Амон - бог Сонця і цар богів в Єгипті - Єгипетські піраміди назавжди!

  1. Спочатку - один з покровителів Фів
  2. Цар всіх богів Єгипту
  3. іконографія Амона

Амон - божественний цар   Амон - один з найважливіших давньоєгипетських божественних персоналій, бог Сонця і цар богів Амон - божественний цар
Амон - один з найважливіших давньоєгипетських божественних персоналій, бог Сонця і цар богів. Його ім'я буквально перекладається як «прихований», «таємний».

Його образ зазнав в давньоєгипетської міфології значні зміни.

Спочатку - один з покровителів Фів

Спочатку він був одним з місцевих божків міста Фіви (входив до складу так званої «вісімки Гермополіса» - Огдоади, що складається з чотирьох божественних подружніх пар: Нун - Наунет , Хух і Хаухет, Кук і Каукет , Самого божества і його дружини - Амаунет ).

Статуя-тріада з храму божества в Фівах (зліва направо): Амон, фараон XIX династії Рамзесс II (бл Статуя-тріада з храму божества в Фівах (зліва направо): Амон, фараон XIX династії Рамзесс II (бл. 1279-1213 рр. До н.е.), дружина бога - Мут. Граніт. Туринський музей, Італія Єгипетський бог Амон спочатку шанувався як один з покровителів міста Фіви, божество повітря і врожаю. Однак період ХII династії (20-18 вв. До н.е.) він витіснив (замінив) в якості головного покровителя міста Монту .

Амон з характерними рисами Міна Амон з характерними рисами Міна. Статуетка із зібрання Британського музею З ростом могутності Фів росло і вплив Амона. Дружиною божества стала вважатися богиня неба Мут .

У божественної чети була одна дитина - Хонсу, божество Місяця. Разом вони склали фиванскую тріаду: Амон - Мут - Хонсу.

У період Середнього царства з ним ототожнюється божество родючості Мін . В цьому випадку Амон зображується з характерним для зображень Міна ерегированним фалосом.

В епоху XVIII династії Нового царства (16-14 ст. До н.е.) він злився з богом сонця Ра в єдине божество, отримавши ім'я Амон-Ра, яке вперше зустрічається « текстах пірамід », Тобто ще за часів Стародавнього царства.

Цар всіх богів Єгипту

Бог Амон-Ра стає главою всього єгипетського божественного пантеону за фараонів Нового царства, які були впевнені в тому, що саме це божество допомагає їм здобувати військові перемоги (зокрема допоміг Яхмос I вигнати гіксосів з Єгипту) і всіляко підтримує. У ньому невидимо (що випливає з самого його імені) існують всі божества, люди і предмети.

У цей період образ Амона ототожнюється і зливається з образами інших божественних істот: Гора , Хапи, Нуна , Птаха , Хепри, Себека , Хнума і інших. Він шанувався і як мудрий, всезнаючий, "цар всіх богів", небесний заступник, захисник пригноблених, творець світу.

Так делікатно зображений акт зачаття королевою Мутемвіей від Амона фараона Аменхотепа III Так делікатно зображений акт зачаття королевою Мутемвіей від Амона фараона Аменхотепа III. Храм Аменхотепа III, Луксор, XVIII династія З його культом нерозривно пов'язане і обожнювання фараона, оскільки фараон шанувався як його син був у тілі (фараон народжується від шлюбу божества і цариці-матері, до якої він є в образі її чоловіка).

Фараони іноді носили імена, що включають в себе ім'я свого божественного батька - Аменемхет, Аменхотеп. Він забезпечував велике заступництво і захист фараона.

На честь нього були побудовані численні храми, самі грандіозні - в Луксорі і Карнаку. Величні останки цих храмів і зараз вражають уяву. Наприклад, храм Амона в Карнаці займає територію 260 000 кв. метрів! Під час "прекрасного свята долини" - свята, присвяченого цьому божеству, з цього храму при великому скупченні народу (тільки в храмі могло поміститися 80 000 чоловік!) Урочисто виносили статую божества, встановлену на човні. Єгипетський бог Амон Ра за допомогою жерців прорікав в цей день свою волю, пророкував майбутнє, виносив рішення для розв'язання складних питань.

іконографія Амона

Сфінкси з головою барана - захисники фараона Сфінкси з головою барана - захисники фараона. Храм Амона в Карнаку.

Його священна тварина - баран і гусак (обидва - символи мудрості). Перед храмом в Карнаці знаходиться Целль алея, вздовж якої розташовані в ряд величезні статуї з левовим тілом, але з головою барана, які охороняють фараонів, що стоять між їх передніми лапами.

Небесний батько - єгипетський бог Амон Ра Небесний батько - єгипетський бог Амон Ра. Рельєф храму Рамсеса III в Мединет Абу, Луксор Зазвичай його зображували у вигляді людини (іноді з головою барана), зі скіпетром і в короні, з двома високими пір'ям і сонячним диском. Його плоть часто фарбували ляпіс-блакиттю, що надавало тілу синій колір. З одного боку, така забарвлення підкреслювала його небесний статус, з іншого - єгиптяни вважали, що саме така дорога фарба, яку привозили до Єгипту здалеку, гідна прикрашати настільки велике божество.

Головний убір божества Головний убір божества. Храм Мережі I в Абідосі Кожне з двох пір'я на головному уборі розділене вертикально на дві секції. Ця двоїстість відображає характерну для світогляду єгиптян врівноваженість протилежностей, наприклад, Верхній і Нижній Єгипет і т.д. Також кожне перо поділялося горизонтальними смужками на сегменти. Їх число не було випадковим. Найчастіше сегментів налічується сім, оскільки ця цифра є однією з найбільш значущих в релігійному світогляді древніх єгиптян.


Також цікаво буде подивитися:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация