Який меседж послав Шаймієв татарам, коли допитають Абдулліна і що шиють Даутова

3.03.2018

Топ-10: «БІЗНЕС Online» про найважливіші події, чутках і інтригах тижні. Випуск 91-й

Скільки Равіль Зиганшин просадив в Татфондбанк, як виглядав «стрілок з Борісково», чому топ-менеджерів «Домкора» випустять під підписку про невиїзд, як футбольні агенти влаштували в «Рубіні» Юріїв день, а також яка висока дипломатія стояла за візитом посла США в Казань - про ці та інші теми тижня читайте в черговий збірці «БІЗНЕС Online».

1. БАБАЙ ЗАКЛИКАВ «ТАТАРСЬКИЙ СВІТ» ПІДТРИМАТИ ПУТІНА

Мінтімер Шаймієв знову високо підніс історичну роль договору, давши при цьому зрозуміти, що зараз часи інші і натовпу на площі Свободи не варті Фото: «БІЗНЕС Online» Мінтімер Шаймієв знову високо підніс історичну роль договору, давши при цьому зрозуміти, що зараз часи інші і натовпу на площі Свободи не варті Фото: «БІЗНЕС Online»

Знакова подія сталася напередодні: найавторитетніший татарин світу, патріарх російської політики Мінтімер Шаймієв прийшов в казанський передвиборний штаб Володимира Путіна, щоб закрити перед виборами тонкий політичний питання. Мова про тих самих «образи», забути які вже закликали татар представники керівництва республіки. Це розрив договору Татарстану з федеральним центром і головне - переклад татарської мови в школах в статус факультативу.

Шаймієв з властивим йому майстерністю зумів висловитися і виконати завдання, при цьому ні на йоту не поступившись принципами. Він знову високо підніс історичну роль договору (попутно навіть згадавши інтернет-конференцію «БІЗНЕС Online» з Сергієм Шахрай), давши при цьому зрозуміти, що зараз часи інші і натовпу на площі Свободи не варті. За мовою посил теж було досить чіткий: проблема залишається, тут «міністерству освіти треба охолонути», а й «силом милування нема силування». Що стосується Путіна, то Шаймієв кілька разів підкреслив, що сьогодні він незамінний, а до Татарстану ставиться добре (не дарма, мовляв, три рази в посланні згадав Казань).

В черговий раз відзначимо, що ця риторика прозвучала б дієвіше в поєднанні з конкретними кроками щодо підтримки татарської мови. Їх як і раніше немає навіть у вигляді анонса (дитячий телеканал від Ільшата Аминова зі зрозумілих причин не береться до уваги). Цю зяючу лакуну Шаймієв заповнив на символічному рівні - протягом півтори години він в закритому режимі спілкувався з молодими татарськими активістами.

«Зустріч була в формі круглого столу, ми висловили свою думку з приводу татарських проектів. Перший раз, напевно, в такому форматі зустрілися з Мінтимером Шаріповіч, - розповів "БІЗНЕС Online" голова всесвітнього форуму татарської молоді Табріс Яруллин. - Ми донесли до нього думку про нову модель татарської школи, про татарською університеті і центрі сучасної татарської культури. Нам здається, що ці численні проекти, заходи повинні інституціоналізованої. Йому наші проекти сподобалися, він так і сказав, що у нього є своя думка з приводу тих чи інших речей. Шаймієв додав, що це потрібно буде більш детально обговорити ».

2. Даутова ШИЮТЬ НЕЗАБЕЗПЕЧЕНІ КРЕДИТИ

МВС по РТ порушило кримінальну справу про перевищення повноважень в ПАТ «Спурт Банк» МВС по РТ порушило кримінальну справу про перевищення повноважень в ПАТ «Спурт Банк». У справі вже є підозрюваний - екс-голова правління і ключовий бенефіціар Євгена Даутова Фото: «БІЗНЕС Online»

Сенсаційна, але очікувана новина прийшла вчора. Як стало відомо, головне слідче управління МВС по Татарстану порушило кримінальну справу про перевищення повноважень в ПАТ «Спурт Банк». За нашою інформацією, в справі вже є підозрюваний - екс-голова правління і ключовий бенефіціар Євгена Даутова. Причому кримінальну справу порушили ще 7 лютого, хоча сама перевірка УБЕЗ ведеться вже кілька місяців і продовжується до цих пір.

Про самій кримінальній справі відомо вкрай мало. Слідчі органи довго мовчали після відкликання банківської ліцензії «спурт» в липні минулого року. Першим публічно висловився на цю тему конкурсний керуючий банку Василь Столбов. На зустрічі кредиторів він розповів, що Центробанк подав заяву в генпрокуратуру і СКР за ознаками злочинів, допущених акціонерами і керівництвом банку за статтями 159 ( «Шахрайство»), 160 ( «Привласнення або розтрата»), 165 ( «Заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою ») і 196 (« Умисне банкрутство ») КК РФ.

Як стало відомо «БІЗНЕС Online», в основі справи лежать три незабезпечених заставою кредиту на приблизно однакові суми - 120-130 млн рублів. В даному випадку, вважають представники МВС, Даутова вийшла за рамки своїх посадових інструкцій. Кому і коли видані дані кредити, наші співрозмовники, близькі до силових структур, не уточнюють. Також залишається невідомим, виводилися чи застави перед введенням тимчасової адміністрації, як було у випадку з Татфондбанк, або кредити відразу видавалися без забезпечення. Допитана чи сама Даутова, поки невідомо.

У будь-якому випадку справа є, однак, стверджують наші співрозмовники, в більшій мірі перші епізоди необхідні для більш ретельного економічного аналізу бухгалтерії. Так що розширення списку претензій і фігурантів досить імовірно.

3. РАВІЛЬ Зіганшина Погорєлов В ТФБ НА ПІВМІЛЬЯРДА РУБЛІВ

Верховний суд РТ виніс два рішення по піврічному судового розгляду Равіля Зіганшина, його зятя Тимура Зайнутдинова і Татфондбанка в особі АСВ Фото: «БІЗНЕС Online» Верховний суд РТ виніс два рішення по піврічному судового розгляду Равіля Зіганшина, його зятя Тимура Зайнутдинова і Татфондбанка в особі АСВ Фото: «БІЗНЕС Online»

За інформацією «БІЗНЕС Online», в лютому 2018 го Верховний суд РТ виніс два рішення по піврічному судового розгляду глави ПСО «Казань», депутата Держради РТ Равіля Зіганшина, його зятя Тимура Зайнутдинова і Татфондбанка в особі агентства зі страхування вкладів. Суд вирішив, що Зиганшин або його поручителі, ПСО «Казань» та ТОВ «Шляхбуд», повинні повернути до складу ліквідаційної маси 7,5 млн євро, тобто цілих 517 млн ​​рублів за курсом на 1 березня, плюс за другим позовом - 536 тис. євро, близько 37 млн ​​рублів.

По суті, Зиганшин повторив долю Таїф з його кредитно-депозитної схемою з ТФБ на 4 млрд рублів, з якими нефтехимикам, схоже, доведеться розпрощатися. 22 грудня 2014 роки бізнесмен поклав в Татфондбанк 420 млн рублів на депозит - від імені ПСО «Казань» - і в той же день особисто взяв у банку споживчий кредит на 7 млн ​​євро під 6% річних. Кредит був отриманий на рік, через рік продовжено, так що термін погашення наступав 22 грудня 2016 року. У момент агонії ТФБ, 9 грудня (а це, нагадаємо, «сумнівний період», період картотеки, в який АСВ відносить «угоди з перевагою»), Зиганшин спробував погасити свій кредит шляхом перерахування на ці цілі депозитних коштів ПСО «Казань». Але грошей у банку вже не було, і сума не зарахували ... Так що внесок Зіганшина в 420 млн згорів, зате борг в 7 млн ​​євро залишився. Та й не просто залишився, а й виріс в півтора рази, оскільки АСВ спритно послалося на кредитний договір, в якому було прописано: у разі непогашення кредиту ставка зростає до 16%, та ще й врахувало всі пені і неустойки. За другим позовом - аналогічно , Близько 30 млн рублів Зиганшин і Зайнутдинов отримали в січні 2016 року з урахуванням вже наявного великого депозиту ПСО «Казань» і тепер зобов'язані повернути як непогашений кредит.

Радянський райсуд Казані, в який звернулося АСВ з позовами проти бізнесменів, встав на сторону позивача, рішення підтримав і ВС РТ. Зиганшин і Зайнутдинов, судячи з судових матеріалів, активно відбивалися, подаючи зустрічні позови про невиконання банком своїх зобов'язань. Це ще не кінець історії: відповідачі ще можуть подати касаційну скаргу протягом півроку. «Ми маємо намір оскаржити рішення в касаційній інстанції. До цього часу було б неправильно давати будь-які коментарі », - повідомили нам в прес-службі ПСО« Казань ».

Якщо придивитися, історія для Зіганшина і татарстанської влади скоріше зі знаком плюс - він не втік з корабля. Інакше можна було б сказати, що, мовляв, еліта гроші вивела, а страждає простий народ. Зовсім ні: впливові люди з сотнями мільйонів і навіть мільярдами на рахунках постраждали теж.

4. ТОП-МЕНЕДЖЕРИ «ДОМКОРА» обробити підписку про невиїзд

Ільдара Ахметгареева і Юрія Молчалина затримали у справі про махінації з земельною ділянкою в центрі Човнів Ільдара Ахметгареева і Юрія Молчалина затримали у справі про махінації з земельною ділянкою в центрі Човнів

Дві доби перебували в катівнях Челнінского ізолятора тимчасового тримання перший заступник гендиректора найбільшого забудовника Закамья ТОВ «Домкор» Ільдар Ахметгареев і комерційний директор компанії Юрій Мочалін. Їх затримали вранці в четвер по справі про махінації із земельною ділянкою в центрі Човнів. А вивів слідчих на даний епізод, за нашою інформацією, Фархад Латипов. Обидва менеджера свою провину не визнали. Але, незважаючи на це, повідомляє джерело «БІЗНЕС Online», отримують вільну: сьогодні вранці слідком відпускає їх під підписку про невиїзд.

Що вберегло Мочалина і Ахметгареева від поїздки в суд під об'єктиви телекамер? Наші джерела уточнюють, що слідчі прекрасно розуміють: нинішній фактури для арешту підозрюваних не вистачить, а все «козирі з рукавів» вони поки діставати не мають наміру. Чому? Цілком можливо, бережуть для нових епізодів, яких у справі «Домкора» буде не менше чотирьох, за словами нашого співрозмовника. У будь-якому випадку багато впирається в допит керівництва компанії. Гендиректор «Домкора» Мунір Гайнуллов досі у відрядженні, а співзасновник і одночасно глава ГЖФ Талгат Абдуллін попросив перенести свій допит на наступний тиждень.

5. «СТРІЛОК З БОРІСКОВО»

На минулому тижні Казань шокувала перестрілка , Що відбулася в Борісково на вулиці Авангардній, в одному будинку з відділом поліції «Промисловий». Жертвами казанського стрілка Олександра Петрова, нагадаємо, стали кілька людей: мешканець будинку Денис Бандуков, який отримав поранення в руку і тулуб, оперуповноважений угро «Промислового» Ільдар Тухфатуллов, поранений в ногу, а також співробітник ОМОНу Денис Іванченко, який помер по дорозі в лікарню - по офіційною версією, він отримав поранення в шию, після чого частина дробу по артерії проникла в серце, що викликало його зупинку.

Загадка особистості і сімейної драми Петрових залишається нерозгаданою. Спочатку «стрілок» представлявся таким собі асоціальний елемент, що втратив людську подобу на грунті випивки, але картина складніше: чоловік з досить благополучній професорської родини, ростив двох дітей, за низкою свідчень, працював в сфері IT, захоплювався полюванням. Як то кажуть, ніщо особливо не віщувало.

Цікава деталь - з ім'ям Петрова пов'язано, за нашими даними, значна частина звернень до поліції. Лише в двох випадках це були скарги дружини (в тому числі на погрозу вбивства), також в березні 2016 році на нього написали заяви двоє людей за нанесення тілесних ушкоджень. Але скаржився в поліцію і сам Петров - на сімейний скандал, на побої ... Останньою ж фатальною краплею став, судячи з усього, суперечка про розподіл чотирикімнатної квартири.

На цьому тлі ще більш шокуючою виглядає просочилася тільки зараз деталь подій тієї страшної ночі. Як кажуть наші джерела, спочатку Петрову відкрили двері. І на порозі стояв ... його 10-річний син. «Я прийшов вас вбивати», - так нібито сказав дитині батько. Мати дивом встигла зачинити двері і відтягнути Андрія. У цей момент у двері вдарив постріл ...

6. АГЕНТІВ ВЛАШТУВАЛИ У «Рубіна» ЮРЬЕВ ДЕНЬ

Максим Канунніков, якого в минулому році втримали від переходу тільки за допомогою судів і хитромудрої юридичної схеми, розірвав контракт з клубом за три місяці до закінчення Фото: «БІЗНЕС Online» Максим Канунніков, якого в минулому році втримали від переходу тільки за допомогою судів і хитромудрої юридичної схеми, розірвав контракт з клубом за три місяці до закінчення Фото: «БІЗНЕС Online»

ТАИФ вже у фінальній стадії перекладу клубу з форми МАУ в ТОВ (з трьома засновникам - Курбаном Бердиєвим, Рустемом Саймановим і Рустамом Саяховим). Однак до відновлення сезону вже не встигли, і РФС насилу вдалося умовити на місяць відстрочки.

Як стало відомо «БІЗНЕС Online», процес сповільнюють деякі гравці, які намагаються використовувати труднощі клубу в свою користь. Фактично перехід на нову юрособу став моментом істини: всі, хто хотів би втекти з клубу, отримали таку можливість. Ось тобі, бабуся, і Юріїв день.

У числі втекли - Максим Канунніков, якого в минулому році втримали від переходу тільки за допомогою судів і хитромудрої юридичної схеми. У підсумку угоду з ним розірвали за три місяці до закінчення.

Але це не все. Складно йдуть переговори, за нашими даними, і зі стороною молодого таланту Ільзата Ахметова. Його агент Іраклі Гегечкорі (в 2003 році був спортивним директором «Рубіна») категорично проти перепідписання контракту на колишніх умовах. Представник гравця намагається скористатися ситуацією і вимагає додаткових виплат і гарантій влучень в основу. У клубі ж категорично проти ультиматумів. Ахметов і без того не ображений умовами, а гарантій місця в складі Бердиєв нікому ніколи не дає. Та й юнак, який багато чим зобов'язаний «Рубіну», міг би бути більш поступливими ...

Третій гравець, який не хоче ставити підпис під новим-старим договором, - це Рифат Жемалетдінов, і тут знову видно руку агента. Павло Андрєєв веде справи Канунникова, і він зробив все, щоб гравець покинув Казань, а тепер намагається вивезти з Татарстану Рифата, єдиного татарина в основі. Начебто сторони близькі до компромісу, «Рубіну» довелося піти на поступки, адже Бердиєв бачить в Жемалетдінове потенціал. Тим більше що Сердар Азмун влітку, найімовірніше, покине команду.

Що ж, через все це треба було пройти. Якщо все вийде, то «Рубін» вже 1 квітня почне нове життя в юридичному статусі ТОВ, що спрощує безліч завдань, перш за все з питань фінансового фейр-плей.

7. ПО якого розряду ЗУСТРІЧАЛИ ПОСЛА США?

На цьому тижні столицю Татарстану відвідав посол США в Росії, екс-губернатор штату Юта, мормон-місіонер Джон Хантсман   фото:   president На цьому тижні столицю Татарстану відвідав посол США в Росії, екс-губернатор штату Юта, мормон-місіонер Джон Хантсман
фото: president.tatar.ru

На цьому тижні столицю Татарстану відвідав посол США в Росії, екс-губернатор штату Юта, мормон-місіонер Джон Хантсман. Республіка спочатку зустріла дипломата на досить низькому протокольному рівні, в аеропорту Хантсмана чекав заступник міністра промисловості і торгівлі РТ Денис Валєєв (його попередника Джона Теффта привітав віце-прем'єр РТ Василь Шайхразіев - дві сходинки вище).

Однак в результаті посол не тільки побачився зі студентами та згадав про свої музичні таланти, а й зустрівся з президентом РТ Рустамом Мінніхановим. За інформацією «БІЗНЕС Online», рішення про зустріч було прийнято буквально в останній момент. У Казань із Москви прийшов сигнал про деяке локальному потепління між двома країнами - про чимось на зразок вдалого телефонної розмови між Володимиром Путіним і Дональдом Трампом. Ось на такому тонкому рівні доводиться працювати дипломатам.

У відповідь на таку гостинність досвідчений Хантсман інтелігентно уникав гострих питань про російсько-американських відносинах, у відміну від свого попередника Теффта. Добре відомо, що американські посли часто грали найважливішу роль в революційних подіях, наприклад, на пострадянському просторі. Втім, «кольорові революції» - це скоріше стиль американських демократів, а зараз при владі в США республіканці, яким набагато ближче та ж сама стара-добра гонка озброєнь.

8. ВІЗЬМЕ ЧИ Лутфулла Шафігулліна Тукаевском ПРЕМІЮ?

Цього року серед претендентів на отримання державної премії ім Цього року серед претендентів на отримання державної премії ім. Габдулли Тукая - «Творча група ПАТ« Таттелеком »на чолі з Лутфулла Шафігулліна Фото:« БІЗНЕС Online »

На цьому тижні стали відомі імена кандидатів на отримання державної премії імені Габдулли Тукая: всього 9 претендентів, серед яких є і творчі колективи. Цікаво, але в цьому році на Тукаевском премію висунута і «Творча група Публічного акціонерного товариства" Таттелеком "в складі: Шафигуллин Лутфулла Нурісламовіч і Закуанов Рустам Газізяновіч», як сказано, «за великий внесок у розвиток культури, відродження духовності, збереження національних цінностей і історичної спадщини народів, що проживають в Республіці Татарстан».

Шафигуллин - відома в республіці особистість, генеральний директор ПАТ «Таттелеком», депутат Держради РТ. Як пояснив «БІЗНЕС Online» член спілки письменників і одночасно керівник прес-служби «Таттелекома» Татарстану Рустам Закуанов, їх дует висунув на премію цілий ряд організацій, включаючи республіканський фонд «Відродження» і три республіканських міністерства. Так оцінено внесок Шафігулліна в відновлення більш десятка соціальних об'єктів, серед яких літературно-архітектурний парк, присвячений 130-річчю Габдулли Тукая, Позові-Казанський державний музей-заповідник, увічнення пам'яті татарського драматурга туфу Міннуліна і інші. «Весь час нагороджували і різні колективи, в тому числі архітекторів, інших фахівців. Чому б не претендувати і нам », - впевнений Закуанов.

Взагалі меценатській порів Шафігулліна - це рідкісній за теперішніх часів приклад великого підприємця, Який в нінішніх Непростих условиях по-Справжня займається відродженням и збереженням национальной татарської культури. Проте постає питання: наскільки коректним є висунення мецената на премію, яка спочатку належить діячам культури, що створює твори мистецтва? «Тукаевском премія повинна даватися письменникам, так вважає народ. Так, "Таттелеком" зайнятий благою справою - відкривають парки, джерела, музеї, але це ж робиться на наші гроші. Ми платимо їх компанії за телефон, за інтернет. Якщо вони роблять добрі справи заради Аллаха, то не повинні претендувати на нагороду, не повинно бути показухи в справах. Премія з кожним роком все знецінюється », - впевнена літератор, неодноразовий претендент на премію ім. Тукая Фаузія Байрамова. Її лауреат драматург Ркаіл Зайдулла також поділився своєю думкою з «БІЗНЕС Online»: «Лотфулла Шафигуллин робить добру справу, я його дуже поважаю, Рустам Закуанов взагалі мій друг, дуже талановита людина, але їх номінація не відповідає самій ідеї премії, її призначенню». Загалом, державі варто задуматися над цим питанням і, можливо, ввести ще одну державну премію, яка б заохочувала таких подвижників, як Шафигуллин. Ну а самому главі «Таттелекома» треба порадити відразу при оголошенні результатів (а в його перемозі сумніватися не доводиться, враховуючи рівень структур, які висунули бізнесмена) оголосити про направлення покладених лауреату Тукаевском премії 500 тис. Рублів на благі справи.

9. ІННОПОЛІС ЗАЛИШИВСЯ БЕЗ СВОГО «районки»

На цьому тижні користувачі соцмереж жартували, що дізналися про існування власного ЗМІ в Іннополісе про високі технології - «Хайтек» - тільки після новини про його закриття. «Той момент, коли дізнаєшся про видання після його закриття ... Мабуть, серед мого кола спілкування звідти ніхто нічим не ділиться», - написавши в своєму «Твіттері» директор з маркетингу Httpool Росія Євген Козлов. Про те, що журнал про технології призупинить роботу з 1 березня через розбіжності засновника і головного редактора проекту, на цьому тижні сообщил Inc. з посиланням на директора департаменту міських і маркетингових проектів «Фонд розвитку міста» Іннополіс (випускає медіа) Артема Фатхулліна. Причини розбіжностей не розкривалися, але уточнювалося, що видання не буде випускатися протягом місяця через рішення видавця і головного редактора Олександра Писарєва покинути проект, в якому він працював з моменту запуску в 2015 році. З Писарєвим, за даними видання, пішла частина команди. Джерело в мерії Іннополіса запевнив «БІЗНЕС Online», що конфлікту ніякого не було, а були різні точки зору на розвиток проекту. При цьому в місті не очікували раптового відходу Писарєва, але «зараз формується нова команда, і з квітня всі стане краще, ніж в березні». Фокус видання залишиться на IТ і околоайтішних темах, але виросте частка унікального контенту - до цього видання в основному компілювати інформацію з іноземних сайтів.

Втім, насправді все, за даними нашої газети, набагато складніше. Проект покинула не частина, а вся команда - через розбіжності з засновником. Це журналісти, редактори, фотографи, програмісти - всього близько 13-15 осіб. Частина співробітників перебувала не в Іннополісе і Казані, а в Москві, Санкт-Петербурзі та ін. Добре знайомі зі співробітниками джерела кажуть, що проект планував заробляти на рекламі, і нарешті в останні кілька місяців «реально пішли гроші». Мабуть, місту довелося чекати цього занадто довго ... Колишні співробітники також говорять, що претензій особисто до Писарєву у них ніколи не виникало, і в цілому взаємодія оцінюють тепло. Затримка заробітної плати рядовим співробітникам проекту була зафіксована всього один раз. Високопоставлене джерело в IТ-галузі говорить, що весь конфлікт пов'язаний більше з фінансами, ніж з роботою редакції. «Оптимізація витрат. Було більше витрат, ніж доходів », - коротко окреслив суть співрозмовник газети. Видавець «Хайтек» - АНО «Іннополіс Медіа». Згідно з базою даних « Контур.Фокус », Засновник - автономна АЛЕ« Місто Іннополіс », виручка якої за 2016 рік склав 7,5 млн рублів, а чистий прибуток - 49 тис. Рублів. За власним оптимістичними даними «хайтек», число передплатників видання в соцмедіа перевищує 220 тис. Чоловік. «Органічний багатоплатформовий місячний охоплення - 1,5 млн осіб. Щомісячне залучення в соцмедіа - 1 млн осіб », - йдеться на сайті видання. Але варто зауважити, що такий трафік створювався в тому числі і агресивною платній рекламою в соціальних мережах.

10. ФЕДЕРАЛЬНА ПОРЯДОК: ПУТІН ВИГРАВ ВИБОРИ ОДНИМ ПОСЛАННЯМ, МЗС РОСІЇ «попався» на кокаїн І ПОВЗУЧА «ВАЙНШТЕЙНІЗАЦІЯ» Леонід Слуцький

В цілому послання Володимира Путіна продиктовано завданнями передвиборної кампанії по згуртуванню електорату навколо основного кандидата   фото:   kremlin В цілому послання Володимира Путіна продиктовано завданнями передвиборної кампанії по згуртуванню електорату навколо основного кандидата
фото: kremlin.ru

Найбільш обговорюваним подією на цьому тижні стало потужне послання Володимира Путіна Федеральним Зборам. При цьому багато експертів відзначають, що оборонна частина промови президента грає на руку американському ВПК і може спровокувати нову гонку озброєнь. В цілому ж послання продиктовано завданнями передвиборної кампанії по згуртуванню електорату навколо основного кандидата.

Однак ці точки зору поділяють далеко не всі політологи. Наприклад, генеральний директор агентства політичних і економічних комунікацій Дмитро Орлов вважає, що якщо Пентагон буде битися за якісь замовлення, то це проблема американського бюджету, а не російських платників податків. При цьому оборонна частина послання, на його погляд, була адресована перш за все населенню нашої країни. «Але не в сенсі підготовки до війни. Це невірне прочитання. Його сенс у тому, що ми мирні люди, але наш бронепоїзд стоїть на запасній колії. Президент продемонстрував, що у нас є системи озброєнь, які в змозі блокувати будь-які спроби нападу на Росію. Але це інструмент не нападу, а стримування будь-яких агресивних дій проти нас », - пояснює Орлов. Політолог також зазначає, що послання пов'язано з перспективним довгостроковим плануванням більш ніж на 10 років, а його логіку прочитає і політичний клас, і населення. «Логіка полягає в тому, що рівень і якість життя - це абсолютний пріоритет. Технологічний прорив - головне завдання. Основне джерело зростання - темпи зростання ВВП вище світових. Акцент на інфраструктурі, розвитку доріг, пов'язаності територій Росії. Представлений детальний погляд на просторовий розвиток », - додає Орлов. При цьому він вважає, що послання не носило специфічно передвиборчого характеру. Просто, приходячи на новий термін, Путін повинен був виступити зі стратегічним баченням ситуації, і він це зробив. «Послання, звичайно, буде сприяти тому, що деякі хиткі виборці підтримають Путіна. Але не через передвиборчого характеру послання, а внаслідок його адекватності і переконливості », - вважає політолог.

Політолог Сергій Марков, навпаки, вважає, що президенту вдалося схилити на свою сторону тих, хто сумнівається виборців і ще більше згуртувати свій ядерний електорат саме тому, що послання носило внутрішній передвиборний характер. На його думку, Путін послав чіткі меседжі всіх групах, які традиційно голосують за нього, і тим, хто ще вагається. По-перше, він показав себе жорстким головнокомандувачем, який «наїхав» на американців, в очах лоялістів і політичних патріотів. Економічним патріотам, які орієнтовані на відродження індустріальної потужності країни, він пообіцяв технологічний прорив. Четверта частина його електорату - це соціально залежні верстви населення - пенсіонери і бюджетники. Їм посланий меседж про те, що вони будуть активно залучатися до державні проекти і що збільшиться тривалість життя. Ще одна група електорату - молода і середня частина активного населення - отримали обіцянки про те, що у них буде більше можливостей для самореалізації всередині країни. «Послання ставило передвиборні завдання, і з цієї точки зору дуже сильно і ефективно», - резюмує Марков.

***

Загадкова історія із знахідкою в російському посольстві в Аргентині майже 400 кг кокаїну в 12 валізах обростає все новими подробицями, які провокують додаткові питання і спростування офіційних осіб. Про масштабну контрабанду наркотиків, яку запобігли спецслужби Росії і Аргентини, стало відомо ще минулого тижня. Після цього з'явилася інформація про те, що в справі були замішані співробітники служби безпеки посольства, а перевезення кокаїну мав би будуватись на літаку льотного загону «Росія», призначеного для перевезення перших осіб держави. Аргентинська жандармерія ж опублікувала знімки та відеозаписи з російським літаком, в який були занурені які фігурують у справі валізи. Британська газета The Daily Telegraph написала, що вантаж був направлений до Росії літаком секретаря ради безпеки РФ Миколи Патрушева. Однак джерело «Інтерфаксу» в апараті СБ назвав ці дані "фантазією і фейком» і спростував інформацію про те, що літак Патрушева був задіяний в операції по припиненню постачання кокаїну з Аргентини в Європу. Стало також відомо про затримання п'ятьох підозрюваних в організації наркотрафіку. Це колишній завгосп посольства в Аргентині Алі Абьянов, які приїхали забирати валізи Володимир Калмиков і Іштімір Хуздамов, а також колишній аргентинський поліцейський Іван Близнюк і його знайомий Олександр Чикало. Передбачуваний організатор контрабанди - проживав в Берліні росіянин Андрій Ковальчук - був оголошений в розшук. Але на цьому тижні затримали і його. Абьянов стверджує, що знав Ковальчука як людини, який обіймав посаду співробітника служби безпеки посольстві РФ в Берліні, але в реальності що був важливою персоною в МЗС. Свідки також дали свідчення, що Ковальчук часто прилітав до Аргентини разом з важливими делегаціями з Москви, в тому числі з делегацією МВС РФ. Тим часом Марія Захарова заявила, що Ковальчук не працював в МЗС або в російських диппредставництвах за кордоном.

На думку політолога Маркова, кокаїновий скандал - результат слабкого фінансування співробітників МЗС ще в 90-і роки. В результаті при прийомі на технічні спеціальності не було достатньо жорсткого відбору і число людей, готових до порушення закону, збільшилася. «У мене немає підстав сумніватися у версії, викладеної МЗС, про те, що цим займався технічний співробітник. А далі почалася спроба все це розкрутити, щоб вдарити по зовнішньополітичному відомству », - говорить експерт. Політолог Федір Крашенинников, навпаки, впевнений, що в цій історії замішані МЗС і спецслужби Росії. «Якщо з 2012 року в Москву регулярно надходили великі партії кокаїну, то вони повинні були якось розходитися і повинна була бути якась сітка, щоб їх приймати. Це не одна людина і не два, це ціла налагоджена структура. А так як в Москві не йдуть масові арешти доларів, то можна припустити, що це був бізнес якихось впливових людей, які користуючись своїми зв'язками і можливостями вирішили створити канал отримання грошей. Звичайно, це не перші особи країни або МЗС. Але в такій ситуації в будь-якій іншій країні міністр закордонних справ уже пішов би у відставку. Як мінімум, тому що це все-таки зона його відповідальності », - каже Крашенинников. При цьому він все-таки вважає, що за підсумками розслідування будуть знайдені винні, і ці люди втратять свою роботу, а може бути, навіть будуть засуджені. «Цікаво, як складеться доля міністра закордонних справ. Тим більше що про нього говорили, що до нього накопичуються питання. Якщо у Лаврова скрутне становище, то, можливо, що ця історія його доб'є », - прогнозує політолог.

***

Скандал навколо Леоніда Слуцького, якого звинувачують в сексуальних домаганнях, почав все більше набувати рис «вайнштейнізаціі»   Фото: © Володимир Федоренко, РІА «Новости» Скандал навколо Леоніда Слуцького, якого звинувачують в сексуальних домаганнях, почав все більше набувати рис «вайнштейнізаціі»
Фото: © Володимир Федоренко, РІА «Новости»

Скандал навколо глави комітету Держдуми з міжнародних справ Леоніда Слуцького, якого звинувачують в сексуальних домаганнях, почав все більше набувати рис «вайнштейнізаціі». Після ряду анонімних зізнань про домаганнях видного члена ЛДПР (про це розповіли дві акредитовані в Думі кореспондентки і одна телепродюссер) з подібною заявою виступила заступник головного редактора телеканалу RTVI Катерина Котрікадзе. Після цього ще кілька журналісток зробили кілька подібних зізнань. Сам депутат всі звинувачення, звичайно, відкидає. Лідер ЛДПР Володимир Жириновський заявив, що не вірить в це і не збирається до виборів займатися даним скандалом.

Цілий ряд депутатів Держдуми також підтримали колегу. Експерти «БІЗНЕС Online» теж сумніваються, що депутату загрожують якісь наслідки. Наприклад, політтехнолог Володимир Перевізників зазначає, що наше суспільство сильно відрізняється від фемінізована Заходу і у нас неможлива хвиля звинувачень в харрасмента, а скандал зі Слуцьким навряд чи відіб'ється на його кар'єрі. Якщо, звичайно, ця історія не перетвориться в сніжний ком і хто-небудь ще з жінок не підкине в неї дров. «Якщо ж тема спливе за кордоном, тоді цілком може закрутитися гучний скандал, і це буде вже дискредитація Росії», - говорить Перевізників. Проте він вважає, що ця ситуація все ж «відіб'є руки» як у самого Слуцького, так і у інших наділених владою любителів подібних вільностей. Політолог Андрій Колядин теж вважає, що в Росії харрасмент-тема не приживеться. «Повинні бути якісь межі. Тоді давайте заборонимо спілкуватися чоловікам з жінками. Жінки будуть дружити з певними замінниками чоловіків, а чоловіки - цілуватися один з одним », - іронізує Колядин. При цьому він підкреслює, що політики зовсім не аскети і намагаються і собі, і іншим довести, що вони альфасамци, а влада - один з найсильніших афродизіаків. «Я себе ловлю на тому, що теж до жінок приставав, - несподівано зізнався нашому кореспондентові Колядин, але тут же додав. - Правда, я це робив коректно. Нікого не хапав, що не плескав, що не щипав і не укладав в ліжко. Але компліменти говорив зі змістом ».

Правда, інтриги ситуації додає той факт, що, за інформацією анонімних Telegram-каналів, нинішній спікер Держдуми В'ячеслав Володін не бачив Слуцького на чолі міжнародного комітету, але його кандидатуру продавили керівники АП РФ, погодивши її з профільним міністром Лавровим. Так що Володін може спробувати скористатися ситуацією, поки ж він обмежився заявою для журналістів, що «озвучені ситуації не можуть не хвилювати».

Що вберегло Мочалина і Ахметгареева від поїздки в суд під об'єктиви телекамер?
Чому?
7. ПО якого розряду ЗУСТРІЧАЛИ ПОСЛА США?
8. ВІЗЬМЕ ЧИ Лутфулла Шафігулліна Тукаевском ПРЕМІЮ?
Проте постає питання: наскільки коректним є висунення мецената на премію, яка спочатку належить діячам культури, що створює твори мистецтва?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация