Якщо у вас забрали права: вирішуйте питання до засідання суду

  1. Орфографічна помилка в тексті:

8 серпня 2008, 7:47 Переглядів: 8 серпня 2008, 7:47 Переглядів:   Фото Ю

Фото Ю. Малащук.

Рівно півроку тому даішники за вказівкою зверху стали забирати водійські посвідчення, а суди масово позбавляти водіїв позбавили права керування транспортним засобом. Оскільки раніше такого не було, ці відомства спрацювали синхронно, а ніяких законодавчих змін внесено не було, то можна стверджувати, що виник небезпечний для сучасного суспільства прецедент - виконавча і судова гілки влади вступили між собою у змову. Протягом місяця прав позбавляли всіх, без розбору. Зараз пристрасті навколо цього питання вщухли. Невже права більше не відбирають? Щоб прояснити ситуацію, ми прямо з ранку вирушили в Відділення ДАІ з обслуговування Оболонського району в Києві.

О 8 ранку прямо при вході до відділення стовпилося людина 20, які чекали входу в кабінет чергового. З них приблизно 7-8 чоловік прийшли через ДТП, решта - з приводу порушень, скоєних напередодні. Черговий даішник роздав повістки в суд протягом 10 хвилин і навіть побажав наостанок всім удачі.

На жаль, фортуна виявилася не на боці водіїв. У суді кожному повідомили то, в якому кабінеті буде проходити засідання, і почалося. Постанови районного суду були більше схожі на вироки - позбавляли прав практично всіх. Самі засідання тривали протягом 2-5 хвилин. Цікаво, що виходячи із залу засідань, водії були більше обурені не прийнятими постановами (відповідати за свої проступки ніхто не відмовлявся), а компетенцією суддів. Наприклад, один з "підсудних" так і не зміг відповісти судді на питання "чому на місці ДТП, працівники ДАІ не зафіксували гальмівного шляху?" - на автомобілях, оснащених системою АБС (велика частина сучасних машин) таке можливо лише теоретично.

Втім, такі "дрібниці" суддів цікавлять мало. До речі, згідно із ч. 2 ст. 287 Кодексу про адміністративні правопорушення України (КпАП) винесене рішення є остаточним і на підставі даного законодавчого акту оскарженню не підлягає.

ЩО РОБИТИ. Можливість оскаржити неправомірне рішення суду є. Статтею 294 КпАП передбачено, що постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути скасовано або змінено виніс його суддею на підставі протесту прокурора, а також головою вищестоящого суду або його заступниками. У першому випадку результат справи залежить тільки від волі судді, який виніс рішення.

У другому випадку незгодним з позбавленням прав водія необхідно подати скаргу в Апеляційний суд. Тоді постанову районного суду може бути скасовано або змінено.

У той же час на автомобільних форумах ми знайшли безліч повідомлень, де водії говорять про те, що вирішувати такі питання потрібно до засідання районного суду, підходячи до співробітників канцелярії або секретарю суду - вони самі скажуть що і як, якщо, як зазначив один із секретарів районного суду, "побачать в очах водія бажання вирішити проблему". За допомогу просять від 300 до 400 у.о.

Після суду, в разі негативного рішення, найкраще терміново найняти адвоката. Візит нашого кореспондента до адвоката з офісу, розташованого в безпосередній близькості до будівлі суду, дав результат. Юрист взявся допомогти за 500 у.о. - обіцяв домовитися, щоб постанова суду переписали. Але такі дії підпадають під Кримінальний кодекс.

Можна домогтися перегляду справи через протест прокурора. За неофіційними даними, отриманим з спілкування на автомобільних форумах в інтернеті, прокуратуру краще зацікавити матеріально, причому, діяти потрібно не безпосередньо, а через посередників. Зазвичай за допомогу просять винагороду в $ 1000. Природно, така сума за повернення прав є непомірно високою. Але без цього шанси на те, що завантажений кримінальними справами прокурор буде виносити протест по адмінсправі, мізерно малі.

Відзначимо, що всі перераховані вище цифри поборів за позитивне вирішення питання про повернення прав отримані нами неофіційно, і ми будемо дуже вдячні компетентним органам за їх перевірку.

ДЕ ЗБЕРІГАЮТЬ ПОСВІДЧЕННЯ. Що повинен робити водій після закінчення встановленого судом терміну? Це питання ми намагалися прояснити як у прес-служби ДАІ, так і у чергових на телефоні довіри даішників. Як це не дивно, але однозначної відповіді на це питання ми не отримали. Начебто, вилучені права повинні знаходитися в тому ж МРЕВ, де їх видавали. Але, за іншими даними, вони можуть перебувати і в відділенні за місцем реєстрації водія. Тому, після закінчення терміну дії судового рішення, найкраще продзвонити відповідні відділення ДАІ і переконатися в тому, що права зберігаються саме там. Ризик того, що їх просто втратили, є також дуже великим - у всякому разі, в ході прозвона, з'ясувати де конкретно знаходяться права одного з водіїв, нам не вдалося.

За словами даішників, найкраще поїхати в МРЕВ за місцем реєстрації з копією постанови суду, причому вона повинна бути проштампована і підписана суддею. Інакше водія чекає ще й візит до суду, що також забирає день часу. При прибутті в МРЕВ ДАІ водій при собі повинен мати паспорт, сплатити за іспит і перездати теорію.

Адреси МРЕВ, г. Киев

МРЕВ-1 (Святошинський район) вулиця Туполєва, 17. тел. 443-51-57

МРЕВ-2 (видача і обмін водійських посвідчень) вулиця Туполєва, 17. тел. 443-73-65

МРЕВ-3 (Солом'янський і Шевченківський райони) вулиця Туполєва, 19. тел. 427-03-89

МРЕВ-4 (Деснянський і Дніпровський райони) вулиця Братиславська, 52. тел. 512-34-26

МРЕВ-5 (Оболонський та Подільський райони) уліцаТуполева, 19. тел. 422-22-16

МРЕВ-6 (Печерський район) Столичне шосе, 104 (район Авторинку). тел. 251-31-67

МРЕВ-7 (Голосіївський район) Столичне шосе, 104 (район Авторинку). тел. 251-31-88

МРЕВ-8 (іноземні громадяни та представництва) вулиця Туполєва, 19. тел. 427-03-86

МРЕВ-9 (вантажні автомобілі і автобуси) проспект Глушкова, 67. тел. 252-57-41

МРЕВ-10 (видача і обмін водійських посвідчень - лівий берег) вулиця Братиславська, 52. тел. 512-71-97

МРЕВ-11 (Дарницький район) вулиця П. Усенко, 8 559-25-54

А ЯКЩО ЇЗДИТИ БЕЗ "ксиву". У Кодексі України про адміністративні правопорушення ми знайшли статті, в яких йдеться про відповідальність за таке порушення. Про це йдеться в Ст.126, а максимальне передбачене цим законодавчим актом порушення - 136 грн., Та й то, в тому випадку коли це порушення призвело до ДТП. У разі, коли просто "зловили" - 68 грн. Однак в прес-службі ДАІ нам повідомили, що, керуючись внутрішніми наказами, інспектор ДАІ має право в цьому випадку відправити автомобіль на майданчик для тимчасового зберігання транспортних засобів. При цьому є лазівка. Якщо в автомобілі є людина, яка має право керування транспортним засобом, то він може сісти за кермо, а на порушника буде складено протокол (штраф від 34 до 68 грн.).

Можна їздити і докладати зусиль до того, щоб працівники ДАІ автомобіль просто не зупиняли. Для цього досвідчені люди рекомендують дотримуватися таких простих правил:

1. Не порушувати ПДР: ймовірність зупинки для перевірки документів невелика;

2. Намагатися не їздити по місту вночі, особливо в місцях, де даішники чергують особливо часто (наприклад, Кільцева дорога). Ризик, що зупинять "просто так", занадто великий

3. Намагатися приєднатися до групи автомобілів, що йдуть попереду, або їхати паралельно з кимось. Бажано триматися середнього або крайнього лівого ряду. Навіть якщо працівник ДАІ змахне жезлом, зупинитися їхав попереду. Або можна зробити вигляд, що ви не зрозуміли, кому саме дає вказівку зупинитися даішник.

4. Утримувати автомобіль в ідеальному стані. Приводом для зупинки може стати, наприклад, тріснуте скло або розбита фара.

Владислав Бовсуновський

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Якщо у вас забрали права: вирішуйте питання до засідання суду". інші Авто новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Невже права більше не відбирають?
Наприклад, один з "підсудних" так і не зміг відповісти судді на питання "чому на місці ДТП, працівники ДАІ не зафіксували гальмівного шляху?
Що повинен робити водій після закінчення встановленого судом терміну?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация