Алмаз - Цар Каменів. Обговорення на LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

ell_BAGIRA всі записи автора


У Збірнику трактатів про каменях XVI в. сказано: "Людина повинна носити алмаз з лівого боку, оскільки тоді камінь надає більший вплив. Алмаз надає власнику твердість і мужність, зберігає члени його тіла. Він дає людині перемогу над ворогами, якщо справа його праве. Алмаз надає і зберігає гостроту слуху, оберігає від розгулу, печалі і чаклунства, від фантазій і злих духів. Якщо який-небудь чарівник захоче зачарувати того, хто носить алмаз, то все горе і невдачі обрушаться на нього самого. Ніякої дикий звір не наважиться напасти на людину, яка носить на собі алмаз . А лмаз робить людину більш серйозним, виліковує його від лунатизму. Алмаз повинен бути отриманий вільно, без примусу і насильства, тоді він має найбільшу силу. Однак часто трапляється, що хороший алмаз втрачає силу через гріховності і нестриманості людини, який носить його ".

Імовірно, назва каменю походить від грецького слова адамос - нездоланний, згодом трансформувався в адамант, Демант домінують. Після засвоєння арабською мовою грецького слова адамос з плином часу воно набуває нової форми - атас.
Цією назвою алмаз зобов'язаний своїй високій твердості, рівній 10. Це максимум за шкалою твердості Фрідріха Мооса. А сучасна назва "алмаз" зміцнилося за каменем з XV ст., Коли вийшли в світ подорожні нотатки "Ходіння за три моря" (1466 - 1472 тт.) Афанасія Нікітіна. Найбільше цінуються зовсім безбарвні або трохи блакитні (блакитно-білі) алмази, основна ж маса виявляє будь-якої кольорової відтінок (наприклад, жовтий, бурий, блідо-рожевий і т.д.). Блідо-рожеві алмази відомі під загальною назвою "фантазійні камені", які теж дуже високо цінуються. Алмаз - найпопулярніший дорогоцінний камінь на Землі.


У Біруні є така легенда: шукачі алмазів покривають гніздо з пташенятами орла склом, а орел, бачачи його і не будучи в змозі проникнути в гніздо, летить, приносить алмаз і кидає його на скло. Коли алмазів зібралося багато, шукачі привласнили їх і прибрали скло для того, щоб орел подумав, що він домігся успіху; через деякий час вони знову покрили склом гніздо, і орел знову став приносити алмази. Напевно, тому серед імен алмазу є і таке - "Орлиний камінь".
З цим сказанням-легендою перегукується казка про подорожі Синдбада-мореплавця, в якій описується хитромудрий спосіб добування алмазів. Дно ущелини далекої країни всіяне алмазами, але доступ до них перекривають полчища змій. Щоб витягти звідти дорогоцінні камені, люди скидали з навколишніх гір в ущелині шматки м'яса. Орли несли їх з прилиплими алмазами в свої гнізда, а спритні шукачі каменів забирали їх звідти. Звичайний вугілля, графіт і алмаз (це сприймається важко), як зараз кажуть, є поліморфними модифікаціями одного в того ж речовини. Різниця в тому, що алмаз є формою вуглецю, що утворюється при високому тиску.
Незвичайні властивості алмазу - величезна твердість, високе светопреломление і чудова гра кольорів (у діамантів) - це "візитна картка" незвичайних, особливих умов, що існують в глибинах Землі. Про мінеральну природі гірських порід, що складають мантію Землі на цих глибинах, вже здогадуються. Чудовий алмаз дозволяє заглянути в поки недоступні ще глибини нашої планети. Образно кажучи, мати-земля в своїх надрах має майстерню з виготовлення чудовий твір природи.

Образно кажучи, мати-земля в своїх надрах має майстерню з виготовлення чудовий твір природи


Дуже цінними є і родичі алмазу, наприклад графіт, який, крім інших, широко використовується для лікувальних цілей в гомеопатії. Коли це сталося - не дуже ясно, але перші алмази, за даними старовинних книг, були знайдені 3000 років до н.е. в Індії. У Британському геологічному музеї в Лондоні зберігається грецька бронзова статуетка, очі якої виготовлені з невідполірований алмазів. Створення цієї статуетки відноситься до 480 р до н.е.
"Чудові властивості алмазу з незапам'ятних часів прикували до себе увагу людей і відвели алмазу абсолютно особливе, виняткове місце серед природних мінеральних тіл", - пише академік А.Е.Ферсман. Особливо великим алмазів, які розглядалися як диво, що викликало подив і захоплення, люди давали поетичні імена: "Зірка", "Море світла", "Гора світла", "Шах" і т.п. Палкеуява індусів бачило в незвичайні властивості алмаза масу загадкового і таємничого, символ найдосконалішого з усього, що творила природа. Зачаровані якостями алмаза, його твердістю, грою світати його гранях, вони приписували йому найбільші гідності і ставили на чолі дорогоцінних каменів. У свята алмазом прикрашали розкішні одягу. За переказами індусів, алмази утворювалися з п'яти початкових елементів: землі, води, неба, воз-духу енергії. Індуси бачили в алмазахпять головних достоїнств і чотири вади. Переваги: ​​шість вершин, вісім однакових граней, легкість, чисті і гострі краї. Чотирма недоліками були: нечистота, плями, "пір'я", "гусячі лапки". Нечисті алмази, за поданням індусів, приносили проказу, жовтяницю і кульгавість. Зате чисті камені володіли чудовими властивостями: відганяли ворогів, відводили небезпеку і доставляли всілякі блага.

Зате чисті камені володіли чудовими властивостями: відганяли ворогів, відводили небезпеку і доставляли всілякі блага


На початку епохи Відродження алмаз прийшов до Європи, оточений гучною, фантастичною славою. Він став символом влади і багатства, він сяяв в скіпетрах і коронах царів, на розкішному одязі і туалетах дам і вельмож, прикрашав зброю прославлених воєначальників. Всі найбільші алмази мають багату пригодами історію, багато хто з них були фатальними і за ними тягнеться слід кривавих злочинів, жадібності і користолюбства. Досить характерна в цьому відношенні історія алмазу "Кох і нур". Вісімнадцять держав Індостану володіли цим алмазом, частина власників загинули в боях, частина були зрадницьки вбиті, інші вигнані і померли в глибокій убогості. "Кох і нур" був знайдений на території нинішнього індійського штату Андхра-Прадеж. Він вражав незвичайною грою світла і важив 191 карат (метричний карат дорівнює приблизно 0,2 г). У перекладі з санскриту його ім'я означає "Гора світла". Першим власником каменю був раджа князівства Гвалиора, що правив в XYI в. Він подарував алмаз падишаха Хамаюну з династії великих Моголів. Значно пізніше діамант був вивезений до Афганістану, потім знову опинився на території Індії, в Пенджабі. У 1849 р район Пенджабу був захоплений Великобританією, і принц Пенджабу був змушений подарувати "Кох і нур" англійської генерал-губернатору, який підніс його королеві Вікторії. Зараз Пакистан і Індія вимагають, щоб Великобританія повернула рідкісний алмаз.

Зараз Пакистан і Індія вимагають, щоб Великобританія повернула рідкісний алмаз


На думку знавців, кращим діамантом являється "Орлов", що прикрашав скіпетр російських царів. Цей священний камінь найчистішої води, з блакитним блиском, за переказами, колись був оком золотого зображення індійського ідола в одному з капищ. Хоча храм день і ніч охоронявся декількома десятками вартою, французький солдат Ів Дерош приспав їхню пильність, щоб вкрасти чудовий алмаз. Дерош був убитий, але до вбивства встиг продати камінь бродячому торговцю, потім камінь потрапив до великому любителеві діамантів шахові Надіра. Після його смерті переходив з рук в руки, поки, нарешті, не опинився в Амстердамі (місті, відомому обробкою каменів). Там і купив його за 400 тис. Золотих рублів граф Орлов, який подорожував тоді по Європі. Вельможа підніс найбільший алмаз в дар російської цариці Катерини II в день її іменин.
При дворі Катерини II дуже захоплювалися алмазами. Фаворит цариці князь Потьомкін з'являвся на балах в жупанах, суцільно посипаних діамантами. Улюбленим заняттям Катерини II була карткова гра, в якій брали участь розплачувалися один з одним діамантами. Цариця вважала, що така гра нагадує казки з "Тисячі і однієї ночі". Сліпучі намиста "Рів'єра", що представляють суцільний потік діамантів, прикрашали знатних дам російського двору. Надзвичайна доля індійського алмаза "Сансі" (55 карат) - каменю казкової краси. Він був талісманом Карла Сміливого, який ніколи з ним не розлучався в упевненості, що камінь приносить йому щастя. Коли герцог загинув в битві, швейцарський солдат обібрав убитого і, не знаючи справжньої цінності цього каменю, продав його полковому капелана за I гульден, а той, вважаючи діамант за осколок шліфованого венеціанського скла, поступився його якомусь крамаря за 2 талера. Коли черговий його володар, ювелір, знаючи справжню ціну каменю, продав останній португальському королю, той, бажаючи виплатити свої борги, доручив довіреній ювеліра продати камінь. Цього разу діамант купив французький авантюрист і гравець барон де Сан-сі, від нього камінь і отримав свою назву. Однак скоро не пощастило барону в грі і він послав свого камердинера закласти камінь у лихваря. По дорозі на слугу напали грабіжники, і він, бачачи, що йому не врятуватися, проковтнув діамант і помер від ран. Після похорону камердинера барон вирушив до ясновидиці, яка сказала йому, що діамант знаходиться в тілі померлого. Барон наказав откапалі і розкрити небіжчика (незважаючи на найсуворіші заборони церкви). Він відшукав камінь, але змушений був тікати від інквізиції в Англію, де і продав діамант англійському королю. Сам барон де Сансі загинув в поєдинку.

Сам барон де Сансі загинув в поєдинку


За одним із переказів, діамант "Сансі" деякий час належав англійському королю Якову. Їдучи у вигнання до Франції, він взяв камінь з собою, але, відчуваючи фінансові труднощі, продав його всемогутньому кардиналу Мазаріні. Після смерті кардинала камінь потрапив в королівську скарбницю. Останнім власником алмазу у Франції був Людовик XVI. Після його смерті на гільйотині діамант, цінність якого в той час досягала 1 млн. Золотих франків, був викрадений разом з іншими королівськими цінностями. Через якийсь час він опинився в скарбниці іспанських королів, але потім його купив П.Н.Демідов, нащадок відомих уральських заводчиків і землевласників. Після Жовтневої революції "Сансі" був проданий в Парижі нааукціонедрагоценностей, де за 1, 5 млн. Франків його купив магараджа з Піабалла.

Поганою славою користуються алмази, які принесли нещастя і смерть своїм власникам. Такими є алмаз "Регент", інакше "Пітт", що важить 410 карат, синьо-блакитний діамант "Норі" (Хоуп), майже всі власники якого, включаючи королеву Марію Антуанетту, померли насильницькою смертю, і ін.


Діамант як талісман рекомендується особам, що народилися під сузір'ям Овна (21.03 - 19.04). "Хто приходить на світ в цей час, той зазвичай відрізняється силою тіла і духу. Доля його - був перед іншими, рідко йому трапляється служити іншим, він наполегливо прагне до своєї мети, - писав про народжених під знаком Овна астролог Домени-ко Марія Новара. - Діамант (алмаз) - найдорогоцінніший з каменів ... і червоний рубін приносить йому (Овна) щастя ". Овен повинен берегти голову, очі і зуби, правильно харчуватися і намагатися не застуджуватись, не зловживати алкоголем, так як останній протипоказаний людям, що знаходяться під заступництвом Марса. Берегти Овна потрібно колінні суглоби, кістки, так як він схильний до травматизму, а також шлунково-кишковий тракт. Знак Вогню дає йому гарячність, а планета Марс - стійкість, непохитність і величезну життєву силу. "Веселка заточена в ньому навічно" - так описав красу ачмаза персидський поет Хафіз.
Алмаз має надзвичайну силу. За переказами, він повинен був приносити своєму власникові удачу, охороняти від хвороб і ран, надавати сміливість і мужність у бою; мисливець, який носив його на пальці, сподівався повернутися з величезною здобиччю. За часів середньовіччя вважали, що осколок алмаза, зашитий в одяг, береже від "лихого ока і злих чар". В Індії та Ірані існує звичай - в день, коли новонародженому дають ім'я, батько повинен сипнути йому на голівку щіпку алмазної пилу. Вважалося, що це дає дитині здоров'я, довголіття і благополуччя. Алмазної пилу і алмазного порошку в старовину приписували абортіруется властивість.

Алмазної пилу і алмазного порошку в старовину приписували абортіруется властивість


Діамант як талісман потрібно носити на лівій руці або на шиї. Краще, коли він торкався шкіри - для посилення впливу. Крім того, він дарує чесноту, мужність і приносить перемогу, для цього він повинен діставатися своєму власникові чесним шляхом. Він не обіцяє успіху злодіям, вбивцям; опинившись в їх руках, камінь може накликати на них незліченні біди. У давнину вважали, що цар-камінь виганяє гріховні помисли, протистоїть диявольському марі. Алмази з зеленуватим відтінком оберігали материнство.


Ось як характеризує алмаз видатний вірменський лікар і натураліст Амирдовлат Амаснаці в книзі "Непотрібне для неуків": "Це дорогоцінний камінь кольору розплавленого скла. Якщо його розламати, то він розщепиться на 3 грані. Природа його холодна і суха. Він просвердлює все каміння. І [кажуть], що якщо людина з'їсть 2 куга його в подрібнений вигляді, то загине. Я бачив людини, - продовжує Амаснаці, - який з'їв його, але не помер ... І, кажуть, що сила його дуже велика. А якщо взяти алмаз в рот і тримати там, то роз'їсть зуби і спалить рот.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация