Алкоголь і Біблія

Більшість людей регулярно вдаються до різних видів анестезії Більшість людей регулярно вдаються до різних видів анестезії. Усім потрібен якийсь «милиця», щоб йти по життю. Ось тільки різні види знеболювання мають різний побічний ефект.

Біблія в дискусії щодо (не) прийнятності вживання алкоголю майже не вдається до медичних аргументів. Я цей момент вже розбирав в темі « Чому я не їм свинину ». Медицини в сучасному сенсі не існувало до кінця ХІХ століття. Та й не дають наукові дослідження скільки-небудь послідовної картини цього питання. Одні покажуть шкоду алкоголю, інші будуть стверджувати його користь.

Набагато легше побачити соціальні, психологічні та духовні ефекти винопития

Це головна причина розлучень в Україні (а зараз розпадається близько 40% сімейних пар), а в світі це одна з найважливіших причин кримінальних злочинів, побутового насильства, дорожньо-транспортних пригод (80% випадків!), А також факторів серцево-судинних захворювань. В Україні від інфарктів та інсультів щорічно вмирає близько 600.000 чоловік.

Чи забороняє, обмежує чи Біблія винопиття? Чи відповідальна ця книга за всесвітню хвилю насильства, нещасть і хвороб, викликаних алкоголем?

Податковий адвокат Київ - юридична допомога підприємцям щодо сплати податків і при податкових перевірках.

Як в біблійні часи робили і зберігали вино?

Виноградний сік з м'якоттю уварювали до стану желе і заливали в міхи - шкіряні зшиті мішки, які зберігали в прохолодному місці. Продукти з винограду (той же родзинки) були частиною щоденного меню. У Стародавньому світі не могли зупинити бродіння вина, і воно було солодким спочатку (молоде вино), потім бродило, врешті-решт перетворюючись в оцет.

Всі згадки пияцтва в Біблії стосуються багатьох людей. Бідняки не могли собі дозволити пияцтво, тому що поза періодом збору винограду вино було дорогим напоєм, в основному привізним з Єгипту, Греції або інших країн. Велика кількість вина асоціювалося з багатством (Пріт.3: 9-10).

Праведники при питті вина градус послаблювали, розбавляючи желе з хутра водою (Пріт.9: 2). П'яниці ж вживали вино приправлене (Пріт.23: 29-30).

Чистий спирт вперше отримали араби на початку 7 століття. Саме слово «алкоголь» арабського походження, і означає «одурманюючий». Раніше всі напої були зі слабким градусом.

Коли Ісус говорить, що звик до смаку витриманого вина відкидає вино нового врожаю (Лук.5: 39), Він по контексту критикує іудеїв, не готових переглянути свої погляди і прийняти Його месіанство. Його вчення - це нове, молоде, солодке вино, яке потребує нових міхів.

Хвалить чи Біблія вино і вживання спиртного? Пару раз хвалить, але пізніші згадки перекреслюють ці похвали.

а) Каламутні очі: Яків плюс (Бит.49: 12 немає своїх виноградників) - Соломон (Пріт.23: 30 каламутність очей - мінус (багато вина). В обох цитатах різні форми одного слова - в Буття це прикметник, в Притчах іменник .

б) Створене Богом вино веселить серце (Пс.103: 14-15) - але розвеселившись від вина перський цар наламав дров (Есф.1: 10).

Чи є в Біблії заклики вживати алкоголь?

Пріт.31: 6 Дайте напою п'янкого тому, хто гине (засудженому на смерть).

Чи забороняє Біблія вживати алкоголь? Багато разів і в різному контексті.

Храм було для священиків на служінні (Лев.10: 9) і назореям (Чіс.6: 3). Порівняйте з тим, що язичницькі культи базуються на психоактивні речовини.

Моїсеєв Закон наказував страту сина-п'яницю (Втор.18: 21).

Єремія висловлює благословення непитущим-Рехавитів (Іер.35: 6).

Погляд єврейської Біблії на вживання алкоголю найповніше показує книга Приповістей: Пріт.31: 4-7.

Соломон найбільше говорить на цю тему, тому що жив в епоху достатку і звертався до юних олігархам, які могли собі дозволити пияцтво.

Чи не царям пити вино, щоб не спотворити правосуддя. Відповідальність несумісна з затуманеним розумом.

Коли напідпитку царі і князі спотворювали правосуддя?

Ной (Бит.9: 24): посміховисько для Хама, прокляття Ханаан.

Лот (Бит.19: 32): кровозмісний зв'язок з дочками, народження родоначальників нечестивих націй.

Ісаак (Бит.27: 28): благословення не тому синові.

Яків (Бит.29: 22-25): взяв у дружини Лію замість Рахілі.

Амнон (2Цар.13: 28): помста Авесалома за збезчещену сестру.

Самарії аристократки (Ам.4: 1): ознака морального розкладання суспільства.

Священики (Іс.28: 7): спотворення Закону.

Валтасар (Дан.5: 2): оргія з судинами з Божого Храму, смерть, загибель царства.
Артаксеркс (Есф.1: 10): розлучення з мудрою царицею.

Ірод (Марка 6: 21-22): бенкет, поспішна клятва, кара Божого пророка.

***

Ісус і вино (Іоан.2). Кам'яні басейни для ритуальних очищень - мікви (на фото - міква 1128 року в місті Шпайере). 100 літрів х 6 = 600 літрів. Вода. Розпорядник бенкету пробує вино, не знаючи, що воно взято з мікви. Початок чудесам Ісуса, учні увірували, наближається Великдень. Видно, що на весіллі пили алкогольне вино: «коли нап'ються», то втратять гостроту смаку. Яке вино Він учинив?

Перша версія: Ісус перетворив воду в алкогольне вино, але помістив його в неприйнятний для пиття посудину - громадську купальню. Друга версія - Ісус незадовго до збору нового врожаю подарував молодятам 600 літрів виноградного соку. У питво солодкого (молодого) вина будуть підозрювати апостолів на П'ятидесятницю (Деян.2: 13) - півтора місяці після Пасхи.

Твезвеющая весілля була захоплена цією подією, все село, що залишився, торжества говорила не про молодят, а про диво молодого рабина. Зрозуміло, що на цей час Ісус став центральною фігурою весілля, до Нього були прикуті погляди, і з'явилася можливість представити Своє вчення. Кілька днів по тому ці люди знову згадають про диво Ісуса, тому що прийдуть занурюватися в ці мікви перед великоднім паломництвом в Єрусалим. Ісус цим чудом (червоною водою) позначив початок Свого служіння саме перед Великоднем, тому що на Великдень згадували події Виходу з Єгипту, де першим чудом Мойсея було перетворення води річки Ніл в кров.

Павло називає перехід через Червоне (!) Море хрещенням в Мойсея (1Кор.10: 2) і розвиває символіку християнського хрещення як занурення в жертовну кров Ісуса (Рим.6: 3-4).

Напуває чи когось Бог нерозбавленим вином? Ще й як. Напуває нечестивих, засуджених на смертну кару (Об'явл.14: 9-10).

Як авраамічних релігій застосовували ці свідоцтва? Іудаїзм виступає за помірне вживання алкоголю. Християнство виставляє тверезість як норму праведного людини. Церковники традиційно засуджували пияцтво і тепер обурюються спекуляцією виноробів на церковній темі типу «церковний кагор» і «шепіт ченця». Іслам повністю забороняє винопиття.

В Біблії пияцтво відноситься до гріхів другого плану типу рабовласництва або багатоженства. Алкоголь виконував багато функцій, які тепер виконуються іншим чином. Алкоголь був дезинфікуючим воду речовиною, застосовувався для очищення ран (добрий самарянин), як анестезія перед стратою, відігравав особливу роль в економіці і меню Стародавнього Ізраїлю.

Новозавітний погляд на винопиття узагальнює Павло (Еф.5: 18-19). Християнська радість приходить від етилового спирту або від Духа Святого?

Чи має біблійне підставу ідея повного утримання від алкоголю? Письмо показує, що дух сп'яніння, дурману, неразумия суперечить місії Божих слуг, які присвячують свій розум пізнання Всевишнього.

А у адвентистів є додатковий аргумент. Живучи під час Небесного Суду, вони звертають увагу на норму староєврейського Дня Спокути: «смиряйте душі ваші» (Лев.16: 29, 16:31, 23:27 23:32, Чіс.29: 7). Це слово може вказувати як на вимогу фізичної поста (адвентисти утримуються від алкоголю та інших наркотиків і закликають до помірності в їжі), так і на стан внутрішнього світу.

Варіантів два: спілкування з Богом, свята радість або одурманення розуму, руйнування здоров'я, бюджету, відносин і віри. Вибір за нами.

І так, Ісус обіцяє в Царстві Божому напоїти праведних новим вином (Мар.14: 25).

Максим Балаклицький

Ілюстрація

Чи забороняє, обмежує чи Біблія винопиття?
Чи відповідальна ця книга за всесвітню хвилю насильства, нещасть і хвороб, викликаних алкоголем?
Як в біблійні часи робили і зберігали вино?
Хвалить чи Біблія вино і вживання спиртного?
Чи є в Біблії заклики вживати алкоголь?
Чи забороняє Біблія вживати алкоголь?
Коли напідпитку царі і князі спотворювали правосуддя?
Яке вино Він учинив?
Напуває чи когось Бог нерозбавленим вином?
Як авраамічних релігій застосовували ці свідоцтва?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация