Альянс Банк продовжить полювання за активами Сейсембаєва

Про це йдеться в заяві банку, поширеному сьогодні, 21 грудня.

«АТ« Альянс Банк »повідомляє, що Англійська апеляційний суд (суд другої інстанції) розглянув питання про встановлення юрисдикції стосовно позовних вимог АТ« Альянс Банк »проти пана Маргулана Сейсембаєва та інших осіб і встановив, що підходящим місцем для пред'явлення таких позовних вимог є Казахстан, - йдеться в цьому документі. - Слід зазначити, незважаючи на те, що англійський суд розглядав тільки питання юрисдикції, в процесі розгляду цього питання суд також дійшов висновку, що є вагомі докази того, що відповідачі (в тому числі Маргулан Сейсембаєв) були замішані в великомасштабному шахрайстві проти Банку. Раніше Маргулан Сейсембаєв і інші фізичні особи переслідувалися в кримінальному порядку в Казахстані, і були визнані Медеуського районним судом м Алмати винними в скоєнні злочинів, передбачених статтею 220 Кримінального Кодексу Республіки Казахстан, а саме - в незаконному використанні коштів АТ «Альянс Банк» з заподіянням великої шкоди на загальну суму понад 170 млрд. тенге, і засуджені до різних видів покарання ».

«У 2009 році призначені державою менеджери виявили в Альянс Банку зобов'язання на суму $ 1,1 млрд, які знайшли відображення в балансовому звіті, - нагадує сьогодні історію питання Bloomberg Businessweek . - Казахстанська влада заарештували або видали ордери на арешт семи керівників кредитної організації, включаючи екс-голови ради директорів і співвласника банку Маргулана Сейсембаєва і колишнього СЕО Жомарти Ертаева ".

Лондонський апеляційний суд, продовжує Bloomberg Businessweek 12 грудня відхилив апеляцію Альянс Банку, ухваливши: «Альянс не довів, що англійський суд є найбільш підходящим місцем для вирішення таких спорів».

Крім того, як вже повідомляв forbes.kz, Апеляційний cуд Лондона постановив розморозити активи відповідачів і зобов'язав Альянс Банк, який в даний час контролюється ФНБ «Самрук-Қазина», повністю відшкодувати судові витрати Маргулана Сейсембаєва і іншим відповідачам, які вони понесли під час судових розглядів в першій і другій судових інстанціях Лондона. Також судді Лондонського Апеляційного суду відмовили казахстанському банку в дозволі звернутися з апеляцією до Верховного суду Лондона.

Як заявив forbes.kz Курмангази Талжанов, партнер юридичної фірми Integrities, що представляє інтереси М. Сейсембаєва, в даний час юристи скептично оцінюють перспективи судових розглядів в англійських судах, якщо вони будуть продовжені банком.

Сейсембаєва, в даний час юристи скептично оцінюють перспективи судових розглядів в англійських судах, якщо вони будуть продовжені банком

Маргулан Сейсембаєв.

На думку Талжанова, судові витрати тільки Маргулана Сейсембаєва становлять $ 5-6 млн за розгляд позову в першій інстанції і $ 2-3 млн за дебати в Апеляційному суді. Таким чином, Альянс Банк повинен буде відшкодувати тільки Маргулана Сейсембаєва близько $ 8-9 млн. Це сума не включає в себе судові витрати інших 14 відповідачів і витрати, які вже поніс АТ «Альянс Банк» на ці суди.

Курмангази Талжанов передбачає, що з урахуванням покриття всіх витрат відповідачів судові розгляди в Лондоні обійшлися казахстанському банку Курмангази Талжанов передбачає, що з урахуванням покриття всіх витрат відповідачів судові розгляди в Лондоні обійшлися казахстанському банку (який є державним: 67% акцій належить ФНБ «Самрук-Казина ») в суму близько $ 30 млн.

Сам Маргулан Сейсембаєв написав в Facebook наступне: «Я витратив на юристів близько 6-8 млн доларів. Точно поки не можу сказати, тому що остаточні інвойси від юристів ще не отримані. А ще є інші відповідачі плюс витрати самого Альянсу на своїх юристів. До речі, суми, витрачені Альянсом на юристів, можна витягнути з рішень ради директорів АТ «Альянс Банк», так як всі витрати затверджуються радою директорів. Не має важлива цифра - $ 30 млн або $ 20 млн. Суть в тому, що вони знають, що вони не мають рації і за ними немає правди, але продовжують витрачати гроші на те, щоб довести, що біле - це чорне ».

Американському діловому ресурсу не вдалося отримати коментар Сейсембаєва, чиє місцезнаходження невідоме. Але раніше він говорив, що гроші, в розкраданні яких звинувачують його і інших керівників банку, були вкладені в підтримку Альянсу.

Єртай сьогодні відмовився від коментаря Bloomberg Business Week, сказавши по телефону, що він вважає свою участь в цій справі «вичерпаним».

Раніше суди в Швейцарії, Ліхтенштейні та Об'єднаних Арабських Еміратах відхилили звинувачення і припинили розслідування відносно колишнього керівництва банку.

У березні казахстанський суд скасував постанову, згідно з яким колишній топ-менеджмент банку зобов'язаний виплатити Альянсу в якості компенсації збитку 177,5 млн тенге ($ 1,2 млрд), але залишив в силі вирок Сейсембаєва і Ертаеву: кожному - 2 роки позбавлення волі умовно і по 378 тис. тенге штрафу, нагадує Bloomberg Business Week.

PS. Приблизно через годину після публікації цього матеріалу на акаунті Жомарти Ертаева в Facebook з'явився наступний пост (з дозволу автора відтворюємо його повністю):

Приблизно через годину після публікації цього матеріалу на акаунті Жомарти Ертаева в Facebook з'явився наступний пост (з дозволу автора відтворюємо його повністю):

Жомарт Єртай.

"Ну, знову. Почалося. Дзвонять друзі-журналісти і ласкавим голосом цікавляться, де горезвісні 1,1 млрд доларів США. Спочатку я не міг зрозуміти, з чого раптом минуле виринуло з-під сьогодення. Виявляється, в Англії Альянс програв суди начисто. І мені в тому числі. Тепер банк - мабуть, в серцях - випускає прес-релізи в кращих традиціях газети "Правда".

Тут слід зробити паузу і пояснити, що, як не дивно це прозвучить, я, будучи безпосереднім учасником процесу в Англії, практично залишався стороннім спостерігачем. На те були вагомі причини. Дозволивши собі повірити в англійське правосуддя, я вирішив заощадити своє здоров'я, час і гроші - і самоусунувся. Як з'ясувалося, не дарма. Все вийшло якнайкраще, і справедливість восторжествувала. На цьому я остаточно перегорнув сторінку, пов'язану з Альянс Банком.

І наостанок - маленька замальовка з життя.

Якось раз на черговому допиті мені стало трохи шкода свого слідчого, який безуспішно намагався знайти хоч якісь ознаки порушення закону. Ми вже некотjрое час сиділи мовчки у нього в кабінеті, занурені кожен у свої думки. Він, мабуть, потихеньку прощався з черговим підвищенням, а я думав про те, чи встигну на вечерю у в'язниці.

У якийсь момент мені набридло мріяти про вечірню баланду, і я кажу:

- Бастик, хочеш я всю правду розкажу?

Він стрепенувся і згідно кивнув головою, на всякий випадок взявшись за клавіатуру.

- Давай за старою традицією. Ти замов баньку, візьми горілки побільше, ми вип'ємо, і, поки я буду виливати тобі душу, ти все і дізнаєшся. Так-то ти мені не віриш, а, як відомо, що у тверезого банкіра на умі - те у п'яного злочинця на мові. Ти вирішиш своє питання, а я помиюся, - виклав я йому свій геніальний план.

Він моє пропозиція не оцінив і по-швидкому випровадив мене назад в СІЗО. Чого, власне, я і добивався, встигнути до вечері.

Я це історію згадав для того, що, якщо хтось хоче знати долю 1,1 млрд доларів США, не треба мені дзвонити - топіть відразу баню.

З наступаючим всіх Новим роком! Заодно і помиємося ».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация