Якими бувають державні цінні папери, цілі їх випуску та переваги придбання?

  1. З якими цілями випускаються державні цінні папери в наші дні?
  2. Державні цінні папери: структура ринку позики грошових коштів
  3. За своєю структурою ринок державних цінних паперів можна розділити на:
  4. Державні цінні папери: контроль за діяльністю учасників ринку

Державні цінні папери є боргові зобов'язання між державними установами (організаціями, місцевими органами влади, урядом) і фізичними або юридичними особами Державні цінні папери є боргові зобов'язання між державними установами (організаціями, місцевими органами влади, урядом) і фізичними або юридичними особами. Це можуть бути казначейські векселі, різні облігації, акції і т.д.

Під контролем держави здійснюється залучення вільних грошових коштів від населення і приватних компаній у бюджет держави або місцевого органу влади, як довготривалого позики. Випуск державних цінних паперів здійснюється, згідно з Конституцією РФ, тільки за правилами і статей Федерального закону або органами самоврядування на місцях з правових нормативних актів.

Найпоширенішим видом державних цінних паперів вважаються облігації державної позики для внутрішнього використання. Поняття «облігація» походить від латинського слова «зобов'язання» (obligatio). Вперше в Росії облігації набули поширення ще в 18-му столітті.

Згідно з указом Катерини II був створений перший Асигнаційний банк, через який і здійснювався процес позики грошових коштів від заможних громадян в казну держави за облігаціями. Таким чином, імператриця створила унікальну форму внутрішнього кредиту в країні, щоб покрити дефіцит бюджету в державі, ослабленого після російсько-турецьких воєн.

З якими цілями випускаються державні цінні папери в наші дні?

  • Для фінансування бюджетного дефіциту;
  • Щоб скоротити термін погашення раніше випущених державних розміщених займоd
  • Для касового виконання держбюджету;
  • Для фінансування програм цільового призначення органами влади на місцях;
  • Щоб забезпечити рівномірне надходження платежів по оподаткуванню протягом усього фінансового року;
  • Для фінансової підтримки різних організацій і установ, які завдяки своїй діяльності мають важливе соціальне чи економічне значення для країни.

Державні цінні папери: різновиди та призначення

  • Неринкового призначення - ощадні сертифікати, ощадні бони та інші банківські цінні папери;
  • Ринкового призначення - казначейські векселі, бони, ноти і т.д. Ці державні цінні папери, як правило, купуються або продаються на грошовому ринку.

За тривалістю дії державні цінні папери мають такі різновиди:

  • Короткострокові облігації чи казначейські векселі - дією від 7 днів до півроку або року;
  • Середньострокові ноти - терміном дії від одного року до п'яти років;
  • Довгострокові бони - випускаються з терміном погашення по позиці на більш ніж 5 років. Такі цінні державні папери можуть бути пред'явлені до термінової оплати в будь-який момент, але при недотриманні термінів погашення по позиці, виплати за відсотками знижуються в кілька разів.

Державні цінні папери: структура ринку позики грошових коштів

Купуючи випущені державні облігації або інші форми цінних паперів, позикодавець (фізична або юридична особа) укладає договір з державного займу, в якому чітко вказуються умови позики, встановлені відсотки по виплатах або інші майнові права позичальника, а також терміни, передбачені для погашення позики.

позичальником грошових коштів може виступати РФ або суб'єкт Російської Федерації, відповідно позикодавцем - будь-яка юридична або фізична особа. Головні цілі випуску цінних державних паперів полягають в тому, щоб наповнити казну держави готівковими коштами, а кредиторам отримати хороший дохід за свої віддані в позику вільні грошові кошти.

За своєю структурою ринок державних цінних паперів можна розділити на:

Первинний. На цьому ринку забезпечується розміщення облігацій і акцій різних компаній і підприємств, облігацій валютного державної позики, цінних паперів короткострокового дії, а також випускаються банками всіляких сертифікатів і векселів.

Вторинний. Цей ринок є позабіржовим, утворюється за рахунок торгівлі цінними паперами за допомогою особистих контактів, а також телефонів або комп'ютерних комунікацій (інтернету). В даний час практично всі фінансові організації працюють через посередників або безпосередньо на вторинному ринку цінних державних паперів.

Державні цінні папери: контроль за діяльністю учасників ринку

Контроль над діяльністю всіх учасників ринку державних цінних паперів здійснюється спеціально створеної Федеральною комісією (ФКЦБ) Контроль над діяльністю всіх учасників ринку державних цінних паперів здійснюється спеціально створеної Федеральною комісією (ФКЦБ). У свою чергу регламентує діяльність даної комісії Федеральний закон РФ. ФКЦБ - орган колегіальний, до складу якого обов'язково входить Експертна рада.

Щоб охопити своїми повноваженнями всі регіони РФ, створюються спеціальні територіальні органи комісії на місцях, які мають законне право:

  • На видачу генеральних ліцензій для здійснення діяльності учасників ринку державних цінних паперів на професійному рівні, а також мають право на делегування функцій видачі ліцензій територіальними органами влади.
  • На процес кваліфікації цінних паперів для подальшого визначення їх виду поширення.
  • На встановлення нормативів і різних показників, які б обмежували ризики, пов'язані з операціями з цінних паперів для всіх учасників цього ринку.
  • Мають право приймати рішення на анулювання ліцензії або призупинення її дії для всіх учасників ринку цінних паперів, якщо будуть виявлені грубі порушення законодавства РФ за правилами торгівлі цінними паперами.
  • Можуть відмовляти саморегульованим організаціям у видачі ліцензій на підставі, передбаченому законодавством РФ, з якими можна ознайомитися в ЗМІ.
  • На організацію або перевірку виконавчої влади на місцях, відкликають або призначають інспекторів з контролю за діяльністю учасників ринку цінних бумах.
  • Мають право вимагати надання документів щодо вирішення тих чи інших питань з покупкою або продажем державних цінних паперів.
  • Направляють матеріали перевірки за позовами до арбітражного суду або звертаються в правоохоронні органи, якщо виявлені які-небудь порушення з боку учасників ринку цінних паперів.
  • Приймають рішення про ліквідацію або створенні додаткових відділень ФКЦБ в регіонах РФ.


З якими цілями випускаються державні цінні папери в наші дні?
З якими цілями випускаються державні цінні папери в наші дні?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация