Яна Франк - Таємні знання комерційних ілюстраторів

Яна Франк

Таємні знання комерційних ілюстраторів

Комерційна ілюстрація - з чого почати?

Комерційний ілюстратор - художник, який створює за гроші оригінальні ілюстрації до твору. Так написано у видавничій словнику. Однак ілюстратор і художник - це різні професії. Основна відмінність між ними полягає в тому, що ілюстратор підлаштовується під побажання замовника, моду і переваги цільової аудиторії, в той час як художник малює те, що вважає за потрібне, а потім шукає покупців, готових придбати його твір в первозданному вигляді.

Ті, хто бажає зробити ілюстрацію своїм основним заняттям, повинні розуміти специфіку цієї професії і купувати спеціальні навички, що дозволяють створювати не просто красиві картинки, а товар, який зручно продавати і підлаштовувати під запити клієнтів. Адже мова йде про регулярне створення сотень і тисяч красивих зображень, об'єднаних упізнаваним стилем, що мають товарний вигляд, готових до відтворення, - і так протягом багатьох років. Причому бажано, щоб робота за роки не перетворилася на рутину і продовжувала бути творчим процесом, що приносять ілюстратору задоволення.

З чого почати? Підручники по малюнку і графіку пропонують стандартний варіант: робити начерки і малювати людей з натури. Безумовно, академічні навички знадобляться будь-якій малює людині, але це не перше, про що варто задуматися, приміряючи на себе професію ілюстратора. Чому багато прекрасних художники не можуть зробити ілюстрацію роботою, в той час як інші підкорюють світ комерційної графіки, ледь навчившись малювати кілька простих форм? Щоб почати заробляти гроші картинками, необхідно:

- зрозуміти, навіщо ілюстратору потрібен власний стиль;

- вибрати ступінь умовності зображення, оцінивши свої амбіції і цілі;

- вирішити, якою мірою буде опрацьовуватися обсяг;

- оцінити, що дає використання контурів, і вибрати улюблену форму штрихів і ліній або відповідну техніку для роботи без контурів;

- навчитися забезпечувати певну якість і ніколи не опускатися нижче рівня, представленого в портфоліо.

Ця книга написана для всіх, хто хоче скоротити складну і нудну частину ілюстраційне роботи до мінімуму і знайти найкоротший шлях до гарних результатів, щоб на творчість і власні проекти залишалося якомога більше сил і часу. Розібратися з питаннями стилю і прийняти важливі рішення щодо техніки виконання допоможуть глави розділу «Стиль зображення».

Що робить ілюстратора продаваним?

Професійний ілюстратор повинен:

- швидко створювати якісні ілюстрації, що мають закінчений, товарний вигляд;

- вміти робити ескізи - так, щоб на них не йшло дуже багато часу, але було зрозуміло, як буде виглядати результат;

- тверезо розраховувати свої сили, справлятися з роботою в термін і показувати ескізи в потрібний момент;

- вміти запропонувати два значно розрізняються варіанти закінченої картинки, що не проробляючи подвійної роботи;

- бути готовим вносити в картинку зміни на будь-якому етапі проекту.

І головне, він повинен мати яскраво виражений і передбачений стиль.

Безумовно, можна заробляти гроші ілюстрацією, не маючи свого стилю. Більш того, багато хто живе саме здатністю копіювати будь-які зразки на прохання замовника. Такі ілюстратори майстерно володіють своїм ремеслом і можуть намалювати що завгодно, не мають власних уподобань і покірно виконують будь-яку примху клієнта. Подібної роботи завжди вистачає. Однак у цього варіанту є великий недолік: праця наслідувача завжди оплачується за найнижчими тарифами, а сам ілюстратор не стає згодом знаменитим і дорогим, тому що для популярності потрібна впізнаваність. Причому великі проекти йому не довіряють через непередбачуваність результату.

Ілюстрації Олега Пащенко

Кілька робіт з портфоліо автора


Значить, щоб прогодувати себе, ілюстратор без стилю доведеться все життя виконувати дуже багато дрібних замовлень. Досвід показує: щоб заробляти таким способом середню ілюстраційне зарплату, потрібно малювати значно більше восьми годин на день. До того ж робота над дрібницями - найважча. Якщо у великих проектах є етапи різної складності, існує можливість групувати схожі процеси і на все разом дається більше часу, то при виконанні дрібних замовлень щодня все доводиться починати спочатку. Жодного дня не можна відпочити від пошуку ідей, відтворення чистовиків або багатогодинних розмальовок.

Поки ілюстратор молодий, йому легко працювати цілодобово і не спати ночами. Однак з часом люди дорослішають, у них з'являються родина і діти, необхідність допомагати старіючим батькам, проблеми зі здоров'ям і потреба іноді займатися чимось крім роботи. У двадцять років працювати відразу на пару десятків замовників і робити купи дешевих картинок легко і романтично, в тридцять - сорок вже складніше, а після п'ятдесяти майже неможливо. Щоб з роками праця ілюстратора не став низькооплачуваної каторгою, він повинен зробити кар'єру, як і в будь-який інший професії. Тобто домогтися того, щоб за його роботи почали платити гонорари вище середнього. Отримати кілька серйозних замовлень і продемонструвати здатність подужати монументальний проект. Набратися досвіду, що дозволяє керувати початківцями або ділитися з ними знаннями в формі книг або курсів. У творчих професіях цінують прорив і гучне ім'я, і ​​домогтися цього неможливо без впізнаваності.

Крім того, наявність яскраво вираженого стилю значно спрощує роботу з клієнтом. Показуючи ескіз майбутньої роботи, намальований за десять хвилин, ілюстратор не повинен пояснювати: «Коли буде прийнятий сюжет, контур буде зроблений такими-то лініями, а фон зафарбований мальовничими розводами і покритий дрібними крапками». Дивлячись на роботи в портфоліо, замовник розуміє, яким приблизно буде остаточний варіант. Також відпадає необхідність обговорювати ступінь умовності зображень або техніку виконання.

Вирішивши працювати в єдиній манері, ілюстратор приймає ряд рішень і ставить замовників перед фактом. Якщо в портфоліо представлені тільки прості фігури, позбавлені тіней, значить, нічого складнішого він малювати не збирається. Стиль дорогого і відомого ілюстратора - це не примха, а саме те, що робить його дорогим і відомим. Журитися про те, що «картинки були б хороші, коли б не ці його руки (особи, люди, кольору)», - безглуздість: не подобається якась індивідуальна риса стилю художника - не зв'язуватися з ним зовсім.

Для любителів підведення підсумків перерахуємо плюси і мінуси, які дає ілюстратор наявність власного стилю.


плюси:

- завдяки впізнаваності робіт простіше зробити кар'єру і прославитися;

- можна показувати замовникам дуже умовні ескізи - по роботах в портфоліо і так зрозуміло, яким буде результат;

- ілюстратор швидше довірять велике замовлення, коли легко передбачити, що вийде, і можна бути впевненим, що всі роботи будуть виглядати однорідно;

- при знайомої і відпрацьованої техніки простіше оцінити обсяг роботи і спланувати проект.


мінуси:

- через деякий час може стати нудно малювати «одне і те ж»;

- деяким буде важко боротися з бажанням перепробувати все на світі;

- від ряду замовлень доведеться відмовлятися, щоб залишатися послідовним і не витрачати сили і час на копіювання чужих робіт за гроші.

Якщо свого стилю ще немає, але хочеться стати самостійним ілюстратором

Доведеться з усього, що виходить добре, вибрати одне. Решта - відкласти і забути, попрощавшись з надією малювати одночасно і «пупсиків», і «майже фотографії», розфарбовувати їх то мальовничо, то в два кольори і при цьому мати запам'ятовується оригінальний стиль. Теоретично можливість об'єднати всі ці експерименти в якого всі люди знають ціле існує, але я не знаю вдалих прикладів.

Варто пам'ятати, що техніку виконання можна з часом змінити або, якщо роботи виконані дуже характерним почерком, додати в свій репертуар різні варіанти опрацювання ліній або розмальовки. Однак форму об'єктів і їх пропорції міняти не рекомендується. Якщо ілюстратор несподівано починає малювати реалістичні фігури замість стилізованих або навпаки, цього часто буває достатньо, щоб агент негайно розірвав договір, та й замовників зазвичай такі метаморфози призводять в сум'яття.

Тому з самого початку художнику слід зрозуміти, що він хоче малювати найбільше. Персонажів мультфільмів? Людські фігури реалістичних пропорцій і форм? З індивідуальними спотвореннями, на зразок поєднання лялькових осіб і реалістичних тел, потрібно звертатися обережно. З одного боку, це хороший спосіб зробити свої роботи впізнаваними, з іншого - варто подумати, чи не буде занадто нудно роками малювати одних і тих же «інопланетян».

Кінець ознайомчого уривка

СПОДОБАЛАСЯ КНИГА?

Яна Франк   Таємні знання комерційних ілюстраторів   Комерційна ілюстрація - з чого почати
Ця книга коштує менше ніж чашка кави!
ДІЗНАТИСЬ ЦІНУ

З чого почати?
Чому багато прекрасних художники не можуть зробити ілюстрацію роботою, в той час як інші підкорюють світ комерційної графіки, ледь навчившись малювати кілька простих форм?
Що робить ілюстратора продаваним?
Персонажів мультфільмів?
Людські фігури реалістичних пропорцій і форм?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация