«Яку банківську карту вибрати для поїздки в Білорусь?» - нотатки для мандрівників і туристів

  1. деномінація
  2. Карта чи готівку?
  3. Порівняння курсів конвертації російських рублів в білоруські
  4. Детальніше про картах
  5. далі
  6. трохи статистики
  7. підводимо підсумки
  8. Важливо: про політику безпеки
  9. Оновлено січня 2017 року
  10. Січневе порівняння курсів
  11. висновки
  12. Порівняння курсів при розрахунках Кукурузою і картами Ощадбанку з липня 2018 року
  13. Карти в наявності:
  14. Порівняння курсів білоруського рубля по банківських картах Ощадбанку і карті Кукурудза
  15. Висновки / підсумки
  16. Бонус: як знімати готівку з Кукурудзи в банкоматах Білорусі без комісії?
  17. Інший бонус: як отримати в подарунок 300 рублів від «Кукурудзи»?

Актуальне питання для російських туристів і мандрівників - яку карту вибрати для поїздки: Visa або MasterCard? З якого банку? Чи варто в Білорусії знімати гроші з картки в банкоматі? Чи має сенс брати з собою лише готівкові, розраховуючи поміняти їх в обміннику? Де краще курс - в банках Білорусії або в міжнародних платіжних системах? Про все читайте нижче.

Питання вибору банківської карти для поїздки став переді мною зовсім недавно - при плануванні невеликого подорожі по Білорусі, матеріали з якого ще обов'язково з'являться на сайті. Чітку відповідь на нього в інтернеті знайти не вдалося, тому я вирішив в ході поїздки сформулювати його сам, взявши з собою три різні дебетові картки і невелику суму готівкою. Забігаючи трохи вперед, найкращий результат мені знайти вдалося.

деномінація

Чому актуальність в банківських пластикових картах зросла саме зараз? Справа в тому, що в Білорусі 1 липня 2016 року сталась деномінація білоруського рубля. І вона виявилася не настільки зручною, як колись в Росії. Нагадаю, що у нас "обрізати" три нулі. Тисячі ставали рублями, дизайн рівнозначних купюр практично не змінився. Заплутатися було важко, навіть коли ходіння мали і старі, і нові гроші. У Білорусії пішли своїм шляхом і "обрізали" чотири нулі. Тобто давешняя паперова тисяча стала дорівнювати 10 металевим копійкам. Це не зручно. Особливо враховуючи, що до кінця 2016 року ходіння матимуть і старі, і нові гроші. Це нові:

Це нові:

У магазинах та інших торгових майданчиках ви побачите два цінника. Каси вибивають чеки по-різному: одні - старими рублями, інші новими. Здачу вам також дають упереміш. Плутаються самі білоруси, чого вже говорити про мандрівників ... А ось розраховуючись карткою плутатися не доведеться, не потрібно перевіряти здачу, не потрібно турбуватися про розмін, і не потрібно носити в гаманці купу дрібниці або паперових рублів старого зразка.

Ще трохи інформації про деномінацію.

Раптом, наприклад, у вас збереглися білоруські рублі старого зразка - чи варто поспішати в Білорусію, щоб поміняти їх? Ні, не варто. До кінця 2016 року вони мають ходіння по всій країні. До кінця 2019 роки старі гроші можна поміняти на нові в будь-якому банку Білорусі, а якщо і тут не встигнете, то до завершення 2021-го вас чекатимуть в Національному банку. Також зазначу, що гроші-то хоч формально і нові, друкувалися вони в далекому 2009 році.

І так, якщо раніше ми приїжджали в Білорусію і відразу ж ставали мільйонерами, то нині все навпаки.

Карта чи готівку?

Дрібниця

Якщо мати на увазі білоруські гроші, то все приблизно так само, як і вдома. Кому що подобається. Однак є один істотний нюанс, пов'язаний знову ж з деномінацією. Це велика кількість дрібниці в кишенях (в даному випадку, я маю на увазі монети). Якщо в Росії найцінніша "дрібниця" - це 10 рублів, то в Білорусії - це 2 рубля (в перерахунку на наші близько 67 рублів, не найменша сума). Якщо у нас дрібниця можна складати в кишеню, а потім віддати всю водієві маршрутки, то в Білорусії нею доведеться розплачуватися постійно, інакше наберете цілі гори вельми дорогих монет. При користуванні кредитною карткою про дрібниці можна практично не згадувати.

поширення

Готівкові гроші, зрозуміло, поширені всюди. А що стосується банківських карт? Я їздив по різних куточках Білорусі протягом півтора тижнів і розплачувався всюди картами: в музеях, кафе, магазинах, станціях метро, ​​сувенірних лотках, секонд-хендах, ж / д і авто-вокзалах, в хостелах і багато ще де.

Карти не приймалися тільки:

  1. У двох хостелах.

  2. У маршрутках і тролейбусі (при купівлі квитка у водія).

  3. При купівлі комплекту постільної білизни у провідниці в плацкартному вагоні. Так, тепер білизна в вартість квитка не включають.

  4. У банкоматі на вокзалі для оплати місцевої мобільного зв'язку (про це докладніше у відповідній статті напишу пізніше).

  5. У терміналі самообслуговування на вокзалі для покупки ж / д квитка. У касах ж / д однак проблем ніяких не виникло.

Висновок: трохи готівки при собі мати потрібно в будь-якому випадку.

Я при в'їзді в Білорусь поміняв 3000 російських рублів, вистачило більш ніж. Настільки більше, що в останній день в супермаркеті спеціально розплачувався готівкою.

Віза або Мастеркард? У плані поширення практично все одно. За всю поїздку мені зустрівся лише один супермаркет, в якому не приймали Візу. А Мастеркард брали скрізь. Про вигоду в плані курсу читайте нижче.

Обмін готівки або знімання з банкомату?

Однозначно, вигідніше обзавестися білоруськими рублями в обмінниках при операції з готівкою. З пластикової карти гроші знімати невигідно. Так, курс залишиться тим же, але до нього додасться відсоток за знімання. У кожному банку він різний.

Висновок все той же: трохи готівки рублів з собою потрібно брати в будь-якому випадку. При в'їзді відразу ж їх поміняти.

Як вважаємо курс в цьому матеріалі?

Так само, як Центральний банк РФ, тобто з нашого боку - скільки російських рублів потрібно віддати за 1 білоруський. Цифри, скажімо, 33,34 говорять про те, що 1 білоруський рубль коштує 33 російських рубля і ще 34 копійки. У білоруських обмінниках курс показується навпаки - скільки білоруських рублів дадуть нам за 100 росіян, не заплутатися. Бачите курс 3,02 в обміннику? Це означає, що за 100 наших рублів вам видадуть 3 білоруських і дві копійки. Щоб перевести цей курс на наш первісний, потрібно 100 поділити на 3,02. Це буде 33,11.

Як зручно переводити ціни в магазинах на російські рублі?

Пропоную два варіанти (розрахунок, звичайно, приблизний):

  1. Множимо суму на 100 (тобто позбавляємося від копійок) і ділимо на три. Скажімо, ціна за сир 8,42 - дорого або дешево? Прибираємо копійки, отримуємо 842 рубля. Ділимо на 3. Отримуємо приблизно, 281 рубль. Чи не дорого.

  2. Множимо ціну на 33. Добре підходить для круглих або напівкруглих чисел. Квиток до музею коштує 2,50. Скільки це? 2 по 33 плюс половина від 33. Тобто 66 + 16,5 = 82,5 рубля. Все просто.

Порівняння курсів конвертації російських рублів в білоруські

беруть участь:

  • Обмінник "Белинвестбанка" (уособлює собою середній курс по білоруським банкам, перевірено)

  • Курс Центрального банку РФ

  • Три дебетові (тобто витрачаємо тільки те, що маємо) банківські карти - Яндекс Гроші (далі ЯД), QIWI Visa Plastic (далі - Ківі), Кукурудза

Чому карти ці, а не інші? По-перше, їх може отримати будь-який бажаючий без особливих труднощів. По-друге, інших карт у мене перед поїздкою не знайшлося. Але якщо захочете порівняти дебетову карту свого банку - дізнайтеся його тарифи і включіть їх в список самостійно. І напевно, не варто зайвий раз пояснювати, чому зарплатну або просто карту зі значним балансом з собою в поїздку краще не брати.

Детальніше про картах

Карту Кукурудза (платіжна система MasterCard) можна отримати в Евросети за 100 рублів. Не забудьте паспорт. Причому ці 100 рублів у вас не відберуть, а покладуть їх на ваш же рахунок. Грубо кажучи, через пару хвилин можна буде їх витратити в сусідньому магазині. Карта дається на досить тривалий термін (вже не пам'ятаю. Коли отримував її, а до кінця терміну дії ще 5 років залишилося).

Головна незручність Кукурудзи - без комісії баланс карти можна поповнити тільки в "Евросети". (У 2018 року додалося ще кілька місць безвідсоткового поповнення, наприклад, салони «Зв'язкового» і банкомати «МКБ».)

Зверніть увагу: в Білорусі теж є «Евросеть», але безпосередньо вона з російської не пов'язана, поповнити баланс Кукурудзи в ній не вийде.

При оплаті різних товарів Кукурузою вам нараховуються бонуси (0,5% або 1,5% від витрат, відсоток залежить від рівня карти). Їх можна витратити в тій же "Евросети", оплативши 100% покупки бонусами. Мені в «Евросети» нічого не потрібно, тому успішно витрачаю бонуси в супермаркеті «Перехрестя», тут ними дозволяється сплатити до 30% від покупки (включаючи акційні товари та спец. Пропозиції).

І ще у Кукурудзи СМС-інформування безкоштовне, що нині рідкість. Upd. З 12 березня 2019 року СМС-інформування у «Кукурудзи» стає платним, 49 рублів на місяць. Так що має сенс від нього відмовитися, замінивши на мобільні Push-повідомлення, а підключати тільки в поїздках.

При конвертації в іноземну валюту (не долар і не євро) використовується курс MasterCard для перекладу в долари США. Потім береться курс ЦБ РФ для перекладу доларів в рублі.

Розрахунок відбувається наступним чином: на момент здійснення платежу на вашій карті блокується сума в рублях за вищевказаними курсам плюс 5% (вам приходить інформація в СМС, що гроші списані, але це не зовсім вірно). Справжнє списання відбувається через три дні (+/-) по курсам на відповідне число, різниця повертається на рахунок (про це в СМС не інформують; по-моєму, правильно). 5% - це не комісія Кукурудзи, це страховка на предмет різкого стрибка курсів валют. Коли його не буде, вам ці 5% віддадуть назад.

Коли його не буде, вам ці 5% віддадуть назад

QIWI Visa Plastic (платіжна система Visa) - це картка від Ківі-гаманця, баланс карти = баланс вашого гаманця. Зручно, якщо ви, наприклад, отримуєте заробітну плату через Ківі. Щоб знімати готівку з нього, доведеться втрачати відсотки, а оплата в звичайних магазинах тощо. Відбувається без відсотків, це вигідно. Варто сама бюджетна Ківі-карта - 150 рублів за два роки. Отримати можна поштою. СМС-інформування - 49 рублів на місяць.

При конвертації в іноземну валюту (не обмінюється безпосередньо банком Ківі, тобто не долар, євро, тенге, гривня, швейцарський франк, сомоні) використовується курс Visa для перекладу в долари, потім по курсу Ківі банку долари переводяться в рублі.

При оплаті з вашого рахунку списується сума в рублях по поточному курсам. Усе. Більше ніяких операцій не буде. Незручно тільки те, що в інтерфейсі Ківі все це відбивається тільки в рублях, і якщо ви не збережете чек з магазину, то і не зможете за фактом розрахувати курс.

Незручно тільки те, що в інтерфейсі Ківі все це відбивається тільки в рублях, і якщо ви не збережете чек з магазину, то і не зможете за фактом розрахувати курс

Карта Яндекс Грошей (платіжна система MasterCard) - тут все те ж саме, що і з Ківі. Тільки інша платіжна система. Варто картка ЯД 300 рублів за три роки. СМС-інформування - 50 рублів на місяць (350 рублів на рік).

При конвертації в іноземну валюту використовується курс MasterCard, до якого ЯД додає 2%.

Відбувається все так: на момент здійснення платежу з вашого рахунку списується сума в рублях за нинішнім курсом MasterCard + 2% (прибутковий відсоток ЯД, він до вас не повернеться). Через день-два буде перерахунок вже за новим курсом MasterCard, і вам якусь невелику різницю додадуть на рахунок або навпаки спишуть (про що не забудуть вас проінформувати).

далі

Якось складно з розрахунками виходить, так? Щоб не йти в глибокі нетрі, все нижченаведені Курси по картах виводилися мною виключно з зіставлення витрачених білоруських рублів (за чеками) з сумою списаних російських рублів на картах по історії платежів. Там, де була коригування курсу, враховувалася сума вже скоригована, тобто фактична. Тут же відзначу, що курси для карт, як виявилося, не фіксується протягом дня. Не буду вдаватися в деталі, в яких і сам поки не розбираюся, просто не дивуйтеся, що цифри за день будуть відрізнятися. Ну і зрозуміло, що в даному випадку чим менше курс, тим вигідніше угода.

трохи статистики

17 вересня 2016 року

  • Карта ЯД
    Перша оплата = курс 34,09
    Друга оплата = курс 34,07

  • Карта Ківі
    = Курс 33,74

  • Обмінник "Білінвестбанк"
    = Курс 33,78

  • ЦБ РФ
    = 33,34

18 вересня 2016

  • Карта ЯД
    Перша оплата = курс 33,94
    Друга оплата = курс 34,06
    Третя оплата = курс 34,08

  • Карта Кукурудза
    = Курс 33,11

Решта курси ті ж, оскільки вихідні.

21 вересня 2016

  • Карта Кукурудза
    Перша оплата = курс 33,09
    Друга оплата = курс 32,78
    Третя оплата = курс 32,84

  • Карта ЯД
    = Курс 33,82

  • ЦБ РФ
    = 33,25

  • Курс "Белинвестбанка" на цю дату знайти не вдалося. Але він абсолютно точно не нижче курсу ЦБ РФ.

підводимо підсумки

Як бачимо, із запропонованих трьох карт, а також середнього білоруського обмінника в одноосібних лідерах виявляється карта Кукурудза, з нею курс найвигідніший. При зручність використання і навіть якихось бонуси. Це і є відповідь на питання з заголовка статті, короткий і по суті: в Білорусь найкраще брати саме карту Кукурудза.

Це і є відповідь на питання з заголовка статті, короткий і по суті: в Білорусь найкраще брати саме карту Кукурудза

Карта Ківі за курсом приблизно на рівні середнього обмінника. Вигода тільки в зручності. Що ж, її цілком можна взяти з собою як запасну. А ось карта ЯД показала найгірший результат, завдяки своїм 2% комісії, її курс перекриває навіть найбільш невигідні обмінники валюти. Це нікуди не годиться, тому карту Яндекс Грошей при подорожі краще залишити вдома.

Статистика, звичайно, не найповніша, але досить-таки показова. Нижче в замітці ще буде порівняння Кукурудзи з картами Ощадбанку, а в коментарях можна знайти інформацію і про інших банківських картах, наприклад, ВТБ або Тінькофф.

Важливо: про політику безпеки

Випадково натрапив на статтю про подорожі з картою ЯД в їх офіційному блозі (потім інформація підтвердилася і в довідці Яндекс Грошей). І там сказано, що карту при оплаті за кордоном можуть заблокувати. Мовляв, раптом хтось вкрав у вас картку і поїхав витрачати ваші гроші.

Як довести, що ви не верблюд? І як спокійно відпочивати, не лякаючись можливого блокування карти? Перед поїздкою потрібно відправити повідомлення на адресу support [dog] money.yandex.ru з темою "Поїздка за кордон з картою Яндекс.Денег". У повідомленні необхідно вказати "ПІБ, прив'язаний до рахунку номер телефону, дати поїздки і країни, які Ви плануєте відвідати".

Не погано? На питання - а навіщо Яндексу настільки докладна інформація, вам не дадуть. Або надсилайте, або турбуйтеся за блокування. Причому, дати вимагають вказувати конкретні, наприклад, "поки не знаю, десь на початку жовтня повернуся" не підійде. Мені турбуватися не хотілося, я відправив їм всю інформацію, карту не блокували, хоча і змушували всюди вводити пін-код.

Мені турбуватися не хотілося, я відправив їм всю інформацію, карту не блокували, хоча і змушували всюди вводити пін-код

Навіщо це все робиться? "Для вашої ж безпеки, на випадок, якщо у вас вкрадуть карту". Чи можна про свою безпеку самому подбати, тобто один раз попередити товаришів з банку, а потім спокійно їздити за кордон, не боячись блокування? Ні, не можна. Щоразу як в перший клас.

У Кукурудзі така ж ситуація, правда, можна все вирішити по телефону за пару хвилин (номер телефону шукайте на карті). Знову ж таки, особисто я попередив про поїздку, карту не блокували. Хоча, судячи з відгуків в інтернеті, швидше за все і так би не заблокували.

У Ківі я пункту про блокування не знайшов. Тому нікого не інформував. Карту не блокували.

Вищеописане актуально на жовтень 2016 року, з частковими більш пізніми правками. / Em>

Оновлено січня 2017 року

На цей раз вже не використовував в Білорусі карту Яндекс-грошей, оскільки конкуренції вона не витримала. Також порадив супутникам перед поїздкою оформити собі Кукурудзу, але вони благополучно проігнорували рада (мовляв "що за Кукурудза така? Да ну її") і вирушили до Білорусі з готівкою.

Кілька годин в сумі вони витратили в Мінську на пошук працюють обмінників з найкращим курсом, в той час як я спокійно оплачував покупки картами Кукурудза або Qiwi: і в магазинах, і в кафе, і в стоматологічній поліклініці (про лікування зубів в Білорусі читайте в цій замітці ). Не бралися карти тільки при зніманні житла у приватника, на ринку Комаровський (проте там обмінник прямо біля входу) і оплаті автобуса / маршрутки.

Висновки такі: супутники мої, відмовившись від Кукурудзи, втрачали на різниці курсів не менше 50 російських копійок з кожного білоруського рубля. З 10 тисяч - це 150 рублів (+ 50 рублів бонусами). Це небагато, в общем-то. Але ось комфорт і зручність разом з фінансовою вигодою складно переоцінити. Мені, до речі, на відміну від супутників перед виїздом не потрібно було гарячково витрачати залишки білоруської готівки. Брав із собою "на всякий випадок" 20 Б.Р. (620 рублів), стільки ж і залишилося в кишені.

Січневе порівняння курсів

Все показово і наочно. Цікаві скачки курсу Кукурудзи буквально по хвилинах. Перша цифра в списку - це час, друга - курс.

5 січня 2017 року

  • Карта Ківі
    20:17 = 31,14

  • Карта Кукурудза
    10:26 = 30,48
    10:30 = 30,45
    11:30 = 30,41
    12:30 = 30,48
    20:17 = 30,46
    21:00 = 30,55
    21:23 = 30,56

  • ЦБ РФ (новорічний, до 10 січня не змінювався)
    = 30,95

6 січня 2017 року

  • Обмінник "Евроторгінвестбанка"
    18:04 = 32,05

  • Обмінник "Технобанк" (один із найвигідніших за Києвом)
    20:18 = 31,25

  • Карта Ківі
    17:26 = 30,88
    22:47 = 30,88

  • Карта Кукурудза
    11:25 = 30,69
    13:25 = 30,65
    14:53 = 30,66
    15:10 = 30,70
    15:34 = 30,60

7 січня 2017 року

12 січня 2017 року

  • Карта Ківі
    13:12 = 30,84
    13:46 = 30,84

  • Карта Кукурудза
    9:31 = 30,39

  • курс ЦБ
    = 30,57

висновки

  1. Карта Ківі знову перекрила по вигоді обмінники, а Кукурудза передбачувано перекрила і її теж.

  2. У Ківі, схоже, курс протягом дня не змінюється, на відміну від білоруських обмінників або тієї ж Кукурудзи.

  3. Різниця між курсом Кукурудзи і курсом обмінників досить істотна. В середньому - від 50 копійок до 1 рубля.

  4. Курс білоруського рубля все ще стрімко падає, тому тримати на руках білоруську готівку вкрай невигідно.

Ще одна ремарка про "політику безпеки". Цього разу я нікого інформувати не став, картки не блокувалися.

Порівняння курсів при розрахунках Кукурузою і картами Ощадбанку з липня 2018 року

На численні прохання під час чергової поїздки в Білорусь я вирішив-таки отримати в своє розпорядження парочку банківських карт Ощадбанку і порівняти курси білоруського рубля між ними і Кукурузою. По можливості намагався підвести розрахунки до одного часу.

Результати вийшли хоч і прогнозованими, але все ж по-своєму цікавими.

Карти в наявності:

  • Сбербанк Visa (звичайна, зарплатна)

  • Сбербанк Maestro (не соціальна, звичайна, зарплатна)

    Maestro використовує валютний курс від MasterCard, т.ч. розрахунки по Maestro повинні збігатися з ними ж і для карт Сбербанк MasterCard. Нагадаю, що соціальні Maestro, так само як і карти СВІТ, за кордоном діяти не будуть.

  • Кукурудза MasterCard

Порівняння курсів білоруського рубля по банківських картах Ощадбанку і карті Кукурудза

І тут відразу ж з Ощадбанком отримуємо першу проблему. На відміну від Кукурудзи найпопулярніший банк в країні не інформує про курс, за яким списує кошти. Навіть в Сбербанк.Онлайн курсу немає, тільки фактична сума в іноземній валюті. І як в цьому орієнтуватися, питається? ..

Рішення, звичайно, лежить на поверхні - потрібно всього лише взяти суму в рублях, яка була до покупки, відняти від неї залишок по рахунку після покупки і поділити різницю на витрати в білоруських рублях. І так по кожній операції. Втрата часу гарантована, але зате ось він курс білоруського рубля від Ощадбанку. Всі числа зручно [?] Брати з СМС-повідомлень, якщо у вас, звичайно, підключений мобільний банк.

У таблиці нижче я постарався вмістити отримані і розраховані дані в найбільш компактному обсязі. Можлива зайва скрупульозність є навмисною, оскільки місцями навіть дефініція по хвилинах показує цікаві результати.

Можлива зайва скрупульозність є навмисною, оскільки місцями навіть дефініція по хвилинах показує цікаві результати

Не став додавати в таблицю інформацію по обменнику, оскільки користувалися їм лише раз. Так і 15 червня курс цілий день стрибав, тому цифри не сильно корисні для висновків. Проте окремим рядком: 15 червня, 13:27; «Ідея Банк», обмінник. Курс в перекладі на наш: 31,50.

Спеціально для тих, у кого немає бажання або часу глибоко копати і розглядати картинку, ось пара показових прикладів з одночасним (+/- хвилина) участю всіх трьох карт:

11 червня 2018, 19:08
Сбербанк Visa - 32,85
Сбербанк Maestro - 31,71
Кукурудза MasterCard - 31,17 (резерв); 31,17 (списання)

15 червня 2018, 18:13
Сбербанк Visa - 33,13
Сбербанк Maestro - 32,94
Кукурудза MasterCard - 31,60 (резерв); 31,25 (списання)

Висновки / підсумки

    Виходячи з таблиці і загальних вражень.
  1. Сбербанк Maestro (і як наслідок Сбербанк MasterCard) значно привабливіше Візи Ощадбанку, в середньому на 1 рубль. А карта Кукурудза відіграє і у Maestro ще в середньому 0,5 рубля. Висновок: Візою від Ощадбанку користуватися вкрай невигідно, а ощадбанківські Маестро з Мастеркард цілком підійдуть на роль запасних.

    Звідки така суттєва різниця між Візою і Мастеркард? Уже кілька разів згадував про це в коментарях. Visa в Ощадбанку додає свій відсоток до операцій, що включає обмін валюти (не рахуючи американських доларів). Залежно від рівня карти - від 0,75% до 2%. Найпростіша кредитка якраз 2% і додає. Тепер ми в цьому і самостійно переконалися.

  2. Іноді у Ощадбанку відбуваються незрозумілі дивацтва. Зверніть увагу в таблиці на неадекватний курс Maestro від 21:37 12 червня, а також на значну різницю по курсам Visa 15 червня: о 14:56 та хвилиною потому. З мого боку розрахунки перевірялися кілька разів.

    У другому випадку ситуація частково вирішилася, а частково ще більше заплуталася. Перед тим як викидати касові чеки з кафе, переглянув зайвий раз ті, за якими і трапився за хвилину настільки різкий стрибок курсу: з 31,45 до 32,87.

    Ось що я помітив: незважаючи на те що час транзакцій і по касі, і по виписці Ощадбанку - 14:56 і 14:57, в чеках є другий час - перевірки пін-коду. І тут вже інші цифри - 14:59 і 15:00. Різниця в хвилину, але по суті почався новий час, який цілком міг принести з собою радикально інший курс.

    Різниця в хвилину, але по суті почався новий час, який цілком міг принести з собою радикально інший курс

    Заковика ось в чому: припустимо, верхні цифри показують час початок роботи з чеком, а нижні завершення оплати, але транзакції йшли один за одним по одній касі, чеки теж друкувалися один за одним. Тобто після 14:59 час відмоталося назад до 14:57, щоб можна було почати роботу з новим чеком. Як це пояснити, поки не знаю.

  3. У Ощадбанку, як і у Кукурудзи, курс скаче буквально по хвилинах. Іноді істотно.

  4. Списання у Кукурудзи відбуваються не в хронологічному порядку. Ймовірно, це залежить від платіжних терміналів. [Колись відвідували думки, що Кукурудза протягом 5 днів спеціально списує кошти по самому невигідному курсу, але судячи з таблиці алгоритм не такий.]

  5. У парі місць в Білорусі платіжний термінал відмовлявся приймати Кукурудзу. Перший випадок - стоматологія в Орші . Раніше тут все було в порядку, але термінал недавно поміняли і новий чомусь Кукурузою (і деякими іншими виключно російськими кредитками) гидує. З ощадбанківських картами, начебто, проблем немає, але я не перевіряв.

    Друге місце відмови - букіністичний книжковий в Мінську. Тут продавщиця була настільки доброзичливою, щоб розпитувати її про термінал. Ощадбанківських карта в книжковому відмови не дала.

    Зайвий раз переконуємося, що запасна карта і / або трохи готівки в поїздці не завадять.

  6. При прогнозованому стрімкому падінні курсу рубля Кукурудза може виявитися і не настільки вигідною. В таблицi 15 червня о 11:09 Maestro від Ощадбанку навіть перевершує Кукурудзу (курс списання). Втім, варто зазначити, що це лише одиничний випадок і наступна ж транзакція в той день розставила все по своїх місцях.

Бонус: як знімати готівку з Кукурудзи в банкоматах Білорусі без комісії?

Сам скористався. Сподобалося. Вирішив і в замітці місце приділити. За забавному збігом гроші я знімав не де-небудь, а в банкоматі білоруського Ощадбанку.

Щоб прибрати комісію з Кукурудзі, потрібно лише підключити до своєї карті опцію «відсотки на залишок». Приходьте з картою і паспортом в будь-яку «Евросеть», підписуєте пару документів і все. Актуально для будь-якої Кукурудзи: Standard. World, PayPass. В результаті можна без зайвих відсотків знімати гроші в Білорусі, Росії, Європі і по всьому світу. Швидко, зручно і курс найвигідніший.

    Які є нюанси:
  • На карті блокується 249 рублів (вони знову будуть доступні, коли відключіть опцію).

  • Абонентської плати немає за умови, що або на балансі карти від 5 000 рублів, чи розтрати або поповнення картки протягом місяця перевершили 5 000 рублів.
    Якщо це проблема, можна підключити опцію, з'їздити куди потрібно і відключити її. У перші два місяці обслуговування в будь-якому випадку безкоштовне.

  • Щоб не було комісії, необхідно за раз знімати не менше 5 000 рублів (або еквіваленту в місцевій валюті) і не більше 50 000 рублів за місяць; в інших випадках буде стандартний 1%, але не менше 100 рублів.

    Для мене мінімальна сума зняття - це самий незручний обмеження, оскільки такої кількості готівки в Білорусі просто не потрібно.

  • Комісію може брати сам банкомат (про що він повинен проінформувати), але банкоматів з комісією в наш час мізерно мало, мені вони поки не зустрічалися.

  • Баланс карти перетворюється на вклад у банку (банки можуть бути різні; зараз це «Ренесанс-кредит» або «Відкриття»).
    У плані користування карткою нічого не змінюється. Вклади застраховані.

  • Назва опції недвозначно натякає, що на баланс будуть надходити ще якісь відсотки.
    Вони щомісяця дійсно капають. Дрібниця а приємно.

  • Де знімати? У будь-якому банкоматі з логотипом MasterCard (тобто практично в будь-якому).

Якщо не підключати опцію, комісія за зняття готівки складе 1% (але не менше 100 рублів). При найбільш вигідному курсі 1% - це теж в общем-то непогано.

Інший бонус: як отримати в подарунок 300 рублів від «Кукурудзи»?

Для нових володарів карти «Кукурудза» в даний час шляхом нехитрих маніпуляцій є можливість отримати на рахунок 300 бонусних балів (тобто 300 рублів). Що для цього потрібно?

  1. Отримати карту «Кукурудза».

  2. Встановити на телефон мобільний додаток «Кукурудзи» (є і в Google Play, і в App Store). Зручна програма, але якщо не знадобиться, згодом її можна видалити.

  3. Зайти в додаток під своєю карткою, ввести промокод FR2391A7W
    З моменту отримання карти є 7 днів на введення коду. Далі буде вже не актуально.

  4. Оплатити своєї «Кукурузою» будь-який товар в будь-якому магазині, інтернеті або здійснити платіж в мобільному додатку (не враховуються покупки в «Евросети», «зв'язковим» і на їх сайтах). Сума покупки значення не має.
    Зробити це потрібно протягом 30 днів з моменту отримання карти.

  5. Далі переходимо в режим очікування. Бонуси нарахують в наступному після покупки місяці, з 1 по 15 число.

Кодом можна скористатися лише один раз і лише новим власникам «Кукурудзи».

При використанні зазначеного вище промокодом мені теж прийде бонус. Так що якщо замітка або коментарі нижче допомогли вам або дали корисну інформацію, дана кукурузовская акція - хороша можливість і собі отримати 300 бонусів, і висловити подяку автору. Хоча, коментарі теж приємно читати.

Зверніть увагу: в «Евросети» нарешті відмовилися від зайвого нуля в бонуси, тепер 1 бонусний бал дорівнює 1 рублю. Тобто колишні 3 000 перетворилися в 300, десь вони відображаються так, десь сяк, але по суті це ті ж 300 рублів.

Також зверніть увагу: тут зіставлення курсів між обмінником і Кукурузою (з липня 2017 року), тут корисна інформація про карту ВТБ (дивна комісія + порівняння курсів від 2018 року), а тут ще один хороший коментар (кешбекі і безвідсотковий переклад на Кукурудзу з карти Ощадбанку).

Інший бонус: як отримати в подарунок 300 рублів від «Кукурудзи»?
Актуальне питання для російських туристів і мандрівників - яку карту вибрати для поїздки: Visa або MasterCard?
З якого банку?
Чи варто в Білорусії знімати гроші з картки в банкоматі?
Чи має сенс брати з собою лише готівкові, розраховуючи поміняти їх в обміннику?
Де краще курс - в банках Білорусії або в міжнародних платіжних системах?
Раптом, наприклад, у вас збереглися білоруські рублі старого зразка - чи варто поспішати в Білорусію, щоб поміняти їх?
Карта чи готівку?
А що стосується банківських карт?
Віза або Мастеркард?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация