Альтернативна історія походження азбуки - глаголиця

Відкритий лист доктору філологічних наук, професору кафедри російської мови Самарського Державного Університету, провідного спеціаліста в області слов'янського порівняльного мовознавства Самарської Державної Академії, викладачів історії, мов і культури слов'янських народів «Слов'янський світ: віра і культура», одному з головних організаторів «Кирило - Мефодіївських читань », співголови Міжнародної науково-практичної конференції Карпенко Людмилі Борисівні.

Шановна Людмила Борисівна!

... Від Ваших проникливих слів хочеться плакати і плакати від розчулення за дійсно подвижницьку "наукову" діяльність Вас і Ваших сподвижників від філології. Чого тільки варта одна цитата: "Зважившись, Філософ (мається на увазі Кирило, творець кирилиці прим .ред.) За звичаєм встав спочатку на молитву разом зі своїми сподвижниками. І незабаром відкрив йому Бог все, чуючи молитви рабів Своїх. І тоді він склав абетку і почав записувати текст євангельський ».

Ну чим не справжній "науковий" перл, подібних якому в наш час повернення до минулого важко відшукати. Та й підставу вагоме - ясна річ, тоді як Візантійська і Римська цивілізації блищали своєю досконалістю, слов'яни залишалися тупими, дикими варварами, ненавиділи своїх одноплемінників так, що прагнули жити розрізнено - аби зайвий раз не дивитися один на одного від заздрості, злості, душевної порожнечі і безсилля. Гаразд, хоч Бог почув, нарешті - то заклики молівшегося за їх порятунок святого нашого пастиря Кирила. А якщо б не почув ...

Тому, прочитавши з величезним інтересом ряд Ваших доступних мені матеріалів з приводу виникнення у слов'ян двох систем писемності - кирилиці і глаголиці, хотілося б звернути Вашу увагу на ряд надзвичайно важливих моментів:
1. Який поважає себе сучасний науковий співробітник у своїй діяльності, перш за все, повинен керуватися так званим «нульовим законом Ньютона». Ньютон ніколи не приховував свого щирого відношення до християнства і був добропорядним католиком. У той же час він прекрасно розумів: Богу - Богове, кесарю - кесареве, а слюсарю - слюсареві.

Інакше кажучи, не треба змішувати в одну купу божий дар і яєчню, науку і релігію. Ось як приблизно звучить формулювання «нульового закону», яку неодноразово він сам зазначав у своїх висловлюваннях: «Там, де є сфера фізичних взаємодій, там закінчується сфера дії божественного промислу».

Тому казочку про набуття Кирилом писемності від самого Господа Бога рекомендується проголошувати з амвона для близьких і забитих нуждою і злиднями співгромадян, яким в цьому житті більше ні на що інше, крім Божої милості, сподіватися не доводиться. Прибувають ж за рознарядкою на Ваші лекції учням, які прагнуть реальних знань для принесення Росії користі, я б порадив більше не забивати їх «баки пустопорожньою балаканиною».

2 .. Наука і релігія дуже схожі один на одного сфери світорозуміння, але тільки релігія - це коли живі починають замислюватися про свою майбутню смерть, а наука - це коли смертні починають замислюватися над майбутньою життям своїх нащадків. Ось і вся різниця, яку надзвичайно легко переступити, навіть не помітивши цього.

...
У гіматріі крім чисто практичного застосування є і магічне: люди, які вірять в нумерологію (магію чисел), складають числові значення букв, що складають ім'я або слово, намагаючись знайти в отриманому числі особливий містичний сенс.

Так ось, Людмила Борисівна - числове значення літер, в силу притаманної цифрам магії чисел, є надзвичайно консервативною системою. За однією вельми прозаїчної причини - перш ніж стати системою листи, символи, а тут ми маємо на увазі символи глаголиці, які ми називаємо лінгвістичними, спочатку могли і представляли ретельно вироблену лічильно - торгово - розподільну систему.

Слов'яни активно проявляють себе в історії вже в перших століттях н.е., славляться своєю торгівлею хутром, свинцем, шкурами, медом і т.д. Як вони могли без ліку торгувати і не прогорає - розуму незбагненно?

Те, що називається «староєврейською листом», раніше було «фінікійської системою рахунку», що складалася з 22 символів. І євреї, і греки саме у фінікійців, спочатку - без будь-яких змін, взяли цю систему в своє користування. Але якщо у євреїв досі в алфавіті є всього 22 основних символу, стародавні греки до наявних 22 символам додали ще кілька символів. Доданим символам вони, відповідно, додали такі числові значення, які в фінікійському і єврейському листі записувалися у вигляді «чіслолігатур».

Якщо ж говорити про глаголице, то це суто слов'янське винахід, хоча і зроблене не без участі «прийшлого елемента», в тому числі і євреїв ....
...
... звернемося безпосередньо до числовим значенням двох слов'янських абеток. Як порівняльного матеріалу Вам надається три найбільш вживаних в слов'янському середовищі абетки - кирилицю, незграбну (ангулярного) і круглу (облую) глаголиці:

Кириличне числове значення літер:

Кириличне числове значення літер:

Uglata glagoljica:

Uglata glagoljica:

Obla glagoljica:

Obla glagoljica:

Крім, власне, кирилиці, а також хорватської і сербської глаголицю, у мене є числові значення ще «Блатенское», тобто боснійської глаголиці, а також глаголиці старообрядницької - з Солікамського старовірських центру.

Тепер про висновки з даного огляду:

1) - все числові значення всіх представлених і наявних на увазі різновидів глаголиці абсолютно схожі між собою, що зайвий раз підтверджує сакралізувала характер їх через висловлення ними цифр, чисел і дат, які, до речі, застосовуються в єдиною, але загальної для всіх письменностей « Псалтиря »при позначенні номерів псалмів.

2) - числові значення кирилиці є абсолютно адекватними числовим значенням урочистого Візантійського унціального статуту і давньогрецького письма (в рамках його 26 символів);

3) - порівняльний аналіз числових значень кирилиці і глаголиці показує - тільки 3 (три символи) з 43 кириличних і 40 глаголических мають один і той же числове значення.

А це означає:

1. Кирило і його послідовники фізично не могли в такий короткий історичний відрізок часу створити дві слов'янських абетки, тим більше - з різними числовими значеннями через невідповідність числових значень букв. ...

2. Усілякі спроби нав'язати в російськомовному середовищі думку про те, що тільки завдяки культивації візантійського православ'я у слов'ян, останні з варварів перетворилися в цивілізованих людей, пов'язані, перш за все, з незнанням дійсної обстановки, з нездатністю окремих осіб розглядати набуття слов'янства писемності з урахуванням всіх опосредствований, і являє банальне образу слов'янства загалом, а російського народу в окремо.

...

5. Хоча сучасна історична наука не має в своєму розпорядженні остаточними висновками про прабатьківщину «русів», проте, існування Стародавнього Євразійського Торгово - економічного співтовариства підтверджується одночасним існуванням «Закавказької Русі» з центром в Дербенті, «Балтійської Русі» на півночі Європи, «Донський - Кубанської Русі »(в VII і на¬ча¬ле VIII ст. її столиця Семендер стояла на березі річки Терек),« Причорноморської Русі »з центрами в Херсонесі, Ольвії та Керчі,« Хорвато - сербсько - карпатської Русі »з центрами в г . Рашке та м Спліті, а акже «Критської Русі», що охоплювала більшість островів східної частини Середземного моря і значної території «Малої Азії» і навіть «Багдадської Русі - діаспори».

Цей факт зафіксовано численними письмовими джерелами, так що заперечувати його безглуздо. Додаткові відомості про «Русях» повідомляє Сергій В'ячеславович Перевезенцев в книзі «Русь найдавніша»: «Крім того, якась« Русь »(« Руззіка ») входила до складу королівства вандалів в Північній Африці».

Все це говорить про значне поширення в середовищі русів таких занять як торгівля і работоргівля, які, як відомо, не бувають без різного роду рахункових операцій.

6. Ніякої мови в «дійсної науці» не повинно бути з приводу різного роду «протокирилицею» і «протоглаголіц». Якщо в культурному шарі 5 - 7 століть в різних місцях Криму, а саме - в Ольвії, Керчі та Херсонесі виявлені практично всі символи «глаголиці», це може означати тільки те, що їх спочатку могли використовувати для рахунку, причому рахунку не стихійне, а вже повністю на той час систематизованого, десяткового, тому що не систематизований рахунок здатний приводити до помилок при розрахунках.

7. Убогість глаголических артефактів цілком з'ясовна, якщо враховувати той факт, що глаголиця носила закритий, комерційний характер. У багатьох джерелах вона так і називається - «торгове лист». Для порівняння - у лінгвістів - гебраїста до 1947 року, тобто до відкриття Кумранських сувоїв, єдиними джерелами, підтверджували існування писемності у євреїв служили всього два - три списки Старого Завіту, що датуються кінцем 9 початком 10 століття і декількох листків самаритянського божественного писання, датованого початком 6 століття. І ВСЕ. Але при цьому вся світова, в тому числі - російська наукова філологічна громадськість вірила в те, що у євреїв їх азбука має глибокі багатовікові корені.

А на даний момент в руках російських і слов'янських лінгвістів є величезна купа неподдающихся датування палімпсестів, нижнім шаром яких служить глаголический текст, справжні «київські листки», кримські глаголические петрогліфи 5 - 7 століття, безліч інших свідчень. Крім цього, необхідно згадати окремо ще про один факт, приховувались РПЦ. Мається на увазі відправка в середині 17 століття на Афон практично всіх московських рукописних книг, що складалися як з кириличних, так і глаголических текстів для виправлення. При відправці книг в Афон особливо підкреслювалося, що за зразок повинні бути взяті не грецькі, а московські рукописні книги. Претензії такого роду, природно не зустрічали співчуття греків. В середині XVII ст. російські люди були приголомшені звісткою про повне спалення всіх привезених на Афон московських глаголических і кириличних богослужбових книг на Афоні. Очевидно, полум'я від цих книг було абсолютно однаковим, наприклад, від багать із книг, спалювали перед рейхстагом гітлерівцями. Проте, Собор 1654 р схвалив нововведення і вніс зміни в богослужіння ».

Історична довідка свідчить про «способи поводження», застосовуваних при зберіганні наших історичних пам'яток, і без жодних пересудів пояснює дійсну причину відсутності «справжніх історичних першоджерел» нашої історії. При цьому, нітрохи не бентежачись тим фактом, що «завдяки» візантійцям Росія назавжди втратила практично повністю глаголические тексти, шановна Людмила Борисівна, Ви на повному серйозі стверджуєте, що російські знайшли писемність лише після 988 року? І від кого - від людей, чиє підступність, хитромудрість і запобігливість стали в Стародавньому Світі «притчею во язицех»?
Хіба наявних фактів недостатньо для створення адекватного думки про глаголице? ...
....

12. У 967 році папа Римський, призначаючи першого свого біскупа (єпископа) для Праги, писав: «Божественна служба повинна бути отправляеми не по обрядам Болгарського або Російського або Слов'янського мови, але за статутами Римської Церкви». Питається, про яке - такому «російською мовою» в 967 році йде мова, якщо Київська Русь, за логікою речей, разом з її хрещенням в 988 році, отримала від візантійців той самий горезвісний «слов'янську мову - кирилицю» (такий же самий, як Великоморавії в 863 році), який прийнято вважати в російській філології «російським»? Невже чехи раніше киян, судячи з контексту послання тата, мали можливість відправляти і відправляли раніше свої обряди по «російським канонам» і на «російській мові», свідомо знаючи про прийдешнє створення через 125 років першого російського держави - Київської Русі? Або ж чорноризець Хоробрий все-таки напартачили, написавши у своєму трактаті «Про пісьменех»: «перш слов'яни не мали своєї писемності, погани суще були, але рисами і резами чітааху і гадааху», вважаючи мимохідь, за браком точної інформації російських тими ж слов'янами ?

У зв'язку з цим неминучі питання:

а) невже руси не такі вже й слов'яни ?;

б) - невже риси і рези якраз і є та сама глаголиця - російська абетка ?;

в) - невже глаголиця і є ті самі давньоруські руни (по-польськи «руна» - жолобок, проріз, подряпина), якими могли гадати і вважати як слов'яни, так і російські ?;

г) - невже давньоруські глаголические руни і є ті самі письмена, звані «російськими»? А виявлені в Чехії і в усьому іншому слов'янському світі старовинні книги, написані глаголицею, і являють собою справжні зразки рунічного листи - цього самого - самого «російської мови» з усіх російських?

А виявлені в Чехії і в усьому іншому слов'янському світі старовинні книги, написані глаголицею, і являють собою справжні зразки рунічного листи - цього самого - самого «російської мови» з усіх російських

13. НАЙГОЛОВНІШЕ - за інформацією "На початку було Слово ..." Перевезенцева С. В, опублікованій в журналі «Підйом», ДОГМАТ ТРІЯЗИЧІЯ був инициализирован раніше вже тут згадуваним Севільський епікоп (який у християнській літературі значиться як перший творець католицького канонічного права ) Исидором Сельвінським. Питається - а чому саме в сьомому столітті, в роки хрещення південних слов'ян - хорват виникає цей самий горезвісний ДОГМАТ ТРІЯЗИЧІЯ? Проти якої мови (точніше - писемності) був спрямований цей догмат, якщо, на думку ряду «близьких» вчених, у слов'ян не було свій писемності до 863 року? Невже Ісидор Сельвинский був найбільшим віщуном, передбачивши за більш ніж 220 років до створення Кирилом азбуки, що головним аргументом проти її використання виявиться цей самий «Догмат тріязичія»?

Навздогін ще одне важливе питання, від Прозорова Л. Р., безпосередньо пов'язаний з «західним» хрещенням слов'ян - чому переважна кількість церковних понять російського православ'я, в тому числі, "хрест", "вівтар", "церки", "поп", "єретик", "поганий" явно схожі на німецько-готське "Крейц" (від латинського "Крістос"), латинське "алтаріум", німецько-готське "кірсі" (від латинського "Циркус"), німецько-готське "Паппе" ( від латинського "тато"), латинські "херетікус", "паганус". І зовсім не схожі на грецькі відповідності "стаурос", "бомос", "базиліка", "ієрей", "гетеродокс", "етнікою"?

Чи не тому, що виявлені Кирилом в Херсонесі «Євангеліє» і «Псалтир», написані "руськими письменами», представляли собою настільки «вражаючий переклад» «готських письмен Ульфілли» на «російську мову», що в подальшій обробці візантійцям нічого не залишалося, як залишити ці та багато інших християнські поняття без змін, тобто в західно - готсько - латинському варіанті? Саме готські письмена (для довідки - готський мова належить до східнонімецьким мов, прим. Авт.) Мали ходіння як в Криму, так, очевидно, і по деяких територій «предкіевской Русі», оскільки готи ще в 3 столітті захопили ці території, а саме ж прийняття християнства (арианского спрямування) цими самими готами відбулося практично в той же час. Отже, візантійці, як би вони цього і не хотіли, але до часу «уявної християнізації Київської Русі князем Володимиром у 988 року» не могли абсолютно ніяк нав'язати «грецьких понять», оскільки у слов'янського населення були, по суті, - багатовікові, усталені традиції з цього приводу.

І чому Кирило саме Мефодія взяв в свою місію в Херсонес, де їм були піднесені Псалтир і Євангеліє, писані «руськими (Рушков) письменами? І чому в численних варіантах «Паннонського Житія Кирила» про короткочасне його перебування в Херсонесі, в одному випадку йдеться про розмові його з русином, що познайомив Кирила з голосними і приголосними «руськими письменами», а в іншому - про що сталася між Кирилом і якимсь неназваним євреєм «жидівської бесіді»? І чому на території «Київської Русі» до сих пір існують старообрядницькі громади, які стосуються так званим «жидівство» (іудейством) сектам? І чому в 19 столітті одна з цих сект при реєстрації називалася «самаритянської»? І чому топонім - гідронім «Самара - Шамара» пов'язаний з розселенням старовірів - розкольників -старообрядцев, в тому числі і неподалік від річки Иргиз в Росії, і по річці Самара поблизу відомої річки «Рось» в нижній течії Дніпра, і на Уралі, і в Забайкаллі? І чому у пізніше розсіяних по всій території сучасної Росії і за її межами «жидівство сект», в тому числі - представників так званого Асгардского Духовного Училища старовірів - Інгліітов р Солікамська Пермської області до сих пір зберігаються відомості про числові значення «глаголиці»?
...

Залишається відкритим питання - чому Київська Русь, до моменту свого виникнення підпорядковувалася Хазарії, в якій офіційно визнаній релігією був іудаїзм, раптом ні з того ні з сього, змінює орієнтацію і запрошує в 988 році візантійських греків хрестити східних слов'ян в Києві і його околицях? Що стоїть за такою суперечливістю князя Володимира Красне Сонечко?

В) У багатьох церковних джерелах під «еллінами» до сих пір маються на увазі не нинішні і колишні греки, бо назва «греки» увійшло в побут завдяки племенам італіків, що проживали на території сучасної Італії, а саме «євреї - язичники», тобто самаритяни.
...

17. Нарешті, аж до 19 століття євреї називали російських «ханнаеннянамі - ханнаейцамі» - буквально, вихідцями з територій, розташованих на північ від Юдеї. На думку ж самих гебраїста, поняття «євреї» перекладається як «люди з того берега» (зрозуміло, річки Йордану).
...

Рано чи пізно ... російська наукова громадськість прийде до остаточним і безперечним висновків про те, що Кирило не створив для слов'ян писемність, а також, як свого часу єпископ Ульфілла, що вважається творцем «готських письмен» «Псалтиря» і «Євангелія», пристосував «урочистий візантійський статут» до мови «обертаються в християнство слов'ян», додавши крім суто грецьких букв кілька «Демотиці - діакретіческіх букв», звуків яких немає в грецькій мові. І якщо Ульфілла зробив для готовий це вже на початку 4 століття, то у єгиптян - християн це сталося трохи раніше ніж у готовий. У єгиптян в 3 столітті був створений свій «коптський алфавіт», також складається з усіх грецьких і декількох «демотічеських» букв. Діяльність Кирила на цьому тлі виглядає вельми меркло і не цілком піднесено. Ясно одне - фальсифікація про створення для слов'ян глаголиці візантійськими священиками, розпочата з ініціативи Візантійського Православ'я і чомусь підхоплена Вами, дозволяє абсолютно безперечно стверджувати: Ви в цій ситуації - сліпий і покірний теля, який, в силу обставин, що склалися змушений буде говорити те, що йому замовлять зверху.
...

Арамейська (протоханаанським) алфавіт.
Маюскульний і мінускульним самаритянські алфавіти.
Фінікійської - карфагенский алфавіт
Коптська алфавіт.
Класичний (горище) давньогрецький алфавіт.
Готський алфавіт єпископа Ульфілли.
Алфавіт російської кирилиці в версії 1708 року
Алфавіт російської кирилиці, що сформувався до 1800 року і проіснував в Росії до 1918 року.
Карачаєво - черкеські руни.

Докази того, що Ньютон був католиком, а головне, добропорядним католиком, треба всього - то розуміти, що англіканська церква ставиться до тієї частини християнства, яка спочатку активізувала себе як релігія, яка веде свою проповідь на латинській мові, по книгам, написаним латинським шрифтом - на відміну від православної церкви, що допускає писати книги на багатьох мовах. Ну а якщо говорити про доброчесність Ньютона, то судячи з дійшли до мене відомостями Католицька церква не зраджувала Ньютона анафемі. І оскільки з правової точки на кожну людину поширюється презумпція невинності, то у мене немає ніяких підстав стверджувати, що Ньютон був «не добропорядним католиком", а вже тим більше, не добропорядним атеїстом.

Іван Олександрович Стрільців

Переглядів: 6478


Як вони могли без ліку торгувати і не прогорає - розуму незбагненно?
І від кого - від людей, чиє підступність, хитромудрість і запобігливість стали в Стародавньому Світі «притчею во язицех»?
Хіба наявних фактів недостатньо для створення адекватного думки про глаголице?
Б) - невже риси і рези якраз і є та сама глаголиця - російська абетка ?
В) - невже глаголиця і є ті самі давньоруські руни (по-польськи «руна» - жолобок, проріз, подряпина), якими могли гадати і вважати як слов'яни, так і російські ?
Г) - невже давньоруські глаголические руни і є ті самі письмена, звані «російськими»?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация