Акт звірки з податковою інспекцією - чи є розбіжності?

  1. У нас немає розбіжностей, коли ми отримаємо акт?
  2. У нас є розбіжності, що робити?
  3. Що робити з переплатою
  4. Що робити з недоїмкою

Завершальним етапом звірки з податковою інспекцією є отримання акту Завершальним етапом звірки з податковою інспекцією є отримання акту. Що ж робити після того, як акт звірки з податковою отримано? Тут все залежить від того, чи є у вас розбіжності з проведеної процедури.

Акт звірки - це форма по КНД 1160070, затверджена наказом ФНС від 20.08.2007 р № ММ-3-25 / 494 @. Починається він з титульного листа, в якому вказуються основні відомості про платника податків та предмет звірки. У першому розділі показується сальдо по податках, зборах, пені і штрафів за певний період. У другому розділі все суми даються розгорнуто. І перший і другий розділи формуються окремо по кожному виду податку і по кожному КБК.

Перший розділ співробітники ИФНС повинні скласти протягом п'яти робочих днів після отримання заяви. Джерелом відомостей для податкової є картка платника податків, особовий рахунок організації. На дату закінчення потрібного вам періоду ревізори вкажуть суми боргів бюджету або навпаки, переплати, з розбивкою по КБК. Оскільки відомості інспекції та відомості компанії можуть відрізнятися, саме це визначає, чи буде складатися другий розділ акту звірки та час його отримання.

У нас немає розбіжностей, коли ми отримаємо акт?

Згідно з пунктом 3.1.3 «Регламенту організації роботи з платниками податків», ви підписуєте перший розділ в термін до 10 робочих днів і отримуєте акт звірки з податковою або на руки, особисто, або поштою. Якщо в заяві ви вказали другий варіант отримання, термін доставки сюди не включається, а до листа додається повідомленні про обов'язок підписати і повернути екземпляр податкової назад.

Якщо ви проводили звірку по ТКС, то і акт отримаєте в електронному вигляді, підписаний ЕЦП начальника ИФНС.

У нас є розбіжності, що робити?

При розбіжності даних бухгалтерського обліку організації з особовим рахунком в податковій не більше ніж через 15 робочих днів співробітник інспекції складе другий розділ акта та надішле або передасть його вам способом, зазначеним у запиті.

При цьому перш за все, в кінці першого розділу, платнику податків рекомендується написати «Погоджено з розбіжностями», а в графі 4, вказати суми розбіжностей за своїми даними.

Так як другий розділ містить багато різноманітних розшифровок, рекомендуємо все цифри привести в зручний вид, склавши таблицю відхилень. І вже на основі власного аналізу можна буде зрозуміти, звідки з'явилися розбіжності з даними особового рахунку. Можливо, існують незалежні від вас причини.

Наприклад, при обчисленні податку на прибуток, бухгалтер відображає суму належну до сплати в бюджет, на кінець податкового періоду, а декларація здається вже в наступному році. Інспектор вносить суму заборгованості при отриманні декларації і в особовому рахунку виникають розбіжності - сальдо на кінець року буде інше.

Коли ви надасте свої уточнення, дані будуть скоректовані і співробітник податкової знову складе перший розділ акту.

Врахуйте, що якщо достовірність відомостей ИФНС викликає сумніву, акт звірки можна не підписувати - відповідальність за це не передбачена.

Після закінчення звірки, отримавши і підписавши акт, необхідно відобразити в бухгалтерському обліку результати. Зрозуміло, якщо були розбіжності з інспекцією.

Що робити з переплатою

Підтвердилася переплата? З того дня, коли ви переплатили податок, і протягом трьох років можна повернути гроші з бюджету, написавши відповідну заяву. І навіть, якщо три роки пройшли, існує можливість повернути надміру перераховане. Судова практика підтверджує (наприклад, постанова ФАС Далекосхідного округу від 11.07.2011 р № Ф03-2746 / 2011): три роки починаються з дати підпису акту звірки, адже офіційно саме з цієї дати організації стало відомо про факт переплати. Так що, якщо сума значна, то за неї можна поборотися в суді.

Так само у платника податків є право написати лист з проханням зарахувати виявлену суму переплати з іншого податку того ж виду - федерального, регіонального, місцевого. Такий залік може проводитися співробітниками ИФНС і самостійно протягом десяти днів з дня отримання заяви або з дня підписання акту звірки (наказ ФНС від 25.12.2008 р № ММ-3-1 / 683 @).

Що робити з недоїмкою

Найбільш неприємним моментом стає виявлення в результаті звірки розрахунків недоїмки по податках, пені або штрафів. В такому випадку інспектор зобов'язаний скласти вимога про сплату (пункт 2, стаття 70, глава 10 НК РФ) і направити його вам не пізніше десяти робочих днів з дня підпису акту звірки. Вимога має бути виконане протягом восьми робочих днів з дати отримання (пункт 4, стаття 69, глава 10 НК РФ).

При будь-якому результаті, отримавши акт звірки з податковою інспекцією, організація може не тільки привести в порядок розрахунки з бюджетом по податкам і спокійно продовжувати свою роботу, але і уникнути неприємних сюрпризів у вигляді блокування рахунку або інкасових доручень від ИФНС.

Про те, як написати заяву на проведення звірки, читайте тут .

А як часто звірки проводите ви? Поділіться, будь ласка, в коментарях!

У нас немає розбіжностей, коли ми отримаємо акт?
У нас є розбіжності, що робити?
Що ж робити після того, як акт звірки з податковою отримано?
У нас немає розбіжностей, коли ми отримаємо акт?
У нас є розбіжності, що робити?
А як часто звірки проводите ви?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация