Алекс Нарбут - Дейл Карнегі. Як стати майстром спілкування з будь-якою людиною, в будь-якій ситуації. Всі секрети, підказки, формули

Дуглас Мосс, Алекс Нарбут

Дейл Карнегі. Як стати майстром спілкування з будь-якою людиною, в будь-якій ситуації. Всі секрети, підказки, формули

© Мосс Д., 2014

© Нарбут А., 2014

© ТОВ «Видавництво АСТ», 2014

вступ

Якість нашого життя залежить від якості спілкування

Уміння спілкуватися, робити гарне враження, подобатися людям - сьогодні це необхідно всім і кожному, де б ви не працювали і чим би не займалися. Вже доведено, що без навичок успішного спілкування неможливо ні зробити кар'єру, ні хоча б мало-мальськи досягти успіху ні на одному терені. Ми живемо серед людей, а значить, хочемо того чи ні, залежить від них. Від того, як складаються наші взаємини і яке враження ми виробляємо на інших, залежить ні більше ні менше - наше власне щастя, наше задоволення від життя, наше благополуччя, в тому числі і матеріальне. Той, хто має в своєму розпорядженні до себе людей, завжди і всюди виявляється у виграші!

Та ось тільки мистецтву спілкування не вчать ні в школі, ні в університеті. Чи не вчать найголовнішого - того, без чого в житті обійтися неможливо! Є, звичайно, люди, які від природи наділені даром успішної комунікації, - але їх одиниці. Більшість же змушені діяти методом проб і помилок, покладаючись на власне чуття і ті навички спілкування, що були засвоєні з дитинства в батьківській родині і в колі однолітків. Але ось біда - ці навички часом не тільки нічим нам не допомагають, а й шкодять. Самі того не бажаючи, ми здійснюємо в спілкуванні помилку за помилкою і замість того, щоб викликати до себе прихильність людей, залишаємо їх байдужими, або, того гірше, відштовхуємо.

А чому? А тому, що спілкування - це саме мистецтво, і в ньому діють свої закони. Щоб правильно спілкуватися, ці закони треба знати і використовувати. Не знаючи цих законів, безліч людей часто-густо порушують їх. Ось найпростіший приклад: бажаючи зацікавити співрозмовника, ми починаємо розповідати йому про себе, про свої достоїнства, досягнення, плани і проекти. Ми чекаємо, що у співрозмовника загоряться очі, і він почне ловити кожне наше слово - а як інакше, адже ми говоримо про те, що нам найбільше цікаво!

Але співрозмовник чомусь поглядає на годинник, поспішає згорнути розмову і зовсім не прагне зустрітися з нами ще раз. Ми в підсумку звинувачуємо або себе (недостатньо цікаво говорили), або співрозмовника (він неуважний, який знає нас людина). І - назавжди втрачаємо людини, який міг би стати для нас одним або, по крайней мере, прихильником, однодумцем, добрим знайомим.

Але ж щоб відразу, з першої хвилини розмови розташувати його до себе - треба було лише почати розмова не з себе, а з того, що цікаво йому, співрозмовнику. У нього миттєво склалося б про нас найкраще думку, він був би впевнений, що більш цікавого співрозмовника і більш приємну людину просто немає на світі.

Це закон, підтверджений практикою: проявляючи щирий інтерес до людей, будь-яка людина за місяць придбає більше друзів, ніж придбав би за два роки, намагаючись зацікавити людей собою.

Таке просте правило! Але чому ж ми не слідуємо йому? Просто тому, що нас ніхто цього не вчив.

Першим, хто почав активно заповнювати цей серйозний пробіл в освіті людства, майже не замислювався перш про мистецтво спілкування, став Дейл Карнегі - людина, чиє ім'я відоме сьогодні у всьому світі.

Дейл Карнегі народився в 1888 році в американському штаті Міссурі, в родині бідного фермера. З самого раннього віку Дейл був буквально одержимий пристрастю до навчання. Його не зупиняли ні бідність, ні труднощі, і, вступивши до коледжу, який перебував за три милі від його будинку, він днем ​​наполегливо вчився, а вечорами працював на фермі - доїв корів, годував свиней, колов дрова, після чого до півночі сидів над книгами і зошитами. І так день у день, багато років. Дуже рано він почав вправлятися в ораторському мистецтві і навіть вступив в дискусійний клуб, де в короткий термін домігся таких успіхів, що став перемагати в усіх дискусіях. Серед його товаришів по навчанню з'явилися ті, хто просив і їх навчити так само блискуче виступати. В результаті, ще будучи студентом, він вже отримав цілком успішний досвід викладання ораторського мистецтва.

Однак після закінчення коледжу мрії Дейла про викладання зазнали краху: власники фермерських господарств, які становлять більшу частину населення в тих краях, не бажали нічому вчитися у вчорашнього студента, незважаючи на всі його спроби заманити їх на організовані ним заочні курси.

Тоді він почав шукати іншу роботу і чим тільки не займався: був агентом з продажу, розсильним в Небрасці, а потім навіть актором в Нью-Йорку. Але весь цей час Дейла не залишала головна мрія його життя - стати письменником і викладачем. І одного разу він знову зробив спробу організувати школу ораторського мистецтва - цього разу в Нью-Йорку. Але в ті часи (йшов 1912 рік) подібні школи і курси були в новинку, і в Асоціації шкіл християнської молоді, куди Дейл звернувся зі своєю пропозицією, лише знизали плечима. Вважалося, що подібні курси нікого не зацікавлять. Але Карнегі наполягав на своєму: він погодився працювати навіть без платні, а лише за відсотки з прибутку від курсів, якщо така буде.

І ось курси відкрилися - і почали користуватися небаченим успіхом. Цього ніхто не очікував! Чутки про Дейлі Карнегі докотилися до інших міст, де теж почали відкриватися подібні курси. І чим довше Дейл Карнегі займався викладацькою діяльністю - тим більше він розумів, що ще більше, ніж в ораторському мистецтві, люди потребують мистецтві ладити з іншими, в навичках успішного спілкування, завоювання симпатії і набуття друзів. Відповідно до цього він і перебудував свою навчальну програму.

Дуже скоро з'ясувалося, що для навчання на курсах потрібні підручники - але в ті часи в США не було жодного посібника ні з публічних виступів, ні по мистецтву спілкування. І тоді Дейл Карнегі почав писати ці підручники сам. Саме так і з'явилися на світ його книги, які спочатку навіть не були призначені для продажу. Однак вони стали бестселерами, які до сих пір користуються попитом і популярні в усьому світі. Найпопулярніші з книг Карнегі: «Як здобувати друзів і впливати на людей», «Як виробити впевненість у собі і впливати на людей, виступаючи публічно», «Як перестати турбуватися і почати жити». До 30-х років ХХ століття книги Дейла Карнегі та його викладацька діяльність зробили його чи не найпопулярнішою людиною в США. Він заснував інститут Дейла Карнегі, філії якого відкрилися в багатьох країнах світу.

У 1955 році його не стало, але пам'ять про великого оратора, викладача і письменника не тільки не вичерпується, а лише міцніє з роками. Спадщина Дейла Карнегі продовжує допомагати величезній кількості людей домагатися грандіозних успіхів у житті.

Дейл Карнегі довів: якістю нашого спілкування у величезній мірі визначається якість нашого життя в цілому. Його система дозволяє кожному навчитися викликати прихильність до себе людей, здобувати друзів, подобатися людям і впливати на них без жодного тиску і жорстких методів підпорядкування, будувати спілкування для обопільної вигоди, уникаючи конфліктів і суперечок, розуміти і поважати один одного в будь-якій ситуації.

Сьогодні уроки Дейла Карнегі стали вже класикою науки і мистецтва спілкування. Вони не старіють, не втрачають актуальності з роками - а лише знову і знову підтверджують свої істинність і універсальність вже протягом багатьох поколінь людей в усьому світі. Ці уроки універсальні, тому що дозволяють стати справжнім генієм спілкування будь-якій людині, незалежно від якостей характеру, вроджених здібностей до спілкування, віку, освіти, соціального стану. І до сих пір численні школи, системи, семінари, курси, присвячені спілкуванню, в тій чи мірою спираються на той фундамент, що був створений основоположником науки спілкування - Дейлом Карнегі.

Навіть якщо ви просто прочитаєте поради Дейла Карнегі, познайомитеся з виведеними їм законами і правилами спілкування - ви вже будете непогано підковані, щоб почати процвітати в мистецтві подобатися людям. Але набагато швидше і легше ви досягнете успіху, якщо пройдете тренінг з відпрацювання конкретних навичок спілкування. Адже дуже часто саме відсутність практики є для нас каменем спотикання! Ми отримуємо теоретичні знання і вважаємо, що тепер у нас немає перешкод до успіху ... Але чомусь так і не наважуємося застосувати ці знання в реальному житті, або намагаємося застосовувати їх, але відступаємося при першій же невдачі, побоюючись експериментувати далі.

Даний посібник якраз і покликане допомогти вам зробити крок від теорії до практики. Вам важко відразу почати застосовувати знання в своєму щоденному спілкуванні? Вам хотілося б спочатку відпрацювати ці навички в спокійній обстановці? В такому випадку ця книга - для вас. Вам не потрібно ходити на курси і семінари - будь-який зручний для вас місце може стати вашим навчальним класом. Тренуйтеся вдома, в зручному кріслі, на улюбленому дивані, або в будь-який інший комфортної для вас обстановці! Це буде свого роду репетиція перед вашим вирішальним виходом в світ, куди ви прийдете вже впевненим в собі, всебічно підкованим і готовим до успіху, який не змусить себе чекати.

Кінець ознайомчого уривка

СПОДОБАЛАСЯ КНИГА?

Дуглас Мосс, Алекс Нарбут   Дейл Карнегі
Ця книга коштує менше ніж чашка кави!
ДІЗНАТИСЬ ЦІНУ

А чому?
Але чому ж ми не слідуємо йому?
Вам важко відразу почати застосовувати знання в своєму щоденному спілкуванні?
Вам хотілося б спочатку відпрацювати ці навички в спокійній обстановці?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация