Акт про відмову дати письмове пояснення: зразок

  1. призначення покарання
  2. Вимоги до акту

У ситуації, коли працівником був здійснений якусь провину або порушення дисципліни, роботодавець має право вимагати письмових пояснень з приводу того, що сталося. Однак співробітники можуть і проігнорувати цю вимогу. У такій ситуації кадровику може знадобитися зразок акта про відмову дати письмове пояснення.

Він послужить підставою для застосування заходів дисциплінарної відповідальності. Також якщо співробітник вирішить оскаржити рішення керівництва, акт буде підтвердженням законності дій.

призначення покарання

Терміни та порядок призначення дисциплінарного стягнення регламентуються нормами трудового законодавства і повинні неухильно дотримуватися роботодавцями. У разі порушення встановленого порядку рішення адміністрації може бути оскаржене. У цій процедурі важливу роль відіграють пояснення працівника.

Вони одночасно є інформацією для роботодавця, яку він буде використовувати при винесенні рішення, і способом захисту своїх прав для працівника. Однак необхідно враховувати, що співробітник може відмовитися давати пояснення. Це теж цілком законний варіант. У подібних ситуаціях багато працівників активно користуються цією можливістю.

У подібних ситуаціях багато працівників активно користуються цією можливістю

На складання пояснювальній співробітнику виділяється 2 дня. Однак якщо працівник не хоче нічого пояснювати, чи потрібно вичікувати закінчення цього терміну? Судова практика підказує, що це необов'язково, оскільки своє рішення співробітник вже цілком чітко виклав. Тому акт про відмову дати письмове пояснення (завантажити зразок можна в кінці статті) можна складати в той же день, щоб зафіксувати цю подію.

За умови дотримання інших правил процедури накладення стягнення та встановлених термінів, працівник не зможе оскаржити накладення дисциплінарного стягнення.

Вимога надати письмові пояснення краще оформити в двох примірниках - один вручається співробітнику, другий залишається у керівництва. При цьому на обох повинна стояти підпис працівника, що підтверджує, що він до цього документа ознайомився.

Вимоги до акту

Будь-який акт в діловодстві є інформаційно-довідковим документом, що підтверджує певну подію або факт. Щоб він визнавався дійсним, необхідно дотримуватися деякі вимоги, що стосуються складання та оформлення подібних документів.

Єдиного зразка word акта про відмову дати письмове пояснення не існує. Тому його можна скласти в довільній формі, але відповідно до певних вимог. Складається акт спеціальною комісією.

У документі міститься основна і вступна частина. Перша включає всі необхідні дані про цей акт:

  • номер;
  • дата заповнення;
  • подія або дія, що стала підставою для його складання;
  • список осіб, які підписали акт.

Друга частина присвячена безпосередньо події події, його опису і відповідних висновків, які з цього можна зробити. Наприклад, там може бути зазначено, що якийсь працівник (П.І.Б. та посада) відмовляється давати письмові пояснення з приводу вчиненого ним порушення трудової дисципліни. Якщо працівник озвучує причини відмови, їх теж слід записати. Також вказується кількість примірників даного акту, і де вони зберігаються.

Акт є приводом для накладення дисциплінарного стягнення, а також підтвердженням правомірності цієї дії. Якщо працівник вирішить оскаржити дане рішення, то акт можна використовувати в суді, як доказ законності всієї процедури.

Акт складається у довільній формі, але існують зразки, які можна використовувати для зручності. Адже там вже є всі необхідні реквізити. Правильно складена документація позбавляє від різних проблем і ризиків.

Спеціально для читачів наші фахівці підготували акт про відмову дати письмове пояснення: зразок 2018. Детальніше див. « Складаємо акт відмови від дачі пояснень (зразок) ».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Однак якщо працівник не хоче нічого пояснювати, чи потрібно вичікувати закінчення цього терміну?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация