Але ж є такий день! : Аналітика Накануне.RU

Але ж є такий день!

День Росії 12 квітня стане символом ривка в її майбутнє

Точка зору

Напередодні Депутат Євген Федоров на зборах якогось депутатського об'єднання "Російський суверенітет" запропонував перенести святкування Дня Росії з 12 червня на іншу дату.

До слова сказати, про сам факт існування цього об'єднання окремих депутатів навіть більшість громадян, так чи інакше щільно цікавляться російською політикою, почули напередодні вперше. Ну, це нічого, це буває. Хіба мало ми все для себе періодично відкриваємо дивовижного і досі невідомого. Так, особисто я, наприклад, напередодні теж з деяким подивом дізнався, що, в державі Монако, виявляється, є ціле міністерство оборони. Яке все, тобто весь його штат, складається з однієї людини, жінки - відповідно, міністра цієї самої оборони. І у міністерства оборони держави Монако є навіть власне озброєння в кількості однієї бойової одиниці. Велосипеда.

Ось і у нас в Державній Думі, виявляється є таке ось "об'єднання", яке люб'язно російському народу вже тим, що, кажучи словами В. С. Висоцького "Користі від нього було, як від козла молока, але шкоди, однак, теж ніякого ".

Однак напередодні це саме, досі невідоме, об'єднання депутатів вирішило все-таки деяку свою користь позначити. Нехай поки і пунктиром, нехай позначками, але, тим не менше - ініціатива скасування свята 12 червня, як свята абсолютно помилкового і штучного, вже є кроком позитивним і вартим усілякого схвалення.

Взагалі сьогодні зі святами в Росії туго. Ну, тобто, вони як би є, але якісь вони не святкові. Більшість народу не знає і не розуміє хоча б на рівні відчуттів - чому, власне, нам височайше беруть верх радіти і що таке святкувати. А дуже багато людей просто не знають, як зараз ці новоявлені "свята" називаються. Тим більше, що вони мають звичку регулярно міняти свої назви (але всі люди знають і зрозуміліше для народу при цьому ні на грам не стають). От скажіть мені навскидку, що ми "святкуємо" 4 листопада? У день, коли в 1612 році, згідно з історичними документами, в Росії взагалі нічого істотного не відбулося? І хто згадає, не заглядаючи в пошуковик, як зараз це справа офіційно називається?

Ще більшою мірою це відноситься до іншого свята демократичної Ерефіі. Мова якраз про 12 червня.
Ставлення до цього свята в Росії, дуже м'яко кажучи, неоднозначне - від відверто зневажливе до презирливого. Багато, дуже багато хто розглядає цей день як негативний нагадування про подію, що прискорило процес розпаду СРСР, як відрижку єльцинізму, що дісталася нам у спадок в якості додатка укупі з іншими, настільки ж дивними, м'яко кажучи, "принадами" і символами тієї недоброї пам'яті пори.

Раніше він називався (нехай і неофіційно, але в зв'язку з дикою плутаниною в його найменуваннях-перейменування таким і "застовпити" в народі) днем ​​незалежності Росії. Втім, і сьогодні більшість людей на вулицях саме так його і назвуть, абсолютно не розуміючи, що ця за незалежність така, від чого і з якого переляку.
Не важливо, що з юридичної точки зору це день прийняття декларації РРФСР про державний суверенітет. Незалежність і політичний суверенітет практично синоніми.

До слова сказати, день незалежності в сучасному світі є традиційним святом колишніх колоній, до яких відносяться, наприклад, США, Канада, Австралія, Індія і велика частина країн африканського континенту. Подібної святкової дати немає у європейських країн-метрополій - Великобританії, Франції, Іспанії. Росія за всю свою історію ніколи не була колонією. Якщо не брати до уваги татаро-монгольського ярма, але цей період в традиціях Льва Гумільова все частіше трактують як військовий союз Київської Русі і Орди, як етап становлення російської державності, що дозволив подолати роздробленість дрібних російських князівств. Проте 12 червня, День незалежності Росії (від історії і здорового глузду), все ж став нібито святом.

Втім, сьогодні офіційно - це просто День Росії. Тобто, раз на рік Росія має право на свій День. Звичайно, у деяких єхидних громадян, на зразок мене, виникає питання - а що, решту 364 днів на рік Росія- не Росія? І взагалі, що такого значимого мало статися в новітній російській історії саме в цей день, щоб він став державним святом?

А нічого там не сталося. Навскидку можна пригадати тільки три дати, безпосередньо до демократичної Росії мають відношення:
У 1990 році Верховна рада РРФСР прийняв декларацію про суверенітет, тобто декларацію тієї самої незалежності від держави, від історії і від здорового глузду.
В цей же день в 1991 році пройшли вибори президента Української РСР, на яких переміг ЕБН - Борис Єльцин.
Ну, і ще 12 червня збігається з днем ​​народження президента США Джорджа Буша старшого.

Ну, і яке з цих трьох подій нам з вами "святкувати? Що вам більше до смаку? Невже країна в єдиному пориві святкуватиме річницю захоплення влади редкотрезвим нащадком куркулів з компанією? Ми що, будемо піднімати келихи за ЕБНа, якого нині за всіма опитуваннями відкрито проклинає переважна більшість росіян ?! Або ми відзначаємо "суверенітет" (тобто, фактично, ту ж "незалежність" незрозуміло від чого і чому)? насправді, очевидно, що реальною метою прийняту 12 червня 1990 Верховною Радою Української РСР " декларації про державний сувенірної енітете Росії "було зміцнення позицій Єльцина в гризні за владу проти ЦК КПРС на чолі з Горбачовим. Декларація була лише одним з епізодів цієї тривалої внутрішньоелітної боротьби, що закінчилася підлим вбивством СРСР.

Так, з точки зору гризні за владу - це був дійсно один з епізодів. Але тільки як один з, не більше. А народ цей "знаменний" епізод своєї історії просто не помітив.

Ось і доводиться гадати - що там святкувати.

Тому сама ініціатива групи (чи то 20, чи то 25 депутатських голів) депутатів зі знесення цього самого "свята" з календарів на увазі його повної непотрібності, безглуздості і безглуздості - хороша.

Але тут, як у нас часто водиться, після благого, здавалося б, починання негайно назовні спливають нехорошесті іншого роду. Що власне, і сталося.

Адже якщо 12 червня Днем Росії більш іменувати не слід, то тоді, звісно ж, треба б День Росії перенести на який-небудь інший, більш відповідний день. Здавалося б, у чому питання - днів на рік 365, так що вибір є - стільки ж приблизно сортів ковбаси обіцяли на мітингах демократичні горлопани-перестройщікі розкрив дзьоби радянським громадянам в разі приходу демократії і свободи. Що характерно, тут вони не обдурили - сортів ковбаси в магазинах дійсно нині багато.

Інша справа, що реальний вибір при цьому у бабусі-пенсіонерки, напружено перераховується дрібниця в гаманці, багатше зовсім не став. Так і тут - кількість вакантних начебто днів для перенесення святкування дня країни негайно поставив самих ініціаторів оного в глухий кут. І тому вони пропонують варіанти, які виявляються, як мінімум, нічим не краще дати колишньої, нехай і безглуздою, але, по крайней мере, не здатної викликати суперечок (який сенс обговорювати порожнечу?).

Власне кажучи, запропонованих варіантів поки всього два. Одна з цих дат - це день хрещення Русі. Дата спірна і неоднозначна у всіх сенсах - в історичному, в політичному, в релігійному. При цьому до державності Росії як такої вона відношення не має. А якщо має, то вельми і вельми опосередковане. З релігійної точки зору теж не все добре - мало того, що у нас трохи більше офіційних релігій, ніж одна, так ще і РПЦ цей самий день в своїх офіційних святах просто-напросто зовсім не числиться. В історичному сенсі там взагалі все заплутано - ну, на те вона і історія, тим більше Росії. Але, головне, так зване "хрещення Русі" якщо і мало місце бути, то ніяк не на території нинішньої Росії. власне, Накануне.RU про це досить докладно свого часу писав .

Так що навіть святкування цього самого дня, тобто дня "хрещення Русі", саме по собі вже піднімає багато питань, а вже тим більше такі здивовані запитання виникають при дуже дивному, м'яко кажучи, бажанні призначити цей самий день головним днем ​​країни в році.

Друга дата, на яку впав вибір законодавців - 21 вересня, "День Російської державності". За своїм незайманому незнання панове депутати вважають, що нібито саме тоді на Русь дикі слов'янські племена закликали братів Рюрика, Трувора і Сінеуса, і ось нібито після того-то, але ніяк не раніше, вся державність на Русі дивним чином в 862-му році і утворилася. Ось так, одномоментно, дивом, разом і на століття. Ну рівно в дусі Д. А. Медведєва, який теж з ясним, незамутненим сумнівами поглядом якось повідав здивованим росіянам, що країна-то у нас насправді дуже молода, що їй всього-то 20 років. А то, що було до цього (взагалі все) - це або безглузде непорозуміння, або варварська дрімучість, або архаїчна нісенітниця, але ніяк не державність.
Тим часом, то, що Михайло Васильович Ломоносов за подібні наклепницькі "наїзди" на історію Росії самим натуральним чином ламав носи іноземним норманистам безпосередньо в будівлі Академії наук (за що був садимо в кутузку) - історичний факт. Як факт і те, що навіть собаку свою він нацькувати таким правильним чином, щоб вона з бурчанням вгризалася у всякого, на кого Михайло Васильович вкаже - "Норманістів!"

Зрозуміло, що не варто навіть пояснювати сьогоднішнім російським депутатам, що ніяких "братів Рюрика" не було і в помині, а був лише неправильний переклад стародавніх літописів, зроблений тодішніми "надмозгамі". Але допитливим росіянам непогано б знати на даний момент вже детально і досконально вивчений феномен появи фігури Рюрика (Як фігури значущою) в російській офіційній історичній науці - в тому числі і політичні причини цього появи. Головне ж тут одне: і багато задовго ДО Рюрика, і під час нього, і вже тим більше після нього російська державність - існувала цілком успішно, що підтверджується багатьма, і арабськими, і європейськими літописами. Так що і в цьому випадку прив'язка до як мінімум сумнівною, а як максимум - відверто фальсифікованої та сфабрикованої датою виглядає, як мінімум, дивно.

І ось тут знову виникає той же самий парадокс бабусі, яка стоїть перед довгою вітриною з тими самими 365-ю сортами ковбаси.
Днів начебто багато. Але який все-таки відповідний?

Але ж є такий день!

Історик Андрій Фурсов: "Взагалі, є кілька символічних російських дат, тут потрібно думати, звичайно, про те, що таке російський символ. Є дві особливі дати: 9 травня і 12 квітня. 9 травня - це наша перемога над Третім Рейхом, над націонал -соціалізм, ця війна не має аналогів, тому що жоден наш ворог до Гітлера не ставив завдання фізичного знищення більшої частини росіян, але є вже свято День Перемоги. є чудове свято 12 квітня - День космонавтики, це російський ривок в космос. є багато доблесних військових дат, але мені здається, нам вистачить однієї головної військової дати - це 9 травня. А ось Днем Росії можна було б назвати 12 квітня.
Ось космос - об'єднав всіх, справа в тому, що в нашій історії за останні 60-70 років було два історичних моменту, коли люди ринули на Червону площу, прагнучи відчути один одного, в єднанні один з одним пережити подія, і це було на моїй пам'яті, я був свідком того: 12 апреля 1961 роки люди рвонули на Червону площу, вони хотіли бути разом, вони хотіли бути частиною єдиного цілого. Тому, природно, говорити потрібно саме про 12 квітня. Ривок в космос - це загальцивілізаційне досягнення. Я вважаю, що Днем Росії взагалі повинен бути день, спрямований не в минуле, а в майбутнє. І в цьому відношенні 12 квітня - ривок в російський космос - мені здається найбільш вдалою датою ".

І я обома руками підтримую це з усіх боків чудова пропозиція І я обома руками підтримую це з усіх боків чудова пропозиція! Тому що крім цієї ясною і зовсім виразної аргументації, дата 12 квітня може стати - і стане! - носієм безлічі інших не менш чудових для нашого народу і для нашої держави символів.

Адже ракету, на подив усього людства яке піднімається Юрія Гагаріна в Космос, а весь СРСР і радянський народ - на недосяжну висоту (як сказав сам Гагарін і мав рацію), створював весь народ, вся країна Адже ракету, на подив усього людства яке піднімається Юрія Гагаріна в Космос, а весь СРСР і радянський народ - на недосяжну висоту (як сказав сам Гагарін і мав рацію), створював весь народ, вся країна! Причому, що важливо - це велике досягнення країни і народу відбулося всього лише через 16 років після страшного, жахливого навали на нашу Батьківщину всієї "цивілізованої Європи" в її "хрестовому поході" під проводом Гітлера. І ось, всього через 16 років після страшної війни на знищення, наша країна і наш народ явили світу Чудо - це чи не об'єднує, що не позитивний у всіх сенсах символ? І явлене диво було саме спільним досягненням, проривом, причому, проривом в майбутнє! І, вже що стосується державності смислів свята, то куди державно-то? Політ в космос - результат досягнень, праці та єдності ВСЬОГО держави російського, хоча воно тоді називалося СРСР.

12 квітня - це Весна 12 квітня - це Весна. Це розквіт і пожвавлення природи. Це поруч з весняним сонцестоянням - саме в цей час наші предки споконвіку перемогу сонця над холодом святкували: тут і масниця, і млинці, і весілля, і закінчення зими і новий землеробський сезон, і ярмарки, і гуляння - знову ж таки - все те, що народ об'єднує в радісному прагненні до оновленого життя.

Земля в цей час вже відтає, готується народжувати - це посил до її майбутнього родючості: до народу, на цій землі живе, це символічно співвідноситься теж абсолютно чудово і чудово Земля в цей час вже відтає, готується народжувати - це посил до її майбутнього родючості: до народу, на цій землі живе, це символічно співвідноситься теж абсолютно чудово і чудово.

Не всі люблять прив'язуватися до СРСР (що на мою думку скоєно нерозумно), але згадаємо наші загальнонародні квітневі суботники - коли весь народ працював на очищення своєї землі Не всі люблять "прив'язуватися" до СРСР (що на мою думку скоєно нерозумно), але згадаємо наші загальнонародні квітневі суботники - коли весь народ працював на очищення своєї землі. І нехай тепер не буде прямої прив'язки до В.І.Леніну - але символізм єднання і очищення нехай присутній, більш того - відроджена традиція "суботників" в цей день як би прибере з цього свята поняття "неробство", тобто лінь і неробство, навпаки, саме загальний посильна праця на облагороджування загального двору, вулиці, міста, села, країни, в кінці кінців, буде символізувати творення на загальне наше благо.

Що ж стосується релігійного аспекту - так і тут все прекрасно - саме приблизно в цей час православні відзначають своє найбільше свято - Великдень, і тому сусідство (а іноді, можливо, і збіг) з Днем Росії для православних, думається, буде тільки хорошим сусідством Що ж стосується релігійного аспекту - так і тут все прекрасно - саме приблизно в цей час православні відзначають своє найбільше свято - Великдень, і тому сусідство (а іноді, можливо, і збіг) з Днем Росії для православних, думається, буде тільки хорошим сусідством .

Якщо вже продовжувати навскидку згадувати символи і прив'язки - то їх можна буде набрати досить багато Якщо вже продовжувати навскидку згадувати символи і прив'язки - то їх можна буде набрати досить багато. Наприклад - Символ Льодового побоїща (5 квітня 1242 г.): перемога на Чудському озері російських над західним навалою "псів-лицарів", як нагадування про "Той, хто до нас з мечем прийде, від меча і загине", теж - теж дуже символічно поруч виявляється.
Напевно багато хто зможе знайти і інші символічні прив'язки саме до дня 12 квітня - як до найкращої дати святкування Дня Росії.

До нову дату, яка стане символом відродження та єднання нашої країни і нашого народу, символом його спрямованості у майбутнє.

От скажіть мені навскидку, що ми "святкуємо" 4 листопада?
У день, коли в 1612 році, згідно з історичними документами, в Росії взагалі нічого істотного не відбулося?
І хто згадає, не заглядаючи в пошуковик, як зараз це справа офіційно називається?
Звичайно, у деяких єхидних громадян, на зразок мене, виникає питання - а що, решту 364 днів на рік Росія- не Росія?
І взагалі, що такого значимого мало статися в новітній російській історії саме в цей день, щоб він став державним святом?
Ну, і яке з цих трьох подій нам з вами "святкувати?
Що вам більше до смаку?
Невже країна в єдиному пориві святкуватиме річницю захоплення влади редкотрезвим нащадком куркулів з компанією?
Ми що, будемо піднімати келихи за ЕБНа, якого нині за всіма опитуваннями відкрито проклинає переважна більшість росіян ?
Або ми відзначаємо "суверенітет" (тобто, фактично, ту ж "незалежність" незрозуміло від чого і чому)?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация