Альбер II Князь Монако. Біографія, правління, особисте життя

  1. Освіта і спортивна кар'єра
  2. правління
  3. Бурхлива молодість і особисте життя

Князь Альбер II народився 14 березня 1958 року в родині принца Монако Реньє III і його дружини - актриси Грейс Келлі, яка була музою Альфреда Хічкока. У Альбера є старша сестра принцеса Кароліна, вона ж принцеса монакських і Ганноверська і молодша сестра - принцеса Стефанія. Нагадаємо, що повне ім'я монарха - Альбер Олександр Луї Пьер Грімальді і також він має титул (Sérénité) Його Світлості.

Його Світлості

Освіта і спортивна кар'єра

Жителі Монако з гордістю можуть стверджувати, що їх суверен різнобічно розвинена особистість, відкрита до нового в різних сферах життя. У 1976 Альбер закінчив школу в ліцеї імені Альбера I і продовжив навчання в Амхерстском коледжі в Массачусетсі в США, де вивчав економіку, музику, англійську літературу і політологію. Отримавши диплом політичних наук, майбутній князь пройшов навчання в військово-морській школі у Франції на борту вертольотоносця Жанна д'Арк. У 1988 році Альбер став лейтенантом-командиром резерву у французькій службі.
Князь Монако Альбер з дитинства захоплювався спортом, причому абсолютно різними видами: футболом, плаванням, східними видами боротьби. Він брав участь в п'яти зимових Олімпійських іграх з бобслею, а з 1985 року став членом Міжнародного Олімпійського Комітету. У 1985 році брав участь в Ралі Дакар. Його Світлість також є великим шанувальником водних видів спорту і сьогодні очолює діяльність Яхт-Клубу Монако, сприяючи проведенню міжнародних змагань, наприклад, таких як Solar 1 , Гонки човнів на сонячних батареях, які як раз зараз проходять в Монако.

Його Світлість також є великим шанувальником водних видів спорту і сьогодні очолює діяльність Яхт-Клубу Монако, сприяючи проведенню міжнародних змагань, наприклад, таких як   Solar 1   , Гонки човнів на сонячних батареях, які як раз зараз проходять в Монако

Принц Реньє III, Принцеса Монако Грейс Келлі, їхні діти Альбер, Кароліна і Стефанія

правління

У 1982, коли Альберу було 24 роки, його мати Грейс Келлі загинула в автокатастрофі, після чого він очолив Червоний Хрест Монако, а також став віце-президентом Фонду Принцеси Грейс Монако. Фонд надає гранти і стипендії талановитим танцюристам, акторам і музикантам. Поступово батько Реньє III довіряв принцу державні місії, і незабаром Альбер приєднався до Генеральної Асамблеї Об'єднаних Націй. Під час передсмертної хвороби батька, з 31 березня 2005 до кончини Реньє (6 квітня), Альбер був регентом. 6 квітня 2005 року, після смерті князя, який помер у віці 81 року, Альбер став 14-м сувереном Князівства Монако. Поряд з офіційним титулом, Альбер отримав більше 20-ти інших звань таких, як герцог Валентінуа, граф Полиньяк і інші. З самого початку правління, в 2005 році він став налагоджувати міжнародні відносини, розвивати туризм і сектор нерухомості, щоб змінити імідж князівства лише як «податкового раю». У березня 2013 князь Альбер II оголосив про другий масштабний проект розширення території Монако (першим було будівництво району Фонвьей), проект носить назву «кварталу Портьє», площею в 6 гектарів, який займе частину морської території в районі Ларвотто, але приверне нові доходи в Монако .
Альбера II називають «зеленим» принцом, за його активну участь і ініціативи з охорони навколишнього середовища. У квітні 2006 року він вів експедицію на Північний Полюс, щоб привернути увагу до глобального потепління і став першим серед глав держав, хто побував на Північному Полюсі. Невдалу спробу робив його предок Альбер I, який був видатним мореплавцем і займався вивченням світового океану. У червні 2006 року суверен створив свій фонд по захисту навколишнього середовища. Кліматичні зміни, різноманітність природи і водна стихія - три головних напрямки роботи фонду. Він підтримує винахід альтернативних видів енергії та впровадження гібридних автомобілів в Монако і в усьому світі. У 2008 році він став учасником програми ООН «Чемпіони Землі». У січні 2009 року, Альбер II отправілcя на Південний Полюс в компанії південно-африканського дослідника Майка Хорна, таким чином став єдиним монархом і главою держави, хто побував на обох полюсах Землі.
Князь Альбер II активно подорожує по світу, представляючи своє королівство. В останні роки він кілька разів відвідав Великобританію - в тому числі і заради весілля принца Вільяма і Кейт Міддлтон, а також був на Олімпійських іграх в Лондоні і Сочі. На Олімпіаді в Сочі князь Альбер II висловив своє захоплення церемоній відкриття, і назвав проведення Олімпійських гра 2014 справжнім успіхом. Князь є членом Комітету з підтримки Світової Організації по захисту природи WWF, президентом комітету з організації Міжнародного Телевізійного фестивалю в Монте - Карло, Економічної Палати Монако, Асоціації друзів Опери Монте-Карло, Міжнародної Асоціації мистецтва Юнеско. Він активно співпрацює з ООН і завоював визнання цієї організації, зокрема, в 2006 році він був призначений заступником «Року Дельфіна» і офіційно відкрив його 17 вересня 2006 року.

Бурхлива молодість і особисте життя

Альбер довгий час не мав постійної супутниці життя і залишався неодружений. Монарх самого гламурного держави в світі був постійним персонажем світської хроніки. І як могло бути інакше! Син легендарної Грейс Келлі, 5-кратний учасник зимових Олімпійських ігор, громадський діяч, любитель вечірок, завидний наречений, він не був обділений жіночою увагою. Йому приписують романи з найкрасивішими жінками у світі: Карен Мюлдер, нідерландської моделлю, відомої також як одна з ангелів Victoria's Secret, яка заявила про роман з князем в прямому ефірі на французькому телебаченні, також на червоних доріжках з ним з'являлася українська чемпіонка з фігурного катання Оксана Грищук, яка навіть була представлена ​​батькові князя Реньє III. Альбер проводив час в компанії німецької моделі Клаудії Шиффер, Наомі Кембел, яка надалі була запрошена на весілля монарха. Багато красунь мріяли вийти заміж за принца, але титул Княгині Монако отримала Шарлен Віттсток, яка три рази намагалася втекти з-під вінця після оголошення заручин в 2010 році. Кажуть, що Шарлен дізналася про позашлюбних дітей і численні романи свого коханого, що і похитнуло її віру в почуття Альбера. У нього є офіційно визнані двоє позашлюбних дітей (від різних матерів), але вони не можуть успадкувати престол. Але факт, що Жасмин Грейс Грімальді, дочка американки Тамари Ротоло, і Олександр Ерік, син темношкірої стюардеси Ніколь Кост, його байстрюки. Альбер зважився публічно визнати це лише після смерті батька.
Альбер довгий час не мав постійної супутниці життя і залишався неодружений
З Шарлен Віттсток, плавчихою і вчителькою з ПАР, вони познайомилися 2000-му році на змаганнях з плавання, що проходили в Монако. Наслідний принц очікував, що серце юної Шарлен підкорити не так вже й складно (Шарлен молодша за нього на 20 років), але лише після шести років знайомства йому вдалося переконати її переїхати в Монако. А ще через рік він зрозумів, що саме вона повинна стати його дружиною і носити статус Княгині Монако. Також Альберу було вже під п'ятдесят років, і пора було вже задуматися про майбутнє спадкоємця князівства. У червні 2010 року було оголошено про заручини, а весілля відбулася 1 липня 2011 року. Одруження, яке тривало два дні і його назвали «найбільш вражаючою весіллям в Монако за останні 55 років». У 2014 році стало відомо, що княгиня Шарлен вагітна, а 10 грудня вона народила близнюків, хлопчика і дівчинку. Дітей назвали Жак Оноре Реньє і Габріелла Тереза ​​Марія. Син отримав титули наслідного принца Монако і маркіза де Бо, а дочка - титули принцеси Монако і графині де Карладез.

Напередодні святкування 10-річчя від дня сходження на престол князь Альбер II зізнався засобам масової інформації в тому, що Монако процвітає і розвивається навіть швидше, ніж він сподівався
Напередодні святкування 10-річчя від дня сходження на престол князь Альбер II зізнався засобам масової інформації в тому, що Монако процвітає і розвивається навіть швидше, ніж він сподівався. «Наша країна - це місце, де панує мир, безпеку, де є справжня якість життя. Я не знаю, скільки триватиме моє правління, але я будую плани на далеке майбутнє. Я регулярно спілкуюся зі своїми колегами, главами інших країн, і я бачу, що багато хто з них, не можуть взяти на себе ініціативу на довгий термін, а вводять короткочасні реформи ».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация