Якуб Колас і Вільнюс

Фото прес-служби посольства Республіки Білорусь в Литві.

🔊 Відтворити

На минулому тижні в Літературному музеї А. С. Пушкіна (Вільнюс, вул. Субачяус, 124) відкрилася тимчасова експозиція «Якуб Колас и Вільня» ( «Якуб Колас і Вільнюс»), а також відбулася презентація туристичного маршруту «Літаратурни Павільніс: Якуб Колас и Маркучай »(« Літературний Павільніс: Якуб Колас в Маркучяй »).

Ці заходи приурочені до 95-річчя видання поеми «Новая зямля» ( «Нова земля»). Один з її розділів зветься «Дзядзько ў Вільні». Це враження Коласа про перший приїзд у Вільно, де він вустами свого дядька Антося барвисто і живописно описує це місто.

В експозиції представлені матеріали з фондів Державного літературно-меморіального музею Якуба Коласа р Мінська і Літературного музею А. С. Пушкіна м Вільнюса, а також з особистого архіву старшого сина Якуба Коласа Д. К. Міцкевича, які знайомлять відвідувачів з раннім періодом творчості поета, його взаємовідносинами з литовськими письменниками, історією сім'ї Камінських.

Літературний музей ім. Пушкіна виставив в експозиції справжні речі з дому Марії Дмитрівни Камінської: годинник, книжкова шафа, ікону Казанської Божої Матері, свічник.

За словами керівника Державного літературно-меморіального музею Якуба Коласа р Мінська Зінаїди Комарівської, музей Якуба Коласа тісно пов'язаний з Літературним музеєм А. С. Пушкіна і не виключено, що поет міг бувати в цьому будинку, оскільки в 1913-15 роках Якуб Колас разом зі своєю дружиною Марією Кам'янської відвідував передмістя Вільно - Павільніс, будинок Марії Дмитрівни, який для неї збудували батьки. Як відомо, у Вільнюсі поет видавав газету «Наша нива».

З особливими почуттями шанування і захоплення Якуб Колас ставився до російського генія А. С. Пушкіну, який мав величезний вплив на формування і становлення поглядів білоруського поета.

У Вільнюсі відбулося знайомство Якуба Коласа з литовськими поетами Людас Гірой, Пятрасом Цвіркою, Вінцас Міколайтіса-Путінас і іншими. У приватній бібліотеці Якуба Коласа знаходиться ряд книг литовських авторів з дарчими підписами.

У церемонії відкриття виставки взяла участь радник-посланник посольства Республіки Білорусь в Литві Катерина Ермілін, яка нагородила подяками посольства за самовіддану працю і співпрацю щодо збереження та увічнення культурно-історичної спадщини Білорусі та Литви керівника Державного літературно-меморіального музею Якуба Коласа Зінаїду Комаровського і керівника Літературного музею А. С. Пушкіна Надію Пятраускене.

Інформація «ЛК», BNS, vilnius.lt

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация