Аналітика. Після аварії Як-42 в авіації затягують гайки

ОРЕНДА-НОВИНИ. Після аварії літака Як-42 під Ярославлем з хокейною командою "Локомотив" на борту, російська влада тільки те й роблять, що говорять про посилення заходів авіабезпеки. Президент Росії Дмитро Медведєв зважився на кардинальні заходи і розпорядився до середини листопада закрити доступ до всіх небезпечних авіакомпанії. Причому закривати їх президент дозволив без рішення суду.

Експерти російської авіації після таких заяв хапаються за голови Експерти російської авіації після таких заяв хапаються за голови. На їхню думку, відхід з ринку дрібних авіакомпаній завдасть серйозної шкоди авіаційної галузі. "Нічого спільного із захистом безпеки ці заходи не мають", - вважає головний редактор "Авіатранспортного огляду" Олексій Синицький.

Гендиректор "Авіачартер" Олександр Морозов підкреслює, що невеликі авіакомпанії є давніми партнерами туроператорів, і проблем з їх безпекою не було. Скорочення числа авіакомпаній, перш за все, вдарить по віддаленим куточкам країни, оскільки великим гравцям ринку ( "Аерофлот", "Трансаеро", "Сибір", "Ютейр") туди літати нецікаво. До того ж, вважають експерти, ці заходи вплинуть на вартість авіаквитків. Справа не в числі авіакомпаній, а в техніці, якої вони укомплектовані, відзначають вони.

Про це в понеділок говорив прем'єр-міністр Росії Володимир Путін. 12 вересня на нараді з питань авіаційної безпеки він зажадав дооснастити сучасною технікою все літаки, які нею не володіють. Всі повітряні судна повинні бути оснащені сучасними засобами спостереження, контролю, попередження, сказав Путін. При цьому ті літаки, які не можуть бути дообладнані, підкреслив глава уряду, повинні бути з ринку вилучено. Але, зазначив прем'єр, йдеться не тільки про парк повітряних суден. Увага потрібно також звернути на стан аеродромного господарства та підготовку льотного складу. "Ще раз хочу сказати: безпека, забезпечення безпеки повинно бути поставлено на чільне місце", - додав Путін. На розробку пропозицій щодо вирішення проблем зі старими літаками глава уряду дав 10-12 днів. Чи можна вирішити за такий термін всі проблеми цивільної авіації в Росії питання окреме. Про це в понеділок говорив прем'єр-міністр Росії Володимир Путін

На нараді також виступила голова Міждержавного авіаційного комітету (МАК) Тетяна Анодіна. Вона розповіла, що розслідування авіакатастрофи Як-42 під Ярославлем йде повним ходом. За попередніми результатами розшифровки бортових самописців встановлено, що злітна маса літака була в межах допустимої. За її словами, до зльоту екіпаж перевіряв всі канали управління літаком, і всі вони працювали в штатному режимі. Метеоумови не перешкоджали виконанню польоту. Двигуни Як-42 працювали до моменту зіткнення з перешкодами, перед зльотом стабілізатор і закрилки були в злітному режимі. "Разових команд, які свідчать про відмову авіатехніки, на записі параметричного самописця поки не виявлено", - підсумувала голова МАК.

Щоб проаналізувати дії екіпажу літака, зараз проводиться математичне моделювання Щоб проаналізувати дії екіпажу літака, зараз проводиться математичне моделювання. Крім того, вирішується питання про проведення натурного експерименту на базі льотно-випробувального інституту, сказала пані Анодіна.

Також вона доповіла про швидке завершення розслідувань авіакатастроф з літаками Ту-154 (крах літака польського президента Леха Качинського) і Ту-134 (докладніше про катастрофу в матеріалі Ту-134: занадто жорстка посадка ).

Нарада в Білому домі проходило на тлі головної і самої сумної новини дня. У понеділок в Москві в опіковому центрі Інституту хірургії імені Вишневського помер єдиний вижив в катастрофі гравець команди "Локомотив" Олександр Галімов. Під час аварії лайнера спортсмен отримав опіки 80 відсотків тіла, в тому числі верхніх дихальних шляхів, а також удари легкого і нирки.

Протягом п'яти днів лікарі боролися за життя Саші, але дива не сталося. Керівник опікового центру інституту Андрій Алексєєв заявив, що при таких опіках одужання стало б винятком із правил. Олександру було всього 26.

Прощання з нападаючим "Локомотива" відбулося 13 вересня в льодовому палаці "Арена-2000" в Ярославлі. Тисячі людей знову прийшли сюди, щоб проводити в останню путь Олександра Галімова. Він буде похований за мусульманськими звичаями, окремо від товаришів по команді. На цьому наполіг батько спортсмена.

Данило Привольнов, Ореанда-Новости

Читайте також: Читайте також:

Олександр Галімов помер у лікарні

Лікарі: при таких опіках у Галімова було мало шансів вижити

Траур за загиблими: країна оплакує хокеїстів "Локомотива"

Крах Як-42: смерть на початку шляху

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация