Які правила обміну і повернення товару в магазин?

  1. Про повернення товару протягом 14 днів
  2. Умови і правила обміну і повернення товару продавцю при його неналежну якість
  3. Які товари не підлягають поверненню за правилами торгівлі?

Повернення товару в магазин може проводитися незалежно від того, якісний товар придбав покупець або неякісний. Право повернення товару в магазин передбачається положеннями ФЗ «Про захист прав споживачів» для всіх осіб, які купують товар для особистого використання. Про те, як повернути або обміняти куплене, поговоримо нижче.

Про повернення товару протягом 14 днів

Умови і правила обміну і повернення товару продавцю при його неналежну якість

Які товари не підлягають поверненню за правилами торгівлі?

Про повернення товару протягом 14 днів

Коли говорять про повернення товару в магазин протягом 2 тижнів, то потрібно розуміти, що такий невеликий термін, відповідно до законодавства, передбачений лише для повернення якісних товарів Коли говорять про повернення товару в магазин протягом 2 тижнів, то потрібно розуміти, що такий невеликий термін, відповідно до законодавства, передбачений лише для повернення якісних товарів. Згідно з правилами торгівлі, товар належної якості, що не підійшов за кольором, фасоном, розміром, габаритам, комплектності та т. П. Може бути повернений продавцю протягом 14 днів з моменту покупки. При цьому термін починає обчислюватися з дня, наступного за днем ​​здійснення угоди.

Слід, однак, відзначити, що далеко не кожен товар, відповідний якості, можна повернути. Законодавець визначає перелік якісних товарів, які неможливо ні обміняти, ні повернути.

Комі того, на момент повернення товар повинен зберігати свої первинні властивості: зовнішній вигляд, комплектацію, ярлики, бирки, а також повинен бути товарний чек, який підтверджує факт здійснення операції.

Тобто якщо ви придбали якісну річ, але прийшовши додому виявили, що «промахнулися» з розміром і т. П., Можна протягом наступних 2 тижнів повернути її в той магазин, в якому вона була придбана. При поверненні товару в магазин не йдеться про безумовне відшкодування покупцеві викупної ціни за нього -предполагается також можливість його обміну на аналогічний варіант.

Не знаєте свої права?

Підпишіться на розсилку Народний Советнік'.
Безкоштовно, хвилина на прочитання, 1 раз в тиждень.

А в разі якщо такий відсутній, за правилами обміну і повернення товару покупець може на свій розсуд або розірвати укладений договір купівлі-продажу, або зробити обмін придбаного товару пізніше (після надходження аналогічного товару продавцю). Такі положення відображені в ст. 25 ФЗ «Про захист прав споживачів».

Повернення товару в магазин зазвичай здійснюється на підставі заяви покупця, в якому коротко викладається причина повернення і міститься прохання про прийняття товару продавцем, його обміні, або розірвання раніше укладеної угоди.

Умови і правила обміну і повернення товару продавцю при його неналежну якість

Про умови повернення якісного товару протягом 14 днів ми поговорили, тепер необхідно перейти до того, як повернути товар неналежної якості.

Для початку потрібно визначити, що ж взагалі слід вважати таким. Товар неналежної якості - це такий товар, який непридатний для використання за призначенням, або його використання обмежене. При цьому, згідно з правилами повернення товару, до неякісним слід відносити тільки товари з дефектами, про які покупець при покупці не був повідомлений. Якщо ж покупця повідомили про недоліки товару, повернути його в магазин за даними підставах уже не вийде.

У разі якщо ви придбали товар неналежної якості, законодавець надає вам кілька варіантів дій:

  • ви можете обміняти його на такий же, але вже належної якості;
  • можете поміняти товар на аналогічний з відповідним перерахуванням купівельної ціни;
  • можете самостійно усунути недоліки товару і вимагати від продавця компенсації витрат на ремонт;
  • віддати товар продавцеві з вимогою провести його ремонт;
  • можете вимагати пропорційного зменшення вартості товару;
  • розірвати договір купівлі-продажу.

Для того щоб здійснити повернення товару в магазин, необхідно звернутися в магазин, в якому ви зробили покупку (при собі необхідно мати товарний чек і паспорт) і повідомте продавця про виявлені порушення. Якщо вам відмовлять в негайної заміни товару, потрібно буде скласти претензію на ім'я керівника торгової точки з описом виявлених недоліків і зазначенням того варіанту дій, який ви вибрали (наприклад, вимогою про розірвання договору купівлі-продажу та повернення грошей).

Які товари не підлягають поверненню за правилами торгівлі?

Поверненню не підлягають тільки якісні товари, перераховані у відповідній постанові Уряду РФ. Відповідно до цього документа, поверненню не підлягають наступні групи товарів:

  • продовольчі;
  • технічно складні побутові пристрої і транспортні засоби (до цього пункту відносять відеотехніку, цифрові фотоапарати, металообробні і деревообробні верстати побутового призначення, автомобілі, мопеди, велосипеди, сільськогосподарську техніку і агрегати до них і т. д.);
  • ювелірні вироби та вироби з дорогоцінних каменів, а також вироби з дорогоцінних металів з дорогоцінними, напівкоштовними або синтетичними каменями;
  • побутова хімія та інші хімікати, в тому числі пестициди і хімікати, що застосовуються в сільському господарстві;
  • аптечні товари (тут маються на увазі не тільки лікарські препарати, але також медичне приладдя, які використовуються для лікувальних і профілактичних цілей (шприци, голки, джгути, шини і т. п.));
  • вироби, які передбачають контакт з харчовими продуктами, для виготовлення яких використовувалися полімерні матеріали (до цієї групи належать кухонні вироби, плівка харчова, контейнери і т. п.);
  • текстиль (будь-які види тканин, мережив, тасьми і т. д.), трикотажні і швейні вироби (білизна, для шкарпетки панчішна продукція);
  • оздоблювальні матеріали та кабельна продукція (дроти, шнури, лінолеум, і ін.);
  • парфум, косметичні засоби та засоби особистої гігієни (туалетна вода, парфуми, креми, шампуні, лосьйони, зубні щітки, гребінці, перуки, бігуді і т. д.);
  • зброю і додаткові елементи до нього;
  • тварини і рослини;
  • друковані видання непериодического характеру (книги, буклети і т. д.).

Не знаєте свої права?
Які товари не підлягають поверненню за правилами торгівлі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация