Алтайська принцеса належить до європеоїдної раси

Легендарна мумія, знайдена в 1993 році на Алтаї, на гірському плато Укок, розташованому на кордоні з Монголією, яку ЗМІ охрестили "Алтайська принцеса", ніяк не може бути прародителькою алтайців, заявили вчені. За словами директора Новосибірського музею археології та етнографії СО РАН Ірини Сальниковой, вона належить до європеоїдної раси. Легендарна мумія, знайдена в 1993 році на Алтаї, на гірському плато Укок, розташованому на кордоні з Монголією, яку ЗМІ охрестили Алтайська принцеса, ніяк не може бути прародителькою алтайців, заявили вчені

Експедиція новосибірських археологів на чолі з Наталією Полосьмак і В'ячеславом Володіним виявила на плато Укок могильний курган скіфської епохи, а в ньому - мумію дівчата. Вона лежала на правому боці, зі злегка підігнутими ногами. Тіло дівчини було поцятковане татуюваннями, зокрема, на її плечі був витатуйований грифон. Її вбрання представляло собою сорочку з найтоншого шовку, вовняну спідницю, повстяні шкарпетки, козячу шубу і перуку. Цей наряд доповнювали золоті і бронзові прикраси. Знайдене на мумії ритуальна зброя вказувало на те, що жінка, швидше за все, була войовницею. Високий, близько 170 сантиметрів, зростання і тонкі аристократичні риси обличчя видавали її приналежність до знатного роду ... Все це ставило під сумнів те, що за життя дана особа належала до монголоїдної раси, адже предки алтайців, судячи з усього, були вилицюватими і приосадкуватими, носили замість одягу баранячі шкури і не володіли мистецтвом обробки металів.

Гробниця, таїлася серед скель, покритих малюнками п'яти-, шестітисячелетней давності, була вирубана у вічній мерзлоті і закрита зверху колод зрубом. Труну з цільного шматка дерева, забитий бронзовими цвяхами, виявився засипаний шматками льоду. Це і дозволило тілу небіжчиці зберігатися нетлінним протягом багатьох століть.

Ця знахідка (вік мумії визначили більш ніж в 2,5 тисячі років) стала одним з найбільш сенсаційних відкриттів ХХ століття. Як з'ясувалося, місцеві жителі давно знали про існування поховання. За словами старожилів, мумія належала праматері алтайців, древньої войовниці, колись розгромила ворогів, які напали на її рідну землю. Коли вона померла, дух її став охороняти народ від бід. Одні називають її "княжною Кадин", інші - "принцесою Очи-Бала" ...

Мумію відправили для вивчення в музей Новосибірського інституту археології та етнографії, де над нею проводили численні дослідження. У вересні 2012 року "принцесу" перевезли в Національний музей імені Анохіна в Горно-Алтайську.

Зусиллями наукової команди під керівництвом експерта московського Центру біомедичних технологій (ВІЛАР) Владислава Козельцева вдалося зберегти кольору шкірного покриву і татуювань на муміфікованому тілі.

Тим часом, місце, де знаходилася могила "княжни Кадин", відзначається священним, а сама Кадин, відповідно, святий. Коли поховання виявили, люди похилого віку говорили, що чіпати його не можна - за це може наздогнати сувора кара.

Пророцтво про каре нібито тут же стало виконуватися. Коли мумію відправили в Новосибірськ, по шляху в літаку виникла несправність і він був змушений здійснити аварійну посадку, що було сприйнято як знамення зверху - "алтайська принцеса" не хотіла покидати рідну землю! Однак люди не почули застереження. А восени 2003 року по Гірському Алтаю прокотилася серія підземних поштовхів. Кілька селищ були зруйновані, відбулися серйозні зміни рельєфу, виникли нові водойми з гарячою водою ... Невже цей мальовничий край вразило щось на кшталт "прокляття фараонів"? Тільки його правильніше було б назвати "прокляттям принцеси Укок".

Але це ще не все. Після того як в 2006 році мумію задумали на час вивезти в Німеччину, європейські країни охопила низка масштабних повеней ... Випадковість?

Нещодавно рада старійшин Республіки Алтай звернувся до влади з вимогою поховати мумію в колишньому місці спочинку. Однак результати останніх досліджень поставили під сумнів міф про "Алтайська принцеса". Справа в тому, що аналізи ДНК остаточно підтвердили: "княжна" належить до європеоїдної раси, а отже, ніяк не може бути "праматір'ю" алтайців. Ким же вона була? Можливо, правителькою скіфського походження, а може бути, шаманкою. До речі, останнім часом активно просувається версія, що скіфи були предками слов'ян або, по крайней мере, споріднені їм ... Виникла і ще одна цікава гіпотеза - мовляв, знамените "золото скіфів" заховано якраз десь на плато Укок, неподалік від поховання "Кадин" ...

"Це унікальний матеріал, який до цих пір досліджується, і говорити про повернення мумії в землю смішно - це якесь середньовічне мракобісся, - прокоментувала директор Музею археології та етнографії Ірина Сальникова. - Давайте тоді всі археологічні об'єкти закопаємо назад".

Читайте також:

На Уралі знайшли амазонку-мільйонерку

Муза Шукшина з скіфського городища

Нова Атлантида в сибірській тайзі

Таємницю алтайської принцеси не розгадали?

Помста "алтайської принцеси"

Невже цей мальовничий край вразило щось на кшталт "прокляття фараонів"?
Випадковість?
Ким же вона була?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация