Яків Свердлов - Найцікавіше в блогах

  1. Яків Михайлович Свердлов закликав однопартійців до розправи над «всіма особами, доторканними до білогвардійських...
  2. 7 фактів про Якова Свердлова

komrik Субота, 17 Марта 2018 р 7:27 ( посилання )


Яків Михайлович Свердлов закликав однопартійців до розправи над «всіма особами, доторканними до білогвардійських організацій, змов і заколотів». На думку ряду істориків, саме він санкціонував розстріл царської сім'ї. Свердлов, який закінчив чотири класи гімназії, став правою рукою Леніна і ніс відповідальність за червоний терор.



Як склалася доля «чорного диявола» революціонерів?




Яків Свердлов народився в Нижньому Новгороді 3 червня 1885 року. За спогадами сестер, хлопчик відрізнявся цілеспрямованістю. «Якщо він давав обіцянки, то завжди виконував. Якщо ставив перед собою якусь мету, то домагався її, хоч би праці це йому не коштувало ». Яків був здібним учнем і легко засвоював великі обсяги інформації. Однак революційна діяльність приваблювала Свердлова більше, ніж книги - у віці 16 років він почав агітувати серед робітників Нижнього Новгорода. Крім того, в молодості Яків навчався аптекарській справі. Вперше увагу правоохоронних органів він привернув в 1901 році, тоді юнак був затриманий. Молоду людину відпустили, але в 1903 році відбувся повторний арешт. Під час обшуку в його квартирі знайшли листівки РСДРП.

Читати далі... русалла П'ятниця, 22 Июля 2016 р 13:20 ( посилання )


1.

Його називали "дияволом більшовиків". Він володів богатирським здоров'ям і феноменальними організаторськими здібностями, але помер в 33 роки від грипу, так і не побачивши підсумків своєї роботи.
Цареубийца
З усіх революціонерів Свердлов був, мабуть, самим інфернальні. Він відкрито виступав за революційний терор і здійснював його на практиці. Вважається, що саме Свердлов віддав наказ про розстріл царської сім'ї. Царевбивство було для нього ідеєю фікс. Про це говорить і текст листівки, яку написав Яків Свердлов ще 19 травня 1905 року, в день народження Миколи II: "Пробив твій час, останню годину тобі і всім твоїм! Те страшний суд, то революція гряде!"
"Нотатки Леніна"

далі Romanovskaya_Galina Неділя, 16 Августа 2015 р 15:36 ( посилання )

"Наше (соціалістичне) держава також є органом класового панування, органом панування одного класу над іншим, з тією різницею, що до сих пір пригнічують були класи, які представляли собою незначну частину (багату меншість) всього населення, в той час як теперішнє державний устрій передбачає панування величезної більшості над меншістю: в цьому полягає вся різниця. в своїх програмах ми, комуністи, всюди говоримо, що в кінцевому рахунку при здійсненні наших ідеалів, при знищенні капітал зма, при соціалізмі зникнуть антагоністичні класи, зникне поділ суспільства на ворожі класи.
Може здатися деяким протиріччям, що ми, комуністи, які говорили завжди, що для нас держава є органом, неминуче яке повинне зникнути в процесі історичного розвитку, ми в той же час не тільки створюємо відомий апарат державної влади, але працюємо по зміцненню цих державних органів.
Але це протиріччя лише позірна. Воно засноване на тому, що ми в даний час ще не вважаємо закріпленим той історичний лад, до закріплення якого ми йшли протягом довгого часу; ми не вважаємо, що боротьба з буржуазією вже закінчена; ми не вважаємо, що настав такий момент, коли все людство являє собою єдину працюючу масу, яка не розділену на групи і класи з різними інтересами. І ось на такий період, на перехідний період, ми вважаємо за необхідне зміцнення державних органів, в інтересах якнайшвидшого досягнення такого моменту, коли самі ці органи стануть непотрібними, стануть зайвими.
Саме на цей перехідний момент, коли ще не зникли старі класи, нам треба створити такий міцний державний апарат, який був би пристосований до сильнішого і постійного, планомірного придушення опору раніше панівних класів, з метою повної їх ліквідації, повного знищення будь-якого було панування за ними, з метою закріплення за все панування за класом, до сих пір протягом століть пригнічує. І тільки в той момент, коли зникне будь-яка небезпека для повернення до старого державного устрою, тільки в той момент, коли ми усвідомлюємо, що наша перемога забезпечена і зміцнена, коли в робочий клас вже увійшло все населення, все населення стало працівників країни перебування цей момент ми скажемо: всякі державні гнобительського апарати стали зайвими ".
Яків Михайлович Свердлов Стенограма лекції (фрагмент) «Про державний устрій і Конституції» прочитаної ним 22 жовтня 1918 року на радянських курсах, які готували працівників нового державного апарату.

anatolij686767 Неділя, 13 Апреля 2014 р 23:13 ( посилання )

7 фактів про Якова Свердлова






Яків Свердлов, його називали "дияволом більшовиків". Він володів богатирським здоров'ям і феноменальними організаторськими здібностями, але помер в 33 роки від грипу, так і не побачивши підсумків своєї роботи.



Жорстокий і мстивий, з усіх революціонерів Свердлов був самим інфернальні. Він відкрито виступав за революційний терор і здійснював його на практиці. Крім того, вважається, що саме Свердлов віддав наказ про розстріл царської сім'ї. Царевбивство було для нього ідеєю фікс. Про це говорить і текст листівки, яку написав Свердлов ще 19 травня 1905 року, в день народження Миколи II: "Пробив твій час, останню годину тобі і всім твоїм! Те страшний суд, то революція гряде!"

Читати далі... Едуард_Волков Четвер, 14 Ноября 2013 р 22:37 ( посилання ) tainyvselennoi.mirtesen.ru/...ium=page_1


Дітям видних політиків рідко вдається вирости і прожити життя без особливих проблем. Якщо їхні батьки перебувають в зеніті слави, то безліч людей намагається стати їхніми друзями. Природно, щоб бути ближче до джерела благ, якими споконвіку розпоряджалася каста вищих чиновників. Високопоставленим чадам лестять так багато і довго, що вони починають вірити в свою обраність і винятковість. І це важко відбивається на їх характерах.



Однак найнещасливішими в СРСР були ті, чиї керівні батьки рано пішли з життя. Їм залишали дещицю благ - квартири, пристойні матеріальні допомоги до закінчення навчання у вузі, іноді кремлівську поліклініку і розподільник. Деяким злегка допомагали в кар'єрі. Але життя сановних сиріт роками отруювала думка про те, що їхнє щасливе майбутнє залишилося в минулому. І це псувало характер не менш, ніж потоки грубої, але ефективної лестощів.
«Чи дозволяв собі обговорювати і критикувати»




Одним з тих, кому батько вже не зміг би допомогти стати командармом або наркомом, був Андрій Свердлов. Перший глава радянської держави - голова ВЦВК і керівник секретаріату ЦК РКП (б) Яків Свердлов, напевно, міг багато зробити для сина. Свого брата Веніаміна він «просунув» в наркоми, хоча той навіть не був комуністом; більш того, по всьому пролетарським поняттям був найчистішим буржуєм: емігрувавши в Сполучені Штати, створив свій банк і володів ним, поки Яків Свердлов не вмовив його приїхати в РФСР і з американського банкіра з сигарою і в циліндрі -так їх зображували на карикатурах у Вікнах РОСТу , зробитися радянським наркомом.



Яків Михайлович помер в березні 1919 року, коли Андрій був ще хлопчиськом. І подорослішавши, він почав доводити всім і вся, що може домогтися багато чого і без сторонньої допомоги. А тому повинен брати участь у політичному житті. Правда, вийшло це у нього не дуже вдало.



«Все моє життя нерозривно пов'язана з партією, - писав він у серпня 1953 року голові Ради міністрів СРСР Георгію Малєнкова, - Будучи сином Якова Михайловича Свердлова, я народився і виріс серед більшовиків. Цим визначалися всі мої помисли і прагнення, самий сенс існування. Вся свідоме життя пройшло в комсомолі і партії, в активній роботі та боротьбі з ворогами партії і радянської держави. Я не боявся труднощів і відповідальності, намагався в роботі, поведінці, особистому житті бути принциповим, з честю носити високе звання члена партії. Ніколи я не спекулював і не прикривався ім'ям батька, намагався стояти на власних ногах, роботою, справою виправдати все, що було мені дано ...



Будучи ще майже хлопчиськом, 16 років, політично незрілим і не в міру самовпевненим, я восени 1927 р піддався троцькістської демагогії і в школі кілька разів виступив на захист троцькістів. Ніколи з троцькістським підпіллям пов'язаний я не був, не брав участі в його ворожої роботі, не знав про його існування. Усвідомивши шкідливість троцькістських поглядів і засудивши їх, в 1929 р я вступив до комсомолу з єдиною метою - стати справжнім комуністом. З тих пір ніколи я не співчував поглядам троцькістів, правих і інших мерзотників. Однак відмінних недоліків - політичного легковажності і словоблудства, критиканства - позбувся не відразу, дозволяв собі обговорювати і критикувати серед однолітків особисті якості керівників партії. В результаті в 1930 р допустив мерзенне висловлювання на адресу товариша Сталіна.
З 1930 р я почав активно працювати в комсомолі, в 1932 р був прийнятий в партію. Ні з одним троцькістом або правим не підтримував з тих пір ніяких відносин ».
бухарінські анекдоти
Однак, як виявилося, Андрій Свердлов обманював Маленкова. Коли в 1935 році його заарештували, йому пред'явили звинувачення не в образливій балачки, а в терористичних задуми. Його приятель, аспірант Поліграфічного інституту Азбель, дав наступні показання:



«У 1930 році, після 16-го партз'їзду, я був на квартирі Олександра Слепкова, де зібралися Андрій Свердлов, Дмитро Осікскій, Віктор Бєлов, Дмитро Марецький і куди прийшов Бухарін. Він розповів присутнім, що тільки що був на бюро осередку НТУ ВРНГ, де його примушували висловити своє ставлення до рішень 16-го партз'їзду. Бухарін хвалився тим, що він обвів дурнів навколо пальця, по суті нічого не сказавши їм про своє дійсне ставлення до рішень з'їзду.
Тоді ж Бухарін в злобно-знущальному тоні говорив про Сталіна. Коли ми (я - Азбель, Андрій Свердлов, Дмитро Осинський і Віктор Бєлов) вийшли з квартири Слепкова і йшли по вулиці Грановського, Андрій Свердлов під прямим враженням розмов Бухаріна про Сталіна заявив наступне: «Кобу треба кокнуть». Ця думка Андрія Свердлова зустріла загальне наше співчуття ».
Але, незважаючи на це, Андрія Свердлова, на відміну від переважної більшості його товаришів, з буцегарні випустили, .. «Мене звільнили тільки після втручання товариша Сталіна, - писав він Малєнкова, - якому був переданий написаний мною ще в 1931 р документ, характеризовавший моє ставлення вже тоді до правотроцкистской сволочі ».



Але навряд чи вирішальну роль зіграла якась папір. За Андрія міг поклопотатися його родич - глава НКВС Генріх Ягода. Чи не меншу вагу мала в партійній ієрархії і вдова Якова Свердлова; втік з СРСР в 1928 році секретар Сталіна Борис Бажанов говорив, що вона зберігала коштовності, які допомогли б врятуватися і вижити членам Політбюро, якби настали важкі часи. За деякими документами можна припустити, що Свердлова-Новгородцева займалася зберіганням таємної каси Політбюро, як і покійний чоловік.
Ось її слово для Сталіна було воістину золотим.
внутрішньокамерна розробка



Читати далі
До відповіді!
Але на Луб'янці місця для полковника Свердлова так і не знайшлося, скільки він не доводив, що ні людиною Берії, Абакумова і всіх інших, а чесно працював на благо Батьківщини. Тільки після втручання Маленкова його прийняли в Академію суспільних наук при ЦК КПРС. Але після закінчення аспірантури повторилася та ж історія. Його ніхто не хотів брати на роботу. Час минав, і керівництво академії запросило ЦК про те, що ж робити з товаришем Свердлов. Питання дійсно був делікатним. Підстав для подальшої виплати стипендії більше немає, а виставити за двері сина першого глави держави, в общем-то, незручно.
Зрештою ЦК змусив Інститут марксизму-ленінізму (ІМЛ) прийняти Свердлова-молодшого на роботу. Але і на цьому його пригоди не завершилися. Після початку реабілітації стали повертатися ті, кого він саджав і допитував. Наприклад, вдова Бухаріна і дочка більшовицького економіста Юрія Ларіна Ганна, дочка відомого більшовика Ханна Ганецкая і інші. Вони розповідали про те, як поводився на допитах один їх кремлівського дитинства. Подейкують, що для того, щоб ні з ким не зустрічатися, Андрій Свердлов на рік зліг у лікарню -від такого можна було й справді захворіти.



В ІМЛ він існував приблизно на тих же правах, що і його колега по інституту вбивця Троцького Рамон Меркадер - відсидівши 20 (двадцять) років в мексиканській в'язниці, Рамон Іванович отримав звання Героя Радянського Союзу і робочий стіл в ІМЛ; він всім був цікавий, як і Андрій, але тим не менше залишався відчуженим і нелюбимим. А тут ще до всіх напастей додалися дисиденти, які в самвидаві опублікували адресу і телефон Адре Яковича - щоб колишнім жертвам було легше його знайти.
замість висновку
Те місце в житті, яке йому дісталося, виявилося не надто затишним, і в 1969 році він помер. Смерть Андрія Свердлова була відзначена тільки на Уралі, де він народився в 1911 році. Там одна з місцевих газет помістила великий некролог. Його згадували як сина Голови ВЦВК (формального глави Української РСР), який помер у 33 роки 16 березня 1919 року.
Як чекіста уральцям він був взагалі не знайомий.
До речі про батька: У 1994 році в колишньому архіві Політбюро було виявлено лист Генріха Ягоди до Сталіна від 27 липня 1935 року. Нарком повідомляв, що на складі коменданта Кремля виявлений особистий сейф Свердлова Я.М., яка не відкривався все 16 років, що минули з його смерті. Там виявилися золоті монети царської чеканки на астрономічну суму (108 525 рублів), понад семисот золотих виробів з дорогоцінними каменями, безліч бланків паспортів і заповнених паспортів на ім'я самого Свердлова і нікому не відомих осіб, облігації царського часу та ін.
Оприбутковували ...
Свердловському - крім Єкатеринбурга, був названий утворений в 1938 році місто в Луганській області. Вулиці Прорізній в Києві не дуже давно повернули її історичну назву - до цього вона носила ім'я Я. Свердлова, який в Києві ніколи не був.
Джерело: "Цікава газета. Таємниці історії" №18 2013

Віктор-Вікторія П'ятниця, 15 Марта 2013 р 22:16 ( посилання )



Включаю нині телевізор. Канал "Культура" на цьому тижні балує старими фільмами в рубриці "Казки для дорослих"; показали чорно-біле "Звичайне диво", "Учня лікаря", "Казку мандрів", "Короля-оленя", а в цей раз вирішили порадувати "Насреддин в Бухарі". Вступ до фільму читала якась літня дама, чомусь страшно запинався, як ніби вона дізналася, що їй доведеться представляти фільм, буквально за годину до початку ефіру.
Так ось сидить ця дама, затинається ... і раптом заявляє: "Насреддіна грає Яків Свердлін". Я аж повітрям вдавилася! Ні, я, звичайно, розумію, якась схожість між прізвищами Свердлов і Свердлін є, але все-таки діяч революції і актор - дещо різні люди. Може бути, ведуча обмовилася? - так ні, на екрані з'явилася фотографія артиста, з такою ж підписом!
Я не дуже здивувалася б, почувши таке на іншому каналі; я вже звикла до всяких "хвилююче", "впечатлились" і "ми знаходимося в епіцентрі подій"; але знайти таке на "Культурі" було дещо несподіваним.
Настрій зараз - смотрітельское

SlowLove Понеділок, 06 Апреля 2010 р 00:24 ( посилання )

Терор. Червоний терор який захлеснув Росію незабаром після приходу до влади більшовиків. Він був так пателогіческі жорстокий і кривавий, що навіть істоікам насилу вірилося в цілком осозанную продуманість. - Хаос творився в країні - говорили історики. І помилялися, Червоний Терор аж ніяк не був хаосом - він був добре налагодженим і продуманим механізмом. Який як і будь-який механізм мав свого творця. Його ім'я відоме - Яків Свердлов. Друга людина в державі після Леніна. Сьогодні його портрет створений в жанрі соцреалізму, розсипається на очах. Що ж він приховував про нас? Що ми побачимо під ним? - У документальному Розслідуванні "Яків Свердлов. Кривавий механік радянської влади"
Рік випуску: 2007
Країна Росія
Режисер: Сергій Краус
Жанр: документальне розслідування
Асоціація "Наше Кіно" на замовлення (с) ФГУП ГТК Телеканал "Росія" 2005р.
подивитися


Як склалася доля «чорного диявола» революціонерів?
Може бути, ведуча обмовилася?
Що ж він приховував про нас?
Що ми побачимо під ним?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация