Альфа-антитерор

Як давно ви грали в симулятор? Не треба згадувати всує NFS: Underground 2, а згадайте що-небудь серйозніше, наприклад, "ІЛ-2: Штурмовик". А коли останній раз вам зустрічався симулятор спецназу? Full Spectrum Warrior? Ну, тоді в цю ж когорту варто записати і Counter-Strike: там теж терористи, спецпідрозділу і т.д. і т.п.

Незважаючи на застосування реальних прототипів зброї, справжньою фізики і траєкторій руху, багато ігор, що позиціонуються як "симулятори" (тактичні або від першої особи), приносять частина реалізму в жертву геймплею, щоб підвищити інтерес громадськості і не викликати стійкого почуття власної неповноцінності. Та й саме поняття "реалізм" набагато більш властиво технічним симуляторам (автогонки, літаки, танки), ніж FPS.

Нова гра від відомої російської компанії-розробника "Myst Land" готувалася до виходу давно. Видано справа, щоб замахувались не просто на тактичний екшен, але ще і з клятвеним обіцянкою повного реалізму? Для цього були залучені не тільки фінансові кошти видавця, але і ряд колишніх і діючих співробітників найвідоміших радянських, а згодом і російських спецпідрозділів "Альфа" і "Вимпел". Написаний власний движок, що дозволяє, наприклад, використовувати ефекти погоди не просто для краси і створення відповідного антуражу рівня, але і розраховувати вплив снігу, дощу або сильного вітру на ТТХ вашого зброї, можливість визначення противника по звуку або звуження / розширення зони прямої видимості.

Виконано величезну працю з відтворення найвідоміших спецоперацій з 1983 року до кінця 90-х: Афганістан і Чечня, Панкіську ущелині і печери Тора-Бора. За 14 років своєї участі в рядах елітного підрозділу ви зробите кар'єру від "зеленого" лейтенанта до запеклого Полкан (полковника), у якого буде вся груди в орденах, а бойовий рахунок перевалить за сотню "духів". По проходженню компанії, розробники передбачили мультиплеер, аж до використання e-mail. Це стало можливо завдяки використанню специфічної системи наказів щодо розстановки сил.

Місія починається зі убогого брифінгу (я б навіть сказав, скупого), вибору бійців, роздачі їм зброї в залежності від рейтингу - єдиний неправдоподібний елемент в грі, покликаний не дати вам скористатися відразу всім арсеналом - і виліт на завдання. На старті військових дій остання можливість кардинально вплинути на ситуацію - правильно розташувати загін. Тут діє правило: "Хто не сховався, я не винен". Будь-яка купина, кущик, ямка може служити укриттям. Якщо все це розташовано на пагорбі, то вважайте, що природа зробила вам подарунок у вигляді рукотворного окопу і домінуючої позиції. Вміти помічати такі ось складки місцевості, прораховувати сектори обстрілу, можливі підходи противника і власного відступу не просто важливо, а життєво необхідно. Основна фішка гри полягає в тому, що думати над роздачею наказів ви можете хоч до безкінечності, а ось після завершення цього процесу і повторного запуску годинника найближчі 20 секунд що-небудь змінити не представляється можливим. Чимось це нагадує зйомку фільму по епізодам. Ви говорите: "Мотор!", І все навколо закрутилося, замигтіло, але тільки AI може сказати: "Стоп! Знято!", А до цього смикатися не смій.

А "смикатися" хочеться, бо навколо "закипає" бій, а, по законам все того ж реалізму, потрапляння якщо не відправляє бійця до праотців, то дихання з нього вибиває на сто відсотків. Разом з "пішли" диханням можуть з'явитися неадекватні реакції (стрілянина в недосяжного противника) або до кінця місії зникнути зовсім (боєць контужений). Основну масу можливих дій в "гарячій" ситуації ви закладаєте на початку місії, визначаючи у кожного "рівень агресивності" (у відповідь вогонь, довільна стрілянина або вогонь тільки по команді), проте в силу обставин ваші "підопічні" можуть перестати виконувати накази і будуть вести себе на власний розсуд.

Первісне відчуття, що з місіями нас обділили (трохи більше півтора десятків), проходить дуже швидко: неможливість зберігатися робить проходження жахливо складним. Завантаження по двадцятому разу (місії вантажилися на моєму комп'ютері хвилини по дві майже з мінімальними настройками) вимагає не тільки багато вільного часу, але і солідною конфігурації комп'ютера. Мінімальних системних вимог, зазначених на диску, не вистачає ні на що, і гра починає дико дратувати.

Крім завищених системних вимог (не можна сказати, що графіка їх виправдовує), гра рясніє безліччю багів і демонструє особливу нелюбов до "всенародним" процесорам AMD і відеокартки ATI. Першим рекомендують в налаштуваннях відключати "підтримку HT" і "використання SSE", а другим - встановлювати патч, інакше не минути фіолетового диму і інших казусів. Патч, який був викладений для скачування на початку лютого, дійсно усуває безліч проблем, роблячи гру більш "легкотравної". Без нього купувати гру вже не має сенсу, тому що, наприклад, розробники приймають скарги на помилки тільки з попередньо встановленою "латкою" (важить вона 16 Мб і по dial-up'у сильно не розженешся, тому має сенс дочекатися початку продажів " пропатченний "версії).

В цілому, гра викликає двояке відчуття. З одного боку, цікаво, незвичайно, захоплююче, з іншого - баги, глюки і величезні системні вимоги. Вибирати в будь-якому випадку вам, однак, купивши двухдисковую коробочку, байдужим залишитися важко. Або пан, або ... качати патч.

Wildcat_e, [email protected]

Ліцензійні диски надані компанією "АДМ-опт".

Як давно ви грали в симулятор?
А коли останній раз вам зустрічався симулятор спецназу?
Full Spectrum Warrior?
Видано справа, щоб замахувались не просто на тактичний екшен, але ще і з клятвеним обіцянкою повного реалізму?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация