Альберта Рудого вивозили дворами

Фрунзенський суд заарештував 33-річного злодія в законі Алі Гейдарова на прізвисько Альберт Рудий. Невловимого і щасливого авторитету підозрюють в особливо великому грабежі. На користь ізоляції зіграли його три судимості, офіційне дармоїдство і нелегальне становище. Поліція, вивозячи персону, побоювалася сподвижників. Одночасно були пущені по околицях три однакові "Газелі".

Фрунзенський суд заарештував 33-річного злодія в законі Алі Гейдарова на прізвисько Альберт Рудий. Невловимого і щасливого авторитету підозрюють в особливо великому грабежі. На користь ізоляції зіграли його три судимості, офіційне дармоїдство і нелегальне становище. Поліція, вивозячи персону, побоювалася сподвижників. Одночасно були пущені по околицях три однакові «Газелі».

До вечора 15 липня Фрунзенський районний суд оточила поліція за формою і в штатському. ОМОН зайняв Курську вулицю. Суддя Сафонова резервувала в залі місця для оперативних співробітників і спецназу. У коридорі звучали нотки понятійного сленгу: "Тут поліції, братан, по-моєму, більше, ніж телеканалів".

Чекали наймолодшого і щасливого злодія-законника сучасної Росії - 33-річного Алі Гейдарова на прізвисько Альберт Рудий. Для своїх - Алік. За півроку на нього як мінімум три рази здійснювали замах (один випадок описаний в «Війні злодіїв» ) І двічі хотіли посадити.

Співробітники ГУУР МВС і спецназ ФСВП затримали Гейдарова і двох товаришів 14 липня в Кіровському районі Петербурга. Через пару годин прокуратура уточнила, що авторитету підозрюють в організації схеми грабежів. Під виглядом продажу авто через оголошення в Інтернеті викликали покупця і забирали гроші. За одним епізодом Гейдаров вже допитувався в квітні, після атаки спецназу з кувалдами , Але покинув поліцію в статусі свідка.

Альберт не приховував автомобільного підприємництва. Щонайменше, Головна прокуратура Туреччини, в червні перевіряла Рудого на причетність до вбивства тамтешнього поліцейського, почула цілком здорову і миролюбну відповідь людини, якого вважають ставлеником покійного Діда Хасана і нинішнім "смотрящим" Північно-Заходу:

"Я - громадянин Азербайджану, але живу в Росії. Працюю в області продажів старих автомобілів. Зазвичай машини мені постачає мій друг, який живе в Німеччині. Ці машини я продаю клієнтам".

Затримали тоді Гейдарова після бійки і перестрілки в турецькому Едірне , Де він, як кажуть, схльоснувся з іншим петербурзьким злодієм в законі, Олексієм Гудиной на прізвисько Леха Іркутський. Судячи з фотографії, Рудому дісталося міцно.

Однак розмови про кримінальне минуле Гейдаров ввічливо припиняв: "У мене в Росії немає ворогів. Хто ці люди і хто ті люди, яких заарештували в Едірне, я не знаю. За кордоном я нікого ніколи не вбивав і ні з ким не бився".
Такий дипломатичну відповідь турецьким властям крити було нічим.

Логіка підказувала, що до операції 14 липня на перетині проспектів Дачного і Ветеранів петербурзьке слідство отримало додаткові відомості про причетність Гейдарова до вуличного нальоту на покупця авто з валізою грошей. Правда, за інформацією "Фонтанки", два ймовірних співучасника не дали на Гейдарова ніяких свідчень, в кулуарах суду в голос говорили про слабку позицію слідства, а обставини затримання і зовсім можуть бути далекі від поліцейської формалістики.

З чуток, еліта злодійського співтовариства, своєрідний ЦК, після перестрілки в Туреччині викликала Гейдарова і Гудину на бесіду в Італію. Так би мовити, згладити шорсткості. Однак Рудий ніби як гордо відмовився від поїздки, ніж міг викликати подив і нерозуміння в рядах. Підключення ГУУР і воскресіння подзаглохшего районного справи про грабіж, можливо, лише наслідок підкилимних ігор, вважають деякі знавці цього світу.

Гейдарова вели в зал півтора десятка омонівців. Він зупинився в коридорі на секунду-другу привітати дружину і дворічного сина.
"Тату, тату! - щасливо закричав хлопчик і, побачивши замикається двері, змінив радість на плач: - Ти куди пішов?"

Розгляд клопотання про арешт Рудого суддя Сафонова закрила. До репортерів долинало, що фігурант підозрюється в особливо тяжкому злочині - крадіжці з обтяжливими, КК передбачає до 12 років колонії. Три судимості за вимагання, грабіж і хуліганство, одна з яких не погашена, стали додатковим аргументом. Не кажучи вже про іноземне громадянство, використанні підроблених паспортів РФ, відсутності прописки в Петербурзі і легального джерела доходів. Гейдаров офіційно безробітний і на що живе - російській державі невідомо. Автомобільний бізнес за Рудим теж не значиться.

Адвокат Дмитро Попов, здається, заявив суду, що арешт - крайній захід, і клопотання слідства не цілком переконливо, якщо взагалі має підстави. В якості альтернативної запобіжного заходу попросив про заставу. Через двері почулася і сума - 4 мільйони рублів .

На цьому варіанти не закінчилися. Адвокат назвав адресу, за якою Гейдаров може жити 24 години на добу, і запропонував посадити підзахисного під домашній арешт.

Суддя радилася з собою більше години. Ходили чутки, що в поліцейському слідстві взагалі розглядають версію звільнення Гейдарова. На цей випадок нібито був припасений запасний варіант - тут же затримати Рудого, поставити йому використання підроблених документів і знову протягом 48 годин вийти з клопотанням про арешт. Гейдаров і сам не приховував, що живе і подорожує за закордонними паспортами РФ. За одними даними - тільки закордонному, за іншими - і загальногромадянської теж.

Запасний варіант не потрібен. Суд заарештував Гейдарова до 1 вересня - до закінчення попереднього слідства. Продовження ізоляції не виключено. Скасування - теж. «Ми вважаємо рішення суду незаконним і оскаржимо його», - коротко уточнив адвокат Дмитро Попов.

Фрунзенський суд заарештував 33-річного злодія в законі Алі Гейдарова на прізвисько Альберт Рудий

Фото: Сергій Ніколаєв

Ще з півгодини телевізійники марно чекали злодія в законі у головного виходу. Оперативники, враховуючи хоча б теоретичну можливість насильницького звільнення Гейдарова, зіграли в «вгадай-ка». Від «чорного» ходу суду дворами, під звук сирен, в різні боки рушили три однакові «Газелі» з ідентичними тонованими стеклами і поліцейської символікою. За ними начебто ніхто не гнався.

Олександр Єрмаков,
«Фонтанка.ру»


© Фонтанка.Ру

Альберта Рудого вивозили дворами

Асливо закричав хлопчик і, побачивши замикається двері, змінив радість на плач: - Ти куди пішов?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация