«Якщо Податковий кодекс зробить вас бідними, то Житловий - бездомними». ЗМІ про «донецьких»

Головною подією минулого тижня стало, звичайно, підписання Президентом Віктором Януковичем указу, що дає старт того, що в його команді називають адміністративною реформою. Однак, Указ був підписаний в ніч на п'ятницю, і судити про суть президентського задуму ще рано, оскільки законопроекти, її розкривають, з'являться тільки на поточному тижні. Поки ж ЗМІ обговорюють інші, вже так чи інакше проявилися ... «реформи».

«Житлова реформа»

Одна з показових - проект закону про містобудівну діяльність. як розповідає «Економічна правда »,« Від будівельників над законопроектом працювала Українська будівельна асоціація, яку представляє, зокрема, глава ради директорів компанії «XXI століття» Лев Парцхаладзе. Від уряду - Мінрегіонбуд і віце-прем'єр Сергій Тігіпко ». Кореспондент ЕП відзначає ряд позитивних якостей цього документа, як, наприклад, введення принципу мовчазної згоди, однак звертає увагу на «цілий табун« троянських коней »в ньому.

«Головна проблема ринку нерухомості - контроль сфери містобудування тандемом корупційних чиновників і близьких до них будівельних фірм. Будівельні компанії пов'язані з чиновниками настільки тісно, наскільки не пов'язані, мабуть, гравці жодної іншої сфери. І цю спайку закон не розбиває, а навпаки, скріплює. Законопроект Парцхаладзе перерозподіляє повноваження лише всередині цього порочного тандему, колосально збільшуючи розмір «годівниць» для одних чиновників і забираючи в інших. Однак звичайний споживач не отримує нічого. Вплив цих дивних «кентаврів» на прийняття законопроекту може перетворитися з монополії в містобудівну деспотію. Від цього однозначно програють громади, які бажають мати зручні міста, чисте середовище і збереження спадщини », - йдеться в статті« Економічної правди ».

Так, наприклад, за словами автора статті, «виборні органи місцевого самоврядування будуть відсторонені від продажу землі та її оренди. Рішення прийматимуть чиновники, які не відповідають перед громадою. Громада буде максимально віддалена від вирішення земельних питань. Вона також не зможе впливати на містобудівну політику. Наприклад, в Києві землею будуть розпоряджатися призначені президентом бюрократи, яких кияни не обирали. У виборних органах хоча б залишилася якась видимість політичної конкуренції. Серед опозиційних депутатів буває двоє-троє активних, які здатні переконувати своїх колег і звертатися за підтримкою до людей, коли через міськради або інші виборні інститути проводять неправомірні рішення про розподіл землі. Такого в стрункою вертикалі виконавчої влади вже не буде. Два-три чиновника самі вирішуватимуть всі важливі питання, і хто з підлеглих посміє їм заперечити? »

Далі - «ліквідується єдиний реальний механізм впливу громадськості на містобудівну політику - громадські слухання. У більшості випадків це остання можливість для простих людей сказати «ні» небезпечних об'єктів або незаконних забудов. Парцхаладзе і Тігіпко називають слухання корупційним механізмом, забуваючи, що в 90% випадків корупцією займаються самі забудовники, фальсифікуючи слухання. Вони або завозять оплачених учасників, або банально підробляють протоколи. Це авторів не хвилює. Вони просто позбавляють громадськість права голосу ».

Крім того, «згідно з проектом, забудовники і чиновники виконавчої ланки самі писатимуть правила забудови. У документі детально розписана норма про те, що повинен існувати генеральний план з так званим зонінгом і детальними планами територій. Однак, якщо зонінгу нема, забудовник може розробити його сам. Зрозуміло, що будівельна компанія поганого зонінгу собі не замовить ».

Нарешті, «громадськість не зможе впливати на розробку генпланів, зонінг і докладних планів територій. Останні взагалі будуть затверджуватися чиновниками вищої ланки, і ніхто не буде мати права їм заперечувати. А це сквери, парки, двори будинків, дитячі майданчики - все, навколо чого так часто спалахують будівельні війни. Розробники кажуть прямо: жодних масових зібрань, ніяких широких обговорень. Побажання місцевих жителів не матимуть жодної ваги при розробці основних документів містобудування. Наприклад, якщо певну зону люди хочуть зробити сквером, вони не матимуть права звернутися до влади в ході розробки генплану ».

«Розробляючи закон, забудовники передбачили для себе ряд привілеїв, - продовжує ЕП. - Тепер їм не доведеться піклуватися про дозволи на порушення благоустрою. Можна буде встановити паркан коли завгодно і починати так звані «проектно-пошукові роботи», навіть не маючи всіх необхідних документів на будівництво. Це фактично універсальна індульгенція для забудовника, оскільки під виглядом таких робіт можна знищувати все цінне, що існувало на земельній ділянці, а також звести будівлю і тільки потім його узаконити за спрощеною процедурою. Компанії отримують право руйнувати культурну спадщину і навколишнє середовище. Екологічна експертиза та експертиза органів державного культурної спадщини скасовані. Це деспотія забудовників, які і при існуючих обмеженнях масово руйнують міське середовище, пам'ятки національного і світового значення. Законопроект не містить положень, які підвищували б відповідальність чиновників за протиправні рішення. Навпаки, можливість їх прийняття зростає. Також не посилюється відповідальність вигодонабувачів - будівельних компаній ».

Журнал «Фокус» також критикує проект Житлового кодексу - як пишуть там, «у проекті Житлового кодексу викладено правила примусового виселення мешканців з будинків, які підлягають реконструкції або йдуть під знос. Жителів таких будинків місцева влада зможе переселяти в будь-який район незалежно від того, де розташовувалося їхнє житло. «Є схеми, як з гарного будинку зробити аварійний, - пояснює адвокат ... Олександр Матвєєв. - Найпростіший варіант - викупити квартиру і вирубати в ній несучі стіни ... »Якщо ж власники квартири відмовляться переїжджати в інший район, житлоплощу примусово викуплять, мотивуючи це суспільною необхідністю. Очевидно, що платити за квадратні метри в центрі навряд чи будуть за ринковими цінами. Про те, як саме місцева влада повинна розраховувати вартість викуповується житла, - в законопроекті ні слова. Не виключено, виходячи з балансової вартості житла. А в цьому випадку відселенцями можуть виявитися не по кишені навіть квадратні метри на околиці міста ».

«У кулуарах міністерства ЖКГ кажуть, що саме цю норму найбільш активно проштовхували будівельні компанії, готові взятися за реконструкцію центральних районів міст. Раніше забудовники змушені були надавати власникам підлягають знесенню квартир рівноцінне житло. Тепер у разі прийняття кодексу можна буде зовсім не враховувати інтереси мешканців, чиї будинки «вичерпали експлуатаційний ресурс». Якщо раніше для проведення реконструкції була потрібна згода 70-90% мешканців, то за новими правилами, навіть якщо 90% мешканців будуть проти, будинок все одно піде під знесення », - йдеться в статті« Фокуса ». Крім того, зазначають у виданні, згідно з проектом Житлового кодексу, до обслуговування ОСББ можна буде залучати тільки керуючі компанії, а не окремих, приватних фахівців.

«Закон, всупереч його прогресивно-реформистскому пафосу, розроблявся швидко і без громадського обговорення. Його не розглядав ні громадська рада, ні науково-технічна рада при Мінрегіонбуді. Текст не публікувалася на сайті міністерства. У пояснювальній записці зазначено, що громадське обговорення не потрібно », - констатують в« Економічній правді ».

А кореспондент «Фокуса» призводить новий «афоризм останніх тижнів» - «Якщо Податковий кодекс зробить вас бідними, то Житловий - бездомними».

«Податкова реформа»

Новоприйнятим Податковим кодексом журнал теж приділив увагу. «Уявіть собі, що в Кримінальному кодексі написано: покарання за таке-то злочин визначається указом президента, а то злочин визначається постановою Кабміну. Це суперечить самій ідеї кодифікації законодавства », - говорить екс-глава комітету Верховної Ради з податкової і митної політики бютівець Сергій Терьохін в розмові з« Фокусом ». Останні квапливі правки, внесені президентським апаратом, неабияк перекроїти вже прийнятий Радою кодекс, ще більше розбовтали документ. Наприклад, в розділі про спеціальні режими немає глави про спрощену систему оподаткування. Передбачається, що з 1 січня всі спрощенці продовжать працювати за існуючими правилами. До особливого розпорядження. Також в кодексі багато відсилань до майбутніх нормам або форм декларацій, які повинен прийняти Кабмін. Тобто замість обіцяного об'єднання розрізненої законодавчої бази в один том, вийшов лише чернетка подібного документа ».

У «Фокусі» також зазначають, що «навіть пом'якшений і поправлений кодекс ніяких істотних змін бізнесу не обіцяє. «Змушений констатувати, що мені не вдалося виявити в кодексі ознак відповідності стратегічним завданням обіцяної реформи податкової системи. Кодекс консервує застарілу і неефективну систему оподаткування, що гарантує Україні місце в рейтингу Світового банку в категорії «простота сплати податків» між Чадом і Центрально-Африканською Республікою », - вважає глава податкової практики Magisters Володимир Діденко».

Зате порадував українців Віктор Янукович. В інтерв'ю газеті « сьогодні »Він пообіцяв, що« робота над Податковим кодексом буде тривати, адже поки з нього прибрані лише найбільш спірні моменти. Вважаю, що поліпшення економічної ситуації дозволить нам зменшити податковий тиск на бізнес ». «Хочу повідомити, що в Адміністрації президента розробляється проект закону про податкові канікули для реального сектора економіки. Ми вважаємо за необхідне допомогти підприємцям, які створюють робочі місця. Ймовірно, на початку наступного року ми ще раз повернемося до Податкового кодексу, щоб без поспіху внести необхідні поправки, що відображають потреби держави і інтереси громадян », - сказав також Президент. Оскільки чіткого визначення для «реального сектора економіки» немає, можна тільки припустити, що мова йде про промислове виробництво ...

« економічна правда »Розповіла про ще одну« податкову реформу ». Як стверджують у виданні, «в Миколаївській, Донецькій, Сумській і Тернопільській областях використовується нова схема наповнення бюджету. Місцеві відділи Держкомзему складають акти про захоплення так званих проектних доріг і лісосмуг, і на підставі цих висновків прокурор області порушує кримінальні справи проти агрофірм, які орендують великі площі землі ».

«У 2010 році в якийсь інстанції, можливо, в Кабміні, виникла ідея брати з аграріїв гроші за наявні на полях проектні дороги і лісосмуги. При цьому стверджується, що вони розміщуються на землях державної власності. Насправді, в законодавстві немає поняття «проектні дороги», і на місцевості вони не виділені. Відсутні і документи, які підтверджують, що держава є власником цих доріг », - розповів голова громадської організації« Селянський фронт »Аркадій Корнацький. За його словами, об'єктами переслідувань стають агропідприємства, які орендують кілька тисяч гектарів землі. Справа в тому, що для порушення кримінальної справи розмір завданих державі збитків повинен бути не менше 48 тисяч гривень. Площі для нарахування такої шкоди мають тільки великі підприємства », - пише ЕП.

Видання наводить приклад колишнього глави сільськогосподарського приватного підприємства ім. Шевченко Альберта Ельсона, який, як зазначено в постанові про порушення кримінальної справи, «навмисно завдав Сінюхінобродскому сільській раді збитків в розмірі 51 тис гривень». «Справа Ельсона вже в суді, але четверте засідання поспіль Держкомзем не може надати карту місцевості, де були позначені проектні дороги. «Працівники Держкомзему не можуть в суді сказати, що я порушив. Чи не відгукуються вони і на пропозицію вийти на поле і показати ці дороги. Кажуть, що ці об'єкти в натурі не виділені, але є на карті », - зазначив Ельсон».

Схожа історія - і у самого Корнацького. «Ми щороку платили в бюджет 5 мільйонів гривень податків. Зараз підприємство не працює, тому що хтось «нашкреб» ці 54 тисячі віртуального збитку », - говорить він. «У Мінагрополітики поки що немає жодного звернення агрофірм з цього приводу, тому і розслідувати нічого, зазначив директор департаменту правової та законопроектної роботи Мінагрополітики Олександр Собовий. Однак за словами Корнацького, подібних випадків він знає чимало. «На жаль, компанії часто платять гроші, які з них видавлюють. Вони просто не вірять, що зможуть довести в суді свою правоту. Там мова йде не тільки про виплату грошей в бюджет, а й про «внески» для прокуратури », - підкреслив бізнесмен».

У «Економічній правді» повідомляють, що за тиждень до опублікування статті звернулися з відповідними запитами до Генеральної прокуратури і Держкомзем, проте відповідей не отримали.

«Блатной» тип вінценосних лохів »

Можливо, все, що відбувається - підступи окремих шкідників і де в чому - наслідок «запаморочення від успіхів» у можновладців. А успіхи - чималі. За них навіть нагороди дають: «Черговим візитом Януковича до Москви здивувати« Обком »Було складно: все-таки останній рік Віктор Федорович туди ганяє частіше, ніж в Донецьк на побивку до сумує дружині. Однак дорогою презідентушка таки зміг: виявилося, що саме 10 грудня, коли Янукович заявиться в Златодвухглавую на зустріч глав держав СНД, в московському Храмі Христа Спасителя відбудеться вручення нагород «Людина року», і саме Януковичу знайшлося місце серед лауреатів цієї премії за нинішній рік. Знаючи життєлюбний характер Януковича, у якого навіть робочі поїздки в Донецьку область дивним чином збігаються з днями матчів «Шахтаря», можна не сумніватися, що Віктор Федорович можливість особисто бути присутнім на своєму вшанування не упустить ».

За спостереженнями «Обкому», автори «Національної премії« Людина року »- явні кон`юнктурники:« люди року »у них завжди - вищі посадові особи, керівники великих підприємств, Патріархи Московські і т.д., і крім того - самі автори« Національної премії «Людина року» - по черзі ... «Але ось найвизначнішою і загадковою групою в списках опинилися аж ніяк не вони. Увага «Обкому» залучили дивна компанія завсідників номінацій і купка ... «донецьких» (куди вже без них?)! Саме вони склали третій, «блатний» тип вінценосних лохів, і саме туди потрапив Янукович ». Крім людини не одного року Віктора Януковича, там ще мер Донецька Олександр Лук'янченко, тепер уже екс-мер, народний депутат Олександр Рибак, губернатор Анатолій Близнюк. Причину цього явища в «Обкомі» бачать в тому, що сам глава «Російського біографічного інституту», який заснував цю премію, - уродженець Макіївки.

«Втім, Віктору Федоровичу Януковичу, проффесор, академіку« Каліфорнійської міжнародної академії науки, освіти, індустрії та мистецтв », кавалеру державних і церковних орденів, власникові фамільного герба і аристократичної черепушки, це навряд чи має бути цікаво», - підсумовує видання.

А тут ще « Власть денег »Підлила масла у вогонь. Як стверджують там, «у році, що минає ряди власників родових гербів поповнили як мінімум 55 українських громадян. У їхніх біографіях очевидна закономірність: жодного представника тих, хто програв на виборах «тимошенківців», зате маса політиків, чиновників і бізнесменів, дружніх до правлячої партії. «Часто це просто бажання якось виділити себе в суспільстві: раз досяг чогось у політиці чи бізнесі, то треба б і герб зробити, в хорошому розумінні, як результат досягнень, - каже Валерій Напіткін, автор мультимедіа-енциклопедії« Геральдика України ». - Набагато рідше герб - це усвідомлення себе як спадкоємця роду. За даними "ВД", за цей рік художник зробив близько 10 гербів для представників регіональної політичної еліти. Ще два - на підході. Більшість гербів, над якими працював художник в цьому році, призначені для місцевих політиків, що мешкають в донецькому регіоні ».

За інформацією «Власти денег», «герб найвплівовішого в Сейчас годину уродженця Донецької області - Віктора Януковича - зазнає змін у зв'язку з перемогою політика на Президентський ВИБОРИ. За словами автора герба, вместо губернаторської короною на ньом буде зображено Президентський. «Я буду переробляти герб на прохання нашої геральдичної колегії, - каже Юхим Комаровський, художник-дизайнер, член кількох геральдичних колегій в Україні та Росії. - Основа герба - це щит, всі інші елементи можуть змінюватися. Залежно від положення людини, його нагород і так далі. У випадку з гербом Януковича змінюється корона. Вона стане такою ж, як на гербі Кучми. Центральна частина залишиться незмінною, просто буде виконана в кращому вигляді. У тому числі кентавр і «рульова бублик», яку журналісти охрестили «значком Мерседеса».

«Опитані« ВД »художники в один голос заявили: 2010 року - це не межа« врожайності »геральдичного ринку. Зазвичай за півроку до і півроку після виборів спостерігається затишшя - потенційним замовникам з середовища політиків і бізнесменів не до особистої символіки. Але якщо вже за рік з «подвійними» виборами десятки нових представників політичної еліти встигли обзавестися родовими гербами, то майбутній, 2011-й, який передбачається провести без виборів, напевно поповнить списки гербовладельцев. Не виключено, що через пару років Донецька область через брак карет зарясніє дорогими авто з різнокольоровими родовими гербами на капотах ».

Огляд підготувала Юлія Абібок, «ОстроВ


Два-три чиновника самі вирішуватимуть всі важливі питання, і хто з підлеглих посміє їм заперечити?
Куди вже без них?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация