Акт демонтажу обладнання

  1. Вимоги до заповнення
  2. Складові частини
  3. Кількість екземплярів
  4. Якщо залишаються ТМЦ
  5. списання

Акт демонтажу обладнання оформляється після виконання відповідних робіт. Згодом будь-яке обладнання застаріває, втрачає свої експлуатаційні якості, потребує заміни. До демонтажу можна приступати тільки після процесу списання або прийняття рішення про заміну існуючого обладнання на нове.

ФАЙЛИ
Завантажити порожній бланк акту демонтажу обладнання .doc Завантажити зразок акта демонтажу обладнання .doc

Демонтаж - не менш відповідальний процес, ніж установка. Для того щоб його зробити, організація залучає фахівців з достатнім досвідом. Укладається договір про те, які послуги і в якому обсязі здійснюється. А акт демонтажу обладнання підписується вже після того, як всі роботи закінчені.

Він є гарантією того, що у замовника немає претензій до виконавця. Замовник розписується в тому, що прописані в тексті документа роботи проведені в повному обсязі.

Крім іншого, окремі вузли та інші елементи демонтованого обладнання можуть бути ще придатні до використання. Іноді в них містяться деталі, виконані з дорогоцінних металів. Тому демонтаж обов'язково повинен бути документально підтверджений, враховані всі важливі нюанси.

Вимоги до заповнення

Встановленого єдиного бланка цього документа немає. Однак він складається виходячи із загальноприйнятих рекомендацій і норм. Вимоги до його заповнення логічні, а саме:

  • Акт повинен містити найменування та реквізити всіх зацікавлених осіб. Якщо фігурують організації, то як мінімум повинні бути їх назви.
  • Повинні міститися реквізити сторін, адреси, телефони, інші контактні дані. Якщо акт є додатком до якого-небудь договору (і є посилання на нього), в якому все це докладно прописано, то реквізитів не потрібно.
  • Список обладнання з ідентифікаційними номерами, яке демонтується. Чим докладніше тут прописується інформація, тим менше буде непорозумінь.
  • Які деталі вважаються придатними для подальшого використання, а які підлягають утилізації.
  • Документ повинен містити підписи та печатки осіб і організацій, які здійснювали демонтаж. Не завадять також автографи тих співробітників, які несуть матеріальну відповідальність за обладнання.

Складові частини

Документи, що додаються зразок і бланк акту демонтажу обладнання відповідають всім встановленим в законі вимогам. З цієї причини, використовуючи їх, можна бути впевненим в тому, що ніяка принципово важлива інформація не опиниться забутою. Для заповнення акта в більшості випадків буде достатньо однієї сторінки. Акт складається з:

  • Верхньої частини, шапки.
  • Основний частини.
  • Висновки у вигляді реквізитів сторін і підписів.

До шапці відноситься безпосередньо назва з номером акта. Останній знадобиться для нанесення позначки в спеціальному журналі реєстрації демонтажу, ремонту та заміни обладнання. Він ведеться в організаціях, які на цьому спеціалізуються. Також у верхній частині вказується місто підписання і дата.

Основна частина акту демонтажу обладнання формулюється в щодо вільній формі. У доданому бланку документа містяться:

  • Посилання на договір, до якого додається акт. Передбачається, що в договорі детально описано, хто, коли і на яких умовах здійснює демонтаж.
  • Яка організація провела демонтаж, її найменування.
  • Адреса приміщення, в якому встановлювалося обладнання.
  • Відомості про те, що обладнання після демонтажу було вивезено тією самою організацією.
  • Яке обладнання було демонтовано. У наведеному бланку для перерахування цих даних використовується таблиця, але можна розташувати їх і списком. Вказується назва, серійний номер, кількість.
  • Відмітка про те, що з моменту складання акту компанія, яка справила демонтаж і вивіз, приймає на себе відповідальність за збереження перерахованого обладнання.

На завершення акту слід заповнити фактичні реквізити сторін, поставити підписи відповідальних осіб та печатки організацій (при наявності).
На завершення акту слід заповнити фактичні реквізити сторін, поставити підписи відповідальних осіб та печатки організацій (при наявності)
При складанні акта як з однієї, так і з іншого боку може бути організація або приватна особа. Якщо перший варіант, то вказуються адреса, телефон, ІПН, КПП, номер розрахункового рахунку організації. Якщо в акті прописуються дані приватної особи, то потрібні паспортні дані та адресу прописки.

Кількість екземплярів

Акт демонтажу обладнання має бути наповнений мінімум в двох примірниках, так як в ньому фігурують кілька сторін. Один примірник акта залишається у замовника і служить первинним документом при нарахуванні оплати за виконані роботи та інші бухгалтерські операції.

Важливо! Другий примірник забирає виконавець. Цей папір стає його гарантом відсутності претензій з боку замовника. Адже, підписуючи цей папір, клієнт погоджується з фактом наявності демонтажу мінімум на задовільному рівні. При зверненні до судових інстанцій акт може послужити вагомим доказом на користь виконавця.

Якщо залишаються ТМЦ

При демонтажі обладнання можуть залишатися придатні для використання вузли, окремі елементи конструкції. Утилізувати їх було б нераціонально. В цьому випадку, для того щоб зафіксувати факт переходу цих окремих частин в основні засоби організації і дозволити їх подальше використання, скликається комісія.

Скликане збори співробітників з належною кваліфікацією складає акт М-35 про оприбуткування матеріальних цінностей отриманих при розборі і демонтажі. Таким способом можна документально оформити вироблені дії.

списання

Згідно з Наказом Мінфіну № 26н від 30 березня 2001 року, якщо обладнання не може використовуватися, то його вартість списують з бухгалтерського обліку організації.

Демонтувати його можуть до списання з балансового обліку. Важливо в документах проставити датування таким чином, щоб списання проводилося пізніше або в один день з демонтажем.

Словом, акт демонтажу обладнання - важливий документ первинної звітності, який допомагає документально оформити факт розбирання того чи іншого об'єкта.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация