Аксьонов попросив ФСБ повернути гроші, які він виділяв «на хабарі»

Глава Криму заявив, що дав понад 2 млн рублів з особистих коштів, щоб допомогти співробітникам правоохоронних органів Глава Криму заявив, що дав понад 2 млн рублів з особистих коштів, щоб допомогти співробітникам правоохоронних органів   Сергій Аксьонов

Сергій Аксьонов. Фото: Олександр Рюмін / ТАСС

Глава Криму Сергій Аксьонов попросив ФСБ повернути гроші на роботу з хабарниками. Він зізнався в цьому 25 жовтня в програмі «Серйозна розмова» з Сергієм Міхєєвим на телеканалі «Перший кримський» .

Глава Криму розповів, що давав понад 2 млн рублів з особистих коштів, щоб допомогти правоохоронним органам виявити хабарників серед своїх підлеглих-чиновників. Тепер ці гроші проходять як речові докази в різних кримінальних справах.
Щоб повернути свої кошти, довелося звернутися до директора ФСБ, розповів Аксьонов:

«У Криму затримання посадових осіб відбуваються регулярно, війна з корупцією оголошена всім без винятку. Я тільки ось зі свого боку можу сказати, направив більше восьми епізодів по хабарництву тільки за цей рік. Я в тому числі і свої гроші давав на те, щоб реалізовували ці заходи. У липні я попросив, щоб мене прийняв директор ФСБ Росії Олександр Васильович Бортніков. Я як раз приїхав попросити його з питань, де я давав кошти на передачу хабарникам, щоб мені якомога швидше ці гроші повертали, оскільки я обмежений в ресурсі, у мене сьогодні більше 2 млн рублів знаходяться як речові докази в різних кримінальних справах, передані різним товаришам по хабарах ».

Минулого тижня суд у Москві заарештував віце-прем'єра Криму Віталія Нахлупіна, а також колишніх заступника міністра транспорту Валентина Дукорского і першого заступника глави комітету з конкурентної політики півострова Ярослава Сливку. Всі вони звинувачуються в отриманні хабарів в особливо великому розмірі.

Схоже, Аксьонову доведеться чекати своїх мільйонів до суду, кажуть експерти. До речі, за вітчизняним законодавством правоохоронцям заборонено використовувати схему із залученням приватних коштів громадян, каже адвокат, колишній слідчий з особливо важливих справ Слідчого комітету, Андрій Гривцов:

- Проведення оперативно-розшукових заходів за рахунок коштів заявника, є взагалі повальної насправді практикою у нас в країні, хоча насправді це прямо заборонено ст. 19 ФЗ по оперативно-розшукової діяльності. Тому ситуація з Аксьоновим і наданням з його боку 2 млн рублів не є чимось незвичайним в плані взагалі всієї існуючої практики. Що стосується питання про те, коли можуть бути повернуті кошти, якщо вони визнані речовими доказами у справі, то рішення щодо повернення речових доказів приймається судом при постановленні підсумкового судового рішення. Відповідно, по всій видимості, Аксьонову доведеться чекати, коли суд винесе вирок і дозволить долю речових доказів.

- А чому, якщо це заборонено, поширена така практика? Грошей нема звідки взяти?

- Практика ця носить повальний характер. По всій видимості, це пов'язано з недостатністю фінансування правоохоронних органів, іншого пояснення я не знаходжу.

- Тобто якщо заявник хоче, щоб відкрили, то йому треба фінанси забезпечити, еге ж?

- Дуже часто оперативники кажуть, що тих сум, які вимагають взяткополучатели, просто немає. Або «ляльки» готуються імітують, але навіть для цього використовуються певні грошові кошти.

Резонансною справою про хабарі став процес екс-глави Мінекономрозвитку Олексія Улюкаєва. Його звинуватили в отриманні хабара в розмірі 2 млн від глави «Роснефти» Ігоря Сєчіна. Хоча справою займалися на найвищому рівні, в тому випадку гроші на хабар теж належали заявнику, генералу ФСБ, Олегу Феоктистова. Назад він отримав їх вже після оголошення вироку підсудному.
Захист екс-міністра просила слідство не повертати ці гроші, так як в ході процесу так і не з'ясувалося, звідки вони у генерала. За версією Феоктистова, він взяв суму в борг, проте ніяких боргових документів уявити не зміг, як і назвати ім'я того, хто позичив йому ці кошти.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

А чому, якщо це заборонено, поширена така практика?
Грошей нема звідки взяти?
Тобто якщо заявник хоче, щоб відкрили, то йому треба фінанси забезпечити, еге ж?
Ru в ваші джерела новин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация