Актуально: доля вкладів в банках Укрбізнесбанк, Альфа-банк, Фінанси і кредит, Пiвденний, Імексбанк

Стартують виплати вкладникам Укрбізнесбанку

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб з 30 квітня починає виплати вкладникам Українського Бізнес Банку (Укрбізнесбанк, Донецьк) через установи УкрСиббанку (Харків, входить до групи BNP Paribas.

Про це повідомляється на офіційному сайті фонду.

Як зазначається, виплати будуть здійснюватися до 15 червня.

Нагадаємо, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб ввів тимчасову адміністрацію в «Український Бізнес Банк».

24 квітня було прийнято рішення про ліквідацію ПАТ «Укрбізнесбанк».

Нацбанк оштрафував акціонера Альфа-банку

Національний банк України оштрафував компанію ABH Ukraine Limited, яка є єдиним акціонером ВАТ «Альфа Банк».

Про це повідомляє НБУ у себе в Facebook.

Як зазначається, компанія наростила істотну участь в ПАТ «Банк Кіпру» (нинішня назва - ПАТ «Неос Банк») без узгодження з Національним банком України.

«Розмір штрафу склав 0,1 відсотка від статутного капіталу ВАТ« Неос Банк », - відзначили в НБУ.

Доля «Фінанси і кредит» вирішиться в травні?

27 квітня відбулося зібрання акціонерів входить до групи найбільших банку «Фінанси і кредит». Ця установа переживає проблеми з платоспроможністю з зими 2014-2015 років, незважаючи на докапіталізацію з боку акціонерів і стабілізаційні кредити НБУ. Клієнти установи який місяць не можуть отримати повноцінний доступ до своїх грошей.

В НБУ стурбовані тим, що компанії, пов'язані з Костянтином Жеваго, до сих пір не виконали зобов'язань по збільшенню капіталу банку: з узгодженого ще в жовтні минулого року внеску в капітал на рівні 700 млн гривень в банк надійшли тільки 600 млн. При цьому для підтримки платоспроможності банку близько 700 млн гривень були виділені Нацбанком як стабілізаційного кредиту.

За підсумками першого кварталу 2015 року «Фінанси і кредит» увійшов в топ-20 банків, які отримали найбільші збитки. Акціонер банку, також відомого в фінансовому світі як «Фініки» - Костянтин Жеваго (9-е місце в списку найбагатших українців, статки - $ 735 млн). Крім банку «Фінанси і кредит», в активах Жеваго - фармацевтична корпорація «Артеріум», виробник автошин «Росава», а також гірничорудна компанія Ferrexpo. Остання в минулому році скоротила чистий прибуток на 30,3% - до $ 183,84 млн. Вартість акцій компанії на Лондонській фондовій біржі за рік впала.

Виходить, що або у акціонера банку Костянтина Жеваго немає коштів на порятунок своєї установи, або ж він не хоче з яких-небудь причин збільшувати ліквідність своєї установи. «Можливо, питання - в готовності власника поділитися частиною влади в банку у відповідь на порятунок банку з боку третьої особи. Така ситуація характерна для багатьох українських банків », - вважає аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

Костянтин Жеваго взяв на себе зобов'язання до кінця травня внести в банк власні кошти в розмірі 1,9 млрд гривень. Однак в центробанку запевняють, що поки не отримали від представників акціонера підтвердження цих намірів. «У зв'язку з цим була проведена відповідна зустріч на рівні голови НБУ, і правлінню банку була доведена інформація про готовність регулятора застосувати до банку відповідних заходів впливу в разі невиконання планів по докапіталізації», - пояснює високопоставлене джерело в НБУ.

За інформацією учасників ринку, банку необхідно було рефінансування ще в листопаді 2014 року. Однак в той період основним одержувачем рефінансу був уже потрапив під тимчасову адміністрацію гігантський банк «Надра». «Фінансів і кредиту» відмовляли в рефінансу кілька тижнів. Тоді ж експерти не виключали введення в банк тимчасової адміністрації в інтересах однієї з бізнес-груп, зацікавленої в заставах, наявних у банку. Хоча перший заступник голови НБУ Олександр Писарук заявляв, що «Жеваго хоче банк врятувати».

«У зв'язку з військовими діями на сході країни і несприятливими факторами в економіці погіршилася здатність корпоративних і приватних клієнтів обслуговувати свої зобов'язання перед банком, що, в свою чергу, зумовило практично трикратне зростання витрат на формування резервів за всіма видами активних операцій з 211, 9 млн гривень в першому кварталі 2014 року до 688,4 млн гривень в першому кварталі 2015 го. Чистий операційний дохід (маржа) банку за перший квартал 2015 року склав 131,8 млн гривень », - повідомили в прес-службі банку.

Про те, що банк не проводить платежі, так як не отримує рефінансування від НБУ, в банку «Фінанси і кредит» почали розповідати своїм клієнтам в лютому. Фізичні особи мають можливість знімати з карт по 500 гривень на добу, власників депозитів просять переукладати договори. Юридичні особи, в тому числі власники зарплатних проектів, проводять свої платежі з працею - очікування розтягується на тижні і місяці. Клієнти банку на фінансових форумах обговорюють складності з отриманням готівки вже протягом декількох місяців. Однак у банку називають те, що відбувається інформаційним тиском на акціонерів.

За словами НБУ, в банку «Фінанси і кредит» на поточний момент вже працює куратор центробанку, тому наступним кроком Нацбанку щодо фінустанови може бути введення тимчасової адміністрації в зв'язку з невиконанням зобов'язань по поверненню вкладів.

Нагадаємо, 16 лютого НБУ все-таки надав банку стабкредит в розмірі 700 млн гривень терміном на два роки. Згідно з повідомленням регулятора, гроші надані банку для своєчасного виконання своїх зобов'язань перед вкладниками - фізичними особами. У тому ж місяці Жеваго влив близько 600 млн гривень. Відзначимо, що кредит і вливання акціонера на своєчасне виконання цих зобов'язань не вплинули.

В установі змінилося керівництво. Замість Володимира Хливнюка, який був головою правління, в тому числі під час кризи 2008-2009 років, на місце керівника тепер призначили Віктора Голуба, який зараз є виконуючим обов'язки глави банку. Так як серед клієнтів банку є люди з різним рівнем впливу, то, за інформацією Forbes, спроби деяких з них отримати доступ до своїх коштів обернулися відкриттям справ у правоохоронних структурах проти топ-менеджерів «Фініков».

«Кілька тижнів тому почалася активна фаза тиску на пана Жеваго, мета якої - стимулювати його до продажу частини акцій групи Ferrexpo для фінансування потреб банку« Фінанси і кредит ». Відповідний сигнал надійшов з вищих державних кабінетів », - сказав один з топ-менеджерів банку, який побажав зберегти конфіденційність.

При цьому повідомити, кому може бути цікава покупка акцій Ferrexpo, в банку відмовилися. За словами джерела, відразу ж за цією комунікацією пішов депутатський запит Юрія Дерев'янка (партія «Воля»), який вважається близьким до Олександра Турчинова людиною.

На початку лютого керівництво повідомило, що банк будуть докапіталізувати в першому півріччі 2015 року. Обіцяли, що акціонерами фінустанови до кінця першого півріччя 2015 го заплановано збільшення статутного капіталу на суму понад 2,5 млрд гривень. Як реалізуються ці плани?

У прес-службі банку розповіли, що сподіваються на порятунок свого активу, правда, зовсім з іншими цифрами докапіталізації. «Ми відчуваємо практичні кроки акціонерів, які спрямовані на капіталізацію банку. У першому кварталі статутний капітал був збільшений на 616 млн гривень, і результати емісії були затверджені на зборах акціонерів 23 березня. Крім того, акціонери залишають за собою право внести ще 84 млн гривень у другому кварталі 2015 року через суми, яка залишилася з першого кварталу », - розповіла прес-секретар банку Наталія Нападовська.

29 травня відбудеться ще одні збори акціонерів, на якому буде затверджено збільшення капіталу банку. Екс-заступник голови НБУ Олександр Савченко вважає: таке зволікання залежить від того, що або банк шукає кошти для докапіталізації, або готується до введення тимчасової адміністрації. «Проблема ліквідності зараз дуже гостра. Через це знайти кошти на збільшення капіталу банку непросто. Боротися за виживання «Фінанси і кредит» буде до останнього », - резюмує Савченко.

Частина вкладників одеського «Імексбанку» можуть отримати гроші в «Південний»

З 28 квітня по 26 травня у відділеннях банку «Південний» будуть здійснюватися виплати коштів вкладникам «Імексбанку» - тільки тим, хто укладав депозитні договори в Одеській області.

Гроші в межах 200 тис. Грн. видаються вкладникам, термін дії депозитних договорів з якими минув до 27 січня поточного року включно. Також повертаються кошти за договорами банківських рахунків (поточні і карткові рахунки).
Виплати будуть здійснюватися виключно за попереднім записом у операторів контакт-центрів: 0 800 50-55-53 (контакт-центр «Імексбанку» - з 09:00 до 18:00) і 0 800 30-70-30 (контакт-центр «Пiвденний »- з 08:00 до 20:00).
Списки відділень, в яких можна отримати гроші, і необхідних документів опубліковані на сайті «Південного».

Перед введенням тимчасової адміністрації належить нардепу Леоніду Климову «Імексбанк» перевів великі суми грошей фірмам, пов'язаним з тим же олігархом.

Про це «Думській» повідомили джерела у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб, який зараз керує АКБ.


Про це «Думській» повідомили джерела у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб, який зараз керує АКБ

Так, якоїсь компанії «Мідель» «Імекс» перевів 94 і 14 мільйонів гривень, ТОВ «Тескомбуд» - 5,5 млн, ТОВ «Фомальгаут» - 166,2 млн грн, «Басейн Південь - Сервіс» - 6 млн, ТОВ « Трансбудтехнологіі »- 144 мільйони, ТОВ« фанзу »- 57 мільйонів,« Рента Фарм »- 17,7 мільйонів, ТОВ« Компанія «Стратегія розвитку» - 6,8 млн, ТОВ «« Бізнес-Розвиток »- 10,3 млн грн , ТОВ «торгова компанія« Контракт »- 12 млн, ТОВ« Комерційні пропозиції »- 223 мільйони, ТОВ« Персей лад »- 12 млн, ТОВ« Регіональна торгова компанія «Південь-плюс» - 25 млн, ТОВ «Фінекономмаркет» - 14 млн, ТОВ «Трейд птімум »-645 тисяч доларів і 2,7 млн ​​грн, ПП« Агенство нерухомості «Хаджибей» - 207 мільйонів, ТОВ «Компанія по торгівлі» - 104 мільйони.

Всі перераховані фірми пов'язані з ФПГ Климова - вони зареєстровані за адресами «Імексбанку» і / або засновані працівниками АКБ і футбольного клубу «Чорноморця».

Зараз тимчасова адміністрація банку намагається повернути ці кошти, частина з яких належить вкладникам, частина - державі, яка слухняно «рефінансувала» комерційна установа в 2009 і 2014 роках на кілька мільярдів гривень.

Шансів, на жаль, небагато. Климовські структури, які отримали величезні кредити від «Імексбанку», давно вже перерахували гроші іншим організаціям, які перебувають за кордоном. Ніякої власності у всіх цих «Комерційних пропозицій» і «Компаній з торгівлі» не було і немає. Особи, на яких були зареєстровані контори «Рога і копита», теж недоступні. Словом, афера в чистому вигляді, причому за масштабами можна порівняти з МММ.

Відзначимо, що крах «Імексбанку» ставить під загрозу в тому числі весняну сільськогосподарську жнива: багато фермерів Одеської області тримали гроші саме у Климова. Зараз вони залишилися біля розбитого корита.

27 квітня відбулося зібрання акціонерів входить до групи найбільших банку «Фінанси і кредит». Ця установа переживає проблеми з платоспроможністю з зими 2014-2015 років, незважаючи на докапіталізацію з боку акціонерів і стабілізаційні кредити НБУ. Клієнти установи який місяць не можуть отримати повноцінний доступ до своїх грошей.

В НБУ стурбовані тим, що компанії, пов'язані з Костянтином Жеваго, до сих пір не виконали зобов'язань по збільшенню капіталу банку: з узгодженого ще в жовтні минулого року внеску в капітал на рівні 700 млн гривень в банк надійшли тільки 600 млн. При цьому для підтримки платоспроможності банку близько 700 млн гривень були виділені Нацбанком як стабілізаційного кредиту.

За підсумками першого кварталу 2015 року «Фінанси і кредит» увійшов в топ-20 банків, які отримали найбільші збитки. Акціонер банку, також відомого в фінансовому світі як «Фініки» - Костянтин Жеваго (9-е місце в списку найбагатших українців, статки - $ 735 млн). Крім банку «Фінанси і кредит», в активах Жеваго - фармацевтична корпорація «Артеріум», виробник автошин «Росава», а також гірничорудна компанія Ferrexpo. Остання в минулому році скоротила чистий прибуток на 30,3% - до $ 183,84 млн. Вартість акцій компанії на Лондонській фондовій біржі за рік впала.

Виходить, що або у акціонера банку Костянтина Жеваго немає коштів на порятунок своєї установи, або ж він не хоче з яких-небудь причин збільшувати ліквідність своєї установи. «Можливо, питання - в готовності власника поділитися частиною влади в банку у відповідь на порятунок банку з боку третьої особи. Така ситуація характерна для багатьох українських банків », - вважає аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

За інформацією Forbes, Костянтин Жеваго взяв на себе зобов'язання до кінця травня внести в банк власні кошти в розмірі 1,9 млрд гривень. Однак в центробанку запевняють, що поки не отримали від представників акціонера підтвердження цих намірів. «У зв'язку з цим була проведена відповідна зустріч на рівні голови НБУ, і правлінню банку була доведена інформація про готовність регулятора застосувати до банку відповідних заходів впливу в разі невиконання планів по докапіталізації», - пояснює високопоставлене джерело Forbes в НБУ.

Можливо, питання - в готовності власника поділитися частиною влади в банку у відповідь на порятунок банку з боку третьої особи. Така ситуація характерна для багатьох українських банків

Олександр Жолудь, аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень

За інформацією учасників ринку, банку необхідно було рефінансування ще в листопаді 2014 року. Однак в той період основним одержувачем рефінансу був уже потрапив під тимчасову адміністрацію гігантський банк «Надра». Як раніше писав Forbes, «Фінансів і кредиту» відмовляли в рефінансу кілька тижнів. Тоді ж експерти не виключали введення в банк тимчасової адміністрації в інтересах однієї з бізнес-груп, зацікавленої в заставах, наявних у банку. Хоча перший заступник голови НБУ Олександр Писарук заявляв, що «Жеваго хоче банк врятувати».

«У зв'язку з військовими діями на сході країни і несприятливими факторами в економіці погіршилася здатність корпоративних і приватних клієнтів обслуговувати свої зобов'язання перед банком, що, в свою чергу, зумовило практично трикратне зростання витрат на формування резервів за всіма видами активних операцій з 211, 9 млн гривень в першому кварталі 2014 року до 688,4 млн гривень в першому кварталі 2015 го. Чистий операційний дохід (маржа) банку за перший квартал 2015 року склав 131,8 млн гривень », - повідомили в прес-службі банку.

Про те, що банк не проводить платежі, так як не отримує рефінансування від НБУ, в банку «Фінанси і кредит» почали розповідати своїм клієнтам в лютому. Фізичні особи мають можливість знімати з карт по 500 гривень на добу, власників депозитів просять переукладати договори. Юридичні особи, в тому числі власники зарплатних проектів, проводять свої платежі з працею - очікування розтягується на тижні і місяці. клієнти банку на фінансових форумах обговорюють складності з отриманням готівки вже протягом декількох місяців. Однак у банку називають те, що відбувається інформаційним тиском на акціонерів.

За словами співрозмовника Forbes в НБУ, в банку «Фінанси і кредит» на поточний момент вже працює куратор центробанку, тому наступним кроком Нацбанку щодо фінустанови може бути введення тимчасової адміністрації в зв'язку з невиконанням зобов'язань по поверненню вкладів.

Нагадаємо, 16 лютого НБУ все-таки надав банку стабкредит в розмірі 700 млн гривень терміном на два роки. Згідно з повідомленням регулятора, гроші надані банку для своєчасного виконання своїх зобов'язань перед вкладниками - фізичними особами. У тому ж місяці Жеваго влив близько 600 млн гривень. Відзначимо, що кредит і вливання акціонера на своєчасне виконання цих зобов'язань не вплинули.

У зв'язку з військовими діями на сході країни і несприятливими факторами в економіці погіршилася здатність корпоративних і приватних клієнтів обслуговувати свої зобов'язання перед банком, що, в свою чергу, зумовило практично трикратне зростання витрат на формування резервів за всіма видами активних операцій з 211,9 млн гривень в першому кварталі 2014 року до 688,4 млн гривень в першому кварталі 2015 го. Чистий операційний дохід (маржа) банку за перший квартал 2015 року склав 131,8 млн гривень

прес-служба банку «Фінанси і кредит»

В установі змінілося керівництво Опис. Замість Володимира Хливнюка, який був головою правління, в тому числі під час кризи 2008-2009 років, на місце керівника тепер призначили Віктора Голуба, який зараз є виконуючим обов'язки глави банку. Так як серед клієнтів банку є люди з різним рівнем впливу, то, за інформацією Forbes, спроби деяких з них отримати доступ до своїх коштів обернулися відкриттям справ у правоохоронних структурах проти топ-менеджерів «Фініков».

«Кілька тижнів тому почалася активна фаза тиску на пана Жеваго, мета якої - стимулювати його до продажу частини акцій групи Ferrexpo для фінансування потреб банку« Фінанси і кредит ». Відповідний сигнал надійшов з вищих державних кабінетів », - сказав один з топ-менеджерів банку, який побажав зберегти конфіденційність.

При цьому повідомити, кому може бути цікава покупка акцій Ferrexpo, в банку відмовилися. За словами джерела, відразу ж за цією комунікацією пішов депутатський запит Юрія Дерев'янка (партія «Воля»), який вважається близьким до Олександра Турчинова людиною.

На початку лютого в коментарях для Forbes керівництво повідомило, що банк будуть докапіталізувати в першому півріччі 2015 року. Обіцяли, що акціонерами фінустанови до кінця першого півріччя 2015 го заплановано збільшення статутного капіталу на суму понад 2,5 млрд гривень. Як реалізуються ці плани?

У прес-службі банку Forbes розповіли, що сподіваються на порятунок свого активу, правда, зовсім з іншими цифрами докапіталізації. «Ми відчуваємо практичні кроки акціонерів, які спрямовані на капіталізацію банку. У першому кварталі статутний капітал був збільшений на 616 млн гривень, і результати емісії були затверджені на зборах акціонерів 23 березня. Крім того, акціонери залишають за собою право внести ще 84 млн гривень у другому кварталі 2015 року через суми, яка залишилася з першого кварталу », - розповіла прес-секретар банку Наталія Нападовська.

29 травня відбудеться ще одні збори акціонерів, на якому буде затверджено збільшення капіталу банку. Екс-заступник голови НБУ Олександр Савченко вважає: таке зволікання залежить від того, що або банк шукає кошти для докапіталізації, або готується до введення тимчасової адміністрації. «Проблема ліквідності зараз дуже гостра. Через це знайти кошти на збільшення капіталу банку непросто. Боротися за виживання «Фінанси і кредит» буде до останнього », - резюмує Савченко.

Доля «Фінанси і кредит» вирішиться в травні?
Як реалізуються ці плани?
Як реалізуються ці плани?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация