Яким має бути харчування вагітних

  1. Яким має бути харчування під час вагітності Раціональне харчування вагітної жінки - запорука правильного...
  2. елементи живлення
  3. тимчасові табу

Яким має бути харчування під час вагітності

Раціональне харчування вагітної жінки - запорука правильного розвитку і міцного здоров'я майбутнього малюка. Його основні принципи досить прості і не припускають жорстких обмежень в їжі. Сьогодні на порядку денному - правила для харчування вагітних.

У режимі здоров'я

У режимі здоров'я

Отже, яке харчування для вагітних рекомендують медики? Всупереч розхожій думці, посилене харчування за двох - вельми сумнівний підхід. Ключову роль відіграє не кількість, а якість і різноманітність їжі. Адже саме з нею майбутня дитина отримує життєво важливі речовини, необхідні для нормального розвитку. Більш того, переїдання і надмірний набір ваги може привести до ускладнень під час пологів, спровокувати розвиток цукрового діабету та інших захворювань. Тому здорове харчування вагітної жінки має бути помірним.

Принципове значення має і режим. У перший триместр лікарі рекомендують дотримуватися чотириразового харчування. Сніданок і обід повинні бути самими ситними і містити приблизно 30-35% добової норми калорій. У більш пізні терміни варто плавно переходити на п'яти-і шестиразове харчування зі зменшеними порціями. При цьому останній прийом їжі повинен завершуватися за 2-3 години до сну.

Правильне харчування вагітної жінки передбачає чітко налагоджені процеси травлення, в першу чергу - регулярну роботу кишечника. Щоб їжа краще засвоїла, а організм отримав поживні речовини в повному обсязі, необхідно їсти не поспішаючи, ретельно пережовуючи кожен шматочок. А щоб нормалізувати перистальтику кишечника, потрібно додати в раціон більше продуктів з клітковиною: різні овочі, фрукти і сухофрукти, хліб грубого помелу, будь-які каші .

елементи живлення

Як вже було сказано, раціональне харчування вагітної жінки має бути різноманітним, тобто включати достатню кількість найрізноманітніших корисних речовин. В першу чергу це білок, завдяки якому формуються тканини плода і плаценти. Намагайтеся вибирати білок з високою біологічною цінністю, який міститься в м'ясі, рибі, молочних продуктах, яйцях, бобових.

Необхідна харчування для вагітних обов'язково включає здорові жири. Йдеться про моно- і поліненасичених кислотах, в достатку присутніх в оливковій, соняшниковій і кукурудзяній олії, насінні і горіхах. Цінні жирні кислоти омега-3 і омега-6 беруть активну участь у розвитку головного мозку плода. Без них сповільнюється синтез гормонів, що відповідають за обмін речовин, повноцінну роботу серця і імунної системи. А тому рибу, креветки і морську капусту потрібно їсти якомога частіше.

Збалансоване харчування для вагітних неможливо уявити без вуглеводів, адже вони є головним джерелом енергії. Правда, перевагу варто віддавати повільним вуглеводів: хліба, макаронних виробів, картоплі, рису. А ось від швидких вуглеводів у вигляді цукерок, домашньої випічки і інших шкідливих солодощів краще відмовитися.

Вітаміни і мікроелементи - ще одна важлива складова корисного харчування для вагітних. Особливу увагу варто приділити вітамінам A, групи B, кальцію, заліза і цинку. У пріоритеті - фолієва кислота, оскільки вона сприяє повноцінному розвитку нервової системи малюка, особливо на перших тижнях. Чемпіонами по її змістом є картопля, капуста, морква, цитрусові, спаржа, зелень і шпинат. Кальцій і фтор, які беруть участь у формуванні зубів і кісток, засвояться організмом набагато краще, якщо додати до них магній, фосфор і вітамін D. Ці корисні комбінації містяться в сирі, квасолі, сочевиці , Брокколі і ріпі.

тимчасові табу

тимчасові табу

Розмірковуючи про те, яким має бути харчування вагітної, важливо виключити з раціону деякі продукти. Під заборону потрапляє жирна і смажена їжа, зокрема баранина і свинина, різні ковбаси, сосиски і консерви. Дуже уважно слід вести підрахунок солі в споживаних продуктах. Її надлишок в організмі затримує рідину і сприяє розвитку набряків, підвищення тиску, здуття кишечника.

До речі, добова норма рідини не повинна перевищувати 2-2,5 літрів з урахуванням всіх напоїв і рідких страв. При цьому даний обсяг повинен бути розподілений рівномірно протягом усього дня. Повноцінне харчування для вагітних виключає газовані напої, особливо солодкі. Вони дають додаткове навантаження на нирки, підсилюють тиск на матку і ще більше стимулюють спрагу. Кавоманам доведеться відмовитися від улюбленого напою, оскільки він підвищує тиск і змушує скорочуватися м'язи, в тому числі м'язи матки. Молоко, безперечно, цінний продукт харчування для майбутніх мам. Однак його надмірне споживання іноді призводить до розвитку алергічних захворювань у дитини. Тому його потрібно пити дозовано, чергуючи з кефіром і біойогуртом.

Дотримуючись ці рекомендації по харчуванню вагітної жінки, ви не тільки налагодите власний раціон, але і закладіть міцний фундамент здоров'я майбутнього малюка.

Але крім цього, не забувайте, що здорове харчування для вагітних, рецепти на кожен день і інші важливі аспекти в першу чергу необхідно обговорити з вашим особистим лікарем.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация