Алтуфьевскій лісопарк

  1. Розташування
  2. Історія
  3. Флора і фауна

«Алтуфьевскій лісопарк» (також відомий як Лианозовский лесопитомник, Бібіревскій лісопарк) - планований до утворення комплексний заказник «Алтуфьевскій», який знаходиться в Північно-Східному адміністративному окрузі міста Москви на території районів Ліанозово і Бібірево. «Алтуфьевскій лісопарк» (також відомий як Лианозовский лесопитомник, Бібіревскій лісопарк) - планований до утворення комплексний заказник «Алтуфьевскій», який знаходиться в Північно-Східному адміністративному окрузі міста Москви на території районів Ліанозово і Бібірево

Алтуфьевскій лісопарк

Розташування

Територія планованого до утворення комплексного заказника «Алтуфьевскій» складається з двох частин (західної і східної), розділених Алтуфьевского шосе. Західна частина комплексного заказника розташована на території об'єкта природного комплексу № 31 СВАО «Долина р. Чермянкі з садибою Алтуфьево », східна - № 34 СВАО« Хлєбніковський (Алтуфьевскій) лісопарк (квартали 114, 116) з долиною р. Чермянкі ». Площа заказника становить 121,2 га.

Історія

Територія планованого до створення ландшафтного заказника «Алтуфьевскій» раніше була частиною великого маєтку Алтуфьево.

Відомо, що в 1728 році маєтком володів Н. К. Акінфов, а потім його син Юрій Миколайович Акінфов, що прославився в Чесменський битві. У 1759 році Алтуфьево було продано Івану Івановичу Вельяминову, потім в 1766 році маєток придбав граф Матвій Федорович Апраксин. Згодом, маєток було перепродано ще кілька разів - в 1766 графині Наталії Федорівні Брюс, потім в 1768 московським «штадт-фізику» доктору медицини Андрію Андрійовичу Ріндер. У 1786 році маєток придбав Степан Борисович Куракін - учасник багатьох битв Турецької і Польських військових компаній. В описі маєтку того часу говорилося: «... Сад регулярний. На річці борошняна млин в два постава. Сама річка в літній час шириною в сажень, глибина 1,5 вершка. У копання ставка - риба сажнів, карасі. У річці щуки, карасі, окуні, плотва. Ліс дров'яної березовий і осиковий. Звірі - зайці, лисиці, вовки. Птахи - тетерева, куріпки, качки, кулики ». Ось такою була природа в околицях маєтку Алтуфьево два століття назад.

У 1805 році маєток успадкувала княгиня Катерина Дмитрівна Куракіна. Згодом вона перепродала маєток «титулярному раднику і кавалеру» Дмитру Івановичу Приклонских. У 1849 році новим власником маєтку Алтуфьево і «навколишніх земель» стає дійсний статський радник Микола Арсенійович Жеребцов. У 1868 році господинею Алтуф'єво стала графиня Глафіра Іванівна Алеева, яка в 1872 році продала маєток Марії Яківні Лачинова. Після неї власником садиби був барон Микола Корф. Останнім власником Алтуф'єво з 1888 по 1917 рік був великий підприємець Георгій Мартинович Ліанозов.

В даний час територія підвідомча ГПБУ «Моспрірода».

Флора і фауна

Флора заказника нараховує 218 видів вищих судинних рослин, що відносяться до 145 родів і 57 родин. Основну частину флори даної території складають лугові і опушечние рослини, на частку яких припадає в загальному 51% всього видового складу. Звертає на себе увагу також високу різноманітність водно-болотною групи, обумовлене значною площею обводнених і заболочених ділянок. Лісові види, в основному неморальні, складають всього 16% флори. На території виявлено виростання, занесених до Червоної книги міста Москви і Додаток 1 до неї, рослин: Анемона Лютикова, незабудки болотної, конвалії травневої, латаття білосніжною, Лерхенфельд звивистій, а також короставника польового, ромену звичайного і сусака зонтичного. На території заказника представлені наступні основні типи рослинних угруповань: вологий, суходільний, вейніково, вогнищевий, канареечніковий, злаково-різнотравні і різнотравно-злакові луки, прирічні верболози, осиново-березовий різнотравно-злаковий ліс з Ожіка волосистої і Грушанка, березово-осиковий снитьевий ліс , кленові і липові насадження, липова алея, ясеневі гаї, тополеві і вільхові ліси, березово-тополевий високотравна ліс, сероольшанік з березою кропив'яний-влажнотравний, місцями заболочений, середньовікові б резняк різнотравно-злаковий, Березняки чисті або з участю широколистяних порід березняки за участю сосни, середньовікові та пристигаючі березові ліси з папоротями, березовий шірокотравний ліс середньовікові влажнотравние і влажнотравно-снитьевие березняки на ділянках з підвищеним зволоженням, горобинова гай, що достигають сосняку з кислиця і осокою волосистої, соснові і березово-соснові шірокотравно-злакові та злаково-шірокотравние лісу, сосняку з чорницею, середньовікові сосняки трав'яні з березою, средневозрас тний липово-модриновий різнотравно-злаковий з осокою волосистої ліс, шірокотравние і хвощевой-папоротеві липняки, середньовікові липові редкотравние насадження, липовий і кленово-липовий ліс з березою і вязом хвощевой-папоротевий і папоротевий, різні паркові насадження. Особливий інтерес представляє перехідний осоково-сфагнове болото з чагарниковими вербами витягнувся уздовж русла Алтуфьевского річки на схід від Алтуфьевского шосе.

На території заказника мешкає не менше 11 видів ссавців, серед яких занесені в Червону Книгу міста Москви заєць-русак і ласка, а також занесені до Додатку 1 кріт європейський, звичайна бурозубка, звичайна білка. Біля ставка і по берегах р. Самопливом можна побачити чи почути багатьох звичайних пернатих мешканців заміського лісу. Різноманітність птахів тут досить сильно - їх населення становить не менше 57 видів. Із земноводних на розглянутій території відзначали трав'яну і остромордую жаб, а ось плазуни тут не збереглися.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация