Америка, 9/11. Трагедія в фактах і версіях

У 2007 року 11 вересня довелося на вівторок. Як і шість років тому. Починаючи з 2001 року, знаменитий номер американської служби порятунку 911 став перебиватися асоціацією з великої американської трагедією, викликаючи у багатьох людей особливе почуття - суміш тривоги, страху, обурення і смутку. Сьогодні пам'ять жертв найбільшої теракту в історії людства вшанують у багатьох країнах світу.

Трагедія в цифрах і фактах

11 вересня 2001 року в хмарочоси Всесвітнього торгового центру (ВТЦ) в Нью-Йорку і в будівлю Пентагону врізалися три літаки, керовані терористами. Четвертий розбився в штаті Пенсільванія. В результаті терактів загинули ті, хто перебував у будівлях та на захоплених літаках. Крім того, катастрофа забрала життя пожежників і поліцейських, завдяки зусиллям яких вдалося врятувати близько тридцяти тисяч чоловік, нагадує РІА Новини . У будні в ВТЦ працювали понад п'ятдесят п'ять тисяч осіб, щоденне число відвідувачів і туристів досягало ста п'ятдесяти тисяч.

15 липня 2002 року було офіційно завершено роботи з пошуку останків жертв терактів. 20 серпня 2002 року був опублікований перший офіційний список загиблих в Нью-Йорку результаті аварії ВТЦ. У ньому значаться 2819 чоловік з вісімдесяти країн світу, включаючи трьох росіян. На двох літаках, які врізалися в хмарочоси ВТЦ, в цілому загинули 157 осіб. Загинули 343 пожежників. Упізнано родичами або за допомогою ДНК-аналізу 1102 особи.

За статистикою, із загиблих в Нью-Йорку десяти чоловік вісім були чоловіками, середній вік загиблих становив сорок років. Переважно це були службовці, що займаються розумовою працею: від розробників програмного забезпечення до банківських службовців і працівників страхових фірм. Багато перебували на піку своєї кар'єри. Близько десяти осіб були керівними працівниками, засновниками або президентами компаній. Як мінімум п'ятдесят і дев'ять осіб займали посади віце-президентів. З упізнаних жертв п'ятнадцять чоловік були молодше двадцяти одного року, включаючи трьох трирічних дітей.

В результаті теракту в Вашингтоні, коли літак врізався в будівлю Пентагону, загинули 184 людини: сто двадцять співробітників і шістдесят чотири пасажири і члени екіпажу. Сорок чотири людини загинули в літаку, який був викрадений терористами, але, не долетівши до Вашингтона, розбився в штаті Пенсільванія. Загальна кількість загиблих склала понад три тисячі осіб, близько шести тисяч були поранені.

12 вересня 2001 президент США Джордж Буш виступив з телевізійним зверненням до нації у зв'язку з терактами в Нью-Йорку і Вашингтоні. Він заявив, що віддав наказ про використання «всіх ресурсів розвідки і правоохоронних органів» США для пошуку і покарання організаторів терактів. Глава Білого дому заявив, що виконавці терактів здійснили «акт масового вбивства». За його словами, терористи прагнули породити хаос в Америці, але зробити їм це не вдалося.

Вежі- "близнюки" були підірвані Америкою?

Через шість років після теракту сенсаційну версію щодо дійсного походження теракту висловили сто тридцять інженерів і архітекторів, яким будівлі, подібні «близнюкам», знайомі як п'ять пальців. як повідомляє КП , 11 вересня вони зберуться в концертному залі Окланда (штат Каліфорнія) і оголосять свою петицію до конгресу США.

На їхнє переконання, пише газета, катастрофічне обвалення веж-»близнюків» було «підготовленим демонтажем" з використанням вибухівки, а не прямим наслідком тарану будівель двома літаками з терористами-смертниками. Експерти підкріпили свої сенсаційні висновки докладним аналізом фото- і відеоматеріалів, численних свідчень очевидців.

- Шок, який завдали нам терористичні атаки, перешкодив тоді раціонально оцінити те, що трапилося. Ми повірили в міф про те, що вежі- »близнюки» обрушилися через літаки. Тепер же нам очевидно, що мав місце професійний демонтаж з використанням вибухівки, - стверджує головний ініціатор петиції - член Американського інституту архітекторів Річард Гейдж. - Усім відомо, що подібна операція вимагає складної системи мінування. З урахуванням існуючої в Торговому центрі системи контролю та безпеки важко уявити, що всі ці роботи могли безперешкодно здійснити терористи. Так ми приходимо до жахливого висновку: теракт міг бути «зрежисований» в урядових колах США.

The New Times перераховує ознаки роботи підривників в ВТЦ:

- швидко і строго вертикальне обвалення хмарочосів (таке відбувається при точковому мінування будівлі під знесення);

- всі конструкції зруйновані практично «в крихту» (такий ефект досягається лише при професійному вибуховому демонтажі);

- експерти почули на записах звуки кількох вибухів за секунди до обвалення, які виходили з перших поверхів;

- зняті на багатьох аматорських відео цівки диму і спалахи майже сорока поверхами нижче рівня, де врізалися літаки;

- численні фрагменти скла, сталі і людських останків, виявлені в дуже великому радіусі, в тому числі на дахах будинків;

- багато вертикальних несучих балок опинилися діагонально підрізані (така підготовча процедура теж характерна для демонтажу);

- незважаючи на те, що «близнюки» обрушилися вертикально, також повністю зрівнялася з землею третя будівля - WTC # 7, що не таранили літаки.

Влада не пояснюють причини падіння третьої вежі

Дві третини американців - 67,2 відсотка - заявляють, що комісія, яка вивчала обставини терактів 11 вересня 2001 року, мала розслідувати досі не пояснене падіння третього хмарочоса в Нью-Йорку, яким була 47-поверхова вежа номер сім Світового торгового центру. Про це свідчать дані опитування громадської думки, приуроченого до шостих роковин теракту і проведеного відомою соціологічною службою Zogby International, повідомляє РІА Новини .

Як вказується в матеріалах опитування, в башті номер сім Світового торгового центру розміщувалися нью-йоркські відділення ЦРУ, секретної служби США, податкової служби, комісії з бірж і цінних паперів, а також оперативний центр і бункер нью-йоркської мерії з надзвичайних ситуацій.

Цей 47-поверховий хмарочос не піддаючи удару викраденого терористами літака, але, тим не менш, повністю обвалився, «склавшись» вертикально вниз, через вісім годин після удару терористів по сусідніх баштах- «близнюкам» Всесвітнього торгового центру.

«Федеральне агентство США з надзвичайних ситуацій не пояснила це падіння, комісія з терактів 11 вересня його проігнорувала, а обіцяне Національним інститутом стандартів і технологій розслідування вже затягується два роки порівняно з обіцяними термінами», - йдеться в матеріалах дослідження.

Опитування показало, що тільки 27,6 відсотка опитаних вважають, що комісія з терактів 11 вересня вчинила правильно, зосередившись на обставинах падіння двох веж «близнюків» Всесвітнього торгового центру. Ще 5,3 відсотка респондентів вагалися з відповіддю.

Дослідження показало також, що, незважаючи на висновок комісії з терактів 11 вересня, більшість американців - 51 відсоток - хочуть, щоб конгрес США додатково розслідував дії адміністрації Джорджа Буша до, під час і після цих терактів.

Через шість років після трагедії більшість американців - 63,6 відсотка - довіряють офіційним висновком про теракти 11 вересня 2001 року, згідно з яким вони були «здійснені дев'ятнадцятьма арабськими фундаменталістами, які застали зненацька американську розвідку і збройні сили США».

У той же час опитування показало, що 26,4 відсотка американців впевнені в тому, що «певні елементи в уряді США знали про те, що напад відбудеться, але свідомо дозволили йому бути виконано, якщо різним політичним, військовим і економічних мотивів», говориться в матеріалах дослідження. Ще 4,6 відсотка громадян США згодні з твердженням про те, що «певні елементи уряду США активно планували або сприяли нападу в ряді аспектів». У 5,4 відсотка респондентів з даного питання ніякого думки немає.

Всі прапори США будуть приспущені в пам'ять про жертви трагедії 9/11

Сьогодні жалобні заходи, приурочені до шостих роковин терактів 11 вересня, пройдуть на всій території США. У Нью-Йорку, повідомляє ІТАР-ТАСС , Вони почнуться з хвилини мовчання о 08:46 за місцевим часом (16.46 мск), коли вересневого ранку шість років тому в хмарочос Всесвітнього торгового центру врізався перший з викрадених терористами літаків. Ранкова траурна церемонія відбудеться не там, де стояли вежі- "близнюки", а в прилеглому до цієї території парку Зуккотті. Проведення церемонії там обумовлено тим, що на місці, де стояли хмарочоси, в даний час активно ведеться будівництво «Вежі Свободи», відзначає Gzt.ru .

Учасники жалобних заходів зачитають список, в якому значаться імена 2750 загиблих під уламками цих будівель. Читання буде три рази перервано хвилинами мовчання - на згадку про моменти, коли удару піддався другий хмарочос, а потім палаючі вежі одна за одною впали додолу. Після настання темряви в небо зметнуться два промені потужних прожекторів, які будуть встановлені на тих місцях, на яких стояли вежі Всесвітнього торгового центру.

У всіх дипломатичних місіях і на території США, а також на американських судах і всіх флагштоках по всьому світу будуть приспущені прапори.

Рано вранці президент США Джордж Буш відвідає церкву, щоб взяти участь у поминальній службі. В 08:46 за місцевим часом (16:46 мск) Буш разом з дружиною вшанує пам'ять жертв трагедії хвилиною мовчання. Президента будуть супроводжувати державні секретарі, міністри, і співробітники адміністрації Білого дому. Церемонія пройде на південній галявині Білого дому, повідомляє К2kapital . Церковні служби будуть проведені по всій країні.

У Пентагоні також пройдуть жалобні заходи, за участю міністра оборони США Роберта Гейтса, генералів і адміралів, радників і чиновників міністерства оборони, до яких приєднаються родичі загиблих в результаті терористичної атаки. Конгресмени і сенатори пом'януть жертв трагедії на сходах Капітолія.

Кошмарний день шестирічної давності став визначальним моментом в американській історії, заявив Джордж Буш напередодні. «Наш народ на власні очі побачив тоді лик зла: дев'ятнадцять чоловік варварськи атакували нас і безжально погубили людей багатьох рас, національностей і вірувань, - сказав президент США. - Після цього Америка вирішила, що ми розгорнемо наступ на наших ворогів і не станемо проводити відмінності між терористами і тими, хто їх покриває і підтримує ».

Рік тому, 11 вересня 2006 року, в Нью-Йорку був відкритий монумент «Сльоза скорботи» роботи Зураба Церетелі - дар росіян американському народу в знак пам'яті жертв терактів 11 вересня 2001 року. Висота пам'ятника перевищує тридцять метрів, вага - понад ста сімдесяти тонн. Він являє собою розколоту бронзову плиту, що символізує звалилися вежі- "близнюки". Усередині тріщини підвішена дванадцятиметрова сталева крапля - сльоза.

Вежі- "близнюки" були підірвані Америкою?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация