Америка призведе ядерні бомбардувальники в хвилинну боєготовність

Американські ВПС чекають наказу привести ядерні бомбардувальники B-52 в цілодобову боєготовність. Американські ВПС чекають наказу привести ядерні бомбардувальники B-52 в цілодобову боєготовність

фото: commons.wikimedia.org

як пише Defence One з посиланням на генерала Девіда Гольфейна, розпорядження може виходити від глави Стратегічного командування Збройних сил США (STRATCOM) Джона Хайт або керівника Північного командування збройних сил США (NORTHCOM) Лорі Робінсон.

Наказу, зрозуміло, ще не надходило, але підготовка до нього ведеться. За словами Гольфейна, такий режим для ядерних бомбардувальників є однією з безлічі заходів, які приймають США, реагуючи на зміну геополітичної обстановки.

Гольдфейн дав зрозуміти, що "світ - небезпечне місце, і у нас є ті, хто відкрито говорить про використання ядерної зброї. Це вже не біполярний світ, де це тільки ми і Радянський Союз. Існують інші гравці, що володіють ядерним потенціалом".

Нагадаємо, стратегічний бомбардувальник В-52 був розроблений компанією Boeing в 1951 році. Літаки В-52 несуть до 20 крилатих ракет.

Зі свого боку, російські РВСП недавно провели масштабні навчання і заявили про повну готовність негайно виконати наказ про застосування ядерної зброї.

"Сумнівів і коливань не буде, завдання буде виконано", - запевнив РСН начальник центрального командного пункту РВСН Андрій Бурбине. Він додав, що "якщо необхідно буде виконати завдання по відображенню блискавичного ядерного удару, вона буде виконана у встановлені терміни - це абсолютно точно".

Раніше повідомлялося, що бомбардувальники Ту-95 в рамках навчань "понарошку 'розбомбили США, до цього бомбардувальник ВПС РФ виконав імітаційні удари по американській системі ПРО, а керівництво країни і РВСН в 2014 році провело глобльние навчання з відбиття ядерного удару і нанесення у відповідь-зустрічного . Ну, а після грізних заяв США, російські ВПС (за словами західних ЗМІ) провели навчання з "нейтралізації" ЄвроПРО і військових баз альянсу, перебуваючи в дозволеному міжнародному повітряному просторі.

Варто додати, що екс-глава РВСН Віктор Єсін розсекретив першочергові цілі російських ядерних і ударних засобів у разі атаки США на Росію. Фактично, в першу чергу Росія зітре в горезвісний ядерний попіл базу ПРО США на узбережжі Румунії.

Він пояснив "в цьому році комплекс системи ПРО США на румунській базі Девеселу на захід від Бухареста буде поставлений на бойове чергування". Природно, після такого він тут же увійде до переліку об "єктів, що підлягають першочерговому поразки в разі американської агресії проти Росії" - з урахуванням того, що США відмовляються дати гарантії ненаправленої ЄвроПРО проти Росії і можливості перехоплення російських МБР.

Ситуацію "Правде.Ру" пояснив головний редактор журналу "Арсенал Вітчизни", член експертної ради колегії Військово-промислової комісії Росії, полковник запасу Віктор Мураховський.

- Кому США загрожують і як Росія повинна відреагувати?

- Росія ніяк не повинна реагувати, оскільки ця інформація подана в рамках інформаційної кампанії в зв'язку з конфліктом Північної Кореї між США, Південною Кореєю і Японією. Наскільки це небезпечно? Я думаю, в рамках того, що зараз вже робиться, це буде малопомітно з військової точки зору. Тому що у них вже є бомбардувальники, розміщені на острові Гуам, і на Окінаві. І вони знаходяться в стані бойової готовності. А це такий інформаційний шум. Вони збираються ще частина бомбардувальників, вже на національній території США, перевести в режим боєготовності. Тому що у них основна маса цих бомбардувальників В-52 знаходиться на зберіганні в законсервованому вигляді. Ось вони частина з них, по-моєму, в розмірі приблизною ескадрильї виводять з режиму зберігання і переводять в режим активної експлуатації. Це не означає, що їх тут же спорядять ядерними бомбами і направлять на Північну Корею, для цього у них і так коштів більш ніж достатньо: і крилаті ракети, і підводні човни, і авіаносці, і авіація, розміщена на Гуамі і в Окінаві.

Таким чином, Росію це конкретний захід, яке вони проробляють, взагалі ніяк не стосується. Тим більше, що треба розуміти, що це бомбардувальники, які не належать до носіїв ядерної зброї. Що стосується стратегічних ядерних сил, то там кількість таких бомбардувальників обмежена договором СНО-3. Він поки діє і обидві сторони його дотримуються. Тому ті бомбардувальники, які вони переводять в режим готовності, не належать до носіїв ядерних озброєнь.

Розмовляла Лада КОРОТУН

Кому США загрожують і як Росія повинна відреагувати?
Наскільки це небезпечно?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация