнім військовослужбовцям деякі преференції в цій сфері. Наприклад, в столиці ветерани військової служби, які досягли загального пенсійного віку, оплачують комунальні послуги зі знижкою в 50%. Така гарантія встановлена ​​законом м Москви «Про заходи соціальної підтримки окремих категорій жителів Москви» № 70 від 03.11.2004 року.

Пенсіонер МВС - ветеран праці: пільги і гарантії

Пільги військовим пенсіонерам, пенсіонерам системи МВС, а також відставним співробітникам інших служб, які підпадають під дію закону № 4468-1 від 12.02.1993 року, які мають статус ветерана праці, надаються відповідно до обома категоріями одночасно. Тобто крім «військових» привілеїв вони мають право ще й на гарантії, передбачені законом «Про ветеранів» № 5-ФЗ від 12.01.1995 року.

Такі преференції встановлюються законами суб'єктів Росії, але в цілому їх перелік ідентичний на території всієї країни. Як правило, в нього входять:

  • безкоштовний (або пільговий) проїзд міським транспортом всіх видів, крім таксі та маршрутного таксі);
  • 50-відсоткова знижка на оплату комунальних послуг;
  • безкоштовне медичне обслуговування, в тому числі протезування (за винятком покриття вартості зубних протезів найчастіше);
  • підвищений розмір пенсійних виплат і т. д.

Пільги вдовам військовослужбовців пенсіонерів

Для вдів та інших членів сім'ї кадрових військових держава надає досить значний набір пільг. Однак в частині гарантій для вдів військовослужбовців, які померли вже після відходу у відставку, законодавці виявилися менш лояльними. Наприклад, вони не мають прав на податкові пільги або підвищену пенсію (якщо інше не встановлено регіональними нормативно-правовими актами).

Зате у вдів військових пенсіонерів зберігається можливість безкоштовно користуватися санаторно-курортним лікуванням, якщо вони робили це до смерті чоловіка. На оплату проїзду до санаторію і назад вони також можуть розраховувати.

Іншими словами, спеціальних пільг для вдів військових пенсіонерів немає (за винятком вдів ветеранів бойових дій, ВВВ, Героїв СРСР і РФ і т. Д.), Але за ними зберігаються всі преференції, які мали місце до смерті чоловіка (дружини).

Не знаєте свої права?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация