Акт виконаних робіт з вантажоперевезень

  1. підстава
  2. Складові частини акта
  3. Чи потрібен посередник при виконанні робіт з вантажоперевезень
  4. договір

Акт виконаних робіт з вантажоперевезень є невід'ємною частиною документообігу логістичних компаній і всіх організацій, робота яких пов'язана із здійсненням перевезень автомобільним транспортом. Документ є підтвердженням фактичного перевезення товару до пункту призначення.

ФАЙЛИ
Завантажити порожній бланк акту виконаних робіт з вантажоперевезень .doc Завантажити зразок акта виконаних робіт з вантажоперевезень .doc

Встановленого і вірного для всіх випадків бланка цього документа не існує. Іноді для фіксації реальності перевезення вдаються до використання стандартного акту на надання послуг. Але суми на них іноді настільки значні, що незайвим буде підстрахуватися і оформити спеціалізований бланк.

Ще один аргумент на користь використання «розписаного» бланка акта виконаних робіт з вантажоперевезень - це можливість внесення оплати посереднику. На практиці часті ситуації, коли між перевізником і клієнтом є сполучна ланка у вигляді третьої організації. В акті можна прописати комісію, яка покладається посереднику.

підстава

Головний документ, на підставі якого оформляється акт, - це товарно-транспортна накладна (ТТН). Вона обов'язково повинна бути у замовника послуги (у вигляді одного з примірників або завіреної копії). Також важлива оформляється безпосередньо перед вчиненням поїздки заявка на здійснення робіт з вантажоперевезень. ТТН і заявка розкривають інформацію про:

  • Терміни, в які повинна бути здійснена перевезення.
  • Початковому і кінцевому пункті перевезення.
  • Наявності зупинок на шляху прямування, найменуванні цих населених пунктів. Логісти називають це «точками». Від кількості «точок» може залежати загальна вартість перевезення.
  • Водії. Вказуються його ПІБ, контактний номер телефону, паспортні дані, номер посвідчення водія.
  • Даних на машину (номер, марка, модель).

Всі ці моменти складно буде відобразити в акті, так як у нього інший функціонал, тому інформативні частини цієї документації поділяють.

Складові частини акта

Акт має шапку, основний текст, а також нижню частину з підписами сторін. Верхня частина оформляється відповідно до загальних вимог до документів цього типу: вказуються номер і дата підписання акта, місто і посилання на договір, додатком якого є документ.

Основна частина акта складається зі вступу (констатуючій частині документа) і окремих пунктів. У констатуючій частині акцент робиться на опис:

  • Сторін чинного договору. Повинні бути прописані повні найменування організацією.
  • ПІБ представників взаємодіючих компаній.
  • Того, на підставі яких документів представники мають право підпису акту.
  • Того, що учасники іменуються «сторонами» і мають однакову думку щодо пунктів, представлених нижче.

Пункти паперу пронумеровані арабськими цифрами і повинні містити інформацію про:

  • Конкретної точки в межах підписаної між сторонами договору про надання послуг, згідно з яким одна сторона здійснює вантажоперевезення. У документі повинні міститися номер цього пункту, номер і дата підписання договору, згадка про те, яка саме із сторін здійснює роботи.
  • Том, що надання послуг має відповідати зазначеним у наданій заявці вимогам.
  • Сумі вартості транспортних послуг, яка була оплачена однієї зі сторін. У другому пункті акта вказується номер відповідного рахунку.
  • Сумі, на яку фактично були надані транспортні послуги.

Сумі, на яку фактично були надані транспортні послуги

  • Різниці між прописаними сумами. Якщо організації працюють з ПДВ, то до кожної із сум вона вираховується і прописується в акті.
  • Організації-посереднику. Саме їй слід перерахувати різницю між фактичною вартістю здійснення робіт з вантажоперевезень і сумою, яку сплатив замовник.
  • Платіжні реквізити компанії посередника для перерахування грошових коштів.

Природно, останні два пункти включаються в акт, тільки якщо сторони домовляються взаємодіяти через посередника і він в процесі відіграє важливу роль.

Чи потрібен посередник при виконанні робіт з вантажоперевезень

Взагалі, посередництво при здійсненні вантажоперевезень в поточній ситуації залишається досить актуальним. Є кілька сервісів, які містять базу машин з водіями, готових надати ці послуги. Але замовники віддають перевагу посередницькі послуги, тому що:

  • Не хочуть витрачати свій дорогоцінний час на пошук конкретної особи, обговорювати умови і метраж, підбирати потрібну машину тощо.
  • Бажають отримати гарантію на доставку, прив'язану до часу.
  • Хочуть бути впевненими в тому, що доставляється товар досягне бажаного місця. Посередник дає додаткові гарантії, бере частину ризиків на себе.

Одним словом, практика залучення посередника поширена досить широко з вагомих причин.

договір

При укладанні договору на надання послуг з вантажоперевезення сторони домовляються про дотримання ряду правил. До угоди може додаватися бланк акту виконаних робіт, який задовольняє всіх учасників.

Заповнення цього документа необхідно здійснювати за фактом прибуття автотранспорту на місце розвантаження. До того ж вміст паперу не повинно вступати в протиріччя ні з одним з пунктів укладеного договору. В тому числі:

  • Суми, що прописують в актах, повинні відповідати тій вартості перевезення за кілометр, яка була вказана в договорі надання послуг.
  • Терміни як самої доставки, так і надання відповідних документів повинні неухильно дотримуватися. Особливо це стосується маршрутних листів, які частенько забувають подати на підпис водії.
  • Складання попередньої заявки на здійснення вантажоперевезення.
  • Якщо сторони працюють без ПДВ, то його не повинно бути в акті. В прикріпленому зразку цей момент прописується, але можливо його виключення.

Під час укладання угоди може виникнути ще безліч різних нюансів. У кожній конкретній ситуації діяти слід по-різному. Одне повинно залишатися незмінним: відповідність даних в акті виконаних робіт з вантажоперевезень з підписаною угодою. Якщо будуть неточності, то при можливих судових розглядах одна або обидві з цих паперів можуть бути визнані недійсними.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация