Алкоголізм і сімейні відносини

  1. Алкоголік в сім'ї: співзалежність і потурання рідних
  2. шлюби алкоголіків

Сайт надає довідкову інформацію виключно для ознайомлення. Діагностику та лікування захворювань потрібно проходити під наглядом фахівця. У всіх препаратів є протипоказання. Консультація фахівця обов'язкова!

Алкоголік в сім'ї: співзалежність і потурання рідних


Наявність в сім'ї людини, яка зловживає спиртним, є одним з найбільш руйнівних факторів сімейного життя. Кожен член сім'ї відчуває на собі його дію і знаходиться під його сильним впливом. Це справедливо як в тому випадку, коли алкоголіком є ​​дорослий, так і в разі пристрасті до спиртного молодших членів сім'ї. Тут ми торкнемося лише питання про зловживання алкоголем дорослими членами сім'ї.
У людини, що має пристрасть до спиртного, часто змінюється поведінка. Близько можуть не пов'язувати такі зміни з пияцтвом, а вважати винуватими в цьому себе. Вони відчувають збентеження, страх, замішання, роздратування і гнів. Зрештою все це призводить до помітних зрушень в їх поведінці. Члени сім'ї алкоголіка настільки залежать від його поведінки, що часто їх теж розглядають як залежних від алкоголю (співзалежних). Чи не віддаючи собі звіту в своїх діях, вони ведуть себе таким чином, що це підтримує пияцтво, замість того щоб відбивати до нього полювання. Це поведінка називається потуранням. Всі ці дії відбуваються з любові до зловживають алкоголем, продиктовані турботою про нього, але не йдуть йому на користь.

Будь-яка з перерахованих нижче життєвих ситуацій є приклад потурання:
  • Дружина (чоловік) зловживає алкоголем повідомляє на роботу, що він захворів на грип, в той час як він насправді п'яний або страждає з похмілля.
  • Члени сім'ї брешуть, щоб приховати погані вчинки, викликані пияцтвом: «Та це, право, дурниця, я просто натрапила на двері» (непитуща дружина п'яниці пояснює появу синця під оком).
  • П'яницю, який потрапив до в'язниці за водіння в нетверезому вигляді або бійку, дружина бере на поруки і потім наймає дорогого адвоката для його захисту в суді.
  • Члени сім'ї п'є беруть додаткову роботу, щоб послабити фінансові труднощі.

Породжене добрими намірами потурання, однак, дає можливість зловживають алкоголем продовжувати пити замість того, щоб відмовитися від пияцтва.
Сім'ї зловживають алкоголем в більшості випадків позбавлені необхідних соціальних контактів по ряду причин. Для участі в розважальних або якихось інших заходах може не бути грошей. Діти можуть соромитися приводити додому друзів через присутність там п'яного батька, їм можуть навіть забороняти це робити. Подружжя можуть самі уникати гостей з-за боязні потрапити в незручне становище.
Брак спілкування породжує проблеми серйозніші, ніж просто відсутність компанії. У членів сім'ї з'являється почуття сорому, як ніби алкоголізм накладає якийсь відбиток і на них. Відомо, що діти, якщо вони обізнані, можуть абсолютно безжалісно ставитися до дітей п'яниць. Відчуття ізоляції посилюється і часто призводить до розвитку міцно вкорінюється психологічних труднощів.

шлюби алкоголіків


Багато досліджень показують, що непитущі жінки часто залишаються зі своїми п'яницями-чоловіками і служать їм підтримкою, в той час як зворотне трапляється рідко. Якщо чоловік живе з жінкою-алкоголічкою, то він швидше за все сам залежить від алкоголю. Якщо обидва партнери в шлюбі зловживають алкоголем, надія на одужання будь-якого з них дуже мала. Шлюби алкоголіків, незалежно від того, один або обидва партнери зловживають алкоголем, майже завжди дисфункціональні (функціонують з працею). Пари існують від кризи до кризи, фінансових проблем немає кінця, виникають правові питання, часто в пияцтво залучаються діти. Що відбувається з дітьми, які виховуються в таких сім'ях?

діти алкоголіків


Частка алкоголіків серед населення Росії - 14 відсотків, їх діти становлять одну п'яту частину від всіх обертаються в псіхопедіатріческіе клініки. В атмосфері сім'ї, де переважають страх, напруженість і скандали, потреба дитини в любові, захисті і фізичному догляді залишається незадоволеною. У дітей алкоголіків немає перед очима доброго прикладу дорослої людини, який брав би участь у формуванні їх особистості. І нерідко проблеми, які виникають у дітей алкоголіків, пов'язані з їх вихованням в дисфункциональной сім'ї. Діти алкоголіків справляються з ситуацією, освоюючи одну з декількох ролей:
  1. Сімейний герой (відповідальний). Зазвичай найстарший або єдина дитина бере на себе роль дорослого. У ролі глави сім'ї він може піклуватися про молодших братів і сестер, виконувати безліч сімейних обов'язків, ігнорованих батьками-алкоголіками, добре встигати в школі і заробляти гроші, які підтримують сім'ю. Ставши дорослим, «сімейний герой», ймовірно, буде або надто відданим роботі нещасною людиною або досягне дуже багато чого, продовжуючи при цьому домагатися, щоб його хвалили за відповідальність.
  2. Втрачений дитина (пристосуванець). Ця дитина приймає на себе дуже пасивну роль, його не чути і практично не видно в будинку. Він не бере на себе ніякої відповідальності, виконує чужі накази і пристосовується до ситуації. Ставши дорослим, загублена дитина може виявитися нездатним просуватися по службі і встановлювати міцні відносини з іншими людьми.
  3. Сімейний талісман (миротворець). Дитина - сімейний талісман, дуже наполегливо намагається зберігати єдність і щастя в родині. Завжди турботливий і уважний до інших, він або вона постійно намагається втрутитися в конфлікт між батьками. Ставши дорослим, така людина, ймовірно, збереже свою роль і може реалізувати її в професіях, пов'язаних з турботою про людей, наприклад в догляді за хворими, в адвокатурі, в громадській роботі.
  4. Козел відпущення. Розглянутий своєю сім'єю як мучитель, джерело вічного неспокою, козел відпущення може приймати на себе провину за багато труднощів, створювані батьками-алкоголіками. На цю дитину можуть дивитися як на причину пияцтва батьків. переживаючи ті
    або інші неприємності більшу частину часу життя в будинку, така дитина швидше за все буде грати цю роль і поза домом, потрапляючи в неприємні ситуації в школі і в стосунках з законом. Ставши дорослим, «козел відпущення» часто продовжує зазнавати труднощів у відносинах з суспільством і законом.

    1. Дорослі діти алкоголіків
      Групи взаємодопомоги для дорослих дітей алкоголіків з'явилися порівняно недавно. Ці групи допомагають впоратися з поточними проблемами, пережитими багатьма дітьми алкоголіків. Хоча не у кожного, хто зростає в такій неблагополучній сім'ї, є постійні труднощі, існує ряд характерних для них рис:
  • страх бути покинутим, який породжує або залежна поведінка, або нездатність встановлювати близькі стосунки.
  • почуття особистої неповноцінності, що виникає від нездатності вплинути на поведінку батьків.
  • сильна потреба в зовнішньому схвалення, що викликає пристрасне прагнення до успіху.
  • пекуче відчуття провини, народжене ненавистю до батька-алкоголіка або відчуттям себе джерелом сімейних проблем.
  • психіка жертви, при якій відчуття себе жертвою життя не дозволяє взяти на себе відповідальність за свою долю.
  • повна плутанина в почуттях і багато інших проблем.

Алкоголізм породжує важкі проблеми в житті мільйонів юних росіян. 60% всіх предпринимавшихся підлітками спроб самогубств так чи інакше пов'язані з алкоголізмом.


Автор: Пашков М.К. Координатор проекту по контенту.

УВАГА!
Інформація, розміщена на нашому сайті, є довідковою або популярною і надається широкому колу читачів для обговорення. Призначення лікарських засобів повинно проводитися тільки кваліфікованим фахівцем, на підставі історії хвороби і результатів діагностики.Що відбувається з дітьми, які виховуються в таких сім'ях?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация