Альберт Ейнштейн про бога

В інтернеті ходить цікава історія про те, як молодий студент університету на ім'я Альберт Ейнштейн переконує свого професора-атеїста, доводячи, що Бог існує. З огляду на анекдотичний характер сказаного і висловлювань Ейнштейна про релігію, немає підстав вважати, що це справді. Давайте прочитаємо цю історію.

Одного разу професор одного відомого університету задав своїм студентам питання:
- Чи є Бог творцем всього сущого?

Один зі студентів хоробро відповів:
- Так, є!
- Тобто, ви вважаєте, що Бог створив все? - запитав професор.
- Так, - повторив студент.
- Якщо Бог створив все, тоді Він створив і зло. А відповідно до загальновідомим принципом, що стверджують, що по нашій поведінці і нашим справах можна судити, хто ми такі, ми повинні зробити висновок, що Бог є зло, - сказав на це професор.

Студент замовк, оскільки не міг знайти аргументів проти залізної логіки викладача. Професор ж, задоволений собою, похвалився перед студентами, що ще раз довів їм, що релігія є міф, придуманий людьми.

Але тут другий студент підняв руку і запитав:
- Можна в зв'язку з цим задати вам питання, професор?
- Звичайно.
- Пане професоре, чи існує холод?
- Що за питання?! Звичайно, існує. Вам же коли-небудь буває холодно?

Деякі студенти захихотіли над простацькі питанням свого товариша. Він же продовжив:
- Насправді, холоду немає. Відповідно до законів фізики те, що ми вважаємо холодом, є відсутність тепла. Тільки об'єкт, що випускає енергію, піддається вивченню. Тепло є те, що змушує тіло або матерію випромінювати енергію. Абсолютний нуль є повна відсутність тепла, і будь-яка матерія при такій температурі стає інертною і нездатною реагувати. Холоди в природі немає. Люди придумали це слово, щоб описати свої відчуття, коли їм не вистачає тепла.

Потім студент продовжив:
- Пане професоре, чи існує темрява?
- Звичайно, існує, і ви це знаєте самі ... - відповів професор.
Студент заперечив:
- І тут ви не праві, темряви також немає в природі. Темрява, насправді, є повна відсутність світла. Ми можемо вивчати світло, але не темряву. Ми можемо використовувати призму Ньютона для того, щоб розкласти світло на його складові та виміряти довжину кожної хвилі. Але темряву можна виміряти. Промінь світла може освітити темряву. Але як можна визначити рівень темряви? Ми вимірюємо лише кількість світла, чи не так? Темрява - це слово, яке лише описує стан, коли немає світла.

Студент був налаштований по-бойовому і не вгамовувався:
- Скажіть, будь ласка, так чи існує зло, про яке ви говорили?
Професор, вже невпевнено, відповів:
- Звичайно, я ж пояснив це, якщо ви, молода людина, уважно мене слухали. Ми бачимо зло кожен день. Воно проявляється в жорстокості людини до людини, в безлічі злочинів, скоєних повсюдно. Так що зло все-таки існує.

На це студент знову заперечив:
- І зла теж немає, точніше, воно не існує само по собі. Зло є лише відсутність Бога, подібно до того, як тьма і холод - відсутність світла і тепла. Це - всього лише слово, яке використовується людиною, щоб описати відсутність Бога. Чи не Бог створив зло. Зло - це результат того, що трапляється з людиною, в серце якого немає Бога. Це як холод, який настає при відсутності тепла, або темрява - при відсутності світла.
Професор замовк і сів на своє місце. Студента звали Альберт Ейнштейн .

Нещодавно з'ясувалося, що в кінці свого життя Альберт Ейнштейн написав листа, в якому він відкидав віру в Бога як забобонну і охарактеризував історії в Біблії як дитячі. Здавалося, що Ейнштейн погодився б з Крістофером Хітченсом, Семом Гарріс і Річардом Докінс в тому, що релігійна віра належить дитинству людського роду. Нещодавно з'ясувалося, що в кінці свого життя Альберт Ейнштейн написав листа, в якому він відкидав віру в Бога як забобонну і охарактеризував історії в Біблії як дитячі Якщо читати чудову біографію Уолтера Ісааксон «Ейнштейн». У книзі представлена ​​набагато складніша картина відносини великого вченого до релігії, ніж передбачалося. У 1930 році Ейнштейн написав своєрідне віровчення "Що я вірю", в кінці якого він писав: "Відчувати, що за всім, що можна випробувати, є щось, що наші уми не можуть зрозуміти, чия краса і піднесеність доходять до нас лише побічно: це релігійність. У цьому сенсі ... Я побожний релігійна людина ".

У відповідь молодій дівчині, яка запитала його, чи вірить він у Бога, він написав: "Кожен, хто серйозно бере участь у пошуках науки, переконується в тому, що дух проявлений в законах Всесвіту - Дух, що значно перевершує дух людини".

Під час розмови в Союзної теологічної семінарії про взаємини релігії і науки Ейнштейн заявив: "Ситуація може бути виражена таким чином: наука без релігії хрому, релігія без науки сліпа".

Роздуми, які робив Ейнштейн протягом всієї своєї кар'єри щодо Бога в деякій мірі збігалися з позицією вельми впливового німецького богослова.

У своїй книзі "Введення в християнство" за 1968 рік, Йосип Ратцингер, нині Папа Бенедикт XVI, запропонував простий, але проникливий аргумент на користь існування Бога: універсальна розбірливість природи, яка є передумовою появи всієї науки, може бути пояснена тільки шляхом звернення до нескінченного і творчому розуму, який звернений до буття. Жоден учений, каже Ратцингер, не розпочинав працювати, до тих пір, поки не розумів, що аспекти природи, який він вивчав, був пізнаний, зрозумілий і був позначений формою. Але найцікавіше, що все, що дізнається вчений в ході своєї наукової роботи, - це все вже переосмислено або усвідомлено вищим розумом.

Елегантне доказ Ратцінгера демонструє, що релігія і наука ніколи не повинні бути ворогами, оскільки обидві вони включають в себе ідею існування Бога і розуму. Насправді багато хто стверджує, що не випадково, що сучасні фізичні науки виникли саме з західних християнських університетів, де ідея світобудови через божественне слово була основною.

Є ще цікавий вислів Ейнштейна в книзі під назвою "Альберт Ейнштейн, людська сторона" Хелена Дюкаса і Банеш Хоффмана, де автори цитують лист, яке Ейнштейн писав в 1954 році: "... Це була, звичайно, брехня, яку ви читали про мої релігійні переконання , брехня, яка систематично повторюється. Я не вірю в особистого Бога, і я ніколи не заперечував цього і висловлюю це ясно. Якщо в мені щось і є, що можна назвати релігійним, то це необмежене захоплення структурою світу. "

Оцініть, будь ласка, статтю, автор намагався :):

Тобто, ви вважаєте, що Бог створив все?
Що за питання?
Вам же коли-небудь буває холодно?
Але як можна визначити рівень темряви?
Ми вимірюємо лише кількість світла, чи не так?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация