Активуй Шульца!

  1. Довідка «Нової»

Такого ви давно не бачили. І ось знову. В основі нового історико-патріотичного «хіта» з робочою назвою «Побачити Сталіна» Кіма Дружиніна - історія пробігу двох експериментальних танків Т-34 Михайла Кошкіна з Харкова до Москви з метою продемонструвати їх могучесть, а значить, необхідність виробництва нових танків для перемоги СРСР у Великій Вітчизняній війні.

По суті, «Танки» - ідеальне з точки зору Мінкульту кіно: пропагандистський блокбастер. Фільм і створений з ініціативи міністра. Йому відразу дано зелене світло. Володимир Мединський собственнолічно відвідав зйомки, згадавши свою професію піарника, пояснив журналістам, що сценарій привертає увагу достовірністю сюжету і вибором персонажів:

«Побачити Сталіна» - це правильне російське кіно ... Сценарій фільму зацікавив нас саме тим, що в ньому нічого не було вигадано. Епізод зустрічі Кошкіна зі Сталіним дійсно був ».

При цьому автори подумали про глядача і пообіцяли пригодницький екшн з вигадкою. Ну, в кіно ще й не те складали. Тарантіно он в «Безславних виродках» завершив Другу світову в кінотеатрі, і Гітлера вбив сержант «Жид-Ведмідь».

Тарантіно он в «Безславних виродках» завершив Другу світову в кінотеатрі, і Гітлера вбив сержант «Жид-Ведмідь»

Кадр з фільму «Танки»

Після неоголошеної війни на Халхін-Голі країна хоче озброїтися новими танками - на гусеничному ходу. Щоб броня була міцна і були швидкі, в пеклі плавляться. «Не знаю, скільки залишилося воювати мені, але у Червоній армії попереду ще не одна війна», - прозорливо виголошує червоний командир з Червоної зіркою і орденом Леніна на грудях. І ось є такий танк! Але на завод приходить наказ: експериментальні танки до урочистого огляду на Червоній площі без попередніх випробувань не допускати, на платформи не Грузія! Тут-то видатного конструктора Михайла Ілліча Кошкіна (Андрій Мерзлікін і справді схожий на свого героя) осіняє щаслива ідея: вантажити не можна - своїм ходом можна. Особисто Жуков дозволив - вже навіть доповів товаришеві Сталіну.

Починається роуд-муві. Два секретних зразка рухаються через країну - Харків, Бєлгород, Курськ, Орел. Тула. Їдуть: сам Кошкін, симпатичний, але строгий особист, два водія і мила, хоча і норовлива дівчина Катаєва, яка знає все про режим загартування стали.

Їдуть: сам Кошкін, симпатичний, але строгий особист, два водія і мила, хоча і норовлива дівчина Катаєва, яка знає все про режим загартування стали

Кадр з фільму «Танки»

Особіст спочатку шкідливий: хоче чудову, але примхливу Катаєву розстріляти, потім в неї закохується. І гарнішає на очах.

Огляд призначений на 17 квітня 1940-го. Якщо по 200 км в день - встигнуть до демонстрації нової радянської техніки. Це якщо без пригод. Але раз фільм звернений до юного покоління, пригоди - головне блюдо для підлітка.

Але раз фільм звернений до юного покоління, пригоди - головне блюдо для підлітка

Кадр з фільму «Танки»

Вороги народу і диверсанти аж кишать в тривожне передвоєнний час. Спочатку невидимий вражина відкручує гайку на балоні з газом, потім група німецьких диверсантів різноманітними способами намагається знищити Т-34. Потім на «пробежчіков» нападе банда «недобитків», що засіли в лісах в центрі країни.

(Виходить, вони живуть в своїх лісових вагонах на покинутій станції з часів Громадянської війни, двадцять років, і ніякому НКВД до них немає діла?)

Бандити захоплюють і самі машини, думаючи, що це трактора (це гумор), і їх творця - легендарного Михайла Кошкіна. Але коли зовнішній ворог - елегантні «німецькі диверсанти» на конях, типу європейські туристи - нападе, всі наші об'єднаються, і одним пострілом чудо-танка спільного ворога розгромлять, а бандити ще і напоять машини дефіцитним паливом.

Кадр з фільму «Танки»

Фашистський командир вирішує за всяку ціну не допустити кращий з танків в Москву: «Вони повинні зникнути! - гортанно наказує він, і вимовляє ключову команду: «Активуй Шульца!» І ось вже по російських дорогах мчать чорні мотозомбі на чолі з шкіряним агентом-бомбою. Мабуть, на кілера Шульца немає управи .., але не у наших доблесних конструкторів на їх космічних машинах.

Танки їдуть підтрубну геройську музику через бруд, бездоріжжя. Кошкін прямо в кабіні щось терміново править в кресленнях. Пробіг-то випробувальний. Водії - хлопці азартні: навіть гонки влаштовують по полю: «Брешеш, Міхал Ілліч, не візьмеш». Кошкін і сам знає: «Без цих танків нам не перемогти». А навколо пейзажі неохватні: луки, поля, переліски. Росія. На Красній площі їх чекає сам товариш Сталін. І епохальна зустріч генералісимуса з «ластівкою наших бронетанкових сил» відбудеться (прав Мединський, в реальному житті вона була). 700 км бездоріжжя, 7 днів, практично бойові випробування позаду. УРА товарищі! СРСР отримує стратегічну перевагу. У майбутній війні.

У майбутній війні

Кадр з фільму «Танки»

Тут звучить фінальний «Марш радянських танкістів»: «Гремя вогнем, виблискуючи блиском стали / Підуть машини в лютий похід, / Коли нас в бій пошле товариш Сталін ...

Про заарештованих і розстріляних НКВС конструкторів у фільмі ні слова. Про те, що Кошкін, зробивши цей неймовірний героїчний пробіг (раннім сніговим березнем, а не влітку, як в кіно), захворів на пневмонію, що згодом послужило причиною його смерті, навіть в титрах не сказано.

Зате слова фінальної пісні пам'ятатимуться довго: «Нехай пам'ятає ворог, що сховався в засідці, / Ми напоготові, ми за ворогом стежимо».

Кадр з фільму «Танки»

Над фільмом про танки працювали автори «28 панфіловців» - режисер Кім Дружинін і продюсери Олег Антипов і Дмитро Щербань під наглядом Російського військово-історичного товариства. РВІО вручило творцям «святий легенди» про панфіловців нагороду «За вірність історичній правді» (співрежисер Дружиніна Андрію Шальопе). Інші історики говорили про експлуатацію у фільмі міфотворчості. Але при всіх натяжках, ідеологічних кліше, слабкому сценарії - в тій картини був хоча б професійно знятий бій.

Чорної земляний хмарою вибухав сніг, палахкотіли танки, з жерла кабін вискакували палаючі танкісти і відстрілювалися від ворога. Розробник популярної онлайн-гри War Thunder ( «Грім війни»), компанія Gaijin Entertainment, приєдналася до створення фільму, надаючи фінансову та технічну підтримку.

У «Танк» нічого подібного немає. Є інфантильне, не підкріплене професією бажання зробити лиху стрічку в дусі «Сміливих людей» або «Вогненних верст" - з одного боку, і «Божевільного Макса», з іншого.

Хотіли видовищну «Кіновійна», отримали дурну дитячу війнушку, в якій фріци - дебіли, битви - іграшкові, а білосніжні російські берізки не знищили ворожих гармат. Хотіли пригоди в дусі старого кіно, отримали незграбну несмачну пропагандистську саморобку в дусі «Танкістів», створених за рік до пробігу Кошкіна.

У тому фільмі звірячий «верховний правитель», німецький генерал Бюллер, починає операцію із захоплення відомого ділянки радянської території і знищення міста Красноармійська. Але хоробрі радянські танки, форсувавши річку через непрохідний обрив, змушують німців до капітуляції.

Про «Танкістів» писали без жартів: «Фільм є пропагандистською картиною, яка демонструє можливості радянських танків і бронечастин, в якій розглядається сценарій можливої ​​війни». Подібні картини тоді знімалися масово, вони піднімали дух воїнів і обіцяли коротку і легку війну.

Довідка «Нової»

Найбільш пам'ятні вітчизняні фільми про танкістів.

«Хлопець з нашого міста» (герой Миколи Крючкова на легкому танку перестрибує через річку і закликає всіх до геройства).

«Трактористи» (герой Миколи Крючкова пересідає з танка на трактор, а й у мирному житті згадує військове геройство), а глядачі разом з екраном співають духопід'ємне пісню про трьох танкістів - екіпаж машини бойової.

«На війні, як на війні» - один з кращих радянських фільмів. Юний командир біжить попереду танка, і майже випадково бійці підбивають трьох «Тигрів».

«Танк« Клим Ворошилов-2 »про подвиг вчорашнього курсанта, який знайшов важкий танк« КВ-2 ». Він наводить його в боєздатний стан і не пускає німців в місто. А потім підриває себе.

"Білий тигр". Обгорілий танкіст, що втратив пам'ять, намагається виявити фашистський «Тигр», який чи то плід його хворої уяви, чи то містичне чудовисько.

Першими глядачами «28 панфіловців» були Володимир Путін і Нурсултан Назарбаєв. Першими глядачами «Танків» - російські військовослужбовці на авіабазі Хмеймім в Сирії. Показ відбувся за три тижні до офіційної прем'єри.

Виходить, вони живуть в своїх лісових вагонах на покинутій станції з часів Громадянської війни, двадцять років, і ніякому НКВД до них немає діла?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация