Амурські чудеса Албазінський ікони Божої Матері

  1. Матеріали по темі

Святиня допомагає амурчанам створювати сім'ї і зцілює від недуг

- Нашому краю пощастило бути володарем і охоронцем великої православної святині - Албазінський ікони Божої Матері, саме з цією реліквією пов'язане становлення Приамур'я як російської землі, - каже єпископ Благовіщенський і Тиндинський Лукіан. - Цей образ був свідком і учасником важливих подій в історії російського Амура - заселення Албазінський острогу, будівництва Благовещенська. Саме у цього Богородичного лику молилося не одне покоління амурчан, і вороги відступали, зупинялися епідемії, народжувалися здорові діти.

Албазінський ікону почали вважати чудотворною ще в XVII столітті і здійснювали з нею урочисті молитовні ходи - хресні ходи. Раз на рік святиня подорожувала по всіх містах і селах Приамур'я. Люди бачили реліквію і раділи, підбадьорювали і вірили в краще. У 2015 році Законодавчі збори області підтримало ініціативу Благовіщенській єпархії про те, щоб включити день святкування Албазінський ікони Божої Матері (22 березня) в число пам'ятних дат Приамур'я - як день народної єдності амурчан.

- Якщо говорити з останніх громадських чудес, то амурчане спостерігали його в серпні 2013 року, коли було найбільше повінь, - продовжує єпископ Лукіан. - Албазінський ікону завантажили у вертоліт, щоб зробити з неї небесний хресний хід. На зупинках у Костянтинівці, Пояркова і Архар перед святинею служили молебні. Це було 14 серпня. Через добу підйом води в Амурі зупинився, а 19 серпня вона почала спадати.

Богородиця знайомить і оберігає сімейні пари

Богородиця знайомить і оберігає сімейні пари

22 березня для сім'ї Сергія і Поліни Тимофєєва з Благовещенська день особливий. У минулому році під час хресного ходу в переддень святкування Дня Албазінський ікони Божої Матері вони познайомилися один з одним. Через кілька місяців одружилися, повінчалися і тепер виховують первістка Степана.

- Я хотів створити сім'ю з православною дівчиною, поступливою і молився про це у Албазінський ікони Божої Матері, - розповідає 33-річний Сергій. - І коли був хресний хід з іконою в сквері колишнього Шадринського собору, я зустрів свою майбутню дружину. Поліна працює на подвір'ї жіночого монастиря, але зараз знаходиться в декреті з нашим синочком, якому виповнилося два місяці.

Поліна молодше чоловіка на 12 років і вважає, що така різниця в віці тільки зміцнює їхні стосунки. Сергій - надійний, сильний, піклується про сім'ю. До речі, образ чоловіка дівчина побачила в своєму сні на Різдво.

- Снам я зазвичай не вірю, а на Різдво в 2014 році співала в храмі, нам з напарницею довелося заночувати там, - згадує Поліна. - І уві сні мигцем я побачила обличчя незнайомого чоловіка. Потім, коли зустріла майбутнього чоловіка, зрозуміла - це він. Я теж, як і Сергій, молилася Богородиці, щоб вона послала мені хорошого чоловіка. Ми повінчалися в день Архангела Михаїла.

У батька Святослава (Шевченко), настоятеля храму Мучениці Лукії сіракузький, який добудовується в Благовєщенську в районі Тайваню, схожа історія У батька Святослава (Шевченко), настоятеля храму Мучениці Лукії сіракузький, який добудовується в Благовєщенську в районі Тайваню, схожа історія. Зі своєю дружиною батюшка теж познайомився в храмі, де молився перед іконою Албазінський Божої Матері, просячи послати йому другу половинку. Тоді ікона знаходилася в Катедральному соборі Благовіщення Пресвятої Богородиці по вулиці Горького.

- Моя майбутня дружина працювала при храмі, ми там і познайомилися, стали зустрічатися, потім одружилися, повінчалися, народилися сини, - розповідає священик Святослав. - Наш первісток народився практично на свято Албазінський ікони - 25 березня, хоча термін нам ставили на 22-е. Ця свята ікона протегує сім'ї. Перед нею люди моляться за народження дітей, здоров'я домочадців, просять про щастя в родині, зцілення від хвороб. Богородиця сама була мамою, тому оберігає сім'ю.

Зцілення молитвами і вірою

Амурчане діляться своїми історіями чудесних зцілень тих людей, які молилися перед Албазінський іконою Божої Матері. У молодої парафіянки Олени довгий час не було дітей. Дівчина взяла відпустку і цілий місяць працювала в кафедральному соборі - мила підлогу, чистила свічники і, звичайно, молилася біля чудотворної Албазінський ікони Божої Матері. Коли повернулася на роботу, дізналася, що вагітна. У неї народився син. Минуло кілька років, і вони з чоловіком знову захотіли дитини. Олена знову прийшла працювати в Благовіщенський храм на славу Божої Матері. Зараз у неї два сини, здорові і красиві хлопчики.

У 2004 році до духівника Гавриїла-Архангельського чоловічого монастиря звернулася парафіянка Ксенія зі скаргою на кровотечу, яке тривало протягом семи місяців після пологів. Священик відслужив молебень про болящих перед списком чудотворної ікони Албазінський Божої Матері «Слово плоть бисть». Через два тижні прихожанка прийшла в храм розповісти, як себе почуває. Виявилося, що кровотеча припинилася.

У амурчанкі Людмили між життям і смертю перебувала новонароджена дочка. Вагітність жінки проходила складно, тому з перших хвилин життя новонароджена дівчинка потрапила в реанімацію. Лікарі на питання про стан дитини нічого конкретного не говорили. В цей же час чоловік Людмили, який був тоді старостою приходу в одному з райцентрів, звернувся за допомогою до владики, і той благословив священика відслужити в Благовіщенському храмі молебень перед чудотворною Албазінський іконою Божої Матері.

Молебень відслужили. Через кілька днів Сергій зміг забрати з лікарні дружину з дитиною. Потім з'ясувалося, що саме після молебню медсестра принесла його дружині дитину на перше годування. А лікар розповіла, що стан дитини покращився так швидко і настільки добре, що «хоч завтра виписуй з лікарні».

берегиня Приамур'я

Албазінський ікона Божої Матері «Слово плоть бисть» є переводила ікони «Знамення» Албазінський ікона Божої Матері «Слово плоть бисть» є переводила ікони «Знамення». Свою назву вона отримала від російської фортеці Албазин, заснованої в 1650 році знаменитим російським землепроходцам Єрофєєв Хабаровим на місці містечка даурского князя Албази (нині село Албазин). На Амур ікону привіз в 1665 році блаженний старець Гермоген з Киренського Свято-Троїцького монастиря.

Потім якийсь час свята ікона знаходилася в Сретенську - місті на річці Шилко, що впадає в Амур. А в XIX столітті, коли почалася нова епоха освоєння Приамур'я, Албазінський ікона була перенесена в кафедральний собор заснованого міста Благовєщенська. Незабаром єпископ Камчатський Гурій встановив день святкування ікони - 9 березня.

У 1900 році під час Боксерської повстання в Китаї хвиля заколоту дійшла і до російського кордону. Китайські війська несподівано з'явилися під Благовіщенському. 19 днів ворог стояв перед містом, але так і не наважився в нього увійти. У ці дні в Благовіщенському соборі безперервно йшла служба, читалися акафісти перед чудотворною іконою «Знамення» Албазінський «Слово плоть бисть».

5 жовтня 1916 року іконою «Знамення» було освячено Амурський залізничний міст, яким завершувалося 25-річне будівництво Транссибірської залізничної магістралі. З 1938 року ікона Божої Матері перебувала в Амурському обласному краєзнавчому музеї, а в 1991 році була повернута Російської православної церкви і піднята на почесне місце в Благовіщенському кафедральному соборі.


Матеріали по темі

Сотні амурчан взяли участь у хресній ході на честь Албазінський ікони (фото) 22.03.2018, 16:19 Глава Благовіщенській єпархії зведений в сан архієпископа 05.12.2017, 9:29 Під час хресного ходу на честь Албазінський ікони помолилися про економіку Приамур'я 22.03.2017, 18:10 У амурської столиці з'явиться храм в честь святителя Інокентія 20.01.2017, 17:20 Виховна година владики Лукіана: «Через віри в бога мене вигнали зі школи» 01.12.2016, 8:36 Копію Албазінський ікони подарували від амурчан патріарху Кирилу 23.11.2016, 13:32 Літак з Албазінський іконою облетів територію Тамбовського району 27.08.2016, 13:02 У столиці Приамур'я пройде святковий хресний хід 31.07.2016, 11:00 Єпископ Благовіщенський і Тиндинський Лукіан привітав амурчан з Великоднем 01.05.2016, 10:36 Мешканка Астрахані завдяки Албазінський іконі завагітніла 06.04.2016, 15:38 Благовєщенськ зазначив 350-річчя Албазінський ікони хресним ходом і молебнем біля Тріумфальної арки 22.03.2016, 15:55

показати ще

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация