Аквадетрим для дітей: детальний огляд препарату, інструкція із застосування

  1. До складу яких входять:
  2. показання
  3. Як давати Аквадетрим немовлятам
  4. Передозування вітаміну D3 може привести до наступного:
  5. До таких проявів відносять:
  6. Протипоказання
  7. особливості використання
  8. Аквадетрим: аналоги для дітей
  9. Аквадетрим для дітей - відео

Рейтинг: Немає рейтингу Рейтинг: Немає рейтингу   Вітамін D3 необхідний для правильного фізичного розвитку дитини

Вітамін D3 необхідний для правильного фізичного розвитку дитини. Практично кожному малюку в даний час приписуються препарати, які нормалізують кількість цього вітаміну в організмі.

І одним з таких засобів вважається Аквадетрим. Ознайомившись з інструкцією із застосування, відгуками фахівців та мам, ми поговоримо про те, які існують особливості застосування Аква Д3 і як правильно приймати цей препарат, щоб не нашкодити малюкові.

В офіційній інструкції виробника вказано, що Аквадетрим випускається у формі крапель, тобто прозорого водного розчину з анісовим ароматом і солодким смаком, для перорального застосування.

До складу яких входять:

  • основна активна речовина холекальциферол;
  • допоміжні речовини: очищена вода, макроголгліцерол рицинолеат, лимонна кислота моногідрат, сахароза, спирт бензиловий, гідрофосфат додекагідрат натрію, анісовий ароматизатор.

основна активна речовина холекальциферол;   допоміжні речовини: очищена вода, макроголгліцерол рицинолеат, лимонна кислота моногідрат, сахароза, спирт бензиловий, гідрофосфат додекагідрат натрію, анісовий ароматизатор

показання

Аквадетрим застосовують в наступних ситуаціях:

  • в якості профілактики нестачі вітаміну D3 у людей і дітей, які перебувають в групі ризику, але ще не мають проблем з усмоктуваністю кишечника;
  • для профілактики рахіту у дітей , В тому числі у недоношених і новонароджених;
  • дефіцит вітаміну D3 при порушенні всмоктуваності кишечника (мальабсорбції);
  • при лікуванні рахіту або недостатньої мінералізації кісткової тканини (остеомаляції);
  • підтримуючу терапію підвищеної ламкості кісток або остеопорозу;
  • лікування недостатньої вироблення гормону паращитовидної залози (гипопаратиреоза).

в якості профілактики нестачі вітаміну D3 у людей і дітей, які перебувають в групі ризику, але ще не мають проблем з усмоктуваністю кишечника;   для профілактики   рахіту у дітей   , В тому числі у недоношених і новонароджених;   дефіцит вітаміну D3 при порушенні всмоктуваності кишечника (мальабсорбції);   при лікуванні рахіту або недостатньої мінералізації кісткової тканини (остеомаляції);   підтримуючу терапію підвищеної ламкості кісток або остеопорозу;   лікування недостатньої вироблення гормону паращитовидної залози (гипопаратиреоза)

Як давати Аквадетрим немовлятам

Отже, як приймати Аквадетрим і які можуть бути побічні дії?
Якщо цей препарат призначається грудничку в якості профілактики рахіту, як правило, лікарі рекомендують починати давати його дітям у віці 1 місяця по 1-2 краплі на добу. Застосування препарату рекомендовано до моменту, коли дитині виповниться 1 рік. Надалі (на другому році життя) його потрібно використовувати в разі потреби, яка може виникнути в зимовий період.

Якщо причина використання Аквадетріма інша (профілактика або лікування певних захворювань), дозу і тривалість препарату призначає тільки лікар. Не варто самостійно приймати рішення давати дитині Аквадетрим, необхідно обов'язково проконсультуватися у лікаря, адже незважаючи на те, що це вітамін, надмірна кількість його в організмі несе негативні наслідки для розвитку.

Не варто самостійно приймати рішення давати дитині Аквадетрим, необхідно обов'язково проконсультуватися у лікаря, адже незважаючи на те, що це вітамін, надмірна кількість його в організмі несе негативні наслідки для розвитку

Передозування вітаміну D3 може привести до наступного:

Передозування вітаміну D3 може привести до наступного:

  • гіперкальціємія;
  • поява в нирках кальцинатов;
  • пошкодження кісток;
  • панкреатит;
  • порушення з боку роботи серця і судин (через стрімких втрат калію з організму і порушення тиску);
  • захворювання очей (помутніння рогівки, аж до розвитку катаракти);
  • відсутність доступу жовчі до кишечнику або холестатична жовтяниця.

Всі ці реакції організму на надлишок вітаміну D3 дуже небезпечні для здоров'я і навіть життя маленької дитини.

Якщо вашій дитині призначили Аквадетрим, вам також дуже важливо знати, які можуть з'явитися побічні дії, якщо приймати цей препарат, тому що організм дитини дуже чутливий, і навіть найкорисніше може стати для нього причиною алергічних реакцій.

До таких проявів відносять:

  • ознаки, які виникають при надлишку вітаміну D3 в крові (про яких описано вище);
  • підвищення тиску;
  • запори або діарея , Нудота, також можлива блювота;
  • у дитини пропадає апетит і спостерігається сухість у роті;
  • можуть бути висипання, кропив'янка і свербіж;
  • у малюка можуть початися головні болі;
  • підвищується сонливість.

Якщо ви помітили хоч одне прояв, потрібно перестати давати Аквадетрим малюкові і звернутися до фахівця. Однак варто сказати, що побічні дії проявляються дуже рідко, при правильному дозуванні Аквадетріма.

Відгуки мам, які використовували Аквадетрим для новонароджених немовлят, досить різні, багато хто говорить про те, що препарат добре переносився дітьми і не викликав ніяких негативних реакцій, у деяких реакції були. Тому важливо з обережністю починати давати препарат і уважно спостерігати за малюком.

Тому важливо з обережністю починати давати препарат і уважно спостерігати за малюком

Протипоказання

Як і у будь-якого лікарського засобу, у Аквадетріма теж є протипоказання, про які потрібно знати і пам'ятати, щоб не нашкодити своєму малюку.

  • Препарат не можна приймати, якщо у дитини є проблеми з нирками, такі як ниркова недостатність.
  • Не слід також давати цей засіб, якщо у малюка в організмі порушений обмін фосфору і кальцію і є порушення в роботі щитовидної залози.
  • Якщо дитина страждає непереносимістю фруктози, давати Аквадетрим теж не слід.

особливості використання

особливості використання

Часто лікар, приписуючи Аквадетрим для новонароджених дітей, каже, що приймати потрібно по 1-2 краплі, що також написано і в інструкції по застосуванню. Але уважні мами обов'язково захочуть уточнити, так скільки ж давати дитині, одну краплю або дві, як краще і корисніше? І це дуже важливе питання, адже якщо у малюка немає проблем і препарат приписується для профілактики, не завжди 2 краплі буде правильно, але навіть навпаки є ризик отримати надлишок цього вітаміну в організмі.

Тому дуже важливо враховувати інші джерела отримання вітаміну D3. Наприклад, якщо дитина народилася взимку, коли сонця практично немає, і він знаходиться на свіжому повітрі не так часто, сміливо потрібно давати 2 краплі Аквадетріма. А якщо малюк часто буває на вулиці, контактує з сонячними променями і отримує повноцінне харчування, тоді буде достатнім давати йому або їй по 1 краплі на добу.

Робити це краще в один і той же час і під час прийому їжі. В такому випадку ви зводите вплив препарату на нирки дитини до мінімуму.
Беручи Аквадетрим, дитині бажано періодично здавати аналізи крові і сечі, щоб стежити за рівнем цукру, фосфатів і кальцію. У разі значних змін цих показників лікар повинен призначити іншу підтримуючу терапію.

Аквадетрим: аналоги для дітей

У продажу можна зустріти такі аналоги крапель Аквадетріма, як:

  • Вігантол (Німеччина);
  • Аквавіт-Д3 (Україна);
  • Д3-крапелька (Польща / Ізраїль);
  • Пливе (Польща / Хорватія);
  • масляний розчин Трідевіта (Польща / Україна).

Також ви можете зустріти таблетки Відеїн (м.Київ).
У всіх цих препаратів різна дозування холекальциферола і також різні допоміжні речовини.

Аквадетрим для дітей - відео

Запрошую вас подивитися Відеовідгук про водному розчині вітаміну D3.

Сподіваємося, що ця інформація буде корисною для вас, і в ній ви зможете знайти відповіді на питання, які вас цікавлять. Пишіть свої відгуки, якщо вам доводилося приймати Аквадетрим, задавайте питання і залишайте свої коментарі.

Оцініть статтю

Але уважні мами обов'язково захочуть уточнити, так скільки ж давати дитині, одну краплю або дві, як краще і корисніше?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация