Який чай знижує тиск, а який підвищує?

  1. Який чай знижує тиск
  2. зелений
  3. каркаде
  4. трав'яний
  5. Чай з глоду
  6. Іван чай
  7. Який чай підвищує тиск
  8. чорний
  9. інші

Якщо у людини проблеми з тиском (воно або високе, або низька), чай треба вибирати не за принципом, який більше подобається, а з урахуванням того, корисний він чи шкідливий.

Справа в тому, що одні види чаю провокують підйом артеріального тиску, а інші, навпаки, його знижують.

Хочете краще розібратися в цьому питанні? Давайте зробимо це разом.

Який чай знижує тиск

Почнемо з чаю маловідомого, який не одержав ще досить широкого поширення в Росії - це пуер.

Він росте на південному заході Китаю, проходить через тривалий і складний процес ферментації листя, в якому задіяні штами різних грибів і бактерії.

Завдяки незвичайній технології обробки чай розкриває всі свої дивовижні можливості і здатний подарувати людині хороший заряд бадьорості.

Завдяки незвичайній технології обробки чай розкриває всі свої дивовижні можливості і здатний подарувати людині хороший заряд бадьорості

Було б логічно припустити, що він підвищує тиск, проте цього не відбувається. Навпаки, регулярне вживання пуеру сприяє нормалізації тиску, чай робить більш еластичними судини, і взагалі він дуже корисний гіпертонікам і сердечникам.

Правда, медики дають щодо пуеру дві рекомендації: його не треба пити на ніч (так як він дуже бадьорить) і на голодний шлунок. Про корисні властивості пуеру і його ефект ми розповідали тут .

Чай улун з давніх часів використовується китайськими медиками як засіб, що нормалізує артеріальний тиск. Про інші корисні властивості чаю улун читайте в цьому матеріалі .

Дослідження, проведені в Пекіні, дали можливість стверджувати, що ризик гіпертонічної хвороби на 45 відсотків знижується у людей, які регулярно вживають цей вид чаю.

Однак його рекомендують як людям з діагнозом «гіпертонія», так і тим, хто страждає від занадто низького тиску - він допомагає всім Однак його рекомендують як людям з діагнозом «гіпертонія», так і тим, хто страждає від занадто низького тиску - він допомагає всім.

Дуже важливо, що нормалізація тиску відбувається плавно, без різких стрибків і має досить тривалий благотворний вплив на організм.

Зниження артеріального тиску відбувається у тих людей, хто регулярно п'є білий чай. Він, до речі, вважається одним з найбільш корисних для здоров'я - в ньому величезна кількість вітамінів і мікроелементів. З усіма його властивостями можете ознайомитися тут .

Цей чай нормалізує не тільки тиск, а й пульс, серцебиття. Щоб користь від цього чаю була максимально відчутною, його потрібно заварювати протягом чверті години, пити не менше ніж три рази на тиждень протягом місяця.

З різних видів фруктового чаю фахівці особливо рекомендують (як знижує тиск) чай з шкірки граната. Інформацію про користь і шкоду гранатового чаю з Туреччини знайдете за посиланням.

Щоб він подіяв найбільш ефективно, його треба заварити з вечора, добряче укутати і залишити на ніч.

Знижує тиск і солодкий чай з лимоном. А ось чай з бергамотом, якому довгий час приписували абсолютно протилежні якості впливу на організм людини (то одне, то інше), згідно з останніми дослідженнями, взагалі ніяк не впливає ні на зниження тиску, ні на його підвищення.

А ось чай з бергамотом, якому довгий час приписували абсолютно протилежні якості впливу на організм людини (то одне, то інше), згідно з останніми дослідженнями, взагалі ніяк не впливає ні на зниження тиску, ні на його підвищення

Так що якщо ви любите такий чай, пийте його, не побоюючись, що він змінить в гіршу сторону свідчення на вашому тонометрі.

Ще один рідкісний вид чаю, жовтий, рекомендують людям, що страждають на гіпертонічну хворобу. Батьківщина цього напою - Єгипет, готують його з насіння пажитника (рослина сімейства бобових). Про єгипетському жовтому чаї з Хельба докладніше розповість наша стаття .

Ті, хто його пробував, стверджують, що за смаковими відчуттями він мало нагадує класичний чай, а ось ті, хто брав жовтий чай в лікувальних цілях, дійсно відчули понижуючий артеріальний тиск ефект.

зелений

зелений

Про вплив зеленого чаю на організм людини досить багато різних думок. Більшість людей впевнені, що цей вид чаю знижує тиск, але є й ті, хто переконаний: зелений чай тиск піднімає.

А секрет ось у чому: якщо чай міцний, він спочатку підвищує артеріальний тиск, але потім швидко повертає його до норми.

Зелений чай рекомендують людям, які розраховують з його допомогою знижувати тиск. Чай справляється з головними болями, зменшує ризик інсульту та інфаркту.

Правда, вживати його треба все-таки в міру: 3-4 чашки протягом дня цілком достатньо.

У цьому матеріалі ми зібрали для вас найпростіші в приготуванні і корисні   рецепти обліпихової чаю У цьому матеріалі ми зібрали для вас найпростіші в приготуванні і корисні рецепти обліпихової чаю . Приємного чаювання!

Корисні властивості і протипоказання липового чаю розглянуті в цієї публікації.

Про те, як збирати і сушити іван-чай, можна дізнатися тут: http://chay-i-kofe.com/chay/vidy/travyanoy/s-ich/kak-sobirat-i-sushit-ivan-chay-fermentatsiya-v-domashnih-usloviyah/

каркаде

Про вплив цього чаю на організм людини ми вже розповідали : Дивовижний напій, джерело антиоксидантів, джерело вітамінів.

Може бути дуже корисний людям, у яких відхилення від нормальних показників артеріального тиску - незначне.

Три чашки каркаде в день протягом півтора місяців дають відчутне зниження тиску. Детальніше про дії каркаде на артеріальний тиск ми писали тут .

трав'яний

Щоб знизити тиск, можна підібрати і будь-якої трав'яний чай. Ось кілька варіантів:

  • чай з м'яти, трилисника, шишок хмелю і кореня валеріани;
  • з м'яти, ромашки, валеріани і насіння фенхелю і кмину;
  • з кульбаб (треба взяти засушені головки);
  • з квіток липи.

Важливе зауваження: чаї з м'яти (мають судинорозширювальний ефект, що знижують високий тиск) медики не рекомендують давати дітям у віці до трьох років.

Чай з глоду

Чай з глоду

Найчастіше такий чай рекомендують літнім людям, що страждають хворобами серцево-судинної системи, а також нестабільним артеріальним тиском.

Глід ні раз був предметом пильної уваги вчених, і ось які висновки були зроблені в ході наукових досліджень: при низькому тиску чай з глоду не змінює його ні в бік підвищення, ні ще більш значного зниження.

Якщо ж у людини артеріальний тиск високий, чаю вдається його знизити. Для закріплення результату медики рекомендують пити чай не від випадку до випадку, а регулярно, впродовж місяця-півтора.

Іван чай

В інтернеті можна прочитати багато суперечок на тему, кому іван-чай корисніший - гіпертонікам або гіпотонікам. Як не дивно, цей чай корисний ... і тим, і іншим. Важливо тільки знати, як його треба заварювати в тому і в іншому випадку.

Важливо тільки знати, як його треба заварювати в тому і в іншому випадку

Якщо тиск треба підняти, надходять так: пару ложок сухого рослини заливають 400 мл окропу, настоюють протягом півгодини. П'ють чай, розводячи його в співвідношенні 1: 1 з чорним міцним чаєм, при бажанні додають мед.

Гіпертонікам чай готують інакше: беруть не дві, а тільки одну ложку висушених рослин, розводять не чорним чаєм, а настоєм із соснових бруньок (це значно підсилює цілющий ефект).

Порада: далеко не всім людям подобається смак іван-чаю. Щоб його поліпшити, можна в процесі заварки кинути в чайничок кілька часточок сушеного яблука або будь-які сухі ягоди.

Готуємо іван-чай разом з програмою «Про найголовніше»:

Який чай підвищує тиск

У попередніх розділах ми вже згадували про здатність деяких видів чаю підвищувати тиск (при особливих умовах заварки).

Це стосується, наприклад, улуна, каркаде, іван-чаю, зеленого чаю. Однак найбільше гіпотонікам рекомендований чорний чай.

чорний

чорний

Про вплив чорного чаю на показники артеріального тиску можна докладно дізнатися в публікувалася раніше статті . Однак уточнимо деякі деталі.

Лікарі наголошують: вплив чорного чаю на організм людини є суто індивідуальним.

Єдиних рекомендацій бути не може, кожен повинен сам контролювати зміни свого самопочуття після вживання чорного чаю і вирішувати, скільки чашок в день і наскільки міцного чаю будуть для нього найкращим варіантом.

У кого-то після однієї чашки міцного чаю тиск може підскочити, хтось безболісно може випити дві, а то і три чашки поспіль.

Ви знаєте, яка   калорійність чаю з цукром   і іншими добавками, наприклад, лимоном, медом або згущеним молоком Ви знаєте, яка калорійність чаю з цукром і іншими добавками, наприклад, лимоном, медом або згущеним молоком? Відповідь на питання шукайте в нашій публікації.

Якщо ви хочете дізнатися відповідь на питання, чи можна вагітним чай з чебрецем, прочитайте цю статтю.

інші

Гіпотонікам може допомогти чашка імбирного чаю. Цей унікальний продукт покращує життєвий тонус людини, надає сил і енергії, може підняти до нормального рівня, а потім стабілізувати артеріальний тиск.

Схожий ефект може забезпечити чай, доповнений ягодами журавлини або журавлинним соком. Його рекомендують для відновлення сил після трудового дня, подолання слабкості, викликаної зниженим артеріальним тиском.

Підібрати чай, який ідеально відповідав би вашому здоров'ю, зміцнював його - і складно, і просто одночасно.

Потрібно пробувати варіанти (їх не так уже й мало), прислухаючись до реакції свого організму і контролюючи зміни, що відбуваються за допомогою тонометра.

Добре підібраний чай може значно поліпшити ваше самопочуття і якість життя.

Хочете краще розібратися в цьому питанні?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация